Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

6-latki

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

 

AUDYCJA MUZYCZNA

25 marca odwiedzili nas Panowie z Pracowni Jaszczur & Przyjaciele. Tym razem towarzyszył im znakomity gitarzysta, który przeniósł nas w zaczarowany świat muzyki, gdzie zapoznał nas z budową gitary oraz różnymi rodzajami gitar tj. gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara hawajska, gitara gipsy. Było mnóstwo muzyki, śpiewu, a nawet taniec w wykonaniu prowadzących.

 

RECEPTA NA ZDROWIE

Jest nam bardzo miło poinformować, iż zdobyliśmy wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie literacko- plastycznym pt.: "Recepta na zdrowie". Naszą grupę reprezentowali: Eurydysia, Leoś, Emilka B., Maja, Oskar oraz Emilka R. Nagrody odebraliśmy osobiście od organizatorek konkursu. Jesteśmy niezwykle dumni z naszych zdolnych reprezentantów.

 

TEATRZYK CIENI- kosmiczna przygoda

Mieliśmy ogromny zaszczyt oglądać przepiękne przedstawienie pt."Kosmiczna podróż" przedstawioną za pomocą teatrzyku cieni w wykonaniu Pani Agatki z grupy 4-latków. Po skończonym przedstawieniu usystematyzowaliśmy swoją wiedzę z zakresu wiadomości dotyczących kosmosu. Ponadto mieliśmy okazje wcielić się w aktorów z teatru cieni. Z całą pewnością to ciekawe spotkanie zapadnie na długo w naszej pamięci.

 

"PSZCZOŁY, BARTNICY, PASIECZNICY I WYBITNI PSZCZELARZE"- WYSTAWA I ZAJĘCIA W BIBLIOTECE GŁÓWNEJ W TARNOBRZEGU!

W piątek 18 marca, wybraliśmy sie do Biblioteki Głównej w Tarnobrzegu, gdzie zwiedzaliśmy bardzo interesującą wystawę i uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach pszczelarskich. Wystawa w Bibliotece zorganizowana została w 100 lecie powstania Powiatowego Koła Pszczelarskiego w Tarnobrzegu. Na początku pobytu w Bibliotece, powitała nas Pani Kasia, która pokazała nam wystawę i bardzo ciekawie opowiadała o wszystkich eksponatach. Oglądnęliśmy bardzo interesujące stare fotografie tematyczne, wszystkie urządzenia niezbędne w pracy pszczelarzy, narzędzia i urządzenia służące do produkcji i przechowywania miodu oraz różne rodzaje uli. Mieliśmy okazje oglądnąć 120 letni ul oraz współczesne ule segmentowe. Kontynuacja zajęć miała miejsce w oddziale dla dzieci, gdzie Pani Agnieszka opowiedziała nam o hierarchii panującej w ulu i o nazwach poszczególnych pszczół. Oglądnęliśmy bardzo ciekawe zdjęcia na tablicy interaktywnej i wysłuchali pięknej bajki o pszczołach. Zajęcia w Bibliotece bardzo nam się podobały i wzbogaciły nasza wiedzę o pszczołach i pszczelarzach.

  

DZIEŃ KOBIET

 

"Każda Dama- duża,mała- dzisiaj swoje święto ma.

Każdej Damie- miły chłopiec dzisiaj upominek da!"

8. marca to wyjątkowy dzień, szczególnie dla wszystkich pań, zarówno tych dużych jak i małych. W tym dniu jest obchodzony Dzień Kobiet. Przedszkolaki także świętowały. W tym uroczystym dniu chłopcy z wielką elegancją złożyli swoim koleżankom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli drobne upominki. Ponadto nasz kolega Nikoś zaskoczył wszystkie małe damy, albowiem każdej wręczył od siebie po cudownym tulipanku. W tak miłej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę oraz mały poczęstunek, który był przygotowany dla nas. Na  dziewczęcych buziach uśmiech gościł przez cały dzień, a chłopcy okazali się niezwykle szarmanccy i uczynni.

