Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

4-latki

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

Teatr muzyczny

25 marca kolejny raz odwiedzili nas Panowie z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Tym razem towarzyszył im znakomity gitarzysta, który przeniósł nas w zaczarowany świat muzyki. Nasz gość, objaśnij nam, z czego składa się gitara, tj. struny, gryf, pudło rezonansowe, klucze , progi. Porównywaliśmy różne typy gitar, ich wygląd i brzmienie. Wspólnie powtarzaliśmy nowo poznane nazwy gitar. Już nie możemy się doczekać następnych audycji muzycznych.

 

  
 

 

Mały ogrodnik

Nasze przedszkolaki rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody - pomagały i same sadziły cebulę, dynię, arbuza i siały kwiatki. Zajęcia edukacyjne "Od nasiona do rośliny" miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

 

 Odwiedzamy Bibliotekę

Otwarta w środę wystawa „Pszczoły, bartnicy, pasiecznicy i wybitni pszczelarze” w Miejskiej Bibliotece Publicznej przyciągnęła naszą uwagę. W ramach wystawy mogliśmy obejrzeć archiwalne zdjęcia, fachową literaturę, rozmaite dokumenty oraz akcesoria i przedmioty znajdujące się w każdej pasiece. Przygodę z pszczołami rozpoczęliśmy od wysłuchania bajki „Wesoła pszczoła” oglądaliśmy wszystkie eksponaty z wielkim zainteresowaniem, zaglądaliśmy do ula oraz przymierzaliśmy kapelusz pszczelarza z siatką.

 

 
 

 

 

Wiosna

Witając wiosnę wybraliśmy się dzisiaj na spacer w celu poszukiwania pierwszych jej oznak. Szliśmy z szeroko otwartymi oczami, aby udało nam się coś odkryć. Przedszkolaki rozglądały się bardzo dokładnie. Spacerując w pobliżu naszego przedszkola dzieci wypatrzyły pąki na drzewach i krzewach, maleńkie listki oraz pierwsze wiosenne kwiaty, były to krokusy i przebiśniegi. Wszystkie przedszkolaki miały w rękach instrumenty , by pożegnać Panią Zimę, przegonić Marzannę oraz przywitać Panią Wiosnę. Mieliśmy wiele gier oraz zabaw związanych z nadejściem tej pory roku.

 


 

Kosmiczna przygoda- teatr cieni

Podsumowując nasze wiadomości o kosmosie w humorystyczny sposób dzieci oglądały przedstawienie - teatrzyk cieni. Po bajce odpowiadały na pytania oraz same mogły wcielić się w aktorów i stworzyć własne przedstawienie.

 

 
  
 

 

Kosmos zamknięty w słoiku

Kosmos, wszechświat, planety, gwiazdy, galaktyka, czarna dziura to wszystko wzbudza u dzieci ciekawość i zarazem ma w sobie coś magicznego i tajemniczego. W ostatnim tygodniu przedszkolaki poznawały Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty. Ponadto dzieci wcielały się w rolę ufoludków, układały rakietę z figur geometrycznych, rysowały statki kosmiczne, a także wykonywały rakiety z rolek po papierze toaletowym. Odpowiadaliśmy na pytanie czy da się zamknąć kosmos w słoiku? Zobaczcie sami...

 

 

 

 

Dzi Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień dla wszystkich kobiet - zarówno tych dużych, jak i małych. Radosna atmosfera panowała w naszym przedszkolu już od samego rana. Chłopcy starali się, aby ten dzień był wyjątkowy dla każdej księżniczki. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały od chłopców serdeczne życzenia oraz upominki. Ponadto uroczystość uświetniło wyjście do kina na film animowany „Potworna rodzinka 2” . Uśmiech na buziach przedszkolaków świadczył o miło spędzonym czasie. :)

 

  

Dzień Dinozaura

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego w poniedziałek obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Dinozaura. Z tej okazji zorganizowaliśmy zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Wcieliły się w rolę paleontologów i odkrywały jaki dinozaur kryje się pod piaskiem. Każde dziecko wykonało także własnego dinozaura

 

 


 

Tłusty czwartek

Staropolskie przysłowie mówi: „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – tłusty czwartek. Dzieci poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe, taneczne oraz zajęcia plastyczne. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci faworków zrobionych przez nasze kucharki.

