Nasza oferta
Dla rodziców
Przedszkolaki

Aktualności

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej 

 

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

23.04.2022

 

 

 SPOTKANIE Z RADCĄ PRAWNYM

26 stycznia odwiedziła nasze przedszkole Pani Kinga Strus-Kozłowska - radca prawny, która wygłosiła pogadankę na temat praw i obowiązków dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej, która jest realizowana w naszej placówce.

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 24 stycznia podczas balu karnawałowego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, policjantów… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i zabawach prowadzonych przez grupę Jaszczur i Przyjaciele. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

 

 

 PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

13 stycznia nasze 3-latki zostały włączone do społeczności przedszkolnej. Po zaprezentowaniu montażu słowno-muzycznego, Pani Dyrektor pasowała każdego maluszka na przedszkolaka. Życzymy naszym najmłodszym koleżankom i kolegom, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla nich niezapomnianą przygodą!

 

 

 

 

UWAGA: Ze względu na wzrost zachorowań, bal zostaje odwołany. 

O nowym terminie postaramy się jak najszybciej poinformować. 

 

 

 

 

 

 

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość. Przedszkolaki serdecznie powitały św. Mikołaja, a każda grupa zaprezentowała wierszyki lub piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia oraz prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja. 

 

 

UBIERANIE CHOINEK 

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka.Ubieranie choinki – to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Pszczółki, Motylki, Biedronki i Stokrotki  z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach  ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewka zostały przystrojone bardzo szybko, wyglądają wyjątkowo i przypominają nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

 

 

MIKŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA 

3 grudnia przedszkolaki z grup: Motylków, Biedronek i Stokrotek wybrały się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, aby obejrzeć bajkę "Gwiazdka Klary Muu". Historia opowiadała o Klarze, która  zamierzała spędzić pierwsze święta na farmie swojego ojca i odkryła, że nie przywiązuje on wagi do zwyczajów i obrzędów. Z pomocą Elfa Klara wprowadziła w Cattle Hill świąteczny nastrój, który udzielił się wszystkim. Animacja bardzo podobała się przedszkolakom i wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój!

 

 

 ZAGADKOWY ZAWRÓT GŁOWY

5-cio i 6-cio latki uczestniczyły w zajęciach mających na celu kształtować i doskonalić logiczne myślenie, wyobraźnię, spostrzegawczość, umiejętność rozróżniania liter i cyfr. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rebusy, działania matematyczne, dzieliły wyrazy na sylaby, wyróżniały głoski. Dzieci rozwiązując zadania zdobywały punkty dla swojej grupy. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki i słodycze.

 

 

ANDRZEJKI

30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia magiczną kulą itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami. 

 

"JACHOWICZ DZIECIOM" - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - SUKCES NASZYCH DZIEWCZYNEK!

W piątek 26 listopada,  w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu - połączone w wręczeniem nagród - za udział w konkursie plastycznym zatytułowanym: "Jachowicz Dzieciom". Konkurs organizowała Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, a z uwagi na Pandemię - rozstrzygniecie konkursu, odbyło się w bardzo niewielkim gronie. Prace naszych sześciolatków zostały bardzo wysoko ocenione przez jury i dziewczynki Blania M. i Patrysia K. zdobyły wyróżnienia za co otrzymały piękne dyplomy oraz wspaniałe nagrody. W konkursie brali udział także chłopcy z grupy sześciolatków: Broniu O., Oluś Dz., Oskarek G., Adaś Ż., Adaś R., Mateuszek B. i Franio Ś., którzy zostali nagrodzeni dyplomami.

Jesteśmy bardzo dumne z naszych wychowanków i życzymy im wielu sukcesów  w kolejnych konkursach.

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA 

25 listopada, jak co roku, przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych przyjaciół. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, czytanie bajek o misiach, kolorowanki z misiami itd. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 

 

POKAZ MAGICZNYCH SZTUCZEK

22 listopada w naszym przedszkolu odbył się pokaz iluzji w wykonaniu iluzjonisty Maccino z Warszawy. Pokaz był wypełniony wieloma sztuczkami, które dzieci nie tylko oglądały, ale miały też możliwość wzięcia w nich udziału. Dziękujemy bardzo serdecznie za pełen niespodzianek występ.

