Nasza oferta
Dla rodziców
Przedszkolaki

Aktualności 2020 - 2021

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

22.06 odbyła się  uroczystość zakończenia roku przedszkolnego. Dzieci zaprezentowały program artystyczny: wiersze i piosenki. Tradycyjnie zatańczyły "Poloneza". Pani Dyrektor  wraz z nauczycielkami wręczyła starszakom dyplomy i upominki. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń!

BIEGI SZTAFETOWE

13 czerwca w niedzielę dzieci z grupy 6-latków wzięły udział w sztafecie przedszkolaków podczas 40-stego Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka.  Jesteśmy niezwykle dumni z naszych dzieci za sportową postawę, ducha walki i uśmiech na twarzach. Mali sportowcy dali z siebie wszystko i wspaniale zaprezentowali nasze przedszkole. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i dziękujemy za świetną zabawę!

DZIEŃ DZIECKA

Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. W naszym przedszkolu tego dnia nie zabrakło atrakcji dla naszych podopiecznych. Z tej okazji nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji i niespodzianek, między innymi: przeprowadzenie eksperymentów podczas pokazu naukowego, wyjście do kina na bajkę "Krudowie 2" zdjęcia w foto-budce, wspólne zabawy i tańce w ogrodzie przedszkolnym. Nie zabrakło balonów, baniek mydlanych i wspólnego rysowania kredą oraz zabaw z chustą animacyjną.

DZIEŃ MAMY I TATY

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu. Dlatego też co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji 26 maja odbyły się uroczyste akademie. Sale przedszkolne stały się sceną, na której dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogate programy artystyczne.

"ALICJA ONLINE"

29 kwietnia nasze przedszkolaki mogły obcować z teatrem, sztuką i magią, oglądając niezwykły spektakl przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa aktorzy, artyści cyrkowi oraz akrobaci pojawili się u nas dzięki połączeniu on-line. Przedstawienie zostało wzbogacone takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, bańki mydlane, balony oraz ledowe show.  Na zakończenie każdy otrzymał upominek.

SPRAWOZDANIE FINANSOWE ZA ROK 2020

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 wrzesnia 2017r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczyposplitej Polskiej (Dz. U. 2017 poz.1911) §34 ust. 1, §34 ust. 9 i §34 ust. 10 poniżej publikujemy sprawozdanie finansowe naszej placówki za rok 2020.

Sprawozdanie finansowe P13 - 2020

KONKURS!

Szczegółowe informacje, tj. regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu

https://tarnobrzeg.pbw.org.pl/tarnobrzeg,124/powiatowy-konkurs-interdyscyplinarny,12758 

Szanowni Rodzice dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola Nr 13

W dniach od 31.03 do 09.04 (do godziny 15.00) należy złożyć potwierdzenie woli zapisu do przedszkola.

Potwierdzenie woli można złożyć:

- elektronicznie w systemie rekrutacyjnym – wniosek należy wydrukować podpisać i skan lub zdjęcie dodać w systemie.

- mailowo – wniosek (POTWIERDZENIE WOLI) należy wydrukować, podpisać i skan lub zdjęcie wysłać na maila: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w tytule maila proszę wpisaćpotwierdzenie woli”.

Elektroniczne potwierdzenie woli zapisu jest wystarczające i nie wymaga złożenia w przedszkolu,,papierowego” druku.

Niepotwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola jest równoznaczne z rezygnacją z miejsca.


 

Już 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego.

Przeprowadzić go można na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniając wymagane dane w formularzu, dostępnym na stronie internetowej spis.gov.pl. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy. Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest przeprowadzany od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku. W szczególnie uzasadnionych przypadkach (gdy osoba nie będzie mogła wypełnić w żaden sposób formularza elektronicznego) prosimy skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym.