 

BAL HAŁABAŁY

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Oto Hałabała- zna go Polska cała" w naszej grupie zorganizowaliśmy bal Krasnala Hałabały połączony z dniem grzyba, ponieważ nasze przedszkolaki fascynują się grzybkami, a one doskonale pasują do krasnalkowego świata. W tym dniu nie zabrakło ciekawych i edukacyjnych zabaw, które rozwijały wszystkie nasze zmysły. na koniec naszych zabaw był krasnalkowy poczęstunek ze słodkich grzybków. Z niecierpliwością czekamy na kolejne fascynujące dni.

 

DZIEŃ DINOZAURA

26 lutego przypada nietypowe święto- Dzień Dinozaura. My nasze świętowanie rozpoczęliśmy już od poniedziałku zapoznając się z różnymi rodzajami dinozaurów, poprzez gry i zabawy ruchowe dotyczące naszych głównych bohaterów. Ogromną przyjemność sprawiło nam wykonanie prac plastycznych: dinozaura za pomocą origami, praca plastyczna "Dino" wykonana przy użyciu techniki jaką jest wydzieranka, oraz wykonanie opaski na głowę z podobizną wybranego dinozaura.

Dzień ten przepełniony był wieloma atrakcjami, poczynając od dinozaurowych zabaw z latarką podczas których dzieci miały za zadanie odgadnąć jaki dinuś kryje się w jaju.

W tym dniu nie mogło też zabraknąć "Dino gimnastyki", którą przeprowadziliśmy za pomocą kart obrazkowych. Następnie rozpoczęliśmy nasze "Dino zmagania ruchowe". Poczynając od toru przeszkód podczas, którego musieliśmy przejść w specjalnych dino butach i uważać bardzo na to, aby nie rozbić jaja dinozaura, które mieliśmy na łyżce.

Wśród naszych kolejnych zmagań były takie konkurencje, jak: "Nakarm Tirexa", gdzie musieliśmy wcelować piłeczkę do paszczy naszego Tyranozaura, oraz "Przyczep róg", gdzie musieliśmy zaczepić róg naszego Triceratopsa w odpowiednie miejsce. Był to nie lada wyczyn, gdyż robiliśmy to z zawiązanymi oczami, a dla utrudnienia Pani jeszcze nasz kręciła w kółko. Ubaw było przy tym po pachy.

   

Pod koniec naszych dinusiowych zmagań mieliśmy zabawę "Podaj Pterodaktyla", podczas której siedząc w kółeczku przekazywaliśmy sobie Pterodaktyla, ale używając w tym celu klamerek do ubrań.

W ten szczególny dzień czekała na niespodzianka, ponieważ mieliśmy okazję przenieść się do świata dinozaurów i zrobić sobie tam pamiątkowe zdjęcie. Na pewno długo będziemy wspominać ten pełen atrakcji dzień.

 

DZIEŃ KOTA

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

W czwartek, 17 lutego obchodziliśmy nietypowe święto- Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęliśmy od bardzo dobrze znanej nam zabawy, przy piosence: "Uciekaj myszko do dziury". Następnie z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy i zgadywaliśmy jaki kotek kryje się na obrazku. Były to koty znane nam i nie znane, z którymi się zapoznaliśmy. Mieliśmy okazję również rozwiązać zagadki dotyczące kotów oraz aktywnie uczestniczyć w "Kociej gimnastyce" prowadzonej metodą Rudolfa Labana prowadzonej w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko.

Na zakończenie dzieci miały okazję wykonać swoją maskę kota, które następnie zabierały do swoich domów. W podziękowaniu za udział w zabawach dzieci otrzymały kocie medale.

Ten dzień był pełen wrażeń, dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

 

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego był dla sześciolatków z naszego przedszkola prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, tworzyły walentynki dla swojego ulubionego kolegi lub koleżanki, które następnie wrzucały do specjalnie przygotowanej skrzynki. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę, pysznego lizaka i balonika od pani. Ponadto mieliśmy okazję do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w specjalnie przygotowanym w tym celu miejscu. Dzień Walentynkowy w grupie Stokrotek z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.

 

W ŚWIATOWY DZIEŃ PIZZY- PIECZEMY PIZZĘ!

