Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

 

21. czerwca to bardzo ważny dzień. Właśnie wtedy żegnaliśmy się z naszymi paniami, panią dyrektor, młodszymi koleżankami i kolegami. Pożegnaliśmy też wszystkich innych, którzy przez okres naszego przedszkola nieśli nam pomoc w różny sposób. Na tę okoliczność przygotowaliśmy oraz przedstawiliśmy program artystyczny.


Następnie 5-latki wierszem i piosenką pożegnały się z nami w imieniu całej społeczności przedszkolnej.


Po południu rozszerzyliśmy nasz program jeszcze o piosenki i wiersze dla Rodziców. W trakcie towarzyszyło nam wzruszenie, które widać było także na twarzach naszych Mam i Tatusiów. Również naszym paniom było przykro, że muszą rozstać się z nami. Obiecaliśmy jednak, że będziemy odwiedzać przedszkole.


Miło było przez te cztery lata ale cóż, trzeba iść dalej przed siebie. Do widzenia! Do zobaczenia! 

WYRÓŻNIENIE DLA SZYMONA S.

 

Miło nam poinformować, że nasz kolega Szymuś S. zdobył wyróżnienie w VII Miejskim Konkursie Literacko-Plastycznym "Przedszkole - drugi dom" organizowanym przez Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu. Serdecznie gratulujemy!


 


 

CZERWCOWE TEATRZYKI

 

W czerwcu mieliśmy okazję obejrzeć dwa spektakle. Jeden w wykonaniu Teatru Eko Studio z Opola oraz przedstawienie w wykonaniu nauczycieli z British School. Aktorzy z Eko Studio w zabawny sposób przekazali nam czym jest smog, i jaki wpływ na jego powstanie ma to, czym palimy w piecu. Każdy z nas otrzymał też pouczającą książkę o przygodach "Drużyny Zet".


 


 

Z kolei podczas przedstawienia Edi Show nauczyliśmy się kilku słów w języku angielskim.

 


WYCIECZKA DO OPATOWA

 

We wtorek 5 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Opatowa. Naszym celem było odwiedzenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej, gdzie produkuje się krówki. Pełni radości wyruszyliśmy z przedszkola zaraz po śniadaniu. W Opatowie byliśmy w "Krówkarence" oraz zwiedziliśmy zakład, gdzie produkuje się cukierki (mniam, mniam Smile). Te dwa miejsca są od siebie oddalone więc musieliśmy pieszo przemierzyć pewien odcinek drogi. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć Opatów.

W zakładzie dowiedzieliśmy się, w jaki sposób produkuje się krówki, oraz jak się je fachowo zawija.

W "Krówkarence" wzięliśmy udział w warsztatach z zawijania cukierków. Następnie dostaliśmy pudełka, do których zapakowaliśmy krówki.

Teraz wiemy już jak pakuje się krówki oraz z czego się je wyrabia. Po kilku godzinach, zmęczeni ale zadowoleni, wróciliśmy do przedszkola na spóźniony obiad.

galeria zdjęć

 

WYJŚCIE DO SZKOŁY MUZYCZNEJ

 

W środę 9 maja udaliśmy się do Szkoły Muzycznej. Nasza wizyta związana była z występem recitalowym naszej wychowanki oraz starszej koleżanki Marcelinki. Wysłuchaliśmy trzech utworów, które nasza koleżanka zagrała nam na fortepianie oraz zaśpiewała piosenkę. Słuchaliśmy i oglądaliśmy występ z zapartym tchem. Podziwialiśmy jej zdolności a nawet troszkę zazdrościliśmy jej talentu. Przy okazji zwiedziliśmy budynek szkoły. Dziękujemy bardzo Marcelince, że zaprosiła nas na występ.

 

 

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ Z OKAZJI DNIA STRAŻAKA

 

8 maja udaliśmy się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Strażacy opowiedzieli nam o swojej ciężkiej i odpowiedzialnej służbie, z dumą prezentowali też fachowy sprzęt. Oglądaliśmy wozy strażackie.