Gminne Biuro Spisowe w Tarnobrzegu mieści się przy ul. Mickiewicza 7a.

tel. 571 313 710 lub 15 8181 525

WIELKANOCNE CUDEŃKA

Z dumą przedstawiamy wyniki konkursu" Wielkanocne cudeńka" zorganizowanego przez "Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Tarnobrzegu" pod honorowym patronatem posła na sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego. I miejsce: Marcelina R. z grupy 3-latków, II miejsce: Maja D. i Patrycja K. z grupy 6-latków, III miejsce: Tymek R. z grupy 3-latków, Blanka Sz. z grupy 4 latków, wyróżnienia otrzymali: Filip K. i Maja Z. z grupy 6-latków, Zosia W. z grupy 4-latków oraz Adaś R. i Blanka M. z grupy 5-latków. Wszystkim przedszkolakom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

UWAGA!

W związku z nowymi wytycznymi od poniedziałku 29 marca do piątku 09 kwietnia nasze przedszkole zostaje zamknięte.

Pod opieką będą mogły pozostać dzieci wyłącznie rodziców wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych, w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

W związku z tym bardzo proszę o zgłoszenie osób, które wykonują w/w zawody i będą potrzebowały opieki dla swoich dzieci. Zostanie utworzona jedna grupa łączona.

W zgłoszeniu (telefonicznie lub mailowo do wychowawców grupy) proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz miejsce pracy. 

Na czas zawieszenia zajęć w przedszkolu nauczycielki będą wysyłać propozycje zabaw i zajęć możliwych do przeprowadzenia w domu na poczty grupowe.

MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚĆ PLASTYCZNEJ

Bardzo miło nam poinformować że przedszkolaki z grupy 6-latków: Oliwka, Julka, Malinka, Wiktor, Kuba K., Antoś Z., oraz Nikoś B. wzięły udział w Międzyprzedszkolnym przeglądzie twórczości plastycznej „Święty Józef – opiekun naszych rodzin” zorganizowanym przez Przedszkole Katolickie im. Św. Józefa w Tarnobrzegu. Dzieci otrzymały wyróżnienia. Efekty pracy, której celem było zapoznanie dzieci z osobą i życiem św. Józefa, włączenie się w obchody Roku Św. Józefa oraz wspieranie dzieci w rozwijaniu zdolności plastycznych i poszukiwanie ciekawych form wyrazu artystycznego.

 

WYJŚCIE DO KINA

Dnia 10 marca grupy 4,5 i 6-latków wybrały się do kina na seans: "Co w duszy gra". Joe Gardner, nauczyciel muzyki w szkole dostaje życiową szansę, aby zagrać w najlepszym jazzowym klubie w mieście. ale jeden nieostrożny krok sprawia, że prosto z nowojorskiej ulicy dostaje się w Przedświaty- niezwykłe miejsce, gdzie nowe dusze, zanim zejdą na Ziemię, otrzymują osobowość, dziwactwa i pasje. Zdeterminowany, żeby odzyskać swoje życie, Joe zaprzyjaźnia się z młodą duszą- 22, która nie rozumie, dlaczego doświadczenie bycia człowiekiem jest, aż tak pociągające. Podczas, gdy Joe stara się przekonać 22, że życie jest wspaniałe, sam znajduje odpowiedzi na najważniejsze pytania.

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień. Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech.

Drodzy Rodzice/Opiekunowie

Rekrutacja do naszego przedszkola na rok szkolny 2021/2022:

Proces rozpocznie się 1 marca 2021r. od godz. 8.00 i będzie trwał do 15 marca 2021r. do godz. 15.00. 

Zapisów dokonujemy drogą elektroniczną na stronie:

https://naborp-kandydat.innowacyjny.tarnobrzeg.pl/tarnobrzeg

 Dostępność strony od 1 marca 2021r.

Można także złożyć wniosek papierowy: Wniosek

Szczegółowe informacje dotyczące naboru oraz harmonogram
w poniższym linku:

Harmonogram rekrutacji

Ponadto przypominamy, że do 19 lutego do godz 15.00 należy złożyć Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Formularz w załączniku poniżej, wersja papierowa dostępna jest także w przedszkolnej szatni.

