Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

[2011 - 2012 - 4 latki] To my - 4-latki witamy :)

 

To my - 4-latki witamy :)

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

27 czerwca 2012 roku odbyły się ostatnie zajęcia z j. angielskiego w tym roku szkolnym w naszej grupie. powtarzaliśmy to, czego nauczyliśmy się w ciągu całego roku, były więc zabawy, zagadki i piosenki.

Na koniec pracowitego roku każdy z nas otrzymał dyplom.

 

 

CZERWONY KAPTUREK

25 czerwca gośćmi naszego Przedszkola byli uczniowie II klasy Gimnazjum Nr 3 w Tarnobrzegu. Przyszli, aby zaprezentować nam spektakl teatralny znanej nam wszystkim doskonale i bardzo lubianej bajki "Czerwony Kapturek".

Dziewczynka, znana nam jako Czerwony Kapturek wybrała się do babci z lekarstwami, oczywiście wcześniej wysłuchawszy dobrych rad swojej mamy. Po drodze spotkała wilka. Jednak sprytne zwierzę podstępem zjawiło się wcześniej u babci, którą pożarło i czekało na wnusię.

Dziewczynka też została pożarta przez groźne zwierzę. Jednak w porę zjawił się myśliwy, który wyratował z brzucha wilka babcię i jej wnusię, a wilka przegnał hen daleko. Tak więc bajka skończyła się szczęśliwie.

Na koniec oczywiście poprosiliśmy o wspólne zdjęcie młodych aktorów.

więcej...

 

WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

 

Na powitanie lata w piątek 22 czerwca tego roku wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do królewskiego miasta Sandomierza.

Już na miejscu przy nadwiślańskiej przystani czekał wspaniały plac zabaw, który zapraszał nas do siebie.

Bawiąc się jednocześnie wypatrywaliśmy statku, który miał nas zabrać w fantastyczną podróż po Wiśle. Gdy w końcu się pojawił od razu udaliśmy się na jego pokład.

Pani, która pilnowała pokładu zaproponowała nam morskie pieczątki na rękę, których oczywiście nie odmówiliśmy. A płynąć podziwialiśmy roztaczające się po jednej i drugiej stronie rzeki widoki.

Po zakończonym rejsie i opuszczeniu statku zaprosiliśmy jego kapitana do wspólnej fotografii.

Aby nabrać nowych sił na dalsze zwiedzanie Sandomierza posililiśmy się na świeżym powietrzu tuż przy brzegi Wisły, a potem jeszcze w trakcie dalszej zabawy.

Jeszcze na trochę wróciliśmy na ten fajny plac zabaw, by potem przenieść się na Sandomierską Starówkę. I tam spacerowaliśmy, oglądaliśmy sandomierskie atrakcje, podziwialiśmy gołębie.

A po dniu pełnym atrakcji zmęczeni, jednak bardzo zadowoleni wróciliśmy cali i zdrowi do naszego tarnobrzeskiego Przedszkola.

Sandomierz to piękne miasto. Myślimy, ze jeszcze nie raz tam pojedziemy, choćby z Rodzicami, tym bardziej, że to nasze sąsiednie miasto.

więcej...

 

BIAŁE SZALEŃSTWO

Co prawda zima już dawno za nami, a na kolejną długo jeszcze czekać będziemy, jednak to nie przeszkodziło nam, aby poszaleć w "papierowym" śniegu. Doskonałym pretekstem do zabawy okazały się... brzegi papieru do drukarek.

"Papierowy" śnieg w ciepły wiosenno - letni dzień doskonale nadaje się do rozrzucania, podrzucania, zasypywania... Jest lekki, miękki i bezpieczny.

Łatwo się też go sprząta, zwłaszcza, że potrafimy "jeździć" jak spycharki, które zbierają papier, który potem wystarczy włożyć do pojemnika z makulaturą.

Serdecznie polecamy "białe szaleństwo". Przynosi ono wiele radości i dużo dobrej zabawy Smile

 

 

OŚMIORNICE

 

Wakacje już za pasem, więc czas o nich porozmawiać i myśleć o letnim odpoczynku. Wiemy już, jak zachować bezpieczeństwo podczas wyjazdów i pobytu w górach, nad morzem, nad jeziorem, czy na wsi. Wiemy też, w jaki sposób można spędzić czas wcale się nie nudząc.

Nawiązując do pobytu nad morzem wspomnieliśmy o... ośmiornicy, po czym postanowiliśmy ją zrobić. Pracy dużo wcale nie mieliśmy, natomiast efekt końcowy nas zachwycił. Nasze ośmiornice bajecznie wyglądają z kolorowymi ramionami.

Okazuje się, że nasze kolorowe zwierzaczki świetnie można wykorzystać do wesołej zabawy, a nawet udawać, że to... latawce Smile

A tak prezentują się nasze ośmiornice na wystawie :)

 

 

NA ŁĄCE

Po deszczowym i chłodnym tygodniu wreszcie nastały ciepłe dni, a słoneczko swoim promiennym uśmiechem zaprasza nas na wiosenne, już prawie letnie wędrówki.

W poniedziałek 18 czerwca wybraliśmy się więc na wycieczkę na nadwiślańską łąkę.

Gdy dotarliśmy na miejsce ucieszyliśmy się z tej wielkiej zielonej przestrzeni, która zapraszała nas do poznawania przyrody oraz do zabawy. Wzięliśmy więc lupy w rączki i z bliska przyglądaliśmy się roślinkom i małym zwierzątkom. Nawet Pani Kasia ciekawa była, jak one wyglądają w powiększeniu Smile

Bardzo ciekawiło nas, co jest między rosnącymi drzewami...

Mikołaj przyniósł dziś do Przedszkola prawdziwą lornetkę, więc ją również zabraliśmy ze sobą i podziwialiśmy oddalone widoki z... bliska.

Graliśmy też w piłkę bez obaw, że poleci na ulicę prosto pod jadące auto. Strzelaliśmy nawet bramki!

Miło było odpocząć na zielonej trawce. Mieliśmy szczęście zobaczyć przechylony traktor. Myśleliśmy, że się zaraz przewróci, jednak okazało się, że nic takiego się nie stało. On tylko kosił trawę na spadzistym wale.

I choć troszkę zmęczyliśmy się to zadowoleni z miło spędzonego czasu na łonie natury radośnie wracaliśmy do Przedszkola na czekający już tam na nas obiadek :)

 

 

TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI Z WIEDZĄ DLA NAJMŁODSZYCH

 

We wtorek 5 czerwca nasze Przedszkole odwiedzili niecodzienni goście - pracownicy Tarnobrzeskich Wodociągów, którzy chcieli podzielić się z nami wiedzą i zaprezentować kilka ciekawych doświadczeń z wodą.

Dzięki pokazom doświadczeń laboratoryjnych dowiedzieliśmy się, dlaczego niektóre przedmioty pływają na powierzchni wody, a inne toną, w jaki sposób powstają bąbelki, dlaczego pieprz i brud "ucieka" od mydła i wiele innych ciekawych rzeczy.

Wiemy też, jak woda krąży rurami wodnokanalizacyjnymi, dzięki czemu możemy korzystać z niej w domu, w przedszkolu i wszędzie tam, gdzie jest kran.

Na koniec naszego spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z paniami laborantkami.

Wręczyliśmy też pracownikom Tarnobrzeskich Wodociągów podziękowanie i zaprosiliśmy ich jeszcze do nas na kolejne pokazy i zabawy z wodą.

Otrzymaliśmy też kilka fajnych upominków "wodociągowych": daszki, balony, kolorowanki oraz ciekawą książeczkę o wędrówce kropelki pt. "Przygody pana Kropelki". Było też coś na osłodę - słodki wafelek.

więcej...

 

Pracownicy Tarnobrzeskich Wodociągów byli tak mili, że zostawili nam na kilka dni elementy wodociągowe do zabawy. Okazuje się, że prawdziwymi rurami, kolankami, złączkami można naprawdę wyśmienicie się bawić tworząc różnego rodzaju rurociągi i inne konstrukcje.

 

 

POKAZY SZTUCZEK CYRKOWYCH

 

4 czerwca, w poniedziałek odwiedzili nas prawdziwi cyrkowcy z Agencji Artystyczno - Cyrkowej "Cascada" z pokazem niesamowitych sztuczek cyrkowych. Było więc czarowanie, żonglowanie piłeczkami i maczugami, kręcenie dużymi obręczami, sztuczki z ogniem, a nawet z potłuczonym szkłem.

Były nawet zwierzątka - wyczarowany królik oraz piękny dalmatyńczyk wykonujący polecenia swego pana.

Nasi koledzy i koleżanki z Przedszkola oraz Panie też mogły spróbować swoich sił i sprawdzić swoje umiejętności pod okiem fachowców od sztuczek cyrkowych.

więcej...

 

EUROFAMILIADA 2012

 

Dzień Dziecka to szczególny dzień dla nas - przedszkolaków. Dlatego też w tym właśnie dniu, czyli 1 czerwca korzystaliśmy z niespodzianek, jakie czyhały na nas w Przedszkolu.

Już od rana towarzyszyły nam wyśmienite humory, a gadżety Euro symbolizujące zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej dodawały nam uroku.