 


  

 

Instrumenty

Tygodniowy tydzień rozmów, zagadek, grania na instrumentach zakończył się ich tworzeniem . Nasze przedszkolaki wykonywały marakasy. Porównywaliśmy brzmienie instrumentów stworzonych z różnorodnych ziaren ozdabialiśmy je i graliśmy we wspólnej orkiestrze.

 

 

 

Spotkanie z Panią Radcą Prawnym

W ramach spotkań z ciekawymi zawodami do naszego przedszkola przyjechała Pani Radca Prawny. Przybliżyła nam temat praw i obowiązków Dzieci.

 


 

Wycinanki

Jako czterolatki nasze zuchy coraz więcej ćwiczą z nożyczkami. Uwielbiają wycinać i tworzyć wyjątkowe kolaże. Zobaczcie sami ile radości im to sprawia

 

 

 

Walentynki

14 lutego jest wyjątkowe święto. Chłopcy oraz dziewczynki tworzyły kartki walentynkowe i dawały osobom, które lubią. W tym czasie korzystając z pogody spacerowaliśmy i poszukiwaliśmy rzeźb. Na spacerze dzieci przyglądały się im , badały i rozmawiały na ich temat. Na placu Bartosza Głowackiego znaleźliśmy również wspaniałe serce walentynkowe.

 

  
 
  

 

Jak karnawał to karnawał

Tak się bawiliśmy na naszym balu karnawałowym

 


     

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Życzymy wszystkim Babciom oraz Dziadkom wszystkiego co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości i samych pogodnych dni.

 
 

 

Zabawy Śniegiem

Nie mogąc doczekać się śniegu stworzyliśmy własny. Masa plastyczna zrobiona z mąki ziemniaczanej oraz oleju sprawiła naszym przedszkolakom mnóstwo radości.

 

 

  

 

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

W tym roku nasza grupa bierze udział w programie edukacyjnym : „Kubusiowi Przyjaciele Natury” . Jest to to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 6,5 miliona dzieci. W tym roku po raz 13. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

 

   

 

Bożonarodzeniowy spektakl

22 grudnia dzieci obejrzały bożonarodzeniowy spektakl zorganizowany przez Stowarzyszenie PLUS.

 

 

 

Hej kolęda, kolęda

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które zawsze niecierpliwie czekamy. Są to święta najdroższe i najbliższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu.

Taki radosny i świąteczny nastrój zapanował w naszym przedszkolu 17 grudnia, podczas przedszkolnego kolędowania. Nasze przedszkolaki wspólnie z wychowawcami przygotowały kolędy, pastorałki i świąteczne życzenia, które nagraliśmy dla Państwa.

Życzymy Państwu zdrowych i spokojnych Świąt Bożego narodzenia oraz dosiego Roku

 

 

Pieczemy pierniczki

Święta tuż tuż.... czas więc na pieczenie pierniczków.

W naszym przedszkolu ostatnio unosił się zapach korzennych przypraw. W tym tygodniu grupa motylków piekła pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały, dbając o czyste ręce oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonywania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy już wszystko było gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy - zrobiły ciasto, wałkowały, wycinały foremkami oraz ozdabiały. Pyszności dzieci zabierają je jako prezent świąteczny do swoich domów. Życzymy smacznego

 

 

 

Ubieranie świątecznego drzewka

Choinko, choinko,

świąteczną masz minkę!

Łańcuszek wpleciony

w zieloną czuprynkę!