W dniu 9 lutego, na całym świecie obchodzony jest "Światowy Dzień Pizzy". Nasze sześciolatki również pamiętały o tym wydarzeniu i z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do przygotowywania pizzy. Z radością: rozsmarowywały sos pomidorowy na cieście, kroiły szynkę i ścierały na tarce ser. Gdy pizze były gotowe i upieczone - przystąpiliśmy do wspólnej degustacji. Nasi mali kucharze - kawałkami pizzy, poczęstowały wszystkie Panie w przedszkolu. Pizza bardzo nam smakowała a Panie były pełne podziwu dla talentu kulinarnego naszych kochanych sześciolatków.

 

 

PROJEKTANCI MODY

W ramach zajęć artystyczno- technicznych mieliśmy możliwość zamienić się w prawdziwych projektantów mowy. Nasze stroje były ekologiczne oraz bardzo pomysłowe. Pracowaliśmy w małych grupkach przez co mieliśmy możliwość uczyć się wzajemnej współpracy. Przy wykonywaniu naszych strojów było bardzo dużo  zabawy. 

Po skończonej pracy nasi modele zaprezentowali się ze swoimi ekipami projektantów, a następnie wkroczyli pewnym krokiem przy muzyce na wybieg w celu zaprezentowania swoich strojów. Kto wie, być może będą to najnowsze trendy modowe.

 

 

 

SPOTKANIE Z RADCĄ PRAWNYM

26 stycznia mieliśmy okazję gościć w progach naszego przedszkola bardzo ciekawą osobę, a mianowicie Radcę Prawnego, Panią Kingę Strus- Kozłowską. Pani Kinga w bardzo przystępny sposób zapoznała nas ze specyfika zawodów prawniczych. Spotkanie odbyło się w ramach innowacji pedagogicznej , która realizowana jest w naszej placówce.

 

BAL KARNAWAŁOWY

"W Karnawale same bale,

zatem bawmy się wspaniale!"

To motto przyświecało nam przez cały poniedziałek - 10 stycznia, bo właśnie w tym dniu, odbywał sie w naszym Przedszkolu - Bal Karnawałowy dla wszystkich przedszkolaków. Od samego rana - progi naszej placówki przekraczały różnorodne postacie z bajek. Wszystkie dzieci wraz z paniami bawiły się wesoło w sali 6- latków, a o wyśmienitą zabawę dbała grupa muzyczna z Krakowa "Jaszczur i Przyjaciele". Były tańce do różnorodnych przebojów - nie zabrakło też konkursów i różnorodnych ciekawych zabaw do muzyki. Był tez czas na wypoczynek i słodki poczęstunek. To był wyjątkowy i radosny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

UBIERAMY CHOINKĘ W TARNOBRZESKIM DOMU KULTURY

W środę 8 grudnia, wraz z grupami 4 i 5 -latków, wybraliśmy się do Tarnobrzeskiego Domu Kultur, by na prośbę Pani Bożenki - ubrać choinkę, która ozdabiać będzie holl TDK- u. Wszystkie grupy własnoręcznie wykonały piękne ozdoby choinkowe. Nasze zdolne sześciolatki przygotowały: ozdoby z masy solnej i łańcuch z: harmonijek z kolorowego papieru i pomalowanych rurek makaronu, którymi przyozdobiły choinkę w TDK- u. Choinka z ciekawymi ozdobami, wyglądała przepięknie i przez cały grudzień ozdabiać będzie holl Domu Kultury i cieszyć oczy odwiedzających TDK - tarnobrzeżan. Pani Bożenka i pozostałe Panie z Domu Kultury, były bardzo wdzięczne przedszkolakom z naszej placówka, a w nagrodę - jako podziękowanie za włożony trud - dzieci z wszystkich grup otrzymały przepiękne nowe gry planszowe. Po powrocie do przedszkola - dzieci z ogromnym zaangażowaniem, po kolei grały w nową, ciekawą grę dydaktyczna zatytułowaną "Trudne słowa".

 

 

MIKOŁAJU, MIKOŁAJU – PIĘKNIE CIĘ WITAMY!