Deklaracja kontynuacji

DZIEŃ DINOZAURA

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Bywa, że wprowadzą w zakłopotanie dorosłych. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. W skupieniu oglądały albumy i wykonywały prace plastyczne oraz słuchały informacji dotyczących dinozaurów. 26 lutego był wypełniony  "dinozaurowymi" zabawami.

DZIEŃ KOTA

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowe, salonowe, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty. W środę, 17 lutego dzieci obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Tego dnia były wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, zabawy ruchowe przy piosenkach o kotach, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek – „Z jakiej bajki jest ten kot?, wykonanie kocich prac plastycznych.

WALENTYNKI

12 lutego 2021 roku był dla dzieci z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w zabawach taneczno-ruchowych, zabawach związanych z walentynkami, a także wykonały walentynki dla bliskich osób. Dzieci z tego dnia wyniosły bardzo ważny przekaz, mianowicie to, iż kochać należy nie tylko od święta, ale także na co dzień, to że nawet małe rzeczy i uczynki mogą sprawić drugiej osobie wiele radości i nie muszą to być wcale rzeczy materialne.

OGŁOSZENIE!
Informujemy rodziców, że zgodnie z wytycznymi GIS i zaleceniami

Ministerstwa Zdrowia jesteśmy zobowiązani do wychodzenia na

codzienne spacery z dziećmi. Wyjątkiem zabraniającym wychodzenia

może być: temperatura poniżej -5 stopni, silny wiatr oraz zły stan

powietrza. Spacery trwają do 30 min, w tym czasie sale przedszkolne są

wietrzone. W związku z powyższym prosimy o ubieranie dzieci

odpowiednio do pogody. Przypominamy o tym, aby przyprowadzać do

przedszkola tylko dzieci zdrowe.

 

Wywiad dla Radia Leliwa

21 grudnia 2021 Pani Ewa Wójcik Lis odwiedziła grupę sześciolatków. Podczas wizyty w przedszkolnym ogródku, dzieci robiąc przerwę od zabawy na śniegu opowiadały reporterce o swoich babciach i dziadkach. Odpowiedzi dzieci można posłuchać w poniższym linku:

https://leliwa.pl/tarnobrzeg-dzien-babci-dzien-dziadka/

 

 

 

"Kolędowanie w 6-latkach"

21 grudnia grupa 6-latków zaprezentowała swoje umiejętności wokalne podczas "Kolędowania".
Dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej, kolędy, pastorałki, a także wiersze. Cały program artystyczny został nagrany i wysłany Rodzicom, którzy w tym roku z powodu pandemii, nie mogli być obecni na wspólnym kolędowaniu.

UBIERANIE CHOINKI

Już od pierwszych dni grudnia zaczynamy przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki przygotowują ozdoby, dekorują przedszkole, poznają tradycje związane ze Świętami a ubieranie choinki to jeden z najbardziej widocznych symboli tych Świąt. Dzieci z wszystkich grup z wielkim zaangażowaniem i przejęciem ubierały drzewka w swoich salach. Zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy, kolorowe światełka. Każda choinka jest piękna, wyjątkowa i sprawia, że od razu czuć atmosferę zbliżających się Świąt.


WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość. Przedszkolaki serdecznie powitały św. Mikołaja, a każda grupa zaprezentowała wierszyki lub piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia oraz prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja.


 

100 - LECIE URODZIN NASZEGO PATRONA

26 listopada grupa 6 - latków zaprezentowała uroczystą akademię z okazji 100-lecia urodzin naszego patrona Jana Pawła II. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną przedstawienie zostało nagrane i udostępnione Rodzicom.


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Przedszkolaki pamiętały o swoich pluszowych przyjaciołach i 25 października uczciły ich święto organizując misiowe zabawy. Były tańce, dyplomy, prace plastyczne, gimnastyka, fotobudka i wierszyki. Wszystkie dzieci obiecały mocno przytulić wszystkie misie które w tym roku niestety nie mogły odwiedzić naszego przedszkola.