Wzięliśmy udział w ćwiczeniach polegających na pokonaniu toru przeszkód,

a także "gasiliśmy pożar".

Pani Kasia mierzyła nawet strój strażacki, w którym gasi się pożar.


Byliśmy w pomieszczeniu, które imitowało pożar - panowało tam duże zadymienie.

Mieliśmy także okazję zobaczyć, w jaki sposób strażacy wyruszają do pożaru. Najbardziej spodobał się nam zjazd po rurze. Na koniec podziękowaliśmy strażakom za pokaz oraz tak miłe przyjęcie przedszkolaków.

galeria zdjęć

 

SZTAFETA PRZEDSZKOLAKÓW


XXXVIII Bieg Siarkowca kończy co roku Sztafeta Przedszkolaków. W tym roku nasze przedszkole reprezentowały następujące dzieci: Ala Giermasińska, Laurka Cebula, Pawełek Latawiec, Nadia Stąporska, Marysia Sałek, Tymek Łuczak, Kamil Połowniak , Hubert Stępień, Lenka Walas i Wiktoria Tylus.. Zawodnicy rezerwowi to Kacperek  Krzemiński i Szymek Stępień. W tym roku kolejność zespołów losowała mała Martusia. Nasze 6-latki startowały w II składzie. Pierwszy etap wygraliśmy. Nasze wspaniałe dzieciaczki zdobyły I miejsce. Radość była ogromna zarówno zawodników jak i rodziców. W końcowym etapie dzieci zdobyły III miejsce. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplom oraz wiele niespodzianek dla wszystkich zawodników. Kacperek i Szymek, chociaż nie brali udziału w biegach, to wspaniale kibicowali swoim kolegom.  Obie panie: Ela i Bożenka były dumne ze swoich wspaniałych wychowanków.

 

 

FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

 

26 kwietnia odbył się XV Festiwal Piosenki Ekologicznej Przedszkolaków. Nasze przedszkole reprezentowały Ala, Lenka i Laurka. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę Ziemia zielona wyspa. Brało udział 21 przedszkola z Tarnobrzega i pobliskich gmin. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe książki przyrodnicze, a przedszkola dyplomy.

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W PLENERZE


Przygotowujemy się do biegów sztafetowych, które odbędą się 29 kwietnia. Pogoda nam sprzyja, więc możemy poćwiczyć i wybrać najlepszą dziesiątkę dzieci, które będą reprezentować nasze przedszkole. Wszyscy są chętni i z zapałem słuchają instrukcji, aby wszystko dobrze wykonać.


Pani chwali nas za duże zaangażowanie i wysiłek. Możemy teraz pobawić się. Jest super!


 

 

 

W BIBLIOTECE

 

W piątek 23 marca odwiedziliśmy ponownie bibliotekę. Tematem naszego spotkania było nadejście wiosny. Panie jak zwykle przygotowały bogaty repertuar. Oglądaliśmy zdjęcia wiosennych kwiatów i ptaków, które przylatują do nas po zimie. Bardzo chętnie układaliśmy również puzzle na komputerze. Sprytnie rozwiązywaliśmy zagadki związane z obecną porą roku. Bardzo przyjemnie spędziliśmy czas w gościnnej bibliotece.

 


 

WIELKANOCNE ŻYCZENIA

 

Wielkanocne przedstawienie „Stokrotek” przypomniało, że wkrótce święta. Wesołe piosenki i życzenia sprawiły wszystkim wiele radości, co było widać po buziach młodszych przedszkolaków.

Popołudniowe spotkanie z Rodzicami również upłynęło w radosnej atmosferze. Rodzice nagrodzili dzieci za udany występ gromkimi brawami i słodyczami. Gratulacje otrzymały również panie. Wesołych Świąt!!!

więcej...