Poniedziałek 6 grudnia, to dzień pełen radości i oczekiwania – bowiem po śniadaniu, miał odwiedzić nas długo oczekiwany gość – Mikołaj. Naszego wyczekiwanego gościa przywitaliśmy w naszej sali pięknym programem słowno muzycznym. Po powitaniu Mikołaja, zaprezentowaniu programu artystycznego był czas na: rozmowy, wręczanie prezentów i zdjęcia. Dzieci otrzymały upominki indywidualne, ale Mikołaj przyniósł  również nam zabawki do naszej grupy – którymi długo i z radością będziemy się bawić. Ze smutkiem pożegnaliśmy naszego gościa – ale wiemy, że bardzo dużo dzieci czeka na jego wizytę i musi wyruszyć w dalszą drogę, żeby rozdać wszystkim milusińskim - prezenty i niespodzianki.

        

Ponadto cały dzień obfitował w wiele Mikołajkowych zabaw, które sprawiły nam wiele radości. Podczas nich ćwiczyliśmy między innymi umiejętność celowania i prawidłowego rzutu do celu, jakim była choinka zaczepiona najpierw na głowie naszej Pani, a następnie na naszych głowach. Śmiechu przy tej zabawie było bardzo wiele.

 

 

Kto był chętny mógł wziąć udział w "Wyścigu Mikołajów". Tutaj ćwiczyliśmy motorykę małą, czyli nasze rączki, ponieważ musieliśmy porządnie nakręcić swojego Mikołaja, a następnie na hasło: START puszczaliśmy Mikołaja. Wygrywała ta osoba, której Mikołaj doszedł najdalej. 

  

Na zakończenie tego cudownego dnia każdy z nas mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie jako choineczka lub Mikołajek.

  

 

„GWIAZDKA KLARY MUU” – MIKOŁAJKOWE WYJŚCIE DO KINA

W piątek 3 grudnia, tuż przed Mikołajkami – wraz z grupami 4 i 5 latków, wybraliśmy się do kina w Tarnobrzeskim Domu Kultury na premierowy film dla dzieci, zatytułowany: „Gwiazdka Klary Muu”. Ta przesympatyczna opowieść o tematyce świątecznej, wprowadziła nas w bardzo radosny nastrój. Film. który był piękną historią o przyjaźni i wzajemnej pomocy – opowiadał o  przygotowaniach do Świat Bożego Narodzenia. Historia Klary Muu, jej rodziny i przyjaciół – bardzo nam się podobała i wprowadziła nas  w radosny nastrój oczekiwania na: odwiedziny w przedszkolu Mikołaja i przygotowań do Świat Bożego Narodzenia. Na przed mikołajkowym spektaklu, przemiła Pani Bożenka – obdarowała nasze dzieci słodyczami. To było bardzo miłe – pełne  niespodzianek popołudnie.

    

 

ANDRZEJKOWE CZARY- MARY

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy.

Zabawa czas start!" .

Pod takim hasłem mieliśmy okazję przenieść się w magiczny świat wróżb. Zabawę rozpoczęliśmy od "Szalonych kapeluszy". zadanie polegało na połączeniu dwóch takich samych kapeluszy i przeczytaniu danego wyrazu. Nie była to prosta sprawa, ale wspaniale się spisaliśmy! 

 

Smakowitą zabawą były "Czeko- sznurki". byliśmy podzieleni na drużyny i musieliśmy jak najszybciej zjeść czekoladowy sznurek. Ale uwaga bez użycia rąk! Był to nie lada wyczyn, albowiem sznurek był szalony i uciekał nam na wszystkie strony! 

Wchodząc rano na sale przedszkolną zastanawialiśmy się po co naszej Pani miotły? Czyżby na nich przyleciała? Ależ skąd przecież jeździ do pracy autem. Miotły były nam potrzebne do kolejnej konkurencji, czyli lot na miotle między krzesełkami.

Ponadto w naszej grupie był czarodziej Franiu, który wróżył nam z herbatki za pomocą swojej magicznej różdżki.

 W przerwie między kolejnymi zabawami i wesołymi tańcami był też czas na wspaniałe pamiątkowe zdjęcia.

