O Przedszkolu

Nasze Przedszkole znajduje się w centrum miasta Tarnobrzega. Zostało utworzone 15 września 1981 roku i otrzymało szczęśliwy kolejny numer – 13.

Magdalena Turbak

Pierwszym Dyrektorem Przedszkola była Pani Magdalena Turbak i to ona przekształciła ówczesny budynek biurowy (zlecając szereg remontów adaptacyjnych) w placówkę przedszkolną.

Początkowo w Przedszkolu funkcjonowały tylko 3 grupy wiekowe, do których uczęszczało około 75 dzieci. W 1991 roku utworzono dodatkową grupę i od tej pory przedszkole jest placówką 4 – oddziałową, mającą pod opieką 100 dzieci w jednorodnych grupach wiekowych.

Od 7 kwietnia 1991 roku obowiązki Dyrektora
Przedszkola pełni Pani  Małgorzata Korczak
.

mgr Małgorzata Korczak

W 1998 roku z inicjatywy nauczycielki śp. Anny Maślana zrodził się pomysł nadania naszej placówce imienia Jana Pawła II. Cały zespół bardzo chętnie podjął się trudu przygotowań do tego wydarzenia. Przygotowania trwały 3 lata i 12 października 2001 roku, mając zgodę i błogosławieństwo wówczas żyjącego Ojca Świętego odbyła się wielka uroczystość, podczas której m.in. została odsłonięta tablica pamiątkowa w Przedszkolu.