Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

5-latki

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 

AUDYCJA MUZYCZNA

25 marca kolejny raz odwiedzili nas Panowie z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Tym razem towarzyszył im znakomity gitarzysta, który przeniósł nas w zaczarowany świat muzyki. Nasz gość, objaśnij nam, z czego składa się gitara, tj. struny, gryf, pudło rezonansowe, klucze , progi. Porównywaliśmy różne typy gitar, ich wygląd i brzmienie. Wspólnie powtarzaliśmy nowo poznane nazwy gitar. 

PLAC ZABAW

Wiosenne zabawy na naszym placu zabaw.

WIOSENNA ULICA

Tworzenie pracy plastycznej to wspaniała okazja do ćwiczenia współpracy. Wykonując wiosenna ulicę przedszkolaki co 2 min zmieniały swoje miejsce pracy i musiały dorysować coś do powstałego już obrazka! Rozwijaliśmy w ten sposób współpracę w grupie, a także kreatywne myślenie. 

TEATRZYK CIENI

23 marca Pani Agatka B. przedstawiła nam niezwykłą kosmiczną historyjką za pomocą teatru cieni.

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

W poniedziałek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Marzanna. Towarzyszyła im także Pani Zima, która oddała uroczyście władze Pani Wiośnie.

Witając nową porę roku dzieci wykonały także prace plastyczną "Wiosenne drzewo".

WIZYTA W BIBLIOTECE

17 marca przedszkolaki odwiedziły wystawę o historii pszczelarstwa. Była to ich pierwsza wizyta w Bibliotece, więc gościły także w Oddziale dla dzieci i młodzieży, gdzie wysłuchały historii o tym, jak Ania Robaczek ratowała pszczoły.

ŚWIAT LITER

Dla Biedronek świat liter jest nie tylko wyzwaniem, ale także przygodą i doskonałą rozrywką.

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym dniu Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli piękne upominki.

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia,kwiaty i promienny uśmiech.

"MÓJ WIELORYB"

Biedronki kontynuując program Czytanie ma moc wykonały zimowe zadania w oparciu o książkę "Mój Wieloryb" Benijego Davisa. Poszerzyły wiedzę o świecie - szczególnie informację o środowisku morskim, pracowały nad relacjami w grupie. Otwarcie rozmawialiśmy o samotności i przyjaźni. Podsumowaniem tematu była wykonana praca plastyczna - morskie głębiny.

"RECEPTA NA ZDROWIE"

Michaś U., Tobiaszek , Michaś B. oraz Piotruś wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Recepta na zdrowie” zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu. Celem konkursu była przede wszystkim promocja zdrowego stylu życia, a także inspirowanie dzieci w wieku przedszkolnym do pracy twórczej, pokazanie zdolności literackich i plastycznych przedszkolaków. Pobudzenie wrażliwości i wyobraźni, rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do zadanego tematu. Chłopcy wspólnie wykonali książeczkę konkursową.

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego przypada nietypowe święto- Dzień Dinozaura. Już od poniedziałku rozpoczęliśmy świętowanie zapoznając się z różnymi rodzajami dinozaurów poprzez gry i zabawy ruchowe dotyczące naszych głównych bohaterów. Ogromną przyjemność sprawiło nam wykonanie prac plastycznych.

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego był dla przedszkolaków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki, bawiły się w walentynkowe gry. Wspaniałą atrakcją był walentynkowy kącik do zdjęć. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Tego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę.

SPOTKANIE Z RADCĄ PRAWNYM

26 stycznia nasze przedszkole odwiedziła Pani Kinga Strus-Kozłowska - radca prawny, która zapoznała przedszkolaki z zawodami prawniczymi oraz wygłosiła pogadankę na temat praw i obowiązków dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej, która jest realizowana w naszej placówce.

BALE, BALE W KARNAWALE

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. W tym tygodniu przedszkolaki poznały jak karnawał świętuje się w różnych zakątkach świata. Wykonały też kolorowe maski oraz postacie klaunów. Tańce i zabawy towarzyszyły nam każdego dnia.