Stanęłaś w pokoju

na złotym dywanie

i cień twój iglasty

zatańczył na ścianie.

Usiądę przy tobie!

I podam ci rękę.

To nic,

że masz trochę

kłującą sukienkę!

 

 
   

 

Ozdoby na choinkę

W ramach współpracy z Tarnobrzeskim Domem Kultury w ramach rewanżu za piękne seanse filmowe Nasze przedszkolaki przygotowywały ozdoby na choinkę. Dzięki temu, że wszystkie ozdoby były wykonane przez dzieci w tym budynku znajduje się wyjątkowe drzewko. Zapraszamy do obejrzenia rezultatu pracy przedszkolaków.

 

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Przedszkolaki oraz panie w ten sposób dziękują Mikołajowi za wspaniałe prezenty.

 

 

 

 

Gwiazdka Klary Muu- wyjście do kina

Nasze przedszkolaki w piątek 3.11 poszły do Kia na świąteczną bajkę "Gwiazdka Klary Muu". Nasi milusińscy mogli już poczuć magię zbliżających się Świąt. Bajka opowiadała o niezwykłych perypetiach tytułowej bohaterki Klary Muu, która po raz pierwszy miała spędzić Gwiazdkę ze swoim tatą na Krowim Wzgórzu. Kiedy przybywa na farmę, okazuje się, że kompletnie nic nie jest jeszcze gotowe! Przed domem brakuje choinki, a bombki i lampki kurzą się w kartonach.

Oby Święta każdego z Nas były nieco spokojniejsze ;)

 

  

 

 

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

Wypowiadając to zaklęcie przedszkolaki wyrażały pragnienie, aby andrzejkowe wróżby się spełniały. We wtorek 30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Zorganizowane tradycyjne wróżby wywołały tajemniczą atmosferę magii. Przyniosły przedszkolakom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy. Każdy chciał zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co go czeka.

 

 

  

 

Zamek jak z bajki

Zabawy konstrukcyjne ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają jego kreatywność. Polegają na budowaniu, wytwarzaniu czegoś nowego. Wynikają w naturalny sposób z gier manipulacyjnych. Różnią się jednak tym, że w zabawie konstrukcyjnej powstaje wytwór, będący rezultatem działań dziecka. Tematem naszej wspólnej zabawy były zamki. Przedszkolaki podzielone na dwie grupy miały za zadanie zbudować zamek jak z bajki. Proszę zobaczyć jak świetnie sobie z tym poradziły.

 

 
  

 

 

 

Tatr Iluzji

Dzięki wizycie Magikowi z Teatru iluzji przedszkolaki zostały zabrane w cudowny świat marzeń, wyobraźni oraz wspaniałych czarów. Nasi milusińscy podziwiali magiczne numery z szeroko otwartymi oczami, buziami oraz mocno zaciśniętymi pięściami. Przedszkolaki podziwiały sztuczki z gazetami, czarodziejską pałeczką i wiele innych sztuczek. Spektakl magii i iluzji dostarczył naszym przedszkolakom wiele wrażeń, emocji, a przede wszystkim na dziecięcych buziach zagościł uśmiech, radość. Oby takich chwil w życiu dzieci było, jak najwięcej!

 

 
 
 
 
 
 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada, jak co roku, przedszkolaki z uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach.

Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, czytanie bajek o misiach, gry i zabawy o tematyce związanej ze świętem itd. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

 
 
 
 
 

Lasowiacy
 
Idąc za tropem patriotycznej nuty nie mogło zabraknąć prezentacji strojów Lasowiaków. Gościnnie wystąpiły u nas panie z 5 -latków - pani Agatka oraz pani Ewa. Rozmawialiśmy o kulturze i strojach lasowiackich, słuchaliśmy śpiewów oraz oglądaliśmy typowe tańce lasowiaków. 
 