 

WYCIECZKA NA POLICJĘ

 

21 marca 2018 roku odwiedziliśmy Komendę Policji w naszym mieście. Podczas tej wycieczki dowiedzieliśmy się jak należy bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach oraz przypomnieliśmy sobie numery telefonów alarmowych, oraz jak odpowiedzialnie z nich korzystać. Wiemy, po czym poznajemy policjanta oraz jakie są akcesoria i urządzenia potrzebne w jego pracy. Zwiedziliśmy również areszt – tam najmniej nam się podobało. Wielkie wrażenie wywarł na nas monitoring naszego miasta. Teraz wiemy, że policja dba o nasze bezpieczeństwo, nawet wtedy, kiedy tego nie widzimy. Podczas wycieczki towarzyszyła nam mama naszej Wiktorii, która jest policjantką. Może ktoś z naszych przedszkolaków również będzie w przyszłości dbał o bezpieczeństwo w naszym mieście.

 

 

WARSZTATY PLASTYCZNE

 

Dzisiaj jesteśmy na warsztatach i uczymy się robić palmy wielkanocne. Święta tuż, tuż. Panie w strojach lasowiackich pokazują nam jak należy wykonać palemkę. Samodzielnie robimy kwiatuszki z kolorowej bibuły, mocno skręcamy drucikiem i przymocowujemy do bazi. Ozdabiamy również bukszpanem i kokardkami.

Samodzielnie wykonana palemka jest szczególnie piękna.

Dzieci dziękują  za ciekawe zajęcia.

Chociaż wokół zima, to w naszych serduszkach już wiosna. Przecież to jeszcze marzec, a w marcu jak w garncu.

 


 

DZIEŃ KOBIET U „STOKROTEK”

 

Dzisiaj Dzień Kobiet, więc również  święto dziewczynek.

Hubercik też o tym pamiętał i częstuje dziewczynki cukierkami.

Ale nie chcemy, aby naszym wspaniałym kolegom było smutno. Dziewczynki też mają dla nich słodką niespodziankę. Ciszmy się dzisiaj wspólnie.

 

 

ĆWICZYMY, BO LUBIMY

 

Ćwiczenia gimnastyczne są bardzo ważne w rozwoju dziecka. Sprzyjają kształtowaniu prawidłowej postawy ciała, korygują wady postawy i utrzymują sylwetkę w doskonałej formie. Jest przy tym wiele radości. Często robimy zawody, aby zachęcić wszystkich do pokonywania trudności. Uczymy się zachowania fair play. Pani zawsze chwali nas i zachęca tych, którym trudniej im wykonać zadanie.

 

 

ZAKŁADAMY HODOWLĘ ROŚLIN W KĄCIKU PRZYRODY


Dzisiaj zajęcie było bardzo ciekawe ,dzieci nie mogły doczekać się sadzenia ,oraz siania roślin . Najpierw dowiedziały się w jaki sposób przesadza się na wiosnę kwiaty w doniczkach. Poznały również poszczególne etapy wzrostu roślin począwszy od posadzenia nasionka aż do wyrośnięcia jego owocu. Dowiedziały się , że są różnego rodzaju cebulki nie tylko te do jedzenia jako warzywo, ale również cebulki kwiatowe. Pani pokazała  w jaki sposób będziemy sadzić i siać nasze rośliny i nowalijki. Zabrałyśmy się do pracy . Każde dziecko posadziło lub posiało rośliny tj. cebulę, pietruszkę, rzeżuchę , fasolę. Nie zabrakło również w naszej hodowli siania  i sadzenia kwiatów , a były to aksamitki i tulipany. Po posadzeniu i podlaniu roślin zaniosłyśmy doniczki na parapet do kącika przyrody , oczywiście ustawiając w jasnym i słonecznym miejscu , aby szybko nam rosły i ozdabiały naszą salę. Dzieci obiecały, że będą codziennie obserwować i podlewać posadzone nowalijki i kwiaty.