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dzieci 24 stycznia podczas balu karnawałowego. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, policjantów… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach i zabawach prowadzonych przez grupę Jaszczur i Przyjaciele. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, pełny uśmiechów, wzruszeń i radości. W czwartek 20 stycznia odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny w którym zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne. Nie zabrakło także własnoręcznie wykonanych prezentów dla babć i dziadków.

KONKURS MOJE MIASTO

Serdecznie gratulujemy Miłoszkowi, który uzyskał wyróżnienie w konkursie plastycznym "Moje miasto", którego organizatorem było Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Miechocinie, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 6 w Tarnobrzegu.

Gratulujemy także dzieciom: Zosi W., Zosi Ć., Olusiowi, Hani, które wzięły udział w konkursie i wykonały bardzo ciekawe i różnorodne prace.

PTAKI ZIMĄ 

Biedronki podczas styczniowych zajęć zapoznały się z tematem dokarmiania ptaków. Przedszkolaki zrozumiały, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego należy im pomagać. Dowiedziały się czym można dokarmiać ptaki i same z dużym zaangażowaniem przygotowały pokarm do karmnika. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przetrwać trudnych zimowych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności oraz wrażliwości na losy zwierząt.

AKADEMIA KICI KOCI 

Grupa 5 latków wzięła udział w programie Akademia Kici Koci. Dzieci z wielką chęcią wykonały następujące wyzwania od Kici Koci:

1. POCZTÓWKA DLA KICI KOCI

Rozmawialiśmy o tym czym jest pocztówka i jakie są jej elementy, oglądaliśmy pocztówki z różnych miast. Wykonaliśmy własnoręcznie kartki świąteczne, które wysłaliśmy do Kici Koci!

2. KICIA KOCIA I PRZYJAŹŃ

Rozmawialiśmy o tym, czym jest przyjaźń, czego oczekujemy od przyjaciela, czym chcemy się z przyjacielem dzielić. Wykonaliśmy plakat z wizerunkiem przyjaciela i cechami, które są dla nas najważniejsze w przyjaźni.

3.KICIA KOCIA SEGREGUJE ŚMIECI

Rozmawialiśmy dlaczego segregowanie śmieci jest ważne. Przypomnieliśmy sobie kolory pojemników do segregacji śmieci.

4. KICIA KOCIA I WITAMINOWE PRZYJĘCIE

Zorganizowaliśmy witaminowe przyjęcie, na którym mogliśmy sami wykonać szaszłyki owocowe! Zabawą na przyjęciu były także owocowe zagadki!

5. KICIA KOCIA I SPACER

Wykonaliśmy pamiętnik spacerowy. Rysowaliśmy rzeczy, które zapamiętaliśmy oglądając naszą okolicę.

6. KICIA KOCIA I ŚNIEG

Zima nie przyszła jeszcze do naszego miasta, ale udało nam się przygotować śnieg w naszej sali! Świetnie się bawiliśmy lepiąc bałwany, tunele, zaspy i inne wymyślone postacie.

NOWOROCZNE KARTKI 

Przedszkolaki, chcąc dzielić się swoją świąteczną radością, przygotowały piękne kartki  z noworocznymi życzeniami dla najbliższych.

ZIMOWY SPACER

W grudniu przedszkolaki wybrały się na zimowy spacer, aby podziwiać świąteczne ozdoby.

KOLĘDOWANIE

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Są to święta najbliższe i najdroższe naszym sercom, gdyż towarzyszy im niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania. 21 grudnia grupa 5-latków zaprezentowała swoje umiejętności wokalne. Repertuar był bardzo różnorodny. Dzieci zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej, kolędy, pastorałki.

 

DEKORUJEMY CHOINKĘ w TDK-u

W grudniu Biedronki wraz z grupą 6-latków przyozdobiły choinkę w Tarnobrzeskim Domu Kultury. 

KONKURS "EKOLOGICZNA CHOINKA"

Serdeczne gratulacje dla Mai, która otrzymała pamiątkowy dyplom oraz kolorowankę za udział w konkursie pt. : "Ekologiczna Choinka", organizowanym przez Przedszkole nr 7 w Tarnobrzegu.