 
    
 

 

Maszerują strzelcy 

W naszym Przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć po raz kolejny grupę muzyczną "Jaszczur i Przyjaciele". Przybliżyli oni nam tematykę związaną z Narodowym Świętem Niepodległości,  upamiętniliśmy tym spotkaniem odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Wspólnie śpiewaliśmy hymn oraz pieśni patriotyczne.

 

  
    

Ojcowie i bohaterowie Tarnobrzega
 
Żywą lekcję historii przedstawili nam panowie ze stowarzyszenia PLUS. Barwnie przedstawili nam sylwetki najważniejszych postaci pochodzących z Tarnobrzega. W niezwykłych strojach wraz z rekwizytami przedstawili nam losy Tarnobrzega oraz okolic. 
 
 
     
 

Malowanie palcami
 
W tym tygodniu rozmawialiśmy o baśniach , bajkach oraz legendach. Jak każdy wie księżniczki oraz rycerze mieszkają w pięknych zamkach, ale aby namalować taki zamek trzeba użyć wyobraźni. Malowaliśmy palcami nasze wymarzone zamki z bajki

     

 

Spotkanie z piłkarzami Siarki
 
4 listopada nasze przedszkole odwiedzili piłkarze "Siarki". Specjalnie dla nas przygotowali trening sportowy, w którym nasze przedszkolaki brały aktywny udział, z wielkim zaangażowaniem wykonywały wiele zadań oraz strzelały piękne gole. 
 
 
  
  
 

Spotkanie z Fotografem
 
W naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć miejscowego pasjonata fotografii przyrody. Pokazał On nam swoje najpiękniejsze zdjęcia, opowiadał o swojej pracy oraz o tym jak należy się zachować podczas robienia zdjęć dzikiej przyrody. Zaprezentował nam również swoją pelerynkę niewidkę- strój kamuflujący 
 
 
 

Zbiórka karmy dla schroniska
 
W związku z wizytą pani weterynarz nasze przedszkole prowadziło akcję zbiórki karmy na rzecz schroniska dla zwierząt w Machowie. Serdecznie dziękujemy za tak liczny odzew z państwa strony , a zwierzakom życzymy smacznego 
 
 

Spotkanie z panią weterynarz
 
Ostatnio w naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć Panią Doktor Weterynarii. Pani doktor jest zaprzyjaźniona z naszym przedszkolem od wielu lat, wraz z mężem prowadzą Centrum Weterynaryjne MAMUT, gdzie zajmują się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem zwierząt towarzyszących. Dzięki tej wizycie przedszkolaki miały przybliżony zawód doktora weterynarii. Kto wie, może któreś z nich w przyszłości wybierze ten zawód?
 
  
 

Kolorowe iście
 
Na dzisiejszym spacerze zawędrowaliśmy aż na tereny zielone nad Wisłą. Super zabawę sprezentowała nam pani jesień, gdyż zabawa kolorowymi liśćmi dostarczyła nam mnóstwo frajdy. Zobaczcie sami. 
 
 
    
 

Przedstawienie muzyczne- Brazylijskie tańce oraz instrumenty
 
Pierwsze w roku szkolnym 2021/2022 spotkanie z panami z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Dzieci z naszego przedszkola mogły obejrzeć występ muzyczno – taneczny prowadzony przez naszych gości. W czasie spotkania jeden z panów  pokazywał dzieciom capoeirę – brazylijską sztukę walki i związany z nią taniec.  Można było również zobaczyć berimbau – instrument muzyczny pochodzący z Afryki charakterystyczny dla capoeiry. Spotkanie przyniosło wiele radości wszystkim dzieciom oraz ich opiekunom
 
  
  
 

 

Jesienny spacer
 
Czy też słota czy też deszcz nam na spacer śpieszy się 
 
  

Jak kisimy Kapustę?
 