Po całym mile spędzonym dniu coraz bardziej niecierpliwie czekaliśmy na popołudniową zabawę, na którą mieli przyjść również nasi Rodzice. Żeby osłodzić nam czas oczekiwania na podwieczorek dostaliśmy... lody! A potem były już tylko ostatnie przygotowania do imprezy, m.in. malowanie biało-czerwonych flag na naszych uśmiechniętych buziach.

W międzyczasie za kulisami trwały gorączkowe przygotowania, których sprawcami byli m.in. nasi Rodzice!

No i nadszedł czas, kiedy rozpoczęła się wyśmienita zabawa. Po powitaniu wszystkich dzieci, Rodziców i zaproszonych gości i kilku zabawach oraz konkurencjach sportowych czekała na nas ogromna niespodzianka. Na scenie pojawili się aktorzy, którymi okazali się Rodzice, a wśród nich również nasi i przedstawili nam "Trochę inną rzepkę" według utworu znanego pisarza Juliana Tuwima. Dziadka zagrał Tata naszej Olgi, Babcię - Mama Patrysia, pieska Mruczka - Tata Jagódki, gąskę - Mama Julci, myszkę - Mama Mikołajka, a małą rzepką była siostrzyczka naszego Patrysia - Ola, która kiedyś też chodziła do naszego Przedszkola. Pani Agnieszka była jednym z narratorów, natomiast Tata naszej Julci włączał i wyłączał muzykę towarzyszącą wszystkim postaciom.

Wszyscy mieli chrapkę na rzepkę, ciągnęli, ciągnęli, aż w końcu ją wyciągnęli i poupadali na siebie.

Doceniając trud włożony w wyciąganie tego wielkiego warzywa, jakim była rzepka każdy aktor otrzymał... wesołą kalarepkę. Po tym wszyscy wyciągnęli eurogadżety i tańcząc odśpiewaliśmy hymn Euro 2012 "Koko Euro spoko".

W międzyczasie na dworze piekły się dla nas pyszne kiełbaski, a na innej sali czekały słodkie placki, ciasteczka, owoce i napoje.

A potem była już tylko zabawa przy muzyce, tańce, konkursy sportowe oraz loteria fantowa z niespodziankami.

Lubimy, kiedy jest Dzień Dziecka. I tak naprawdę taki dzień mógłby być każdego dnia Laughing

więcej...

 

WRĘCZAJ DZIECIOM KREDKI

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, przyjaciół, znajomych i sympatyków mających konto na Facebooku do głosowania na naszą grupę w konkursie WRĘCZAJ DZIECIOM KREDKI. Im więcej oddanych głosów tym większe szanse na wygraną i nagrody dla naszych przedszkolaków.

Proszę o kliknięcie "Lubię to" tu:

Wręczaj Dzieciom Kredki

 

 

MAMO! TATO! KOCHAM WAS!

 

Mamo i Tato!

Bardzo Wam dziękujmy.

Za Wasze serce uśmiech Wam darujemy.

Bądźcie szczęśliwi,

żyjcie dla nas długi czas

i pamiętajcie,

że my bardzo kochamy Was.

 

Dzień Mamy i Dzień Taty to bardzo ważne święta. To dni, kiedy w szczególny sposób okazujemy miłość naszym Rodzicom i dziękujemy Im za to, że są i że nas tak bardzo kochają. I tym razem pamiętaliśmy o Nich, dlatego też w Przedszkolu przygotowaliśmy wielką niespodziankę i zaprosiliśmy naszych Rodziców do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na uroczyste spotkanie z okazji Ich święta.

 

Już kilka dni wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania do tego wielkiego dnia -  robiliśmy prezenty - piękne duże kwiaty oraz laurki z bukietem tulipanków i odbitą rączką na odwrocie wraz z życzeniami.

Uczyliśmy się piosenek, tańca, utrwalaliśmy wiersze, których wcześniej nauczyliśmy się na Wielki Konkurs Recytatorski "MAMO! TATO! KOCHAM WAS! Oczywiście uczestniczyliśmy w codziennych próbach w sali przedszkolnej oraz w TDK-u.

Taniec z kapeluszami - próba na scenie TDK-u

 

I nadszedł ten dla nas wszystkich ważny dzień. 24 maja w sali kameralnej pojawili się nasi goście, a my rozpoczęliśmy dla Nich występy artystyczne na scenie. Rozpoczęliśmy piosenką "Trochę się boimy", którą zaśpiewaliśmy wspólnie z 5 i 6-latkami.

Potem recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki.

Zatańczyliśmy układ taneczny z kapeluszami.

Rodzice z uwagą i dumą patrzyli na nas.

Po naszym występie na scenie pojawiły się kolejno 3, 5 i 6-latki, które zaprezentowały przygotowane programy artystyczne, a na koniec znowu wszyscy weszliśmy na scenę i chórem złożyliśmy życzenia naszym Rodzicom i zaśpiewaliśmy piosenkę majową.

Rodzice bili nam brawa, a my po zejściu ze sceny wręczyliśmy Im prezenty.
Były więc uściski, całuski i wielka radość.

więcej...

A oto nasz występ:

MAMO! TATO! KOCHAM WAS! cz.I

MAMO! TATO! KOCHAM WAS! cz.II

MAMO! TATO! KOCHAM WAS! - Taniec z kapeluszami

 

MAMO! TATO! KOCHAM WAS!
- WIELKI KONKURS RECYTATORSKI

 

W miesiącu maju tego roku Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 zorganizowało konkurs recytatorski, którego hasłem przewodnim była Mama i Tata. Miał on nawiązywać do zbliżającego się Dnia Matki oraz Dnia Taty.

Do konkursu zgłosiło się 50 dzieci z naszego Przedszkola ze wszystkich grup wiekowych.

I my chętnie przystąpiliśmy do konkursu, który odbył się 21 maja, chętnych wśród nas było aż 14 osób. Naszym zadaniem było już wcześniej przygotować się w domu i z pomocą naszych Rodziców nauczyć się wiersza o Mamie, o Tacie bądź o Rodzicach.

A oto my - recytujemy nasze wiersze: Jagódka, Julia, Hania, Patryś, Olga, Ola, Wiktorek, Oliwia, Ola, Leonek, Milenka, Kasia, Kubuś i Michałek.

Nasi koledzy i koleżanki mocno trzymali za nas kciuki, natomiast komisja konkursowa, jak się okazało, wcale nie miała łatwego zadania z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszyscy zaprezentowaliśmy się naprawdę bardzo dobrze Laughing

W przerwach konkursowych nasze panie zorganizowały nam kilka wesołych zabaw muzycznych na "rozprostowanie naszych kości".

Gdy nadszedł czas ogłoszenia wyników trochę niecierpliwiliśmy się.
Pierwsze miejsce w kategorii 4 - latków zajęli:

Ola Majchrowska, Kasia Płaza i Patryk Jasłowski.

Pozostali otrzymali zaszczytne wyróżnienia. W nagrodę wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i nagrody - książki i kolorowanki, które od razu z ciekawością i zainteresowaniem oglądaliśmy.

Wszyscy serdecznie nam gratulowali, a na koniec oczywiście pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia z członkami komisji konkursowej.

więcej...

 

WIOSENNY SPACER

 

 

Piękny wiosenny dzień to odpowiednia pora, aby wybrać się na spacer. Po drodze tyle ciekawych rzeczy można zobaczyć.

Pani zatrzymuje się i opowiada o spotykanych roślinach i zwierzętach. Dzisiaj zobaczyliśmy, jak kwitnie akacja i kasztanowiec.

Obserwowaliśmy ptaki. Udało nam się zobaczyć z bliska wróbelki. wrony, kosa i gołębia. Na trawniku rosły stokrotki.

Kasia liczy, ile płatków ma stokrotka.

 

 

CO JEST LEKKIE, A CO CIĘŻKIE – WAŻYMY

 

 

W Przedszkolu dużo czasu spędzamy na zabawie, ale to właśnie dzięki zabawie poznajemy, świat, uczymy się, dowiadujemy się wielu ciekawych i potrzebnych rzeczy. Codziennie uczestniczymy w różnych zajęciach dydaktycznych, które są bardzo ciekawe i są oczywiście zabawą.

Ostatnio na jednym z takich zajęć uczyliśmy się o tym, że niektóre przedmioty są ciężkie, a niektóre lekkie. Do zbadania tych właściwości oczywiście użyliśmy wagi. Każdy z nas mógł zważyć różne zabawki.

Ciekawym okazało się to, że niektóre zabawki, nawet te małe są bardzo ciężkie. Jagódki zabawki ważyły tyle samo. Nawet Filipek próbował ważyć – wybrał takie same piłeczki

 

 

PIERWSZA ROCZNICA BEATYFIKACJI JANA PAWŁA II

 

15 maja pięciolatki zaprosiły nas na uroczystą akademię w pierwszą rocznicę beatyfikacji Jana Pawła II - patrona naszego Przedszkola, która przypadała 1 maja tego roku. Obecna z nami straż papieska dodawała powagi temu wydarzeniu.