BOŻONARODZENIOWY SPEKTAKL

22 grudnia dzieci obejrzały bożonarodzeniowy spektakl zorganizowany przez Stowarzyszenie PLUS.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość. Przedszkolaki serdecznie powitały św. Mikołaja, i zaprezentowały wierszyk oraz piosenkę przygotowane specjalnie na tę okazję. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia oraz prezenty wręczone każdemu dziecku przez Mikołaja.

UBIERANIE CHOINKI

„Kiedy gościsz w naszych domach choinko zielona,
wszystko lepsze i piękniejsze staje się dokoła.”

Czas Świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. Ubieranie choinki – to moment, na który z niecierpliwością czekały wszystkie przedszkolaki. Biedronki z zapałem przystąpiły do zawieszania na gałązkach ozdób, łańcuchów i kolorowych lampek. Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia zbliżają się tuż, tuż…

MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA

3 grudnia przedszkolaki wybrały się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, aby obejrzeć bajkę "Gwiazdka Klary Muu". Historia opowiadałam o Klarze, która zamierzała spędzić pierwsze święta na farmie swojego ojca i odkryła, że nie przywiązuje on wagi do zwyczajów i obrzędów. Z pomocą Elfa Klara wprowadziła w Cattle Hill świąteczny nastrój, który udzielił się wszystkim.

ZAGADKOWY ZAWRÓT GŁOWY 

5-cio i 6-cio latki uczestniczyły w zajęciach mających na celu kształtować i doskonalić logiczne myślenie, wyobraźnię, spostrzegawczość, umiejętność rozróżniania liter i cyfr. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, rebusy, działania matematyczne, dzieliły wyrazy na sylaby, wyróżniały głoski. Dzieci rozwiązując zadania zdobywały punkty dla swojej grupy. Na koniec wszyscy otrzymali drobne upominki i słodycze.

JESIEŃ Z MISIEM PADDINGTONEM! 

Nasza grupa bierze udziałw projekcie "Czytanie ma moc", którego celem jest: rozbudzanie dziecięcej ciekawości świata i frajdy z czytania, promocja czytelnictwa w oparciu o książki wydawnictwa znak Emotikon, rozwijanie kompetencji XXI wieku, takich jak: współpraca, kreatywność, empatia, krytyczne myślenie. Celem jesiennym było przedstawienie misia Paddingtona jako podróżnika, odkrywcy, z którym każde dziecko może przeżyć niezapomniane przygody. Śledziliśmy jego losy czytając książkę, a także wykonując różne zadania. Jeździliśmy koleją podziemną, chodziliśmy po niedźwiedziej ścieżce sensorycznej, kodowaliśmy z misiem, urządziliśmy misiowe wyścigi i wiele innych. To była niezapomniana przygoda!

 

"Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary.”

30 listopada w Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia magiczną kulą itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami.

 

DZIECKO W ŚWIECIE WARTOŚCI 

Nasze grupa realizuje program wychowawczy Dziecko w świecie wartości, który powstał na bazie bajek dla dzieci i skierowany jest do dzieci 5-letnich. Bajki odgrywają istotną rolę w rozwoju emocjonalnym dzieci. Dziecko przeważnie utożsamia się z postacią głównego bohatera; towarzyszy mu w wędrówce, razem z nim przeżywa radość, smutek, ból, nawiązuje przyjaźnie, stawia czoło wrogom, podejmuje wyzwania, odpoczywa i bawi się. Dzięki tej identyfikacji zapoznaje się z całą gamą emocji, uczuć i postaw. Uczy się zachowań społecznie akceptowanych oraz tych, które są potępiane, sposobów reagowania w trudnych sytuacjach oraz zaspokajania różnych potrzeb. W listopadzie dzieciom towarzyszyła bajka "Mrówka Gapcio".

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada, jak co roku, przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy. Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia każdego z przyniesionych przyjaciół. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, misiowe tańce, czytanie bajek o misiach, kolorowanki z misiami itd. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.