 

"NIEBIESKI TELEFON"

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnobrzegu uruchamia od dnia 23 listopada 2020 r. „Niebieski telefon” zaufania dla dzieci, które doświadczyły przemocy w domu lub w szkole oraz dla rodziców i nauczycieli, którzy byli świadkami stosowania przemocy wobec dzieci. Dyżur przy telefonie będą pełnić pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we wtorki w godz. od 1600 – 1800 i w czwartki w godz. od 1100 – 1300.
Jeśli jesteś ofiarą przemocy lub stykasz się z przemocą zarówno w rodzinie jak i w grupie rówieśniczej –
ZADZWOŃ!!!

Jeśli jesteś nauczycielem lub rodzicem i w Twoim otoczeniu ktoś doświadcza przemocy – ZADZWOŃ!!!

Terapeuci z Poradni udzielą Ci wsparcia i podpowiedzą,  gdzie zwrócić się o pomoc.

wtorek: 1600 – 1800

czwartek: 1100 – 1300

Ogłoszenie!

Informujemy, że od poniedziałku 16.11 zajęcia w przedszkolu w związku z powrotem nauczycieli i personelu obsługowego będą odbywać się w normalnym trybie w poszczególnych grupach wiekowych.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zrozumienie i wsparcie w ostatnich tygodniach.


Ogłoszenie!

Informujemy, że całe przedszkole w ciągu minionego tygodnia zostało zdezynfekowane.

Od poniedziałku 02.11 zajęcia w przedszkolu w związku z absencją chorobową nauczycieli i personelu dalej będą odbywać się w grupach łączonych.

Nadal obowiązuje całkowity zakaz przebywania Rodziców na terenie placówki. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych będą odbierane przy wejściu przez personel obsługowy.

Prosimy o przyprowadzanie dzieci zdrowych bez objawów chorobowych.


OGŁOSZENIE!

W związku z absencją chorobową większości nauczycieli i personelu obsługowego od poniedziałku 26.10 zajęcia w przedszkolu będą odbywać się w 2 grupach łączonych. W tej sytuacji zwracamy się z prośbą do Rodziców, którzy mogą zapewnić opiekę dzieciom o pozostawienie ich w domach.

W najbliższych dnia odbędzie się także dezynfekcja przedszkola.

Od poniedziałku 26.10 obowiązuje całkowity zakaz przebywania Rodziców na terenie placówki. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych będą odbierane przy wejściu przez personel obsługowy.

Niezbędne informacje dotyczące pracy przedszkola będą udzielane na bieżąco.

Prosimy o wyrozumiałość w zaistniałej sytuacji.

UWAGA!

W związku z pozytywnym wynikiem testu na Koronawirusa u nauczycielek pracujących w grupach 4-latków i 5-latków informujemy, że po uzgodnieniu z sanepidem przedszkole pozostaje otwarte bez zmian. Chore nauczycielki przebywają wraz z rodzinami na kwarantannie domowej, natomiast zdrowe nauczycielki pracują w placówce.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować.

Bardzo miło nam poinformować, że w IX Przedszkolnym konkursie literacko - plastycznym o Św. Janie Pawle II wyłoniliśmy następujących laureatów:

w kategorii 3-4-latków:

I - miejsce: Maja S. i Zosia Ć.

II- miejsce: Zuzia O. i Michał B.

III - miejsce: Wojtuś P. i Zosia W.

Wyróżnienia: Ala W.

w kategorii 5-6-latków:

I - miejsce: Bronuś O., Mateusz B. i Emilka B.

II- miejsce: Blanka M., Patrycja K. i Maja Z.

III - miejsce: Wiktor W., Zosia B. i Julka K.

Wyróżnienia: Grześ K., Maja D., Adaś R., Filip. K.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów i rozwijania swoich pasji.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły nauczycieli: Elżbieta Furtak, Agata Jaromek i Natalia Kosior.

