Nasza oferta
Dla rodziców
Przedszkolaki

Aktualności 2018 - 2019

 

 

 

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Nr 13

im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi poniżej

 

 

Rok szkolny 2018/2019

 

 

   

„BIEGAMY I POMAGAMY” – PIĘCIOLATKI BIEGAJĄ DLA CHOREJ KORNELII

 

W tym roku w dniach od 27 maja do 1 czerwca, odbyła się VI edycja akcji „Biegamy i pomagamy” organizowanej przez Dom Dziecka Stowarzyszenie Przyjaciół POW w Tarnobrzegu. W tę piękną akcję, włączyły się dzieci z grupy „Motylków”, które z ogromnym zaangażowaniem biegały wraz z rodzicami, aby pomóc młodszej i chorej koleżance.

galeria zdjęć

 

 

BIEDRONKI W "FABRYCE ZABAWY"

 

W ramach pożegnania z Przedszkolem 6-latki udały się do "Fabryki zabawy", by tam po raz ostatni wspólnie pobawić w sali zabaw.

galeria zdjęć

 

 

6-LATKI ŻEGNAJĄ SIĘ Z PRZEDSZKOLEM

 

 

7 czerwca 2019 r. dzieci z grupy Biedronek zakończyły edukację przedszkolną. Tradycyjnym polonezem oraz wierszem i piosenką żegnały się najpierw ze społecznością przedszkolną a następnie swój występ zaprezentowały Rodzicom.

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

KOLEJNY WIELKI SUKCES PIECIOLATKÓW!

 

 

W niedzielę 9.06.2019 roku, odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego: „Moja Rodzina” oraz uroczyste wręczenie nagród podczas Pikniku Rodzinnego, w Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu (osiedle Dzików). Wszystkie czołowe miejsca zajęły i nagrody zdobyły, dzieci z naszego Przedszkola z grupy „Motylków”. Bardzo cieszymy się z tak wielkiego sukcesu naszych wychowanków, i życzymy im wielu dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!

galeria zdjęć

 

 

 

WIELKI SUKCES PIĘCIOLATKÓW!

 

Z wielką dumą informujemy, że w konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Tarnobrzegu pt. „XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Diecezji Sandomierskiej”, prace aż sześciorga dzieci z grupy pięciolatków zostały najwyżej ocenione. I tak: I miejsce zdobyły prace: Rozalci Z. i Jasia R., II miejsce prace: Julci P. i Kasi D., zaś III miejsce prace: Wiktorci K. i Hani O.  Wszystkim naszym przedszkolakom  życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach oraz ciągłego rozwijania swoich talentów.

galeria zdjęć

 

 

„WIELKA SCENA – MALI ARTYŚCI” – UDZIAŁ PIĘCIOLATKÓW, W 31 MIEJSKIM PRZEGLADZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ PRZEDSZKOLI!

 

W sobotę 25 maja w Środowiskowym Domu Kultury, odbył się 31 Miejski Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa „Motylków”, która z pięknym i trudnym programem, wspaniale zaprezentowała się na wielkiej scenie.

galeria zdjęć

 

 

„Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW” – WYCIECZKA DO KOMENDY MIEJSKIEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TARNOBRZEGU

 

W piątek 10 maja grupy 4-, 5- i 6-latków odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Strażacy zapoznali dzieci ze swoją pracą oraz zaprezentowali swój specjalistyczny sprzęt. Przedszkolaki miały także okazję pokonać "strażacki tor przeszkód". To był wspaniały i pouczający dzień dla naszych wychowanków.