POKAZ MAGICZNYCH SZTUCZEK

22 listopada w naszym przedszkolu odbył się pokaz iluzji w wykonaniu iluzjonisty Maccino z Warszawy. Pokaz był wypełniony wieloma sztuczkami, które dzieci nie tylko oglądały, ale miały też możliwość wzięcia w nich udziału. 

JACHOWICZ DZIECIOM

Gratulacje dla Zosi W., która wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Jachowicz dzieciom".

SMOK WAWELSKI

Dzieci przypomniały sobie legendę o Smoku Wawelskim, która stała się inspiracją do kolejnych aktywności. Przedszkolaki zamieniły się w małe smoki, które jeszcze nie potrafią ziać ogniem i ćwiczyły swoje smocze umiejętności dmuchając na piórka. Wielką radość sprawiło dzieciakom tworzenie "smoka logopedycznego" z rolki po papierze toaletowym.

STRÓJ LASOWIACKI

Edukacja regionalna zapoznaje dzieci z tradycjami domu rodzinnego, najbliższego środowiska i przedszkola. Stopniowo wprowadza w tematykę dziejów rodzinnej wsi, miasta, zaznajamia z jego zabytkami, kulturą oraz z wybitnymi postaciami. Uczy szacunku do dorobku przeszłych i teraźniejszych pokoleń. Kształtuje postawy patriotyczne oraz pozwala nabyć pewnych umiejętności umożliwiających zaprezentowanie swojego miejsca zamieszkania innym. W ramach tygodnia o regionalnych potrawach, tańcach i zwyczajach dzieci miały okazję zobaczyć tradycyjny lasowiacki strój.

Wykonaliśmy także ludowe, kolorowe kamizelki.

AUDYCJA MUZYCZNA

19 listopada przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w warsztatach muzycznych prowadzonych przez grupę Jaszczur i Przyjaciele, które tematycznie nawiązywały do patriotyzmu. Dzieci mogły podziwiać wojskowe mundury i wspólnie z prowadzącymi zaśpiewać ,, Hymn Polski” oraz kilka pieśni patriotycznych tj ,, Piechota” czy ,,Przybyli ułani pod okienko” Zajęcia bardzo podobały się naszym dzieciom o czym świadczyło ogromne zaangażowanie oraz uśmiech na twarzach uczestników.

ŻYWA LEKCJA HISTORII

Dzięki Programowi Rozgrzewamy Polskie Serca 18 listopada przedszkolaki mogły wysłuchać gości ze Stowarzyszenia Plus , którzy opowiadali o Ojcach i Bohaterach Tarnobrzega m.in. o hrabi Tarnowskim czy żołnierzu Hieronimie Dekutowskim. Dzieci obejrzały również wystawę naczyń oraz akcesoriów rycerskich takich jak hełm, szabla, rękawice. Dziękujemy miłym gościom za przeniesienie nas chociaż na chwilkę w średniowieczne czasy.

LOKALNA HISTORIA

Święto Niepodległości to także okazja do poznania historii lokalnej i kształtowania postaw patriotycznych u dzieci. Dlatego też w listopadzie "Biedronki" odwiedziły pomnik mjr Hieronima Dekutowskiego, ps. "Zapora" oraz pomnik Bartosza Głowackiego.

UROCZYSTA AKADEMIA

16 listopada przedszkolaki wystąpiły z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Piękny program przedstawiał wiersze, piosenki patriotyczne oraz taniec "Krakowiak". Uroczystym akcentem było wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Przedstawiona akademia niech będzie bardzo ważnym przesłaniem dla kultywowania naszej tradycji narodowej, oraz dumy z odzyskania Niepodległości.

 

KOTYLIONY

W związku ze zbliżającym się 11 listopada Świętem Niepodległości, dzieci wykonały biało – czerwone kotyliony, aby uczcić ten dzień. Przed przystąpieniem do pracy przedszkolaki przypomniały sobie symbole narodowe i wysłuchały hymnu. Dzieci  miały okazję nie tylko do wyrażenia ekspresji twórczej, ale przede wszystkim stworzyły  piękny symbol, przypominający o przynależności narodowej.

SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI "SIARKI TARNOBRZEG"

4 listopada przedszkolaki wzięły udział w treningu piłkarskim przygotowanym przez piłkarzy "Siarki Tarnobrzeg".

"UROCZA NATURA MOIM OKIEM"

03.11 przedszkolaki miały okazję podziwiać zdjęcia autorstwa Marcina Soi, tarnobrzeskiego pasjonata fotografii, miłośnika przyrody. Pan Marcin zaprezentował zdjęcia i filmiki przedstawicieli ssaków, a także najmniejszych mieszkańców łąk i zarośli - owadów.

PRACA PLASTYCZNA "JEŻ"

 

"To jest jeżyk, mały jeżyk.

Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.

Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,

tylko nosek jak koralik"

Jeżyki w wykonaniu pięciolatków.

GIMNASTYKA

Główną potrzebą dziecka w  wieku przedszkolnym są niewątpliwie zabawy i gry ruchowe. Dbałość o zdrowie, harmonijny rozwój, sprawność i zaradność ruchową jest ważnym celem w wychowaniu przedszkolnym. Ciało ludzkie powinno być punktem wyjścia, jednak głównym celem jest pełny rozwój dziecka. Wynika z tego, że we wszystkich działaniach powinno się podkreślać dzieciom różnorodne korzyści, jakie daje im aktywność ruchowa i dbałość o zdrowie.

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

28.10 gościliśmy w naszym przedszkolu panią Katarzynę Oręziak - lekarza weterynarii z Centrum Weterynaryjnego "Mamut". Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do nich. Dzieci dowiedziały się co zawiera torba lekarska. Mogły obejrzeć i dotknąć przedmioty lekarskie, którymi na co dzień posługuje się Pani Kasia. Przedszkolaki także bardzo chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi zwierząt, które posiadają w domu.

AUDYCJA MUZYCZNA

27.10 nasze przedszkole odwiedziła grupa Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem audycja muzyczna dostarczyła nam niesamowitych emocji i wrażeń ukazując piękno i bogactwo muzycznej Brazylii. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest Capoeira czyli połączenie tańca, muzyki i sztuk walki. Miały okazje poznać nazwy oraz zasady gry na niespotykanych instrumentach muzycznych, takich jak bęben Atabaki, tamburyno Pandeiro i wiele innych oraz spróbować zagrać na nich do muzyki brazylijskiej. Spotkanie dostarczyło wiele radości i satysfakcji. Ogromne wrażenie wzbudził pokaz Capoeiry w wykonaniu Pana Krzysztofa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

DZIEŃ KUNDELKA

25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt. Z tej okazji dzieci wraz z paniami podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wysłuchały bajek, wierszy, których bohaterem były pieski oraz wykonywały różne prace plastyczne.

JESIENNY WIATR

Prace wykonane podczas tygodnia "O czym szumi jesienny wiatr" - dmuchawce i wiatraki.

KISZENIE KAPUSTY!

18 września w nasze Przedszkole odwiedził Zespół Ludowy "Ocicanki", który w ciekawy sposób przedstawił obrzęd kiszenia kapusty. Ogromne brawa, salwy śmiechu oraz ciekawe spojrzenie dzieci były nagrodą za wspaniałe przedstawienie. Dla przedszkolaków możliwość spotkania z zespołem była ogromnym przeżyciem. Ubrane w ludowe stroje gospodynie opowiadały jak należy prawidłowo ukisić kapustę. Słowa były poparte rekwizytami, które artyści przynieśli z sobą do przedszkola. Dziękujemy za przyjęcia zaproszenia i piękny pokaz tradycyjnego zwyczaju.

MALUJEMY SŁOMKAMI!

Rozdmuchiwanie farb to nie tylko świetna zabawa plastyczna, ale także rewelacyjne ćwiczenie oddechowe - odgrywające ważną rolę w stymulacji aparatu mowy u dziecka. Gimnastyka buzi i języka - mająca ogromny wpływ na wyraźną i poprawną mowę, wzmacniająca mięśnie odpowiedzialne za oddychanie oraz uelastyczniająca przeponę. Z rozdmuchanej farby powstały niepowtarzalne kolorowe wirusy!