Pani Kasia przypomniała nam kilka ważnych wydarzeń z życia Karola Wojtyły, później już jako papieża Jana Pawła II, po czym nasi starsi koledzy i koleżanki zaprezentowali utwory poświęcone temu Wielkiemu Polakowi, utwory, napisane przez dzieci z naszego Przedszkola wraz ze swoimi Rodzicami, rodzeństwem lub bliskimi.

Były też piosenki "papieskie", Hymn naszego Przedszkola oraz tanie c.

więcej...

 

WIOSNA W PEŁNI

 

Wiosna już na dobre u nas zagościła, mamy więc nadzieję, że chłodne wczesnowiosenne dni mamy już za sobą i teraz cieszyć się będziemy tylko słonkiem i ciepłem, dzięki czemu dużo czasu będziemy spędzać na dworze, tak, jak dziś :)

 

 

Kilka dni temu przyszedł do nas nowy kolega Filipek, którego od razu bardzo polubiliśmy. Opiekujemy się nim dzielnie pomagając zaadoptować mu się w naszym Przedszkolu i w naszej grupie.

 

 

PREZENTACJE RECYTATORSKIE

 

W czwartek 10 maja 6-latki zaprosiły nas do siebie na prezentacje recytatorskie, podczas których prezentowały znane i lubiane utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Spotkanie to było jednocześnie eliminacjami do Konkursu Recytatorskiego, który ma się odbyć w jednym z tarnobrzeskich przedszkoli.

Starszaki doskonale przygotowały się do występu i pięknie recytowały wiersze krótsze i dłuższe, łatwiejsze i trudniejsze.

Osobą wytypowaną do kolejnego etapu konkursu została Julia Marek, której serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów :)

więcej...

 

SPOTKANIE Z DINOZAURAMI

 

W czwartek 26 kwietnia nasze Przedszkole odwiedziły... dinozaury. Poznaliśmy kilka gatunków tych zwierząt, oglądaliśmy je na wielkim ekranie.

Oglądaliśmy eksponaty związane ze zwierzętami, często bardzo duże, bo naturalnej wielkości, na przykład, zęby, czy kły.

Wielką atrakcją okazał się mały miesięczny dinozaur interaktywny, który sam chodził, odzywał się, dał nam się głaskać, a że lubi, jak się go głaszcze to okazując nam swoje zadowolenie mrugał oczami.

Na koniec dostaliśmy specjalne okulary, przez które oglądaliśmy krótki film w wersji trójwymiarowej.

więcej...

 

W KWIACIARNI "KWIATOWY KREDENS"
ORAZ W KLUBIE DZIECIĘCYM "FANTAZJA"

 

We środę 25 kwietnia wybraliśmy się do zaprzyjaźnionej kwiaciarni na zaproszenie mamy naszego kolegi Leonka. Poznaliśmy kilka rodzajów kwiatów, oglądaliśmy różne akcesoria i eksponaty zgromadzone w sklepie, pozowaliśmy do zdjęć w ramce i... dostaliśmy kolorowe balony, które pomagaliśmy pompować Panu Armandowi.

Następni zostaliśmy zaproszeni do klubu dziecięcego "Fantazja". Od razu zwróciliśmy uwagę na kolorowe pomieszczenia pełne różnorakich zabawek, nawet takich, jakich nie ma w naszym Przedszkolu. Tak więc wspinaliśmy się na ogromne piłki, kołysaliśmy na hamaku, bawiliśmy się autami i innymi zabawkami, a nawet tańczyliśmy przy wesołych piosenkach i malowaliśmy lalki prawdziwymi kosmetykami.

Pani Kasia i Pani Małgosia zaproponowały nam malowanie twarzy, na co bardzo chętnie przystaliśmy i szybko ustawialiśmy się w kolejce po "twarzowy" tatuaż.

Kolejnym punktem naszej wizyty były mini warsztaty, podczas których układaliśmy piękne kompozycje kwiatowe. A potem było... malowanie po ścianie.

Na koniec mogliśmy pobawić się na placu zabaw "Fantazji" i poskakać na trampolinie.

Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Przedszkola, każdy z kolorowym balonikiem w ręce.

więcej...

 

"NAD STAWEM" - ZAJĘCIE OTWARTE DLA RODZICÓW

 

24 kwietnia nasi Rodzice uczestniczyli w zajęciu otwartym, prowadzonym przez Panią Bożenkę, którego celem było zaprezentowanie niektórych wiadomości i umiejętności zdobytych przez nas w Przedszkolu. Temat zajęcia „Nad stawem – układanie historyjki obrazkowej” poszerzał i utrwalał nasze wiadomości z tego zakresu.

Podczas zajęcia odgadywaliśmy zagadki, wspólnie układaliśmy historyjkę obrazkową, układaliśmy obrazki z części oraz wesoło bawiliśmy się. Natomiast Rodzice mieli możliwość zaobserwowania, jak wprowadzane są elementy metody Domana w naszej grupie.


Na zakończenie Rodzice przedstawili swoje uwagi w ankietach – 100% Rodziców jest zainteresowanych taką formą współpracy.

 

 

WIELKI KONKURS ZBIERANIA NAKRĘTEK
ROZSTRZYGNIĘTY!

 

 

23 kwietnia w naszym Przedszkolu odbyło się wielkie ważenie nakrętek plastikowych, zebranych w ramach konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu. Na tę okoliczność wszystkie przedszkolaki zebrały się razem i powitały Komisję Konkursową w składzie: Agnieszka Wojas (nauczycielka), Małgorzata Michalska (logopeda) oraz Magdalena Walkiewicz (Rodzic). Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Barbara Fietko - mama 10-letniego niepełnosprawnego Jędrzeja, dla którego w ramach pomocy zbieraliśmy ten jakże cenny dla niego surowiec.

Po podliczeniu wszystkich wyników zostali wyłonieni zwycięzcy - grupa 5-latków, która wynikiem 38,50kg pokonała pozostałe grupy przedszkolne. Naszym starszym kolegom i koleżankom serdecznie gratulujemy!

Nasza grupa łącznie zebrała 25kg nakrętek, dzięki czemu zajęliśmy III miejsce w konkursie. Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a każdy z nas dodatkowo otrzymał medal i słodkiego batonika.

Łącznie zebraliśmy 116,40kg nakrętek plastikowych.

Pani Basia - mamusia Jędrka wzruszona serdecznie wszystkim nam gratulowała i podziękowała za chęć pomocy, jaką wykazaliśmy jej rodzinie. Na ręce nauczycielek wręczyła podziękowanie dla Pani Dyrektor, wszystkich dzieci oraz dla pracowników naszej placówki.

Było też wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Całą uroczystość uatrakcyjnili nasi starsi koledzy i koleżanki z grupy 6-latków, którzy wystąpili z piosenką "Zabierz pieska na spacerek".

Jesteśmy chętni do pomocy potrzebującym, dlatego też zdecydowaliśmy, że w dalszym ciągu będziemy zbierać nakrętki na rzecz Jędrzeja i mamy nadzieję, że uzyskane z ich sprzedaży środki pieniężne choć w niewielkim stopniu przyczynią się finansowania obozu rehabilitacyjnego dla chłopca.

więcej...

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

 

Kolejnym miłym akcentem tego dnia było spotkanie nawiązujące do Światowego Dnia Książki obchodzonego 23 kwietnia. Naszymi gośćmi były Pani Małgosia Michalska - logopeda oraz Pani Agnieszka Biela - Małecka - psycholog. Obie Panie opowiedziały nam w ciekawy sposób o książkach i zaprosiły do wspólnej zabawy w czytanie z wyróżnianiem wybranych głosek, np. syczących, szumiących, bzyczących i innych.

więcej...

 

DZIEŃ ZIEMI

Na koniec dowiedzieliśmy się, że dzień wcześniej, czyli 22 kwietnia obchodzony był Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy więc o tym, w jaki sposób powinniśmy postępować m.in. z odpadami, aby w jak najmniejszym stopniu szkodzić przyrodzie i Ziemi, na której mieszkamy. Na koniec 6-latki zaprezentowały nam piosenkę o tematyce ekologicznej.

więcej...

 

W BIBLIOTECE

 

18 kwietnia odwiedziliśmy Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Wiemy, że biblioteka jest miejscem, gdzie można wypożyczać książki do domu do czytania, a będąc w niej zadziwił nas ich ogrom - ogrom książek posegregowanych na nowoczesnych, estetycznych regałach. Ponadto w bibliotece znajduje się bogaty zbiór materiałów audiowizualnych, z czego również można korzystać.


Dowiedzieliśmy się, że obecnie praca bibliotekarza jest lepiej zorganizowana niż dawniej - biblioteka posiada piękną czytelnię i dobrze zorganizowane stanowiska komputerowe.


Oprócz wypożyczalni, czytelni i stanowisk komputerowych w bibliotece znajdują się też inne stanowiska pracy. Poznaliśmy pracę księgowej i introligatora, co bardzo nas zainteresowało. Przy okazji dowiedzieliśmy się, z jakich materiałów powstaje książka.


Pogłębiając tematykę ekologiczną realizowaną w przedszkolu mieliśmy możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego „Wiosna wkoło”.

