Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 

 

WYGRANA W KONKURSIE

 

Nasza grupa brała udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym organizowanym przez Przedszkole Nr 17 w Tarnobrzegu. Wspólnie stworzyliśmy pracę o Kasztanku, który pogubił swoje igły. Przygotowany komiks zajął II miejsce! Nagrodę w imieniu grupy odebrała Julcia, której wkład w wykonanie pracy był bardzo duży.

Dzięki wspólnemu wysiłkowi otrzymaliśmy dwie gry matematyczne, w które chętnie teraz gramy.

 


 

WYSTĘP DLA PRZYSZŁYCH MALUCHÓW

 

7 czerwca odwiedziły nas dzieci, które od września rozpoczną przedszkolną przygodę. Dla nich oraz dla ich rodziców przedstawiliśmy krótki program artystyczny, w którym zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalne i taneczne.

 


 

TEATRZYK EKO STUDIO Z OPOLA I EDI SHOW

 

W czerwcu mieliśmy okazję obejrzeć dwa spektakle. Jeden w wykonaniu Teatru Eko Studio z Opola oraz przedstawienie w wykonaniu nauczycieli z British School. Aktorzy z Eko Studio w zabawny sposób przekazali nam czym jest smog, i jaki wpływ na jego powstanie ma to, czym palimy w piecu. Każdy z nas otrzymał też pouczającą książkę o przygodach "Drużyny Zet".

 

 

Z kolei podczas przedstawienia Edi Show nauczyliśmy się kilku słów w języku angielskim.

 


WYCIECZKA

 

W tym roku z okazji Dnia Dziecka wyruszyliśmy na wycieczkę do Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Opatowie. Na miejscu, w "Krówkarence" obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą historii tych smacznych cukierków a następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z zawijania krówek. Samodzielnie zawijaliśmy słodycze dla naszych najbliższych. Nie obyło się oczywiście bez degustacji krówek.

Aby mieć siłę na kolejne atrakcje musieliśmy się posilić. Bułka na świeżym powietrzu smakowała nawet niejadkom.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie zakładu produkcyjnego. Tam na własne oczy zobaczyliśmy jak powstają krówki opatowskie.

galeria zdjęć

 

WYGRANA W KONKURSIE!

 

Miło nam poinformować, że dzieci z naszej grupy: Kubuś Zawiski i Ania Komada zajęli odpowiednio I i III miejsce w konkursie plastycznym "Jan Paweł II na ziemi tarnobrzeskiej - 200-lecie Diecezji Sandomierskiej" organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 9 w Tarnobrzegu. Serdecznie gratulujemy!

 "WIELKA SCENA - MALI ARTYŚCI"


26 maja wystąpiliśmy na deskach Środowiskowego Domu Kultury z okazji 30. Przeglądu Dorobku Artystycznego Przedszkoli "Wielka scena - mali artyści".

Za udział w przeglądzie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy oraz książkę i grę planszową, w którą chętnie wspólnie gramy.

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

Do Dnia Mamy i Taty przygotowywaliśmy się bardzo długo. Zaczęliśmy od wykonania upominków dla naszych kochanych rodziców. Mamusiom narysowaliśmy obrazki a tatusiom zrobiliśmy puchary.

Kiedy już wszystko było gotowe, zaprosiliśmy naszych rodziców. 25 maja zaprezentowaliśmy to, czego się nauczyliśmy. Tańczyliśmy walca, taniec irlandzki, graliśmy na instrumentach, śpiewaliśmy piosenki i recytowaliśmy wiersze.

 


PODSUMOWANIE PRZEGLĄDU PLASTYCZNEGO

 

W 98. rocznicę urodzin naszego patrona odbyło się podsumowanie przeglądu plastycznego pt. "Ważne wydarzenia z życia Jana Pawła II - historyjka obrazkowa". Na tę uroczystość przygotowaliśmy wiersze i piosenki o papieżu.