 

 

NASZE WĘDRÓWKI


Dzisiaj na zajęcie zaprosiliśmy panią dyrektor, żeby zobaczyła jak dużo już umiemy. Rozpoczęłyśmy naszą wędrówkę od gry dydaktycznej, gdzie na poszczególnych etapach czekały na nas różne zadania do wykonania. Bardzo dobrze poradziłyśmy sobie np. z rozwiązaniem krzyżówki, rebusów, czytaniem tekstu, wiadomościami o zbiorach. Fajnie bawiłyśmy się podczas zabawy ruchowej, gdzie musiałyśmy wykazać się wiadomościami o figurach  geometrycznych. Przy stolikach każde dziecko miało za zadanie wyszukać odpowiedni podpis do obrazka i powiedzieć z ilu sylab składa się ten wyraz. Przeliczałyśmy również przedmioty i pisałyśmy cyfry. Po zajęciu podziękowałyśmy pani dyrektor i pożegnałyśmy się przekazując sobie „iskierkę”. Zajęcie wszystkim się bardzo podobało. Zdobyłyśmy na nim nowe wiadomości i umiejętności.

 

 

TEATRZYK POD JABŁONIĄ PRZEDSTAWIA ”KOPCIUSZKA”

 

26 lutego zawitał do nas teatrzyk ”Pod jabłonią”. Chociaż Kopciuszka my już znamy, to  z wielką przyjemnością oglądaliśmy przedstawienie. Teraz wiemy, że trzeba marzyć, bo marzenia się spełniają.

 

 

DZIEŃ PINGWINA W BIBLIOTECE


20 stycznia jest Dzień Pingwina. W tym dniu mamy zajęcia w bibliotece. Są bardzo ciekawe – jak zwykle, kiedy przychodzimy do biblioteki. Dzisiaj dowiadujemy się jak żyją pingwiny, słuchamy opowiadania oraz bawimy się wesoło. Robimy także pingwinka. Są jak prawdziwe!


 

KONCERT CHARYTATYWNY „WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ”

 

20 stycznia 2018 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyła się XXVII edycja koncertu charytatywnego „Wszystkie Dzieci Nasze Są”. W tym roku koncert poświęcony był 7- letniej Karince Furman. Dziewczynka choruje na białaczkę limfoblastyczną i wymaga specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.

Na koncercie wystąpiły dzieci z przedszkoli nr 2, 4, 6 i 13. Nasze 6-latki przedstawiły „Bajkowe jasełka” Podczas koncertu zebrano ponad 3000 złotych, które zostały przekazane rodzicom dziewczynki. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA


Miłość, ciepło, bezpieczeństwo, radość, cierpliwość, no i smaczne jedzonko – to wszystko kojarzy nam się z osobami bardzo nam bliskimi – naszymi babciami i dziadziusiami. Dzisiaj Wasze święto. Życzymy Wam 100 lat i wiele radości na dalsze lata od wszystkich wnuczek i wnusiów.

 

 

KARNAWAŁ 2018

 

Tańczymy, śpiewamy głośno i bawimy się wspaniale, bo naszą zabawę prowadzi pani Basia z panem Arturem. Dzisiaj są wszystkie grupy razem, więc można tańczyć również młodszymi kolegami lub rodzeństwem . Czasem musimy odpocząć po tak intensywnym ruchu. Nasi kochani rodzice zapewnili nam słodki poczęstunek. Słodkości wszystkim smakują, chociaż niektórzy cenią sobie najbardziej wypieki swoich mam.

więcej...


ZBLIŻAJĄ SIĘ ŚWIĘTA

 

Zbliżają się święta. W naszej sali króluje wspaniała choinka, a sala jest pięknie udekorowana. Zaprosiliśmy naszych kochanych rodziców, na przedstawienie jasełkowe pt. „Bajkowe jasełka”, które przedstawiliśmy 19 grudnia.


Po jasełkach złożyliśmy życzenia wręczając rodzicom świąteczne bałwanki. Radości było wiele, a niektórym nawet łezka zakręciła się w oku. Byliśmy szczęśliwi, że rodzicom podobał się nasz występ.


O świętach pamiętali również gimnazjaliści, którzy również wraz z panią katechetką przygotowali dla przedszkolaków jasełka. Było bardzo miło, a nawet zabawnie. Dziękujemy starszym kolegom za miłe spotkanie.

 


KONKURS NA ŁAŃCUCH CHOINKOWY


13 grudnia nasz kolega Karolek Wilk i Madzia Rynduch z grupy 5-latków udali się do Przedszkola Nr 7 na rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszy łańcuch choinkowy”. Za udział w konkursie dzieci otrzymały upominki w postaci książek i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy!