Bardzo nam się podobało w bibliotece i już wiemy, że jeszcze nie raz do niej przyjdziemy, zapewne niedługo już jako czytelnicy.


 

 

URWISKOWY KONKURS PISANKOWY

Wielkanoc już za nami, a nasze pisankowe kurczaki triumfują. W niedzielę 15 kwietnia 2012r. zostały ogłoszone wyniki konkursu pisankowego, do którego zgłosiliśmy prace przez nas zrobione w Przedszkolu i okazało się, że zajęliśmy I miejsce! Bardzo się cieszymy z naszego sukcesu i czekamy na nagrody, które dotrą do nas pocztą.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, znajomym, przyjaciołom za wszystkie oddane na nasze pisanki głosiki. To dzięki Wam możemy cieszyć się wygraną Laughing

 

 

W piątek 20 kwietnia otrzymaliśmy pocztą oczekiwaną nagrodę - BLOGOWE DBAJKI - książeczkę z opowiadaniami dla dzieci wraz z płytą CD oraz niespodziankę w postaci Urwiskowych gadżetów.

Po oglądnięciu nagród chętnie wysłuchaliśmy pierwszego opowiadania z naszej nowej książeczki pt.
"AMELKA I MOTYLE"

Radość z wygranej i piękne nagrody są dla nas zachętą do dalszej pracy i udziału w kolejnych konkursach dla dzieci :)

 

Serdecznie dziękujemy Oliwierkowej Mamie i serdecznie polecamy jej blog URWISKOWO


 

ZAJĄCZKI

 

Wielkanoc już za pasem, więc cały tydzień poprzedzający te jakże ważne święta poświęciliśmy na poznanie tradycji z nimi związanych. Tak więc Wielkanoc kojarzy nam się przede wszystkim z kolorowymi pisankami, barankiem, święconką, śmigusem - dyngusem.

Nawiązując do tych tradycji w Przedszkolu malowaliśmy i wyklejaliśmy pisanki, co prawda papierowe, ale te z wydmuszek zapewne zrobimy w domu z Rodzicami. Wyklejaliśmy kurczątka kolorową wełną i robiliśmy zajączki.

Zajączki wyszły nam jak prawdziwe i takie... świąteczne Laughing

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

 

2 kwietnia jest dniem, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to więc okazja do przypomnienia, jak ważną rolę odgrywa książka w życiu najmłodszych, którzy dzięki niej uczą się wielu pozytywnych zachowań, poznają piękno otaczającego nas świata, identyfikują się z bohaterami bajek, baśni, poznają różnicę między dobrem i złem.

W tym dniu mieliśmy okazję posłuchać kilku utworów literackich, tych bardziej i mniej znanych, czytanych przez dorosłych.

Rozwiązywaliśmy też zagadki literackie i obrazkowe; okazało się, że znamy wiele bajek, baśni i wierszy, gdyż na większość zagadek doskonale znaliśmy odpowiedź.

 

 

Pamiętaliśmy też, że 2 kwietnia przypada rocznica śmierci patrona naszego Przedszkola Jana Pawła II,
w tym roku już siódma.

więcej...

 

WIOSNA I WIELKANOC

 

Wiosna już zagościła u nas, Wielkanoc wkrótce też będzie, więc wielka radość wśród nas - przedszkolaków panuje. Aby podkreślić urok tej pory roku i świąt spotkaliśmy się w piątek 30 marca na uroczystej akademii, podczas której każda grupa z naszego Przedszkola zaprezentowała program artystyczny.

Jako pierwsze wystąpiły nasze maluszki,
które zaśpiewały i zatańczyły kilka radosnych piosenek wiosennych.

Kolejnymi artystami byliśmy my - 4-latki. Z wiosennymi opaskami na głowach radośnie zaśpiewaliśmy piosenki o wiośnie ilustrując je ruchem oraz piosenkę o zajączku malowanym, nawiązującą do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Następnie na naszą przedszkolną scenę weszły 6-latki i przedstawiły nam "Gaik"
- radosny program na pożegnanie zimy i powitanie wiosny.

Pojawiły się też 5-latki z programem "Maik",
który w obrazowy sposób ukazał nam obrzędowość i tańce ludowe naszego regionu.

Występom towarzyszył wielki aplauz widowni - dzieci i personelu Przedszkola.

więcej...

 

PEŁNIMY DYŻURY

 

Jesteśmy już na tyle duzi, że możemy pełnić dyżury w naszej sali. W tym półroczu po raz pierwszy pomagamy przy obiedzie zbierając puste talerze i odnosząc je na wyznaczone miejsce.

Dzięki naszym umiejętnościom pomagamy Pani Kasi
i wiemy, że jest ona bardzo zadowolona z naszej pomocy.

 

 

JĘZYK ANGIELSKI

 

W drugim półroczu tego roku zmieniła się pani, która uczy nas języka angielskiego. Obecnie jest to Pani Marika Smoleńska.

 

 

W KWIACIARNI

 

Wiosna zachęca nas do coraz częstych spacerów, więc chętnie wychodzimy z Przedszkola i korzystamy z jej uroków. I tak było m.in. w środę 28 marca. Wybraliśmy się na przechadzkę, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i po drodze postanowiliśmy odwiedzić... kwiaciarnię.

Pani Małgosia - mama naszego Leonka z radością zaprosiła nas do zwiedzenia kwiaciarni, a na pamiątkę naszej wizyty każdy z nas otrzymał małą biedroneczkę na ubranko Laughing

 

 

W PIZZERII

 

 

23 marca w piątek po południu wybraliśmy się do Pizzerii All Capone, gdzie czekała na nas pyszna pizza. Była to nagroda dla całej naszej grupy za zwycięstwo w WIELKIM FASOLKOWYM KONKURSIE WIOSENNYM, w którym wzięliśmy udział i bardzo się starając wyhodowaliśmy w domu wspólnie z Rodzicami najwięcej i najdłuższe fasolki i średnią 24,13 cm zajęliśmy I miejsce.

Pizza naprawdę była bardzo smaczna, a my przy okazji spędziliśmy miło czas w to piątkowe popołudnie.

więcej...

 

TEATRZYK "PORWANIE KSIĘŻNICZKI"

 

23 marca po raz kolejny odwiedził nas Teatr Lalek "Pinokio", tym razem ze spektaklem przygodowo - humorystycznym pt. "Porwanie księżniczki" o perypetiach trzech przyjaciół zwierzątek: kota, koguta i lisicy, którzy wyruszyli w drogę, aby ratować porwaną przez cyganów księżniczkę.

Po przedstawieniu aktor zaproponował nam pieczątki teatralne, na które chętnie przystaliśmy podstawiając nasze rączki.

Na koniec tradycyjnie ustawiliśmy się do wspólnej fotografii :)

więcej...

 

WITAJ WIOSNO ZIELONA!

 

Pierwszy dzień wiosny w końcu nadszedł. Tak bardzo cieszyliśmy się z tego, że postanowiliśmy to uczcić... na zielono :)

Z samego ranka przymaszerowaliśmy do Przedszkola, oczywiście ubrani wiosennie, czyli na zielono, każdy ze swoją wyhodowaną fasolką. Oj było co oglądać i podziwiać. Roślinki były naprawdę fascynujące!

Skoro wiosna, skoro zieleń to cały dzień kolor ten towarzyszył nam. Tak więc do naszych już zielonych ubranek zrobiliśmy sobie dodatkowe, zielone oczywiście, elementy dekoracyjne w postaci kokardek i opasek. A potem był taniec z zielonym listkiem przy piosence "Zielony walczyk".

Badaliśmy, jak powstaje kolor zielony mieszając kolory farbek.

Układaliśmy zielone listki z 4 i 5 elementów według wzoru.

I przyszedł czas na pożegnanie zimy. Pani Dominika opowiedziała nam o tradycji żegnania tej pory roku z Marzanną. Żegnaliśmy tę porę roku m.in. piosenką "Uciekaj zimo", słuchaliśmy też piosenek w wykonaniu 6-latków, po czym wyszliśmy z zimową kukłą na ulice naszego miasta.

Po powrocie do Przedszkola zostawiliśmy Marzannę w piaskownicy przedszkolnej, aby wraz z Zimą mogła nas opuścić. I wcale długo na to nie czekaliśmy. Już wychodząc z Przedszkola do domu okazało się, że Marzanna... zniknęła!

 

 

Po południu tego dnia w dalszym ciągu świętowaliśmy, tym razem w sali 6-latków, gdzie gospodarze wystąpili przed młodszą od siebie widownią z przedstawieniem pt. "W warzywniku".

Starszaki nauczyły nas również zabawy muzyczno - ruchowej do piosenki "Polka Fasolka".

więcej...

 

I nadszedł ten moment, na który najbardziej czekaliśmy - rozstrzygnięcie Wielkiego Fasolkowego Konkursu Wiosennego. Komisja konkursowa skrupulatnie zmierzyła wszystkie fasolki wyhodowane przez przedszkolaków w domu wspólnie z rodzicami. Oj, był co mierzyć :)

I wreszcie ogłoszono wyniki. Tak wyglądała nasza radość, gdyż okazało się, że to właśnie my, nasza grupa, wygraliśmy! Osiągnęliśmy największy wynik, nasza średnia wyniosła aż 24,13 cm! I to my idziemy do Pizzerii All Capone na pyszną pizzę! Laughing

Otrzymaliśmy też pamiątkowy dyplom, a każdy hodowca dostał medal WZOROWEGO HODOWCY FASOLI

 

 

więcej...