Na domiar tego czekał na nas wspaniały poczęstunek, na który składały się: miotły czarownicy, ręka kościotrupa, lizak Baby Jagi, ciasteczka z wróżbą oraz magiczna mikstura do picia.

 Po poczęstunku mieliśmy okazję pobawić się w "Bandażowanie mumii". Nasze koleżanki sprawnie zostały zmumifikowane, a śmiechu przy tej zabawie było co nie miara.

Wesoła wiedźma rozdała nam afirmacje, czyli pozytywne myśli, które mogą wpłynąć korzystnie na: kreatywność, poczucie własnej wartości, pewność siebie, współczucie, czy empatię. Jest to technika pozytywnych wzmocnień. Wspiera dobre cechy i działania dziecka poprzez werbalny entuzjazm.

Ponadto wesoła wiedźma wróżyła nam przy pomocy latarki. Swoją przyszłość mieliśmy okazję poznać poprzez wróżbę z kolorami, dzięki której dowiedzieliśmy się jaki dar otrzymamy.

Wróżba z serduszkiem pozwoliła nam na poznanie imienia naszej przyszłej sympatii.

Wróżba ze szklanej kuli ukazała nam jacy jesteśmy i co nas charakteryzuje.

 Wesoła wiedźma wróżyła nam również z kart, dzięki czemu mieliśmy okazję się przekonać przed czym karty chcą nas ostrzec.

Na koniec mieliśmy okazję powróżyć sobie z butów. Każdy z nas wybierał takie buty, które najbardziej przypadły nam do gustu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się jacy jesteśmy.

Andrzejki w naszej grupie były niezwykle udane. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże, ale jedno jest pewne, dzieciom przyniosły one wiele radości.

 

"JACHOWICZ DZIECIOM" - ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - SUKCES NASZYCH DZIEWCZYNEK!

W piątek 26 listopada,  w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnobrzegu, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu - połączone w wręczeniem nagród - za udział w konkursie plastycznym zatytułowanym: "Jachowicz Dzieciom". Konkurs organizowała Biblioteka Pedagogiczna w Tarnobrzegu, a z uwagi na Pandemię - rozstrzygniecie konkursu, odbyło się w bardzo niewielkim gronie. Prace naszych dziewczynek: Blani M. i Patusi K - zostały bardzo wysoko ocienione przez jury i zdobyły wyróżnienia- a dziewczynki otrzymały dyplomy i piękne upominki.

 

 

 

Natomiast nasi chłopcy - otrzymali dyplomy - w podziekowaaniu za udział w tymże konkursie, a byli to: Broniu O., Oluś Dz., Oskarek G., Adaś Ż., Adaś R., Mateuszek B. i Franio Ś.

 

Jesteśmy bardzo dumne z naszych wychowanków i życzymy im wielu sukcesów  w kolejnych konkursach.

stokrotki_dlugie.png

CIEKAWE ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TARNOBRZEGU!

W piątek 26 listopada, wybraliśmy się na bardzo ciekawe zajęcia do Biblioteki Pedagogicznej w Tarnobrzegu. Powitała nas tam, Pani Marta, która przekazała nam wiele informacji dotyczących: pracy biblioteki oraz poety piszącego wiersze dla dzieci, który urodził się i pracował na terenie obecnego Tarnobrzega - czyli Stanisława Jachowicza.

 

Po zapoznaniu dzieci z życiorysem i wierszami Stanisława Jachowicza - Pani Marta wraz z koleżanką  przedstawiły inscenizację najbardziej znanego wiersza - naszego lokalnego poety - czyli "Chorego kotka". 

  

 

W dalszej części naszego pobytu, przedszkolaki poznały wystrój pokoju dziecięcego wraz z zabawkami dla dzieci sprzed ponad 100 lat. był tez czas na wspaniałe zabawy dawnymi zabawkami, układanie wielkich puzzli oraz wspólne zdjęcia. To były bardzo ciekawe zajęcia, które bardzo wzbogaciły naszą wiedzę, a czas spędzony w Bibliotece Pedagogicznej, będziemy bardzo mile wspominać.