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

SZTAFETA PRZEDSZKOLAKÓW

 

5 maja dzieci z grupy 6-latków wzięły udział w Sztafecie Przedszkolaków zorganizowanej w ramach XXXIX Biegu Siarkowca. Biedronki pomimo trudnych warunków pogodowych przeszły eliminacje i wywalczyły IV miejsce.

galeria zdjęć

 

 

TRADYCJE I SYMBOLE WIELKANOCY” – PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW I PRZEDSZKOLA

 

We wtorek 16 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, grupa 5 – latków przedstawiła piękny program artystyczny, w którym przybliżyła wszystkie: obrzędy, tradycje, symbole i zwyczaje związane z tymi świętami.

galeria zdjęć

 

 

 

 

SPRAWOZDANIE FINANSOWE

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. 2017 poz. 1911) §34 ust. 1, §34 ust. 9 i §34 ust. 10
zamieszczamy sprawozdanie finansowe Przedszkola Nr 13  im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu za rok 2018.

 

sprawozdanie finansowe za rok 2018

 

 

 

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 

25 maja dzieci z grupy Biedronek wzięły udział w piłkarskich mistrzostwach świata dla przedszkolaków. Oprócz sportowej rywalizacji na dzieci czekały również inne niespodzianki, m.in. pogadanka z policjantem, poczęstunek.

galeria zdjęć

 

 

SUKCES 6-LATKÓW

 

Miło nam poinformować, że dzieci z grupy Biedronek zajęły III miejsce w konkursie ogólnopolskim pt. "Mój przyjaciel z podwórka" zorganizowanym przez Przedszkole Nr 2. Serdecznie gratulujemy starszakom!

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

TEATRZYK MORALITET

 

25 marca gościliśmy w przedszkolu aktorów z teatru Moralitet, którzy zaprezentowali dzieciom pouczający spektakl "O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze". Bajeczka przypomniała Przedszkolakom jak ważną wartością jest przyjaźń oraz promowała czytelnictwo.

galeria zdjęć

 

 

PRZEMARSZ Z MARZANNĄ

 

21 marca Przedszkolaki wyruszyły w barwnym korowodzie ulicami naszego miasta, by pożegnać zimę oraz powitać nadchodzącą wiosnę. Niosąc marzannę dzieci grały na instrumentach i śpiewały wiosenne piosenki.

galeria zdjęć

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

 

Tego roku Przedszkolaki obchodziły Dzień Kobiet bardzo filmowo. Pszczółki, Motylki i Biedronki udały się do kina na bajkę pt. "Jak wytresować smoka 3".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WARSZTATY BURSZTYNIARSKIE

 

Przedszkolaki ze starszych grup wiekowych (Pszczółki, Motylki i Biedronki) uczestniczyły w warsztatach bursztyniarskich. Dzieci dowiedziały się jak powstaje bursztyn, oglądały różne okazy a następnie samodzielnie wykonały bursztynowe serduszka.

galeria zdjęć

 

 

 

https://naborp-kandydat.innowacyjny.tarnobrzeg.pl/tarnobrzeg

 


 

 

 

 

NABÓR DLA KONTYNUUJĄCYCH EDUKACJĘ PRZEDSZKOLNĄ

 

Prosimy Rodziców, których dzieci będą kontynuować edukację w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2019/2020 o złożenie deklaracji o kontynuowaniu uczęszczania do przedszkola. Dokumenty do pobrania są dostępne na naszej stronie w zakładce do pobrania lub u nauczycielek poszczególnych grup. Wypełnioną deklarację należy złożyć do 18 lutego 2019 r. do godz. 16.00.

deklaracja o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej

 

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

VII CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY

 

26 stycznia 2019 roku odbył się VII Charytatywny Bal Karnawałowy. Przy dźwiękach karnawałowej muzyki Rodzice oraz Przyjaciele naszego przedszkola szampańsko się bawili!

galeria zdjęć

 

 

 

 

KONCERT ZIMOWY

 

12 stycznia dzieci z grupy 6-latków wystąpiły na deskach TDK-u z programem taneczno-wokalnym "Podróż na Hawaje". Tegoroczna edycja koncertu "Wszystkie dzieci nasze są" poświęcona była Mateuszkowi, który potrzebuje funduszy na kosztowną rehabilitację.

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY NA KONCERT

 

Serdecznie zapraszamy na koncert w wykonaniu naszego absolwenta - Krzysia Michalskiego!