Po części artystycznej przeszliśmy do rozdania upominków i dyplomów. Nagrody otrzymali: Dominik, Ania, Dawidek, Gabrysia, Maja, Madzia S., Madzia R., Julcia i Oliwka. Serdecznie gratulujemy!


galeria zdjęć


Z WIZYTĄ W SZKOLE MUZYCZNEJ

 

9 maja wybraliśmy się do Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu na recital naszej absolwentki - Marcelinki Obary. Pani Grażynka, która czekała na nas na miejscu, oprowadziła nas po szkole. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć, gdzie uczą się przyszli artyści. Marcelinka zagrała dla nas trzy utwory na fortepianie oraz zaśpiewała piosenkę.

 

 

JASZCZUR I PRZYJACIELE

 

W piątek 27 kwietnia gościliśmy w Przedszkolu Pracownię "Jaszczur i Przyjaciele". Panowie zaprezentowali nam ciekawe instrumenty z różnych zakątków świata. Mieliśmy okazję posłuchać gry m.in. na bębnie szczelinowym, obręczowym, na kiju deszczowym oraz na instrumencie o dziwnie brzmiącej nazwie udu. Niektórzy z nas mogli nawet samodzielnie zagrać na niektórych instrumentach!

 

 

PIECZEMY CIASTECZKA

 

W minionym tygodniu mówiliśmy o chlebie. Poznaliśmy zawód młynarza i piekarza, słuchaliśmy opowiadań o chlebie. Bardzo spodobało nam się rysowanie w mące i kaszy. Na tackach z tymi produktami rysowaliśmy przeróżne kształty.

Zakończeniem tego cyklu zajęć było samodzielne upieczenie zdrowych, marchewkowych ciastek. Najpierw ścieraliśmy to warzywo na tarkach, następnie zagniataliśmy ciasto, na końcu foremkami wyciskaliśmy ciasteczka.


Wszyscy nie mogli doczekać się na degustację. Kiedy ciasteczka wreszcie się upiekły bardzo szybko zniknęły z talerza. 

WIZYTA TRENERÓW SIARKI

 

Wśród nas jest wielu kibiców piłki nożnej więc bardzo ucieszyliśmy się z odwiedzin trenerów Piłkarskiego Przedszkola Siarki. Podczas sportowych zajęć, które specjalnie dla nas przeprowadzili, mieliśmy okazję ćwiczyć jak prawdziwi piłkarze.

więcej...

 

ROBIMY KANAPKI

 

Na dzisiejszych zajęciach zrobiliśmy kanapki. Najpierw ustaliliśmy plan pracy, zadbaliśmy o higienę i zabraliśmy się do pracy. Samodzielnie wykonane drugie śniadanie smakowało wybornie.

 

 

WSZYSTKO ROŚNIE

 

Na wiosnę wszystko zaczyna rosnąć więc i my założyliśmy w sali własną hodowlę fasoli i pomidorów. Codziennie przez lupy obserwujemy roślinki sprawdzając czy rosną. Teraz do obowiązków dyżurnego należy również podlewanie naszych sadzonek.

 


 

DZIEŃ KOBIET


8 marca obchodzony jest Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z naszej grupy odśpiewali dziewczynkom "Sto lat" i wręczyli im tulipany. Wszystkim dziewczynkom, zarówno tym młodszym, jak i starszym, życzymy wszystkiego najlepszego!

 

 

PALI SIĘ! EWAKUACJA

 

Bezpieczeństwo wszystkich przedszkolaków w sytuacji zagrożenia jest najważniejsze dlatego, aby umieć poradzić sobie podczas takiego zdarzenia, na jednym z zajęć uczyliśmy się o bezpieczeństwie. Zapoznaliśmy się ze znakami ewakuacyjnymi, numerami alarmowymi oraz sprzętem gaśniczym. Następnie przeszliśmy korytarzami przedszkola w poszukiwaniu znaków i gaśnic.

 


 

UFOLUDEK

 

Przy okazji rozmów o kosmosie, na zajęciach plastycznych wykonaliśmy ufoludka. Przez słomki dmuchaliśmy na kleksy z farby tworząc najróżniejsze kształty. Oprócz dobrej zabawy i rozwijania fantazji , było to również doskonałe ćwiczenie oddechowe.