    

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

PATRIOTYCZNA AUDYCJA MUZYCZNA

 19 listopada nasze przedszkole odwiedziła po raz kolejny Pracownia Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem zaprezentowali nam przepiękną audycję muzyczną poświęconą patriotyzmowi. Audycja rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania hymnu, a następnie panowie zaprezentowali mam wspaniałe stroje żołnierzy oraz pieśni i piosenki, które również potrafiliśmy zaśpiewać razem z nimi ! 
      

 

"OJCOWIE I BOHATEROWIE TARNOBRZEGA" - ŻYWA LEKCJA HISTORII 

W czwartek 18 listopada, w ramach projektu - "Rozgrzewamy polskie serca" - odbyła się w naszym Przedszkolu, żywa lekcja historii zatytułowana: "Ojcowie i bohaterowie Tarnobrzega". Panowie ubrani w historyczne - epokowe stroje, w piękny i bardzo interesujący  sposób, przybliżyli dzieciom - bohaterów lokalnych, którzy w różnych okresach historii walczyli o wolność i niepodległość naszego regionu i naszej Ojczyzny. Dzieci poznały również, wiele ciekawych faktów, dotyczących naszych "lokalnych ojców" - czyli rodziny Tarnowskich. Chłopców z naszej grupy -  najbardziej interesowała; broń, amunicja i rekwizyty rycerskie. Dziewczynki natomiast, dużo większą uwagę przywiązywały do pięknych, barwnych i niecodziennych epokowych strojów. Lekcja historii - bardzo nam się podobała - a fakty historyczne, którymi podzielili się z nami Panowie - wzbogaci i poszerzy naszą wiedzę o Tarnobrzegu i Polsce - naszej Ojczyźnie. 

        

 

"POZNAJEMY NASZE MIASTO"- LISTOPADOWY SPACER

We wtorek 16 listopada, korzystając z pięknej pogody - wybraliśmy się na jesienny spacer - po to, aby lepiej poznać nasze miasto: znane budowle, budynki i pomniki. Pierwsze nasze kroki skierowaliśmy w stronę fontanny znajdującej się w pobliże naszego Przedszkola, po krótkiej zabawie  i oglądniecie znajdujących się tam pomników - zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku  naszego lokalnego bohatera - Hieronima Dekutowskiego. Następnie - kroki nasze skierowaliśmy w stronę: Placu Bartosza Głowackiego. Tam - po oglądnięciu czynnej jeszcze fontanny - zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Bartosza Głowackiego - oglądaliśmy też piękny i odnowiony Klasztor O.O. Dominikanów. Był też czas na wspaniałą wspólną zabawę. Po tym uroczym spacerze - wzbogacającym nasza wiedzę o naszym mieście -  radośni i w doskonałych humorach - wróciliśmy do Przedszkola na podwieczorek.

   

  

 

 

 

SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI SIARKI

4 listopada nasze przedszkole odwiedzili piłkarze "Siarki".  Specjalnie dla nas przygotowali imponujące zajęcia sportowe, w których z wielkim zaangażowaniem braliśmy udział.

        

 

JESIENNY SPACER

 Ponieważ pogoda nam dopisuje dlatego często wybieramy się na spacery zdrowotne nad tereny zielone nad Wisłą, gdzie mamy okazję zaczerpnąć świeżego powietrza, poobserwować zmieniającą się przyrodę, ale także to świetna okazja do wielu zabaw na świeżym powietrzu.

  

 

SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

Dnia 3 listopada nasze przedszkole odwiedził gość specjalny: pan fotograf Marcin Soja. Pan Marcin jest fotografem przyrody oraz wielkim przyjacielem wszystkiego co żyje, zwłaszcza w najbliższej okolicy, ale też chętnie wybiera się w nieznane mu tereny. Jego sercem zawładnęły najmniejsze istoty i to właśnie makro fotografia stała się jego oczkiem w głowie. Podczas tego owocnego spotkanie nie tylko mieliśmy okazję pooglądać piękne zdjęcia zwierząt, ale także obejrzeć ciekawe filmiki przyrodnicze. Ponadto zobaczyliśmy w jaki sposób bezpiecznie się zamaskować przed zwierzętami oraz zobaczyliśmy sprzęt fotograficzny jaki niegdyś używano.