 

 

 

 

 

 

 

"ORZEŁ BIAŁY - MOJA DUMA"

 

Z okazji setnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym Przedszkolu zorganizowano konkurs plastyczny "Orzeł Biały - moja duma". Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej godło Polski.

 

galeria zdjęć

 

 

"POMOST SERC"
 
W dniu 15.11.2018 w koncercie zatytułowanym "Pomost serc" w Tarnobrzeskim Domu Kultury dzieci grupy "Pszczółek" i "Motylków" zaprezentowały swoje umiejętności recytatorsko-wokalne. Dzieci wystąpiły na wielkiej scenie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz hucznie obchodzonego Dnia Seniora. Młodzi artyści z naszego przedszkola zaprezentowali zapomniane pieśni patriotyczne, zatańczyły "Mazura" i wspólnie ze zgromadzoną widownią odśpiewały najpopularniejsze pieśni legionowe. Nasi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

 

DZIECI NA ODSŁONIĘCIU POMNIKA

 

11 Listopada z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Tarnobrzegu odsłonięto pomnik Józefa Piłsudskiego. Na tę okoliczność delegacja z naszego Przedszkola: Kasia Śnieżek, Rafałek Tałaj, absolwent Szymuś Stępień oraz pani dyrektor złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka. Dodatkowo Szymon zaniósł tam zwycięskie godło, które przygotował na konkurs "Orzeł biały - moja duma".

galeria zdjęć

 

 

ZASADY KORZYSTANIA Z SYTEMU iPRZEDSZKOLE

 

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem korzystania z systemu iPrzedszkole przez rodziców/opiekunów prawnych dzieci uczęszczających do Przedszkola Nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu.

REGULAMIN

 

 

 

 

 

 

KONKURS WIEDZY O PATRONIE

 

29 października już po raz siódmy odbył się Przedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. O miejsce na podium konkurowały ze sobą 5- i 6-latki. Dzieci musiały wykazać się znajomością faktów z życia patrona, ułożyć historyjkę obrazkową dotyczącą jego osoby, zinterpretować historyjki oraz przygotować pracę plastyczną pt: "Jan Paweł II - papież patriota".

galeria zdjęć

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

APLIKACJA iPRZEDSZKOLE MOBILE NA TELEFON

 

Jest już dostępna aplikacja iPrzedszkole Mobile na telefon. Można ją bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play i zainstalować na telefonie (TYLKO z systemem Android). Instrukcja uruchamiania aplikacji znajduje się w poniższym linku.

 

INSTRUKCJA URUCHAMIANIA APLIKACJI iPRZEDSZKOLE

 

 

 

 

WYGRANA W KONKURSIE!

 

Grupa Biedronek zajęła III miejsce w konkursie historycznym "A co to niepodległość" zorganizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli  w Rzeszowie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie gratulujemy naszym Przedszkolakom!

 

 

 

 

 

AKTYWACJA KARTY - iPRZEDSZKOLE

 

Informujemy, że konta rodziców w serwisie iPrzedszkole są gotowe do aktywacji. Aby uzyskać dostęp do serwisu oraz aktywować kartę należy:

1. W przeglądarkę wpisać adres https://portal.innowacyjny.tarnobrzeg.pl/jst/tarnobrzeg/rejestr.aspx

2. Wybrać w górnym menu ikonkę misia (iPrzedszkole).

3. W nazwę użytkownika wpisać pesel rodzica.

4. Wybrać "Przywracanie dostępu do konta".

5. Postępować według instrukcji.

 

Po uzyskaniu dostępu do konta należy aktywować kartę.

instrukcja aktywacji karty

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

Nasze przedszkolaki co roku włączają się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Tym razem dzieci z grupy Pszczółek, Motylków i Biedronek sprzątały nadwiślańskie tereny.

galeria zdjęć

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

20 września dzieci z grupy Motylków i Biedronek świętowały Dzień Przedszkolaka w Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie.

galeria zdjęć

 

 

 

(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.