 

WIOSNA ZAWITAŁA DO NASZEGO KĄCIKA PRZYRODY

 

Wiosna to pora roku, kiedy przyroda budzi się do życia. Jest to czas siewu i sadzenia nowych roślinek - kwiatów, warzyw.

Pierwsze oznaki wiosny widać i czuć już na dworze. Słoneczne promienie coraz śmielej zaglądają do nas przez okna, więc postanowiliśmy skorzystać z ich ciepła i blasku i zrobić wiosenne porządki i zmiany w kąciku przyrody. Dlatego sprzątaliśmy, sadziliśmy i sialiśmy...

Najpierw nasypaliśmy dużo ziemi do kolorowych doniczek.

Następnie wsadziliśmy do niej cebulki gloksynii i begonii i przysypaliśmy jeszcze ziemią.

Posadziliśmy również cebulki frezji oraz cebulkę jadalną, z której wyrośnie zielony szczypiorek.

Pamiętaliśmy też o pietruszce i o fasolce - kilka dni wcześniej rozpoczęliśmy jej hodowlę w wodzie na gazie, tym razem kilka ziaren wrzuciliśmy do ziemi. Posialiśmy również rzeżuchę na wacie.

Na koniec wszystko zostało podlane wodą, oznakowane i poustawiane na półeczkach w naszym kąciku przyrody.

Teraz będziemy dbać o nasze roślinki regularnie je doglądając i pielęgnując. Wierzymy, że za jakiś czas kwiaty będą nas cieszyć swoim urokiem, a szczypiorek, natka pietruszki i rzeżucha smakiem.

A tak wygląda teraz nasz wiosenny kącik przyrody Laughing

 

 

ZABAWY GAZETAMI I... STONOGA

14 marca bawiliśmy się gazetami: tańczyliśmy na gazetach, machaliśmy gazetami w dole, w górze, szeleściliśmy, dmuchaliśmy, turlaliśmy nogą i głową, nosiliśmy na głowie.

Stworzyliśmy gazetową orkiestrę, która rytmicznie poruszała gazetami, zaginała je, szeleściła wydając wiele ciekawych dźwięków. W pewnym momencie nadeszła... burza. I gazety mocniej szeleściły, darły się, wiatr je rozwiewał po całej niemal sali. Zrobił się ogromny bałagan, a w nim my. Gdy wyszło słonko turlaliśmy się wśród większych i mniejszych kawałków gazet, podrzucaliśmy je, dmuchaliśmy. Radość wielka nam towarzyszyła, bo takiej zabawy jeszcze u nas nie było.

Ale przyszedł czas, aby skończyć zabawę i posprzątać. Ochoczo zbieraliśmy wszystkie papiery do worków - uzbieraliśmy ich aż sześć! Po niedługim namyśle już wiedzieliśmy, co z nich zrobimy... stonogę!

Ułożyliśmy wszystkie worki w rządku, skleiliśmy taśmą, dokleiliśmy głowę i łapki, które wcześniej wycięliśmy z kolorowego papieru i stonoga gotowa. Teraz można było już tylko tańczyć wokół niej radośnie. Nawet sami zamieniliśmy się w stonogi, które radośnie okrążały nasze zwierzątko.

Po tak udanej i radosnej zabawie koniecznie musieliśmy zrobić sobie fotografię z naszą stonogą.

Wiemy już doskonale, że zawsze należy sprzątać po zabawie w domu i w przedszkolu. Wiemy też, że nie wolno śmiecić na ulicy, chodniku czy trawniku. Bo przecież miło, radośnie i przyjemnie jest przebywać w miejscach, gdzie panuje ład i porządek.

 

 

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

 

12 marca 2012 roku gościliśmy w Przedszkolu inspektora Janusza Pykę z Tarnobrzeskiej Straży Miejskiej oraz Panią Irenę Pater z Wydziału Spraw Komunalnych i Środowiska Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

Pan Janusz opowiedział nam o swojej pracy zawodowej, czyli pracy strażnika miejskiego. Wiemy już, że dba on o porządek i o bezpieczeństwo w mieście.

Dowiedzieliśmy się, jak należy dbać i opiekować się zwierzętami domowymi, zwłaszcza psami.
Pani Irena pokazała nam rasy, które są bardzo niebezpieczne.

Zobaczyliśmy, w jaki sposób należy reagować, gdy w pobliżu znajdzie się pies bezpański, bez smyczy oraz jaką pozycję przyjąć w przypadku pojawienia się psa agresywnego.

Na koniec tego spotkania otrzymaliśmy informatory dla właścicieli zwierząt, przekazaliśmy przyniesioną przez nas do Przedszkola karmę, która trafi do schroniska "Ogród Św. Franciszka" w Tarnobrzegu. Było też wspólne pozowanie do wspólnej pamiątkowej fotografii.

więcej...

 

DZIEŃ KOBIET

 

8 marca był szczególnym dniem w naszej grupie i w Przedszkolu. W Dzień Kobiet pamiętali o naszych małych i dużych Paniach mężczyźni. Tata Oli oraz Julci odwiedzili nas z kwiatami oraz słodyczami i składając serdeczne życzenia umilili nam ten dzień.

 

 

A my pamiętając o naszych kochanych Mamach i Babciach również przygotowaliśmy samodzielnie dla nich niespodzianki. Zrobiliśmy piękne kwiaty oraz laurki, które wręczyliśmy naszym bliskim z najserdeczniejszymi życzeniami.

Tak prezentowały się niespodzianki dla naszych Mam i Babć.

 

 

ROBIMY KANAPKI

 

W czwartek postanowiliśmy sami przygotować zdrowe kanapki. Dlatego też w tym dniu przynieśliśmy do Przedszkola ulubione produkty spożywcze i przygotowaliśmy się do przyrządzania posiłku: umyliśmy rączki i założyliśmy fartuszki oraz chustki na głowę, gdyż wiemy i pamiętamy, jak ważna jest dbałość o higienę w kuchni.

Gotowi zabraliśmy się do pracy: smarowaliśmy chleb masłem, serkiem bądź pasztetem, następnie kładliśmy na kanapki wędlinę, serek żółty i ulubione dodatki, czyli pomidorki, ogórki świeże lub kiszone, rzodkiewkę, a nawet szczypiorek.

A oto niektóre kanapki przez nas zrobione - każda pyszna, choć każda inna Laughing

Po pracy posprzątaliśmy, po czym zasiedliśmy do stołu i częstowaliśmy się.

Kanapki były naprawdę pyszne, tym bardziej, że zrobione przez nas samych Laughing

 

 

SPOTKANIE Z BOGUSŁAWĄ HODYL I "STRACH NA WRÓBLE"

 

We wtorek 28 lutego spotkaliśmy się z aktorką Teatru "Sfora" z Krakowa i autorką wierszy, bajek i opowiadań dla dzieci Bogusławą Hodyl. Pisarka opowiedziała nam o swojej pracy i o swoich książeczkach. Zaprezentowała nam kilka utworów własnego autorstwa zachęcając jednocześnie do wspólnej zabawy m.in. w liczenie.

Następnie już jako aktorka wystąpiła w przedstawieniu pt. "Strach na wróble",
gdzie odgrywała rolę tytułowego ptaszka.

Strach pilnie strzegł dojrzałych wisienek na drzewie przed podstępnym wróbelkiem, który swoim sprytem sprawił, że ten pierwszy nie poznał się na jego sztuczkach i sam osobiście oddał mu owoce.

Było dużo śmiechu i radości, a na koniec na pamiątkę zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z aktorami.

więcej...

 

W KUCHNI

 

W poniedziałek 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do kuchni przedszkolnej. Bardzo miłe panie kucharki już czekały na nas.

Pani Ula i Pani Dorotka pokazały nam, w jaki sposób przygotowują dla nas pyszne jedzonko. Widzieliśmy, jak robią surówkę z marchewki oraz mielą ziemniaki na kopytka.

Zobaczyliśmy też sprzęty, które są bardzo przydatne w kuchni. Nawet nie wiedzieliśmy, że jest ich tak dużo!

Zdziwiliśmy się bardzo, gdy zobaczyliśmy w kuchni wannę. Okazuje się, że właśnie w niej myje się duże naczynia, m.in. te ogromne garnki, w których panie gotują zupę.

Dowiedzieliśmy się też, że wszystkie naczynia po użyciu i po umyciu są wyparzane, aby żadne zarazki nie dostały się do naszego jedzenia.

Na koniec spotkania panie kucharki pożyczyły nam trochę sprzętu kuchennego. A my już wiemy, co z nim zrobimy! Utworzymy "kuchenną orkiestrę"!

I tak też zrobiliśmy po powrocie do sali; graliśmy na drewnianych łyżkach, deskach i wałku, na przykrywkach i foremkach...

oraz na patelniach, garnkach i na chochelkach.