 

AUDYCJA MUZYCZNA

19 listopada przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez grupę Jaszczur i Przyjaciele, które tematycznie nawiązywały do patriotyzmu. Dzieci mogły podziwiać wojskowe mundury i wspólnie z prowadzącymi zaśpiewać ,, Hymn Polski” oraz kilka pieśni patriotycznych tj. ,, Piechota” czy ,,Przybyli ułani pod okienko” Zajęcia bardzo podobały się naszym dzieciom o czym świadczyło ogromne zaangażowanie oraz uśmiech na twarzach uczestników.

 

 

 OJCOWIE I BOHATEROWIE TARNOBRZEGA

Dzięki Programowi Rozgrzewamy Polskie Serca 18 listopada  przedszkolaki mogły wysłuchać gości ze Stowarzyszenia Plus, którzy opowiadali  o Ojcach i Bohaterach Tarnobrzega m.in. o hrabi Tarnowskim czy żołnierzu Hieronimie Dekutowskim. Dzieci obejrzały również wystawę naczyń oraz akcesoriów rycerskich takich jak hełm, szabla, rękawice. Dziękujemy miłym gościom za przeniesienie nas chociaż na chwilkę w średniowieczne czasy.

 

 

AKADEMIA Z OKAZJI 11 LISTOPADA

16 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji „ Dnia Niepodległości” przygotowana przez dzieci  5-letnie. Piękny program przedstawiał wiersze, piosenki patriotyczne oraz taniec "Krakowiak". Uroczystym akcentem było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Przedstawiona akademia niech będzie bardzo ważnym przesłaniem dla kultywowania naszej tradycji narodowej, oraz dumy z odzyskania Niepodległości.

 

 

TRENING Z PIŁKARZAMI SIARKI

4 listopada przedszkolaki  z grup Motylków, Biedronek i Stokrotek wzięły udział w treningu piłkarskim przygotowanym przez piłkarzy "Siarki Tarnobrzeg".

 

 

"UROCZA NATURA MOIM OKIEM"

03.11 przedszkolaki miały okazję podziwiać zdjęcia autorstwa Marcina Soi, tarnobrzeskiego pasjonata fotografii, miłośnika przyrody. Pan Marcin zaprezentował zdjęcia i filmiki przedstawicieli ssaków, a także najmniejszych mieszkańców łąk i zarośli - owadów.

 

 

ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA

W naszych przedszkolu została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt ze "Schroniska u Machowiaków". Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc dla podopiecznych schroniska.

 

 

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

28.10 gościliśmy w naszym przedszkolu panią Katarzynę Oręziak - lekarza weterynarii z Centrum Weterynaryjnego "Mamut". Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do nich. Dzieci dowiedziały się co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć przedmioty lekarskie, którymi na co dzień posługuje się Pani Kasia. Przedszkolaki także bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu.

 

 

 

 

AUDYCJA MUZYCZNA

27. 10 nasze przedszkole odwiedziła grupa Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem audycja muzyczna dostarczyła nam niesamowitych emocji i wrażeń ukazując piękno i bogactwo muzycznej Brazylii. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Capoeira czyli połączenie tańca, muzyki i sztuk walki. Miały okazje poznać nazwy oraz zasady gry na niespotykanych instrumentach muzycznych, takich jak bęben Atabaki, tamburyno Pandeiro i wiele innych oraz spróbować zagrać na nich do muzyki brazylijskiej. Spotkanie dostarczyło wiele radości i satysfakcji. Ogromne wrażenie wzbudził pokaz Capoeiry w wykonaniu Pana Krzysztofa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

 

 

 KONKURS "LAURKA NA ROCZNICĘ PONTYFIKATU ŚW. JANA PAWŁA II" ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Miło nam poinformować, że 26 października 2021 r. niezależna Komisja Konkursowa w składzie Pan Tomasz Krawczuk, Pani Monika Forc, Pan Marek Łysiak oraz Pani Małgorzata Rokoszewska-Ćwiękała, rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt: "Laurka na rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II". I miejsce przyznano Julii Ż. (Przedszkole nr 5), II miejsce zajęła Emilia R. (Przedszkole Nr 13), III miejsce otrzymała Iga B. (Przedszkole nr 8). Wyróżnienia przyznano następującym dzieciom: Alicja Ż. (Przedszkole nr 6), Michał B. (Przedszkole nr 12), Wiktoria B. i Krzysztof P. (Przedszkole nr 7),  Emilia S. (Przedszkole nr 18),  Aleksander G. (Przedszkole nr 4), Tymoteusz O. (Przedszkole nr 9), Oliwia Ch. (Przedszkole nr 3), Karolina G. (Przedszkole nr 15), Nikola P. (Przedszkole nr 2). Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy opiekunów dzieci po odbiór nagród.

