Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

1 czerwca każda dziecięca buzia powinna być uśmiechnięta, dlatego nasze panie zabrały nas do tarnobrzeskiego Yupi Parku, by tam uczcić z nami Dzień Dziecka. Na miejsce dotarliśmy komunikacją miejską, co już było dla nas ogromną frajdą! W Yupi Parku bawiliśmy się doskonale: zjeżdżaliśmy na tyrolce, zjeżdżalniach i na dmuchanych oponach, pływaliśmy także w kulkowym basenie i skakaliśmy na trampolinach. By podczas tych szaleństw nie opaść z sił, jedliśmy słodkie i smaczne bułeczki.

 

 

ŚWIĘTO MAMY I TATY

 

25 maja zaprosiliśmy naszych rodziców do Przedszkola aby wspólnie z nimi świętować Dzień Mamy i Taty. Do tej uroczystości długo się przygotowaliśmy. Najpierw wykonaliśmy drobne upominki dla rodziców: na warsztatach mydlarskich własnoręcznie wykonaliśmy mydełka a podczas zajęć plastycznych zrobiliśmy tulipany.

Kiedy prezenty były już gotowe, w czwartek zaprezentowaliśmy program artystyczny przygotowany specjalnie dla rodziców, który bardzo spodobał się naszym mamusiom i tatusiom.


 

 

MAJOWY SPACER

 

Jak piękna jest przyroda w maju! Wokół tyle zieleni. W nadwiślańskim lasku słuchamy śpiewu ptaków. Niektóre udaje nam się nawet zobaczyć. Wszystko kwitnie dookoła. Ta wiosna to prawdziwa czarodziejka.

 

 

DOKARMIAMY PTAKI

 

W tym roku przedszkolnym bierzemy udział w akcji dokarmiania ptaków zimą. Przynosiliśmy do przedszkola ziarno, słoninę, słonecznik, kulki. Zauważyliśmy w karmniku różne ptaki: gile, sikorki, wróble, kosy, gołębie. Największym gościem był bażant, który żerował pod karmnikiem zjadając te nasionka, które ptaki zrzuciły z karmnika.

 

 

POZNAJEMY ZAWÓD STOMATOLOGA

 

30 listopada 2016 r. odwiedziła nas w przedszkolu mama Kasi, która jest stomatologiem. Opowiedziała nam o swojej pracy i pokazała jak prawidłowo myć zęby. Widzieliśmy też jak wyglądają korzenie naszych ząbków na zdjęciu rentgenowskim.

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Każdy przedszkolak bardzo lubi misie więc Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy bardzo hucznie. Przynieśliśmy misie maskotki i książeczki o misiach, śpiewaliśmy misiom kołysanki. Pani Marta czytała nam o "Przygodach misia Puchatka", a potem wyklejaliśmy misie ścinkami materiałów, które dostaliśmy od taty Dominika.

 


 

ZWIEDZAMY KUCHNIĘ

 

14 listopada 2016 r. poszliśmy całą grupą do przedszkolnej kuchni aby zapoznać się z pracą kucharki i poznać urządzenia elektryczne ułatwiające przygotowywanie posiłków dla wszystkich dzieci. Panie kucharki dały nam do spróbowania pyszną i zdrową marchewkę.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

30 września w Dniu Chłopaka dziewczynki wręczyły chłopcom baloniki i narysowały dla nich laurki. Częstowaliśmy się też słodyczami. Był to słodki i miły dzień.


 


 

35-LECIE PRZEDSZKOLA

 

We wrześniu obchodziliśmy 35-lecie naszego przedszkola. Obejrzeliśmy występy starszych dzieci przygotowanych na tę okazję a po podwieczorku świetnie się bawiliśmy na Pikniku Jubileuszowym razem z naszymi rodzicami.

 

 

CO NOWEGO PO WAKACJACH?

 

W tym roku szkolnym czeka nas dużo pracy. Poza codziennymi zajęciami z panią Martą mamy również tańce z panią Agatką, śpiewamy z panią Grażynką oraz uczymy się języka angielskiego z tatą Ambrożego.

 


 

 

 

(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.