 


 

TEATR "POD JABŁONIĄ"

 

Aktorzy z Teatru Pod Jabłonią przedstawili nam spektakl pt. "Kopciuszek". Choć bajka jest nam znana, to jednak wszyscy oglądali ją z ogromnym zaciekawieniem. Dużą atrakcją był fakt, że dziewczynki z naszego przedszkola wcieliły się w role aktorek i odegrały damy dworu. 

W DAWNYCH CZASACH

 

Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem prehistorycznych czasów, jaskiniowców i dinozaurów. Na zajęciach plastycznych postanowiliśmy zabawić się w praludzi i tak jak oni dawniej, wykonać malowidła za tylko za pomocą tuszu i patyczków.

Nasze prace prezentują się tak:

 

 

WALENTYNKI

 

14 lutego postanowiliśmy zrobić walentynkę dla naszych rodziców, bo kochamy ich najbardziej na świecie! Najpierw wycinaliśmy serca a potem przystrajaliśmy je kolorowymi rysunkami. Po skończonej pracy czekała na nas słodka niespodzianka - każdy otrzymał pysznego lizaka, oczywiście w kształcie serca.

 


 

KURTYNA W GÓRĘ!

 

W tym tygodniu rozmawiamy o teatrze. Uczymy się czym zajmują się aktorzy, a nawet sami próbujemy odgrywać różne scenki. Na dzisiejszych zajęciach przygotowaliśmy postacie bajkowe.

W naszej sali zaaranżowaliśmy teraz miejsce, gdzie bawimy się w aktorów i reżyserów.

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Babcia i Dziadziuś to szczególnie ukochane osoby przez wszystkich przedszkolaków. Zawsze pocieszą, rozbawią I mają dla nas czas. Aby podziękować naszym kochanym Dziadkom za ich miłość, zaprosiliśmy ich na akademię. Podczas występu recytowaliśmy okazjonalne wiersze, tańczyliśmy z chustkami i pomponami. Na koniec wręczyliśmy naszym gościom drobne upominki. Babciu i Dziadziusiu żyjcie nam 100 lat!

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

W karnawale same bale a więc i my bawimy się doskonale! Przy dźwiękach muzyki, w bajkowych strojach oraz we wspaniałych humorach spędziliśmy dzisiejszy dzień. W przerwach mogliśmy posilić się pysznymi ciastkami przygotowanymi przez nasze mamusie.

Na koniec z grupą "Jaszczur i przyjaciele" bawiliśmy się muzyką poważną.

 


 

 

 

KONKURS NA ŁAŃCUCH CHOINKOWY

 

13 grudnia nasza koleżanka Madzia Rynduch i Karolek Wilk z grupy 6-latków udali się do Przedszkola Nr 7 na rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy łańcuch choinkowy”. Za udział w konkursie dzieci otrzymały upominki w postaci książek i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

 


 

NA POCZCIE

 

W przedświątecznym okresie wielu z nas wysyła do swych bliskich kartki z życzeniami, dlatego postanowiliśmy udać się na pocztę, by zobaczyć jak wygląda praca w urzędzie pocztowym. Nasza pani przewodniczka opowiedziała nam, co należy zrobić, aby nadać list, oprowadziła po urzędzie oraz pokazała kolekcję znaczków pocztowych. Następnie każdy z nas mógł ostęplować kartkę pocztową. Wyposażeni w tak fachową wiedzę wspólnie nadaliśmy paczkę.

 


 

OCEANARIUM I WIZYTA MIKOŁAJA

 

Jedną z atrakcji, która miała nas spotkać 6 grudnia był przyjazd oceanarium. Podczas mobilnego przedstawienia mogliśmy oglądać ekspozycje najróżniejszych muszli, rozgwiazd a nawet szczęki rekina. Następnie wchodziliśmy do specjalnego namiotu, w którym odbywała się ciekawa projekcja na temat podwodnego świata. Po skończonym filmie bawiliśmy się w teatrzyk cieni.