BALONY SENSORYCZNE

Baloniki sensoryczne to świetna zabawka służąca rozwijaniu zmysłu dotyku. Dzięki różnorodnym w dotyku materiałom szczelnie zamkniętym w balonikach, dziecko może poznawać przez dotyk najróżniejsze wypełnienia. Baloniki można ściskać, zgniatać, tarmosić, rzucać, chować, zgadywać co w jest środku.

JESIENNE DARY

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła ona przedszkolaków do spaceru. Dzieci podziwiały otaczającą przyrodę w jesiennej szacie, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych oraz zabaw matematycznych.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30  września obchodziliśmy w naszej grupie  niezwykłe święto: Dzień Chłopaka. Tradycyjnie upominki zostały wręczone w towarzystwie serdecznych życzeń. Nie zabrakło też słodkości dla wszystkich dzieci.

Z okazji tego dnia niezwykłego, życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,
Humoru radosnego, i aby codziennie spotkało Was coś magicznego!

WYJŚCIE DO KINA

W środę 29 września, w przeddzień "Dnia Chłopaka", Biedronki wraz z grupą Motylków i Stokrotek wybrały się na premierową bajkę dla kina, zatytułowaną: "Psi Patrol". 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

24 września podczas zajęć rozmawialiśmy o ekologii, poznawaliśmy lub przypominaliśmy sobie zasady segregowania odpadów.Zdobytą wiedzę wykorzystaliśmy podczas sprzątania terenów nad Wisłą włączając się tym samym do 28 Akcji Sprzątania Świata, które odbyło się pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę.

TEATRZYK "ZACZAROWANY LAS"

24 września oglądaliśmy spektakl ekologiczny pt. "Zaczarowany las", którego motto brzmiało: „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Z wielkim zainteresowaniem śledziliśmy losy bohaterów. Trzej chłopcy spędzali dzień w lesie, nie potrafiąc uszanować jego mieszkańców, łamiąc gałęzie, śmiecąc i robiąc wiele hałasu. Zwierzęta tłumaczyły chłopcom, że należy szanować las i przyrodę. Niestety nie zmienili oni swojego postępowania, za co Duch Lasu dał im solidną nauczkę. W bajce, na szczęście pojawiła się złota rybka, która przemieniła chłopców i zwierzątka. Wspaniałą grę aktorów nagrodziliśmy gromkimi brawami.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

URODZINY PRZEDSZKOLA

15 września nasze przedszkole obchodziło 40-ste urodziny. Jubileuszowa środa minęła w rytmie śpiewów, tańców i zabaw.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

10 września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Tarnobrzegu. Dzieci zapoznały się z pracą Policjanta, utrwaliły podstawowe zasady ruchu drogowego jak również numery alarmowe. Przedszkolaki miały również okazję uczestniczyć w zabawie dydaktycznej pt. "Bezpieczna droga do przedszkola” w której wykazały się umiejętnościami i wiadomościami z zakresu bezpieczeństwa na ulicy. Ponadto oglądały film pt. „Bezpieczne zachowania”.

PORANNA GIMNASTYKA

Zabawy ruchowe i gimnastyczne dla przedszkolaków, poza dobrą zabawą, mają na celu pozytywne wpływanie na rozwój ruchowy i motoryczny dziecka. Tak rozpoczynamy nasz dzień w przedszkolu.

WITAMY PO WAKACJACH!

Serdecznie witamy wszystkie dzieci po wakacyjnej przerwie.

Szczególnie ciepło witamy naszego nowego kolegę - Kubusia, który dołączył do grupy "Biedronek".

Przed nami kolejny rok pełen niezapomnianych wrażeń, wycieczek, spotkań z ciekawymi gośćmi, wspaniałych zabaw oraz wielu fascynujących przygód. Pierwsze dni w przedszkolu spędziliśmy poznając naszą nową sale, zabawki oraz przedszkolny ogród.

 

 

 

 
(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.