Było bardzo głośno i wesoło, a my świetnie się bawiliśmy Laughing

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

 

17 lutego przypada Światowy Dzień Kota. Postanowiliśmy uczcić to święto w Przedszkolu.

Na rytmice zebraliśmy się wszyscy z grup 4, 5 i 6-latków i śpiewaliśmy, słuchaliśmy znane i nieznane nam kocie piosenki, byliśmy kotkami biegającymi za myszką, myjącymi się, drapiącymi..

Oglądnęliśmy krótką scenkę pt. "SPOTKANIE", gdzie Pani Ania i Pani Kasia były kotami - czarnym i białym, które chciały się spotkać, lecz wychodziło im to marnie, ale gdy już się spotkały nie rozstawały się ze sobą.

A potem były znów kocie zabawy przy muzyce.

Dowiedzieliśmy się, że na świecie jest bardzo dużo różnych kocich ras. Zobaczyliśmy je w prezentacji multimedialnej. Rysowaliśmy też kota w powietrzu do piosenki "RYSUJEMY KOTKA".

Wszyscy doskonale znamy piosenkę "WLAZŁ KOTEK NA PŁOTEK" - po wspólnym śpiewie każda grupa zrobiła duży obrazek właśnie kotka na płotku.

Na koniec z naszymi obrazkami wszyscy pozowaliśmy do wspólnego zdjęcia.

więcej...

 

HAPPY FEET. TUPOT MAŁYCH STÓP 2

 

Bajeczne krajobrazy Antarktyki i najpopularniejszy stepujący pingwin Mambo, miłość jego życia Gloria i ich starzy znajomi Ramon i Lovelace to bohaterowie niezwykłej opowieści.

Mambo i Gloria mają syna Erika, który próbuje znaleźć swoje powołanie w świecie cesarskich pingwinów. Nowe zagrożenia nadciągają jednak nad populację pingwinów i aby ocaleć wszystkie pingwiny będą musiały współpracować - i tańczyć.

To już nasze trzecie wyjście do kina, do którego wybraliśmy się 15 lutego  i musimy przyznać,
że ten film podobnie, jak poprzednie bardzo nam się podobał.

 

 

WALENTYNKI, WALENTYNKI...

 

Walentynki to święto zakochanych, kochanych, kochliwych. Obchodzą je zarówno dorośli, jak i dzieci.
W tym dniu w szczególny sposób okazujemy sobie miłość, przywiązanie i to, ze kogoś bardzo lubimy.

W Przedszkolu też świętowaliśmy, bo przecież bardzo się lubimy.

Już w przeddzień rozmawialiśmy o Walentynkach i robiliśmy daszki walentynkowe,
które ozdabialiśmy czerwonymi serduszkami różnej wielkości.

A już w same Walentynki 14 lutego ubrani na czerwono z daszkami na głowach
od samego rana szykowaliśmy się na Wielki Bal Walentynkowy.

Zanim jednak bal się rozpoczął było uroczyste rozdanie dyplomów i nagród
za udział w Konkursie Walentynkowym pt.
"NAJWIĘKSZA I NAJPIĘKNIEJSZA WALENTYNKA"

Laureatami z naszej grupy zostali:

I miejsce: Julia Ćwiękała, Zosia Michałeczko i Wiktorek Witas.

Wyróżnienia otrzymali: Hania Dybus, Patryk Jasłowski, Ola Jochaniak, Danielek Kasprzycki,
Leonek Kubański, Ola Maciurzyńska, Milenka Oleksy, Kasia Płaza, Oliwia Wójcikowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

więcej...

 

Po wręczeniu nagród czekała na nas największa niespodzianka tego dnia... Przedstawienie pt. "RANDKA W CIEMNO" przygotowane przez panie nauczycielki i... tatę naszej koleżanki Julii!

Pani Agnieszka opowiedziała nam o tym, co to są Walentynki, po czym na scenę tanecznym krokiem weszły: ZUZA - w tej roli pani Ania, pani Karolina jako HONORATA i PAMELA, w którą wcieliła się pani Kasia. Na koniec pojawił się CZESIO GITARA - pan Jacek - samotny gitarzysta szukający wybranki swojego serca.

CZESIO GITARA przepytywał panny o ich hobby, ulubione potrawy, a nawet o sprawy sercowe. A że wszystkie bardzo mu się podobały stwierdził, że umówi się z nimi na randkę, z panią prowadzącą również. Po czym porwał wszystkich do tańca.

Na pamiątkę tego niezwykłego spektaklu zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię z "aktorami".

A potem były już tylko tańce, zabawy i konkursy. Tańczyliśmy w parach, w kółeczkach, z balonem między brzuszkami; układaliśmy duże serce pocięte na kawałki, dmuchaliśmy serduszkowe balony.

Randka w ciemno

 

 

Jeszcze w kolejne dni miło wspominaliśmy walentynkowe zabawy. Dlatego też zrobiliśmy piękne obrazki układając własne kompozycje z czerwonych i różowych serduszek...

oraz serduszkowe słoniki, które - mamy nadzieję - przyniosą nam dużo szczęścia.

więcej...

 

ALE CYRK

 

Magiczna i kolorowa wyprawa do świata cyrku. Akrobaci, atleci, czarodzieje, iluzjoniści. CYRK od zawsze pasjonował psa Ozorka. Sympatyczny czworonóg oddałby ostatnią kość za szansę występu na arenie... - na tę opowieść wybraliśmy się do kina 9 lutego, gdzie na wielkim ekranie śledziliśmy losy głównych bohaterów.

Była to już nasza druga wyprawa do kina i mamy nadzieję, że nie ostatnia.

 

 

ŁOWIECTWO ZWIERZĄT
- spotkanie z leśniczymi

 

7 lutego wybraliśmy się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury na spotkanie z leśniczymi z Nadleśnictwa "RYŚ" w Nowej Dębie.

Oglądaliśmy eksponaty dzikich zwierząt, dowiedzieliśmy się, co znaczy "dasz bór",
poznaliśmy wiele innych ciekawostek myśliwskich i leśniczych.

Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z gospodarzami spotkania.

więcej...

 

NAJŚMIESZNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA
- rozstrzygnięcie "gazetkowego" konkursu

 

27 stycznia odbyło się uroczyste zakończenie konkursu ogłoszonego w drugim numerze gazetki "SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA" wydawanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu. Spośród zgłoszonych prac zostały wybrane 4 zwycięskie bombki, jedna z każdej grupy przedszkolnej.

Spośród dzieci biorących udział w konkursie z naszej grupy zwycięzcą został Patryś Jasłowski.

Nagrody wyróżnienia otrzymali:
Julia Ćwiękała, Kasia Płaza, Ola Jochaniak, Oliwia Wójcikowska, Leonek Kubański i Michałek Wójcicki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez gazetę
SUPER NOWOŚCI i Małgorzatę Rokoszewską-Ćwiękała.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

Uroczystość uświetniły występy dzieci 6-letnich, które zaprezentowały kilka układów tanecznych.

5-latki natomiast wystawiły bajkę o Czerwonym Kapturku.

Na koniec 5 i 6-latki zatańczyły wspólnie.

więcej...

 

ZIMA, ZIMA, ZIMA...

 

W końcu doczekaliśmy się i mamy prawdziwą zimę ze śniegiem, na który tak długo czekaliśmy.
A że bardzo lubimy zabawy na śniegu od razu wybraliśmy się na dwór.

Radość nasza była wielka.

Nasza ulubiona piaskownica przysypana śniegiem jest tak samo atrakcyjna do zabawy zimą,
jak wiosną czy latem.

Nasze uśmiechnięte buźki mówią same za siebie: my bardzo lubimy zimę! Laughing

 

 

DIABEŁKI TEŻ CHCĄ DO SZOPKI!
- Rodzice przedstawiają jasełka dzieciom

 

26 stycznia nasi Rodzice zrobili nam wielką niespodziankę zapraszając nas na przedstawienie jasełkowe, w którym grali jak prawdziwi aktorzy. Mamusia Hani wcieliła się w rolę aniołka, tatusiowie Oli i Jagódki byli niesfornymi diabełkami, mamusie Oli, Kubusia i Leonka to dzieci, mamusia Julii była narratorem, a tatuś Pawełka zagrał pastuszka.

Dzieci szły do szopki, diabełki też chciały, a że były niesforne musiały się poprawić.
I poprawiły się - zamiatały miotełkami śnieg, a do pomocy zaprosiły nas - widzów.

Przy szopce wspólnie kolędowaliśmy i bawiliśmy się wesoło wkoło choinki.

Po przedstawieniu udaliśmy się do naszej sali,
gdzie czekał na nas poczęstunek, ciepła herbatka oraz niespodzianka.

Wspólnie z Rodzicami robiliśmy kolorowe świeczniki na płytkach CD.

Imprezka była naprawdę bardzo udana, za co bardzo bardzo dziękujemy naszym kochanym Rodzicom.

 

Diabełki idą do szopki

więcej...

 

Artykuł w ECHU DNIA: Rodzice prezentowali swój aktorski kunszt

 

 

 

WITAJ BABCIU, WITAJ DZIADZIU!