Jak kisimy kapustę i co to jest "kiszona kapusta"? Na te pytania starali się odpowiedzieć członkowie zespołu ludowego Ocicanki z Tarnobrzega w przedstawieniu teatralnym przybliżającym staropolskie zwyczaje. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów przygotowujących się do wspólnego obrzędu "kiszenia kapusty". Ponadto gratulujemy Ocicankom wyróżnienia podkarpackiego XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Ludowych Obrzędów i Zwyczajów. Jeden z członków zespołu – Józef Smykla otrzymał ponadto nagrodę dla najlepszego aktora  w tym konkursie. 15-osobowa grupa na deskach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sędziszowie Małopolskim zaprezentowała obrzęd kiszenia kapusty.
 
  
   
 

Kino na dzień chłopaka
 
W tym roku świętowaliśmy podwójnie dzień chłopaka! Pierwszy dzień przedszkolaki wybrały się do kina na bajkę : "Psi patrol". Psi ulubieńcy pojawili się na dużym ekranie i zrobiły na naszych dzieciach ogromne wrażenie, gdyż dla większości z nich było to pierwsze wyjście do kina. 
 
   

Dzień chłopaka

W grupie "Motylków" świętowaliśmy dzień chłopaka oczywiście na sportowo. Nasi chłopcy uwielbiają zabawy piłkami, kochają skoki, biegi przez przeszkody i różne ćwiczenia fizyczne. My dziewczynki małe i duże życzyłyśmy im dużo uśmiechu, radości i wspaniałych przyjaciół. Rodzicom dziękujemy za wspaniałe prezenty i słodkości dla wszystkich dzieci.  

   

  

      

  

Akcja "Sprzątania świata"
We wrześniu dzieci z naszego przedszkola już po raz kolejny wzięły udział w sprzątaniu okolicy wokół naszego przedszkola partycypując w ten sposób w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia. Tegorocznej edycji programu przyświecało hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów, ograniczenia ilości śmieci i ich efektywnej segregacji. Dzięki takim akcjom nasze dzieci już od najmłodszych lat uczą się dbania o naszą planetę. 

  

  

 

 

Po udanej Akcji sprzątania świata Przedszkolaki świetnie bawiły się na naszym czystym placu zabaw

 

     

Teatr PINOKIO z Przedstawieniem "Zaczarowany las"
W ostatnich dniach nasze przedszkolaki miały przyjemność obejrzeć przedstawienie pt.: „Zaczarowany las” w wykonaniu artystów Teatru "Pinokio”. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem śledziły przygody trójki przyjaciół, którzy musieli się nauczyć się prawidłowego zachowania podczas pobytu w lesie.

   

 

Dzień przedszkolaka

20 września obchodziliśmy święto wszystkich Przedszkolaków. Było dużo śpiewów, tańców, gier i zabaw. Ten wyjątkowy dzień obchodziliśmy wspólnie tak by na twarzy każdego dziecka gościł promienny uśmiech. Idąc za słowami Janusza Korczaka "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" , życzymy wszystkim dzieciom , aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia , nie tylko od święta. 

  
  
 
  
  
 

 

 

40 - lecie Przedszkola
 
W tym roku nasze przedszkole obchodzi 40-lecie założenia. Z tej okazji 15 września wszyscy pracownicy oraz przedszkolaki mogły wspólnie obchodzić uroczystości związane z urodzinami.
 
  
 
 

 

Pierwszy spacer w grupie czterolatków
 
Na spacerek wychodzimy,
Tyle cudów zobaczymy,
Dziś słoneczko pięknie świeci,
Cieszą się już wszystkie dzieci!
 
 
  
 
 
 

Witamy po wakacjach!

Witamy wszystkich w czterolatkach. Przed nami nowy rok, nowe przygody oraz marzenia do spełnienia. Pierwszy dzień zaczynamy ciepłym przywitaniem, dużą dawką zabawy oraz przypomnieniem zasad ;)

 

 

 

 
(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.