 


Kolejną niespodzianką dzisiejszego dnia były odwiedziny Świętego Mikołaja. Miły gość przyniósł wszystkim dzieciom piękne prezenty, nie dostaliśmy ani jednej rózgi!

 


 

WYCIECZKA DO MUZEUM BOMBKI CHOINKOWEJ

 

4 grudnia wybraliśmy się do jedynego takiego miejsca w Polsce i na świecie - do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik, która opowiedziała nam o stylach ubioru choinek w różnych krajach, pokazała najciekawsze bombki oraz zapoznała z etapami ich powstawania. Oglądaliśmy pokaz dmuchania bombek, wysrebrzania ich i dekorowania.

Wyposażeni w tak fachową wiedzę mogliśmy przejść do kolejnego etapu, czyli do samodzielnego dekorowania bombek.

Teraz nasze świąteczne choinki będą jeszcze piękniejsze, ponieważ zawiesimy na nich własnoręcznie udekorowane ozdoby.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


Dzień Pluszowego misia to jedno z naszych ulubionych świąt, bo przecież każdy przedszkolak ma tę miłą zabawkę. 24 listopada spotkaliśmy się w sali 6-latków, by tam wspólnie świętować. Oglądaliśmy bajkę o Misiu Uszatku, ocenialiśmy jego zachowanie a później były tańce i śpiewy oczywiście z misiami.

Kiedy wróciliśmy do swojej sali kolorowaliśmy pluszowe misie a później przygotowywaliśmy misiowe maski. Na koniec każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w fotobudce misia. 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

 

Choć przywykliśmy do świętowania dnia 1 czerwca, również i 20 listopada my - dzieci mamy ku temu doskonałą okazję. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jest to rocznica uchwalenia przez Polskę Konwencji o Prawach Dziecka. Na zajęciach z panią rozmawialiśmy o przysługujących nam prawach. W ramach podsumowania wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną, na której zamieściliśmy najważniejsze według nas nasze przywileje.

 


 

KONCERT "POMOST SERCA"


Z naszym niepodległościowym montażem słowno-muzycznym wyszliśmy poza mury naszego Przedszkola. Program zaprezentowaliśmy 16 listopada w TDK-u z okazji obchodów Dnia Seniora. Chcieliśmy w ten sposób podziękować starszym osobom za ich pracę, poświęcenie oraz doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W przeddzień 11 Listopada obchodziliśmy uroczystość Święta Niepodległości. Do obejrzenia naszego programu artystycznego zaprosiliśmy wszystkie dzieci, personel przedszkola oraz naszych rodziców. Poprzez patriotyczne wiersze i piosenki staraliśmy się przekazać najmłodszym przedszkolakom jak najwięcej informacji o Polsce.

 


 

POKAZ CYRKOWY


8 listopada przedszkole odwiedzili artyści z agencji cyrkowej "Caskada". Cyrkowcy zaprezentowali nam swoje niezwykłe umiejętności żonglerskie i iluzjonistyczne. Był też klaun, który wszystkich rozśmieszał.

Pokaz sztuk cyrkowych tak bardzo nam się spodobał, że zainspirował nas do nowych zabaw. W naszej sali urządziliśmy cyrkowe akrobacje i iluzjonistyczne sztuczki.

 

 

NA CMENTARZU WOJSKOWYM

 

W listopadzie odwiedzamy groby zmarłych. My wybraliśmy się na cmentarz wojskowy, by oddać hołd poległym żołnierzom. Paliliśmy znicze i modliliśmy się za tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę.

 

 

ROBIMY KOMPOTY

 

Kiedy jesień w pełni, wszyscy przygotowują się do zimy. Ludzie i zwierzęta gromadzą zapasy żywności. Również i my postanowiliśmy wzbogacić nasz kącik przyrody o własnoręcznie wykonane  owocowe kompoty.

 


 

WYGRANA W KONKURSIE


Z dumą informujemy, że nasza wspólna praca plastyczna, którą przygotowywaliśmy na konkurs PSIjaciele Zwierząt" zdobyła wyróżnienie! Dzisiaj otrzymaliśmy pocztą ogromną paczkę, w której znajdowały się nagrody. Wygraliśmy zegar ścienny, książki do nauki czytania, pluszaki ze znanych nam bajek Disney'a oraz mnóstwo gier i puzzli.