 

Tradycyjnie, jak co roku i tym razem zaprosiliśmy do Przedszkola nasze ukochane Babcie i ukochanych Dziadziów na uroczystą akademię z okazji Ich święta. Ale zanim to się stało przygotowywaliśmy się na to spotkanie już dużo wcześniej: samodzielnie zrobiliśmy piękne zaproszenia w kształcie filiżanki...

a następnie wzięliśmy się za przygotowanie prezentów - niespodzianek. Zadanie to wydawało nam się trudne, gdyż zaczęliśmy od cięcia starych zużytych piłek plastikowych, ale szybko okazało się, że doskonale sobie radzimy.

Pociętymi już drobinkami wyklejaliśmy piękne ramki wokół naszych równie pięknych fotografii :)

 

 

Aż nadszedł ten dzień - 20 styczeń, kiedy to nasi ukochani Dziadkowie zawitali w progi naszego Przedszkola.

Specjalnie dla Nich recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy.

Babcie i Dziadziów zaprosiliśmy też do wspólnego tańca.

A po występach artystycznych wręczyliśmy prezent
- swój portret, na którym na odwrocie była nasza odbita rączka.

Po części oficjalnej zaprosiliśmy naszych zacnych gości na pyszną herbatkę i ciasteczko.

Spotkanie przebiegało w miłej, sympatycznej atmosferze.

Szkoda, że Dzień Babci i Dziadka jest raz w roku.
Chętnie zapraszalibyśmy ich częściej do naszego Przedszkola.

Bo bardzo Ich kochamy :)

 

 

Nagrania z występu:

Dzień Babci i Dziadka cz.I

Dzień Babci i Dziadka cz.II

Dzień Babci i Dziadka cz.III

Dzień Babci i Dziadka cz.IV

 

 

BALE, ACH, TE BALE W KARNAWALE!

 

Od Trzech Króli
po ostatki
wszędzie bale i prywatki.
My też mamy
BAL nad BALE!
Bo wszyscy się bawią
w KARNAWALE!

 

13 stycznia - na ten dzień dłuuuugo czekaliśmy. A gdy już nadszedł ubrani kolorowo, a raczej poprzebierani wkroczyliśmy z samego rana do przedszkola z myślą o czekającym nas wielkim balu karnawałowym.

I już od rana świetnie się bawiliśmy. Tańczyliśmy i radowaliśmy się przy karnawałowej muzyce.

A po śniadaniu czekał nas wielki bal przy prawdziwej orkiestrze.

Z dobrymi humorami wkroczyliśmy na salę 6-latków,
gdzie na początek zaproszono nas do pamiątkowego zdjęcia.

A potem były już tylko tańce: węże, przytupy, "kaczuchy" i inne zabawy oraz konkursy.

Zmęczeni dobrą zabawą czasem musieliśmy odpocząć - ławeczka zapraszała nas :)

A w naszej sali czekał na nas pyszny słodki poczęstunek, który przygotowali na tę okazji nasi Rodzice,
za co bardzo im dziękujemy :)

Częstowaliśmy się w przerwie między tańcami.

więcej...

 

Po obiadku czekała nas kolejna niespodzianka - teatrzyk

 

UKŁADANKA DLA BAŁWANKA

 

Śnieżynka i Bałwanek oraz Mikołaj - bohaterowie bajki, oprócz przedstawienia spektaklu zaprosili nas
do wspólnej zabawy z nimi samymi.

Kończąc to miłe spotkanie koniecznie musieliśmy zrobić sobie wspólną fotografię
z jakże sympatycznymi bohaterami :)

więcej...

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE

 

22 grudnia dzieci z grupy 5 i 6-latków zaprosiły nas i maluszki na spotkanie przedświąteczne, podczas którego przedstawiły program artystyczny nawiązujący do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, śpiewały kolędy i pastorałki.

Składaliśmy sobie też życzenia dzieląc się opłatkiem. Starszaki częstowały nas pysznymi ciasteczkami, które same upiekły w przedszkolu.

Spotkaniu towarzyszył miły nastrój przepełniony ciepłem i urokiem zbliżających się świąt.

więcej...

 

PRZEPOWIEDNIA STARUSZKI

9 grudnia do naszego przedszkola przyjechał Teatr Lalek PINOKIO, który przedstawił nam bajkę pt. "Przepowiednia staruszki". Bajka była bardzo ciekawa i dzięki niej już kolejny raz przekonaliśmy się, że należy być dobrym człowiekiem i że nie wolno nikogo w żaden sposób krzywdzić.

Po spektaklu zrobiliśmy sobie zdjęcie z pięknymi dużymi lalkami.

więcej...

 

BASIOWY BAL PASIASTYCH

Miniony tydzień był czasem, kiedy codziennie towarzyszyła nam znana z bajek Basia oraz jej nowy kolega Titi.

Titi przyjechał z Haiti,
mieszka w Polsce teraz.

My mu pomagamy
i do wspólnej zabawy chętnie zapraszamy.

Z opowiadania dowiedzieliśmy się, dlaczego Titi przyjechał do naszego kraju - było tam straszne trzęsienie ziemi, podczas którego jego rodzice zginęli. Na zajęciach poznaliśmy kilka ważnych informacji o Haiti - umiemy znaleźć ten kraj na mapie, wiemy, jak wygląda haitańska flaga - nawet ją malowaliśmy.

Basia bardzo lubi paski. My też lubimy. Dlatego zrobiliśmy sobie opaski na głowy właśnie w paski,
które sami namalowaliśmy.

I przyszedł ten dzień, kiedy w przedszkolu był wielki bal - Basiowy Haitański Bal Pasiastych.
W tym dniu wszyscy ubrani w ubranka w paski założyliśmy swoje pasiaste opaski i... bawiliśmy się na balu.

Były zabawy, tańce...

Robiliśmy nawet pasiasty dywan, bo właśnie pod stołem na dywanie Titi najbardziej lubił się bawić.

Na koniec balu wszyscy otrzymaliśmy dyplomy Pasiastego Przyjaciela Basi.

8 grudnia minął nam na wspaniałej i wesołej zabawie z Basią i Titim.

więcej...

 

SMERFY

 

Bardzo lubimy Smerfy. I bardzo się ucieszyliśmy, kiedy w środę okazało się,
że idziemy do kina właśnie na tę bajkę
.

Była to nasza pierwsza wyprawa przedszkolna do kina.
Film bardzo nam się podobał, więc warto było wytrwać ten długi czas w kinowych fotelach.

 

 

WITAJ NAM ŚWIĘTY MIKOŁAJU!

 

Jak co roku i tym razem nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Przyjechał samochodem,
bo... śniegu na dworze nie ma. Długo na Niego czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy!

Powitaliśmy Go piosenką i gromkimi brawami.

Mikołaj młody już nie jest, a że zmęczony długą drogą trzeba było pomóc mu.
Gdy już usiadł wygodnie zatańczyliśmy dla niego "Taniec Mikołajów".

Tu można zobaczyć, jak tańczyliśmy: Taniec Mikołajów
Daliśmy Mikołajowi też prezent - album ze zdjęciami, które sami malowaliśmy i bardzo się staraliśmy.

I nadszedł ten upragniony moment! Mikołaj wręczał nam prezenty!

Oprócz prezentów, które możemy zabrać do domu dostaliśmy też
ogromne paczki z niespodziankami na salę.

Na koniec zrobiliśmy sobie wspólną fotografię,

po czym pożegnaliśmy naszego miłego gościa.

No i mogliśmy wreszcie rozpakować niespodzianki.

Dostaliśmy piękne lale oraz samochody. Teraz dopiero zaczęła się wspaniała zabawa.

Mikołaju! Bardzo Ci dziękujemy! I oczywiście zapraszamy za rok!

 

 

NASZYJNIKI HAWAJSKIE - NIE TYLKO DO TAŃCA...

Naszym ostatnim wspaniałym odkryciem są... naszyjniki hawajskie - kolorowe, błyszczące i jakże inspirujące. Zakupione do tańca okazały się doskonałym elementem, który możemy wykorzystać do ciekawej zabawy.

Zaczęliśmy od ułożenia misia. Pierwszy obrazek zainspirował nas do tworzenia kolejnych kompozycji.

A oto nasze wspólne grupowe dzieło - letni krajobraz,
za którym tak bardzo tęsknimy zwłaszcza teraz, kiedy na dworze zimno, szaro i ponuro...

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

25 listopada jest Dniem Misia, więc przynieśliśmy swoje ukochane pluszaki do przedszkola
i bawiliśmy się razem z nimi.

Poznaliśmy historię powstania pierwszego misia pluszowego, rozpoznawaliśmy na obrazkach znane nam misie z bajek, ćwiczyliśmy z misiami, a nawet nauczyliśmy się "Tańca misiowego".

Misie bardzo lubią miodek. My też lubimy, dlatego tak, jak one chętnie zlizywaliśmy go z talerzy. Przyrządzaliśmy też sami misiowy smakołyk "malując" miodkiem na waflu, który następnie z wielkim smakiem zjedliśmy.

Robiliśmy też misie z kolorowych pasków.
Wyszły nam doskonale, z czego jesteśmy bardzo dumni, dumni misiowo.