Ogłoszenie!

Na zebraniu Rady Rodziców w dniu 09.10.2020 wybrano Radę Rodziców z trójek grupowych na rok szkolny 2020/2021 w osobach:

1. Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Małgorzata Rokoszewska - Ćwiękała

2. Zastępca - Pani Urszula Rolek

3. Sekretarz - Pani Anita Walczyk

4. Skarbnik - Pani Ewelina Tylus

Grupę 3-latków w tym roku szkolnym reprezentować będą:

1. Pani Patrycja Lubera

2. Pani Agata Florek

3. Pani Żaneta Nowak - Błasiak

Grupę 4 - latków:

1. Pani Małgorzata Rokoszewska - Ćwiękała

2. Pani Sylwia Gucwa

3. Pani Anita Walczyk

Grupę 5 - latków:

1. Pani Katarzyna Masak

2. Pani Urszula Rolek

3. Pani Ewelina Rawska

Grupę 6 - latków:

1. Pani Żaneta Cebula

2. Pani Karolina Fratyn

3. Pani Ewelina Tylus

Wszystkim Rodzicom życzymy udanej współpracy!

ROBIMY KOMPOTY!

5-latki przygotowywały na zajęciach przetwory na zimę. Ubrani w fartuszki, z umytymi rączkami, z użyciem plastikowych noży, kroili owoce na kompoty. Dzieci robiły kompoty z polskich owoców: jabłek, śliwek, gruszek i winogron. Przy okazji tych zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego przygotowujemy przetwory na zimę. Nauczyły się również:  kroić przy pomocy noża, zachować ład, dyscyplinę i porządek oraz rozpoznawać rodzime owoce, po: smaku, zapachu i wyglądzie. Po pokrojeniu owoców, dzieci poprzekładały je do wyparzonych wcześniej słoików, które następnie zostały zalane przegotowaną osłodzona wodą. Własnoręcznie zrobione kompoty pięknie ozdabiają kącik przyrody w sali.


KISZENIE KAPUSTY

Dnia 8 października Stokrotki uczestniczyły w zajęciach kulinarnych- kiszenie kapusty. Przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku. Dzieci miały okazję poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk). Dzieci przygotowały kapustę do kiszenia według instrukcji nauczycielki. Słój z kiszoną kapustą został umieszczony w kąciku przyrody, gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji .


Uwaga konkurs!

Zachęcamy do udziału Dzieci wraz z Rodzicami w plastyczno-literackim konkursie. Tematem przewodnim konkursu jest 100-lecie urodzin naszego patrona Jana Pawła II.

Regulamin:

1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i Rodziców z Przedszkola nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

2. Konkurs zostanie przeprowadzony w 2 grupach wiekowych: 3-4-latki i 5-6-latki.

3. Praca konkursowa składa się z dwóch elementów:

I - wiersz, ułożony przez Rodzica wraz z Dzieckiem składający się z minimum 6 wersów, maksymalnie 12 wersów na temat "100-lecie urodzin naszego patrona Jana Pawła II" wydrukowany na kartce A4.

II - praca plastyczna na temat "100-lecie urodzin naszego patrona Jana Pawła II" wykonana samodzielnie przez Dziecko, format pracy: kartka A4, technika dowolna, płaska.

Warunkiem udziału w konkursie jest dostarczenie obu prac (wiersz i praca plastyczna).

4. Prace należy złożyć do 16.10 w Przedszkolu nr 13 u nauczycielek poszczególnych grup wiekowych. Na odwrocie pracy plastycznej i literackiej prosimy napisać imię i nazwisko oraz wiek Dziecka, a także imię i nazwisko Rodzica.

5. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 19.10 przez powołaną komisję.

6. W konkursie przewidziane są atrakcyjne nagrody. Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 21.10.

DZIEŃ CHŁOPAKA!