 

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

 

6 grudzień to dzień pełen niespodzianek, które czekały dzieci od samego rana. Rano dzieci miały możliwość oglądania oceanarium a popołudniu odwiedził naszą grupę Święty Mikołaj na którego wszyscy bardzo czekali. Dostojny gość przyniósł nam piękne prezenty.

Miłą niespodzianką było to ,że oprócz  prezentów dla każdego dziecka  dostałyśmy mnóstwo pięknych zabawek na grupę. Radości i uśmiechów dzieci nie było końca. Bardzo dziękujemy Święty Mikołaju.

 

 

OCEANARIUM W PRZEDSZKOLU


6 grudnia 2017 roku mieliśmy możliwość przeniesienia się w świat wodnych głębin i poznania świata roślin i zwierząt oceanu. Po wstępnej prelekcji, podczas której każde z nas mogło „przebadać” wszystkie eksponaty, weszliśmy do namiotu, gdzie obejrzeliśmy niesamowitą prezentację.


Prowadzący bardzo ciekawie opowiadał o życiu różnych zwierząt, a my ciągle zadawaliśmy mnóstwo pytań. Na koniec pobawiliśmy się w teatrzyk cieni.

 

 

WYGRAŁA KONKURS

 

Nasza „Stokrotka” Wiktoria Tylus zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Nasz Przyjaciel Jeżyk”. Gratulujemy Ci Wiktorio i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W naszym przedszkolu dzisiaj jest bardzo misiowo, gdyż wszystkie pluszowe misie mają swoje święto.  W naszej sali dzisiaj wszystkie przedszkolaki bawią się razem z ulubionymi misiami. Pani Karolina i Agata przygotowały przedszkolakom ciekawe zabawy z tej okazji.


Dzieci oglądały bajeczkę o Misiu Uszatku i miały ocenić jego postępowanie. Ciekawe, ale nawet maluszki wiedziały, że miś był niegrzeczny dla swoich kolegów. Nasze misie były dziś w przedszkolu bardzo grzeczne i wesołe, bo tańczyły razem z dziećmi i wspólnie bawiły się.

Kolorowaliśmy maski misia. Trudno nas rozpoznać w tych maskach.


Mogliśmy też zrobić sobie zdjęcie w misiowej fotobudce. Wspólne zdjęcie: my i nasze pluszowe misie.

 

 

TARNOBRZEG DAWNIEJ I DZIŚ

 

Dzisiaj, tj. 21 listopada ponownie gościmy w Muzeum Historycznym miasta Tarnobrzega. Celem naszej wizyty jest poznanie naszego miasta jakim było kiedyś. Dowiedzieliśmy się jak powstawało nasze miasto, jak wyglądało. Wiemy, że rodzina Tarnowskich ma duże zasługi dla naszego miasta. Oni je założyli i za ich staraniem wybudowano zamek , Klasztor oo Dominikanów, Szpital i inne ważne obiekty. Poznaliśmy kulturę lasowiacką oraz historię kopalni siarki. Każde dziecko otrzymało pamiątkowe foldery.


 


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

W tym roku Akademię z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przygotowały 5-latki, a my, wraz z innymi grupami oglądaliśmy ich występ.

Wiemy, ze nasz kraj nie zawsze był wolny, więc należy cieszyć się , że teraz żyjemy w wolnym kraju. Z tej okazji odwiedziliśmy Muzeum Historyczne w Tarnobrzegu, gdzie mieliśmy kolejną lekcję patriotyzmu. Wykonane przez nas symbole narodowe przynieśmy do przedszkola. Pani opowiadała nam,  jakie ważne wydarzenia historyczne przyczyniły się do tego, że żyjemy w wolnej Polsce.

 

Odwiedziliśmy również pomnik Bartosza Głowackiego – naszego bohatera narodowego.