 

 

ŚWIĘTO JABŁKA

 

24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Jabłka. Na tę okazję wszyscy wystroiliśmy się na czerwono i z jabłuszkiem w ręku przestąpiliśmy z rana próg przedszkola.

Już dzień wcześnie przygotowywaliśmy się do tego święta
i pokolorowaliśmy pięknie jabłuszka, które wycięliśmy i teraz zdobią naszą salę.

A w Święto Jabłka bawiliśmy się już doskonale razem z innymi przedszkolakami: pojechaliśmy wesołym autobusem na wycieczkę do sadu, gdzie tańczyliśmy wokół drzew, zbieraliśmy owoce z jabłoni, po czym samolotem wróciliśmy i upiekliśmy pyszne ciasto jabłkowe.

Potem były konkursy, podczas których malowaliśmy ogromne jabłko farbą, jedliśmy jabłko z zamkniętymi oczami oraz takie wiszące na sznurku. Byliśmy też kelnerami przenoszącymi jabłuszko na talerzyku.

Byliśmy też kelnerami niosącymi jabłuszko na talerzyku.

Nasza pani Agnieszka również brała udział w konkursie, w którym trzeba było obrać jabłuszko
pozostawiając najdłuższą skórkę. Jak oceniacie, czy Jej się udało?

Na deser tarliśmy pyszne jabłuszka na tarkach, po czym ze smakiem wszystko zjedliśmy.

A już po południu wspólnie wykleiliśmy kolejne ogromne jabłka czerwoną bibułą. Wyszły imponująco.

więcej...

 

W KRAINIE ZDROWYCH ZĄBKÓW - AKADEMIA AQUAFRESH


 

W listopadzie realizowaliśmy ogólnopolski projekt Akademii Aquafresh, który koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej małych dzieci. Dzięki temu poznaliśmy postacie Akademii - pastusie, uczyliśmy się, jak prawidłowo myć zęby. Wiemy też, jak ważne są regularne wizyty w gabinecie dentystycznym. W ramach projektu robiliśmy plakat na konkurs "Moje przygody w krainie zdrowych ząbków": malowaliśmy i wycinaliśmy pastusie,

wycinaliśmy ząbki, kolorowaliśmy i wycinaliśmy szczoteczki do zębów,

a na końcu wybraliśmy kilka elementów z tych wcześniej zrobionych, po czym przykleiliśmy je

i jeszcze domalowaliśmy to, czego brakowało.

I oto gotowy plakat

 

 

NA STRAGANIE...

 

18 listopada pięciolatki zaprosiły nas do siebie i przedstawiły teatrzyk
"Na straganie" wg utworu Jana Brzechwy.

Kukiełki do przedstawienia dzieci przygotowały same na zajęciach plastycznych.

Teatrzyk bardzo nam się podobał.
Na koniec zrobiliśmy sobie wspólna fotografię z młodymi aktorami i ich kukiełkami.

 

 

11 LISTOPADA

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

- Kto Ty jesteś? - Polak mały.
- Jaki znak Twój? - Orzeł Biały.
- Gdzie Ty mieszkasz? - Między swemi.
- W jakim kraju? - W polskiej ziemi.
- Czem ta ziemia? - Mą ojczyzną.
- Czem zdobyta? - Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz? - Kocham szczerze.
- A w co wierzysz? - W Polskę wierzę.
- Coś Ty dla niej? - Wdzięczne dziecię.
- Coś jej winien? - Oddać życie.

Jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce - ona jest naszą ojczyzną. Znamy polskie symbole, wiemy, że Warszawa jest stolicą naszego kraju. Cieszymy się, że możemy świętować naszą niepodległośći z radością przyłączyliśmy się do obchodów z tej okazji. W przedszkolu robiliśmy kotyliony biało - czerwone na znak naszej polskości.

Wzięliśmy udział w uroczystej akademii, którą przygotowały 6-latki.

Byliśmy na Cmentarzu Wojskowym i przy pomniku por. Sarny,
gdzie zapaliliśmy znicze w hołdzie dla tych, którzy walczyli o nasz kraj i nasze miasto.

Byliśmy również przy pomniku naszego lokalnego bohatera Bartosza Głowackiego oraz przy pomniku obrońców Tarnobrzega, gdzie w ich hołdzie złożyliśmy flagi biało - czerwone, które samodzielnie zrobiliśmy w przedszkolu.

więcej...

 

JAN PAWEŁ II W WIERSZU I W PIOSENCE

Z okazji 30 - lecia naszej placówki został ogłoszony konkurs literacki "Jan Paweł II w wierszu i w piosence", nawiązujący do osoby Ojca Świętego - naszego patrona. Do konkursu zostali zaproszeni nasi Rodzice, rodzeństwo i inni członkowie naszych rodzin, którzy mieli nam pomóc w tejże twórczości oraz absolwenci naszego przedszkola. Dzięki zaangażowaniu naszych bliskich powstało wiele pięknych utworów, które jeszcze bardziej przybliżają nam osobę nieżyjącego już Papieża - Polaka. Uhonorowaniem naszej twórczości były piękne dyplomy oraz upominki dla nas.

Gościem specjalnym był nasz starszy kolega, absolwent przedszkola - Krzyś Michalski,
który jeszcze raz zaśpiewał z nami piękną piosenkę "Dłonie"

Piosenka "Dłonie"

więcej...

 

30 LAT MINĘŁO...

14 października to bardzo ważny dla nas dzień. To właśnie wtedy świętowaliśmy 30 - lecie istnienia naszego ukochanego przedszkola. Na tę okoliczność przygotowaliśmy występ artystyczny wspólnie z dziećmi z pozostałych grup. Do obchodów zaprosiliśmy naszych bliskich, którzy pomagali nam i wspierali przed występem. Przygotowania trwały długo i pracowicie, po których byliśmy gotowi do obchodów.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą jubileuszową w Kościele OO. dominikanów, w której wzięliśmy udział wraz z przedszkolakami ze starszych grup. Rodzice, znajomi i przyjaciele naszego przedszkola byli razem z nami.

Kolejnym punktem było odśpiewanie Hymnu polskiego w Tarnobrzeskim Domu Kultury,
dzięki czemu rozpoczęliśmy oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta i zaproszonych gości.

Nasz występ

Hymn Przedszkola Nr 13

więcej...

15 października odbył się piknik jubileuszowy w przedszkolu, na który przybyliśmy wraz z Rodzicami.
Bawiliśmy się przy muzyce i... kolorowych bańkach mydlanych.

Wielką atrakcją, a zarazem niespodzianką była fontanna z czekolady.

więcej...

 

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

Nasza grupa uczestniczy w projekcie Akademii Aquafresh, dzięki czemu uczymy się, co robić, aby nasze zęby były piękne i zdrowe. Jednym z wydarzeń było spotkanie z panią stomatolog, która przyszła do nas do przedszkola.

Opowiedziała nam o tym, czym się zajmuje. Pokazała, jak należy dokładnie myć zęby.

Oglądnęliśmy też bajkę, w której mowa była o tym, że zęby są bardzo nam potrzebne i dlatego tak ważna jest profilaktyka stomatologiczna. Wiemy już, że wcale nie należy bać się dentysty i należy regularnie odwiedzać go w gabinecie. Na pamiątkę spotkania zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

więcej...

 

MYSIE SPRAWKI

20 września do naszego przedszkola przyjechał Teatr BAZYL,
który przedstawił nam bajkę pt. Mysie sprawki".

Teatrzyk był bardzo ciekawy, a o jego zakończeniu mogliśmy nawet zrobić sobie zdjęcie na tle sceny.

więcej...

 

OTO NASZA GRUPA

 

Jest nas obecnie dwadzieścia troje. Do przedszkola chodzimy już drugi rok.
Jesteśmy bardzo żywymi, energicznymi i ciekawymi świata dziećmi.

Nasze panie to Pani Agnieszka i Pani Bożenka oraz Pani Kasia.

Lubimy, kiedy nasze panie są z nami, kiedy opowiadają nam ciekawe historyjki,
czytają bajeczki, śpiewają, bawią się i uczą razem z nami.

Robimy dużo prac plastycznych - nasze panie dbają, aby były urozmaicone i ciekawe.

Bardzo lubimy ćwiczenia gimnastyczne, zwłaszcza z przyborami.
Potrafimy też samodzielnie przebrać się do tych zajęć oraz składać nasze ubranka.

Po śniadaniu i obiedzie dokładnie myjemy nasze ząbki.

Obchodzimy też wspólnie nasze urodzinki.

Wesoło i radośnie bawimy się w sali...

i dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu na spacerach, wycieczkach i w ogrodzie przedszkolnym.

 

 

W Przedszkolu uczymy się języka angielskiego.
Na zajęciach bawimy się, uczymy, śpiewamy.

Bardzo lubimy te zajęcia z panią Edytką.

 

Chętnie uczestniczymy też w ćwiczeniach korekcyjnych, które prowadzi pani Agnieszka.

W przedszkolu jest fajnie i wesoło, a najfajniejsze jest to, że możemy się tu spotykać codziennie
i miło wspólnie spędzać czas.

 


(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.