     

 

 LAURKA NA ROCZNICĘ PONTYFIKATU

26 października niezależna Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkurs plastyczny pt.: "Laurka na rocznicę pontyfikatu Św. Jana Pawła II. W skład Komisji wchodzili: Pan Tomasz Krawczuk, Pani Monika Forc, Pan Marek Łysiak oraz Pani Małgorzata Rokoszewska- Ćwiękała. 

Nasze Przedszkole reprezentowała Emilka R., która zajęła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i jesteśmy bardzo dumni!

 

 

 

X PRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PAPIEŻU

26 października w naszym przedszkolu odbyła się X edycja konkursu wiedzy o Św. Janie Pawle II. Ze względu na pandemię w tej edycji udział wzięły tylko dzieci z naszej grupy. 

Dzieci były oceniane przez niezależną Komisję Konkursową w skład której wchodzili: Pan Tomasz Krawczuk, Pani Monika Forc, Pan Marek Łysiak oraz Pani Małgorzata Rokoszewska- Ćwiękała. 

Dzieci miały za zadanie odpowiadać na pytania dotyczące życia naszego patrona. Ponadto wyszukiwały różnice w obrazkach, interpretowały opowiadania oraz układały puzzle z wizerunkiem Ojca Świętego.

    

I miejsce zajęli: Eurydysia B. i Adaś R.

II miejsce zajęli: Franiu Ś i Jaś Sz.

III miejsce: Hania G. i Patrysia K.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

 

PONTYFIKAT JANA PAWŁA II

26 października odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, którą zaprezentowaliśmy dla całego przedszkola. Dzieci pięknie recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki i pieśni.

  

 

 

AUDYCJA MUZYCZNA

27 października nasze przedszkole odwiedziła Pracownia Jaszczur i Przyjaciele z audycją muzyczną dotyczącą tańców brazylijskich oraz instrumentów muzycznych pochodzących z tamtego kraju.

Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się czym jest capoeira. Capoeira to zarówno sztuka walki, jak i taniec. Początki tej oryginalnej dziedziny sportu powstały w Brazylii, gdzie niewolnicy, chcąc potajemnie rozpocząć powstanie, zakamuflowali ciosy w układach tanecznych.

 

Ponadto zapoznaliśmy się z tańcem wojownika oraz brazylijskimi instrumentami muzycznymi. Maculel? jest brazylijską formą tańca, która ma swoje korzenie w Afryce. Tancerze tańczą w środku roda, trzymając parę kijów, tradycyjnie wykonanych z drewna biriba, o średniej długości 30 - 50 centymetrów (bardziej wprawieni gracze używają maczet). Taniec odbywa się przy akompaniamencie atabaque, który nadaje charakterystyczny rytm na cztery. Podczas pierwszych trzech uderzeń atabaque tancerze uderzają we własne kije, wykonując przy tym elementy taneczne lub akrobatyczne, co czwarty dźwięk, uderzają w kij partnera, stwarzając tym samym pozory walki na kije. Tradycyjnie w Maculel? gracze ubrani są w spódnice z suszonej trawy.

  

 

 

KISZENIE KAPUSTY

18 września nasza grupa miała okazję zobaczyć w jaki sposób wygląda obrzęd kiszenia kapusty, a wszystko to było możliwe dzięki wizycie w naszym przedszkolu Zespołu Ludowego "Ocicanki". Gospodynie ubrane w ludowe stroje w zabawny i żartobliwy sposób opowiadały w jaki sposób należy prawidłowo ukisić kapustę. Dziękujemy serdecznie za wizytę!

 

                                      DZIEŃ CHŁOPAKA

W tym dniu szczególnym ? września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Dnia 30 września nasze dziewczynki wręczały chłopcom cudne upominki. Nasze świętowanie rozpoczęłyśmy od zaśpiewania chłopcom "Sto lat" następnie nasze kobietki złożyły chłopcom życzenia, po czym, wręczyły prezenty i słodkie upominki. 