 

 

I MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ


7 listopada w Przedszkolu Katolickim odbył się I Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym wzięły udział przedstawicielki naszej grupy: Lenka, Ala i Laurka. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę „Jak długo w sercach naszych”. Piosenka bardzo podobała się publiczności, za co dziewczynki były nagrodzone gromkimi brawami. Otrzymane nagrody były miłą niespodzianką dla dziewczynek, a słodki poczęstunek wywołał uśmiech na buziach dzieci.

 

 

CYRK W PRZEDSZKOLU


8 listopada oglądaliśmy przedstawienie cyrkowe, które wywarło na nas bardzo duże wrażenie. Emocji było wiele. Artyści rozśmieszali nas, żonglowali oraz robili różne sztuczki. My też próbowaliśmy. Nie wiemy dlaczego, ale też czarowaliśmy. Na zakończenie oglądaliśmy próbę ognia i sztuczki z rozbitym szkłem. Wiemy, że takich sztuczek nie możemy próbować w domu, bo są niebezpieczne. Bawiliśmy się wspaniale. Można było nawet potańczyć.

 

 

PYSZNA SURÓWKA


Dzisiaj od rana przygotowywałyśmy produkty do zrobienia surówki z jabłek i marchewki. Dzieci rozpoczęły pracę od mycia rąk i warzyw, założenia fartuszka i chusteczki na głowę. Następnie każde dziecko obrało przyniesione przez siebie jabłko lub marchewkę.

Tak przygotowane produkty czekały na przyjście pani Eli, która pracuje w naszej kuchni z innymi paniami. Pani Ela przyniosła do naszej sali urządzenie, które służy do szatkowania warzyw i owoców. Pokazała nam jak wygląda i jak działa to urządzenie. Dzieci pod nadzorem pani Eli wrzucały warzywa i owoce. Wspólnie przygotowana surówka wszystkim bardzo smakowała. Dziękujemy pani Eli za pomoc.

 

 

KOLOROWY SPACER

 

Jesień w naszym mieście jest piękna. Dzisiaj zbieramy najpiękniejsze liście i robimy bukiety. Na osiedlu Przywiśle jest dużo drzew, więc i liści wiele. Najbardziej kolorowe są liście klonowe. Biegamy po nich jak po barwnym dywanie. A pani żartuje: -Nie wyzbierajcie wszystkich, bo jesień szybko się skończy!

 


ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

 

W tym roku w naszej grupie odbywają się zajęcia integracyjne. Prowadzone są przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Sprzyjają one prawidłowym relacjom w grupie. Pani Bożena i Teresa przygotowują nam ciekawe zabawy, które uczą nas różnych umiejętności społecznych. Każde z nas stara się, aby być wybranym do prowadzenia zabawy.

 

 

KONKURS O PAPIEŻU


24 października w naszym przedszkolu odbył się VI Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II, którego patronat objął prezydent Grzegorz Kiełb. Zmagania  tarnobrzeskich przedszkolaków zainaugurowaliśmy występem artystycznym, w którym przybliżyliśmy wszystkim osobę Jana Pawła II. Przedstawicielką naszej placówki była Alicja Giermasińska, która wykazała się nie tylko znajomością wiedzy o życiu i pontyfikacie papieża Polaka ale także prawidłowo oceniła postępowanie bohaterów opowiadań oraz kolorowała z pamięci herb papieski. Wszyscy uczestnicy konkursu wykonali również pracę plastyczną na temat „Idźmy naprzód z nadzieja”. Po zliczeniu wszystkich punktów, okazało się, że nasza koleżanka Ala zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

więcej...

 

KARATE W PRZEDSZKOLU


W tym roku ponownie uczęszczamy na zajęcia karate, które prowadzi z nami Shihan Ryszard Kiper,  posiadacz stopnia 5 dan. Staramy się dokładnie wykonywać ćwiczenia,  za co jesteśmy chwaleni przez Shihana. Bardzo lubimy te zajęcia. Może ktoś z nas również będzie mistrzem?