                        

 


 

 X PRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II

 

26 października 2021 r. odbyła się X już edycja konkursu wiedzy o naszym patronie. W związku ze stanem pandemii, przeprowadzono go w zmienionej formule. W konkursie wzięło udział jedynie sześcioro 6-latków z naszego przedszkola. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące Jana Pawła II, interpretowały opowiadania, wyszukiwały różnice na obrazkach oraz układały puzzle z wizerunkiem patrona. Wiedza przedszkolaków była na prawdę imponująca! Komisja wyłoniła zwycięzców: I miejsce zajęli Eurydyka B. i Adaś R., II miejsce przypadło Franiowi Ś. i Jasiowi Sz. natomiast III miejsce przyznano Hani G. i Patrycji K. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 

DZIEŃ KUNDELKA

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt. Z tej okazji dzieci wraz z paniami podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wysłuchały bajek, wierszy, których bohaterem były pieski oraz wykonywały różne prace plastyczne.

 

 

 

 

KISZENIE KAPUSTY

18 września w nasze Przedszkole odwiedził Zespół Ludowy "Ocicanki", który w ciekawy sposób przedstawił obrzęd kiszenia kapusty. Ogromne brawa, salwy śmiechu oraz ciekawe spojrzenie dzieci były nagrodą za wspaniałe przedstawienie. Dla przedszkolaków możliwość spotkania z zespołem była ogromnym przeżyciem. Ubrane w ludowe stroje gospodynie opowiadały jak należy prawidłowo ukisić kapustę. Słowa były poparte rekwizytami, które artyści przynieśli z sobą do przedszkola. Dziękujemy za przyjęcia zaproszenia i piękny pokaz tradycyjnego zwyczaju.

 

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu w każdej grupie dziewczynki wręczyły chłopcom upominki i złożyły życzenia.

 

 

WYJŚCIE DO KINA

W środę 29 września, w przeddzień "Dnia Chłopaka", Biedronki wraz z grupą Motylków i Stokrotek wybrały się na premierową bajkę dla kina, zatytułowaną: "Psi Patrol". 

 

 

 

 SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasze przedszkole dołączyło do 28 akcji Sprzątania Świata, które odbyło się pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę."Przedszkolaki dowiedziały się jak prawidło segregować śmieci, a zdobytą wiedzę wykorzystały podczas sprzątania terenów nad Wisłą oraz przedszkolnego ogrodu. Jesteśmy przekonani, że udział naszych przedszkolaków w akcji Sprzątania Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbania o naszą planetę.

 

 

 

 TEATRZYK "ZACZAROWANY LAS"

24 września przedszkolaki oglądały spektakl ekologiczny pt. "Zaczarowany las", którego motto brzmiało: „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Trzej chłopcy spędzali dzień w lesie, nie potrafiąc uszanować jego mieszkańców, łamiąc gałęzie, śmiecąc i robiąc wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczyły chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety nie zmienili oni swojego postępowania, za co Duch Lasu dał im solidną nauczkę. W bajce, na szczęście pojawiła się złota rybka, która przemieniła chłopców i zwierzątka. Wspaniałą grę aktorów dzieci nagrodziły gromkimi brawami.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka, który świętowaliśmy 20 września przyniósł naszym dzieciom wiele pozytywnych wrażeń. Specjalnie na tę uroczystość przygotowano mnóstwo atrakcji i niespodzianek dostarczając okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

 

 

 

 

URODZINY PRZEDSZKOLA

15 września nasze przedszkole obchodziło 40-ste urodziny. Jubileuszowa środa minęła w rytmie śpiewów, tańców i zabaw. Każda grupa zdmuchiwała świeczki z torcików jubileuszowych, wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie przed przedszkolem, a od południa dzieci uczestniczyły w zabawach tanecznych.

 

 

 

40-lecie Przedszkola nr 13 w Tarnobrzegu

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

10 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu. Dzieci zapoznały się z pracą Policjanta, utrwaliły podstawowe zasady ruchu drogowego jak również numery alarmowe. Przedszkolaki miały również okazję uczestniczyć w zabawie dydaktycznej pt. "Bezpieczna droga do przedszkola” w której wykazały się umiejętnościami i wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa na ulicy. Ponadto oglądały film pt. „Bezpieczne zachowania”.

Dziękujemy serdecznie policjantom z Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu za miłą współpracę w zakresie edukacji przedszkolaków.

 

 

 

 

 

 
(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.