 

 

MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO

 

Spotkanie z Policjantami zainspirowało nas do zabawy Miasteczkiem Ruchu Drogowego - cenną pomocą dydaktyczną podarowaną nam przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. W trakcie zabawy utrwaliliśmy to, czego dowiedzieliśmy się od Pana Policjanta.

 


 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

 

19 października wzięliśmy udział w spotkaniu z Policjantami. Funkcjonariusze Sławomir Bednarczyk, Remigiusz Murek i Marcin Muciek opowiedzieli nam, co należy robić aby być bezpiecznym przedszkolakiem. Mieliśmy także okazję posłuchać czym zajmuje się Policjant. Wiemy już jaki to odpowiedzialny i niebezpieczny zawód. Każde dziecko mogło również posiedzieć na policyjnym motocyklu i radiowozie.

 

 

DZIEŃ DRZEWA

 

10 października obchodzony jest Dzień Drzewa. Na tę okoliczność wspólnie z naszą panią posadziliśmy w przedszkolnym ogrodzie drzewo. Teraz codziennie je doglądamy i sprawdzamy ile urosło.

 

 

KASZTANOWE LUDKI

 

Jesień przynosi nam wiele darów, z których my Przedszkolaki chętnie korzystamy. Na jednych z zajęć wykonaliśmy kasztanowe ludziki i zwierzątka, z których następnie zrobiliśmy wystawę.

 

 

"PSIJaciele ZWIERZĄT"

 

W minionym tygodniu realizowaliśmy program edukacyjny "PSIJaciele". Podczas zajęć mieliśmy okazję poszerzyć naszą wiedzę z zakresu świata zwierząt. Dowiedzieliśmy się, że właściciele czworonogów muszą być odpowiedzialni za los swoich pupili, omówiliśmy właściwe zachowania w kontaktach ze zwierzętami oraz nauczyliśmy się jak skutecznie ochronić się przed atakiem psa - każdy z nas umie teraz przyjąć pozycję żółwia. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonaliśmy pracę konkursową a następnie otrzymaliśmy drobne upominki.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W piątek świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wręczały naszym chłopcom drobne upominki, składając przy tym najlepsze życzenia. Każdy mógł również poczęstować się pysznymi cukierkami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

 

 

W KINIE I W TEATRZE

 

Miniony tydzień przyniósł nam wiele bajkowych atrakcji. W poniedziałek wybraliśmy się do kina na bajkę pt. "O czym szumi las". W kolejny dzień nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Bazyl ze spektaklem "Zagubiony.pl". Dzięki bajkom dowiedzieliśmy się, że nic nie jest w stanie zastąpić prawdziwych przyjaciół.


 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

Dzień Przedszkolaka to jedno z najważniejszych świąt w naszym kalendarzu imprez, dlatego też postanowiliśmy je hucznie obchodzić. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zebrały się w sali starszaków, by tam tańczyć, śpiewać i wesoło się bawić. Pani Dyrektor dla wszystkich przygotowała niespodziankę - pyszne cukierki. Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy żadnego Przedszkolaka.

 


 

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2017"

 

15 września włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Na zajęciach w przedszkolu uczyliśmy się, że nie wolno zaśmiecać środowiska a odpady należy segregować, dlatego kiedy wybraliśmy się w teren, każdy chętnie założył ochronną rękawice i porządkował świat. Wysprzątaliśmy w miejscach, gdzie często spacerujemy, teraz jest tam czyściej i przyjemniej.

 


 

TO MY - 5-LATKI

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, zabraliśmy się do pracy już jako 5-latki. W przedszkolu miło spędzamy czas: bawimy się, uczymy, wykonujemy ciekawe prace plastyczne. Efekty jednego z zajęć można podziwiać poniżej. To makieta naszego miasta, którą wykonaliśmy z papierowych pudełek.(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.