30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu niezwykłe święto: Dzień chłopaka. Z tej okazji nasze dziewczynki przygotowały dla chłopców miłe niespodzianki i wręczyły upominki. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci. Wszystkim chłopcom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia!

 

WYJŚCIE DO KINA

We wtorek 29 września, w przeddzień "Dnia Chłopaka", przedszkolaki z grup 4,5,i 6 - latków wybrały się na premierową bajkę dla dzieci, zatytułowaną: "Trolle 2". W seansie, uczestniczyły tylko dzieci z naszego przedszkola. Bajka bardzo podobała się przedszkolakom, a jej wokalno - muzyczne akcenty, były doskonałą okazją do świetnej zabawy.


OGŁOSZENIE

W związku z tym, że w przedszkolu nie ma higienistki, ani pielęgniarki, prosimy rodziców o kontrolowanie czystości głów swoich pociech. Dzieci korzystają z różnorodnych zajęć dodatkowych w różnych miejscach, więc zdarzają się przypadki wszawicy.

Prosimy rodziców, gdy stwierdzą obecność tych małych, ale uciążliwych żyjątek o poinformowanie nauczycielek, aby w porę zapobiec rozprzestrzenianiu się wszawicy.

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie jak co roku przedszkolaki z Przedszkola nr 13 włączyły się do akcji "Sprzątanie Świata". 25 września Maluszki sprzątały nasz ogród przedszkolny, a starsze dzieci (4-, 5-, i 6 - latki) zbierały śmieci na terenach zielonych nad Wisłą. Dzieci mogły zobaczyć skutki zaśmiecania świata, i zrozumieć potrzebę ochrony środowiska i recyklingu.

Dzień Przedszkolaka

Co roku, w całej Polsce najmłodsze dzieci obchodzą swoje święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły w poniedziałek 21 września. W każdej grupie panie nauczycielki zadbały, żeby wyjątkowo uczcić to specjalne wydarzenie. Były zabawy z chustą animacyjną, zawody sportowe, zabawy muzyczno - ruchowe , słodkie poczęstunki, bale, teatrzyki kukiełkowe, dyplomy i upominki, a przede wszystkim dużo zabawy, radości i uśmiechu.

Spotkanie organizacyjne!

Serdecznie zapraszamy Rodziców 6-latków (grupa Pszczółki) na zebranie grupowe, które odbędzie się w ogrodzie przedszkolnym 08.09.2020 (wtorek) o godz. 17.00.

W przypadku deszczu spotkanie jest odwołane i zostaje wyznaczony nowy termin.

Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z Przedszkola nr 13 obowiązująca od 01.09.2020 do odwołania.


W związku z dalszym panowaniem epidemii informujemy Rodziców, że do szatni przedszkolnej będą mogli wejść tylko rodzice 3-latków i dzieci nowo przyjętych.

 

W szatni może przebywać jednorazowo 5 rodziców.

 

Pozostali Rodzice dzwonią dzwonkiem przy wejściu i przekazują dzieci osobie dyżurującej.

 

Rodzice/opiekunowie prawni/ osoby przyprowadzające i odbierające dzieci mają obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Prosimy także o zachowanie odległości przed wejściem do przedszkola.

 

Wszyscy Rodzice zobowiązani są przynieść pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu wypełnione i podpisane Oświadczenie rodziców/opiekunów prawnych (Link). Po każdej dłuższej nieobecności dziecka w przedszkolu (kilka dni) należy przynieść kolejny raz uzupełnione oświadczenie.

 

Przy wejściu każde dziecko będzie mieć mierzoną temperaturę. W przypadku wystąpienia temperatury powyżej 37,4 stopni Celcjusza dziecko nie będzie mogło pozostać w przedszkolu.

 

Wszystkie dzieci prosimy przyprowadzić do godziny 8.00. Po wyznaczonej godzinie dziecko nie będzie przyjęte do przedszkola. Do przedszkola przyprowadzane są dzieci zdrowe - bez objawów chorobowych.

VIII Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o świętym Janie Pawle II

(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.