             

 

 

"PSI PATROL"- WYJŚCIE DO KINA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

W środę 29 września - w przeddzień "Dnia Chłopaka"  -wybraliśmy się wraz z grupami: 4 i 5 - latków, do kina, w Tarnobrzeskim Domu Kultury, na premierowy film dla dzieci, zatytułowany: "Psi Patrol". W kinie, bardzo fajnie spędziliśmy czas i bawiliśmy się wyśmienicie - na projekcji tego bardzo zabawnego ale i edukacyjnego filmu. To był doskonały wstęp - do uroczystości "Dnia Chłopaka"   - gdzie znowu, będzie na nas czekało -  wiele wspaniałych zabaw i niespodzianek.

        

 

                                  SPRZĄTANIE ŚWIATA

24 września nasza grupa wyruszyła na pomoc przyrodzie. Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie świata" i pomogliśmy oczyścić tereny zielone nad Wisłą ze świeci, które pięknie posegregowaliśmy.

   

 

                              JESIENNE EKSPERYMENTY

23 września nasza grupa miała okazję wykonać jesienne eksperymenty pt.: "Co nam niesie jesień". Podczas tych prostych zabaw badawczych mogliśmy wysnuć nasze obserwacje dotyczące tego dlaczego liście spadają, co się dzieje z jabłuszkiem natartym sokiem z cytryny oraz tym, które nie jest natarte, a także dowiedzieliśmy się co się dzieje z szyszką, która jest zanurzona w wodzie, tą która jest schowana w zacienionym miejscu oraz tą pozostawioną na słońcu.

      

 

                      TEATRZYK PT.: "ZACZAROWANY LAS"

                                             

24 września nasze przedszkole odwiedził Teatr Lalek PINOKIO, który wystawił specjalnie dla nas spektakl pt.: "Zaczarowany las". Była to dla nas wspaniała lekcja ekologii podczas której dowiedzieliśmy się, że z przyrodą należy żyć w zgodzie, a powiedziały nam o tym zwierzątka które występowały w teatrzyku.

                                            

                                            

 

                                DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jest świętem obchodzonym co roku, 20 września i zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka ? pana Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej w dniu 14.09.2013 r. dla popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Mając na uwadze bezpieczeństwo przedszkolaków, każda z grup świętowała we własnej sali z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Uroczystość obfitowała w najróżniejsze atrakcje ? zabawy muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty animacyjnej czy zabawy z piłkami, obręczami oraz wiele innych rozwijających kreatywność i sprawność dzieci. Po zakończonej zabawie każdemu przedszkolakowi wręczono wspaniały medal oraz bransoletkę świecącą w ciemności!

              

Drogie przedszkolaki! Mamy nadzieję, że dzisiejsze święto na długo zapadnie w waszej pamięci, a z okazji własnego święta, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach!

 

                               URODZINY PRZEDSZKOLA

15 września nasze przedszkole obchodziło swoje 40-lecie istnienia. Jubileuszowe obchody przepełnione były mnóstwem atrakcji, jakie na nas czekały począwszy od przepysznego tortu, poprzez wspaniałe pamiątkowe zdjęcie oraz masę zabaw, jakie na nas czekały tego dnia w naszej sali. 

                                            

 

 

 

 

                           BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA SPRAWA!

Dnia 10 września nasze przedszkole odwiedzili specjalni goście. Byli to policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. podczas tego owocnego spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób bezpiecznie poruszać się po drodze, poprzez utrwalenie podstawowych zasad ruchu drogowego. Ponadto zaznajomiliśmy się z pracą Policjanta, a nawet obejrzeliśmy wspaniałą bajkę edukacyjną o bezpieczeństwie. Na koniec naszego spotkania pan policjant zatańczył z nami do piosenki. 

  

                                                                       

 

WITAMY!!!

1 września 2021 roku rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Jesteśmy już najstarszą grupą w przedszkolu, co oznacza, że musimy dawać przykład naszym młodszym kolegom i koleżankom. Mamy nadzieję, że wywiążemy się z tego zadania śpiewająco. Wraz z naszymi paniami rozpoczynamy nową przygodę pełną skarbów, które są ukryte w zakamarkach naszego przedszkola. Ahoj przygodo!- Nadchodzimy głodni nowej wiedzy i gotowi do działania! 

                                            

                                            

                                            

                                            

 

 

 

 
(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.