 


WYCIECZKA DO GABINETU STOMATOLOGICZNEGO

 

W czwartek 5 października nasza grupa wybrała się do gabinetu stomatologicznego Pani dr Małgorzaty Małek, który znajduje się nieopodal naszego przedszkola. Dzieci chętnie wysłuchały Pani doktor, która przedstawiła dzieciom jak wygląda jej praca i jaki sprzęt specjalistyczny można zobaczyć w gabinecie dentystycznym. Dzieci mogły wczuć się w rolę pacjenta i zasiąść na fotelu w gabinecie. Pani doktor pokazała dzieciom jak prawidłowo należy dbać o higienę jamy ustnej. Takie spotkanie z pewnością zaowocuje w przyszłości tym, że dzieci bez obaw będą odwiedzały poradnie stomatologiczne i jeszcze lepiej dbały o swoje zęby. Każde z dzieci otrzymało od Pani doktor dyplom okolicznościowy i kolorowe naklejki. Dziękujemy Pani doktor za owocne i bardzo pouczające spotkanie.

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

W poniedziałek 2 października świętowaliśmy w grupie dzieci 6-letnich Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły piękne życzenia i odśpiewały wszystkim chłopcom „Sto lat!”. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości Mam z trójki grupowej chłopcy otrzymali słodkie upominki, a dziewczynki zostały poczęstowane cukierkami. Była również zabawa przy muzyce i konkurencje sportowe. Pełne wrażeń dzieci usiadły do stolików na których były przygotowane upieczone przez rodziców ciasteczka, którymi się wszyscy zajadali. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony dzień w naszej grupie.

 


FESTIWAL TENISA STOŁOWEGO


Uczestniczyliśmy dzisiaj w zajęciach sportowych, które prowadzili trenerzy tenisa stołowego. Przygotowane dla nas zabawy sportowe wymagały przede wszystkim zręczności - ale my lubimy bawić się i ćwiczyć.

Trenerzy zachęcali nas do uczestnictwa w takich zajęciach, które odbywają się na hali sportowej - oczywiście za zgodą rodziców.

Za udział w tych zabawach  otrzymaliśmy dyplomy i nagrody. Było super!

więcej...

 

JESIEŃ W BIBLIOTECE

 

W tym roku pierwszy raz gościmy w bibliotece. Jak zwykle jest miło i ciekawie. Słuchamy opowiadania o jesieni, które czyta dla nas pani Agnieszka. Rozmawiamy o treści opowiadania. Prawie wszystko udało nam się zapamiętać. Czasami tyko zapominamy, że w bibliotece należy zachowywać się bardzo cicho. Wykonujemy też piękne, kolorowe liście. Nie jest łatwo, bo musimy przewlekać paseczki papieru, ale efekt jest zadziwiający. Jesienne listki przynieśliśmy do przedszkola i zdobią naszą szatnię.

 

 

WRZEŚNIOWI  JUBILACI


Wrzesień zaczął się bardzo słodko. Wiele radości, wspaniałych kolegów i duuuuużo zdrówka, życzymy naszym wrześniowym jubilatom: Wiktorii, Nadii, Mikołajowi, Jasiowi i Tymusiowi.

 

 

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

20 września w naszym przedszkolu było bardzo wesoło, ponieważ w tym dniu wszystkie przedszkolaki obchodzą swoje święto. Oprócz mnóstwa zabaw, tańców i śpiewów, były również słodkie upominki od Pani Dyrektor. Wspólna zabawa z młodszymi dziećmi sprawiła naszym dzieciom dużo radości oraz uśmiechów, które tego dnia nie schodziły z twarzy dzieci.

 

 

AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

 

15 września nasza grupa 6-latków włączyła się do ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Na zajęciach w przedszkolu uczyliśmy się jak należy dbać o środowisko. Jak prawidłowo segregować śmieci. Po rozmowie wybraliśmy się na tereny "Powiśla", aby czynnie włączyć się do akcji. Cała grupa wyposażona w rękawiczki oraz worki na śmieci zaczęła porządkować miejsca, gdzie często chodzimy na spacery. Mamy nadzieję, że przykład dzieci zaowocuje w utrzymaniu czystości przez wszystkich mieszkańców Tarnobrzega.

 

 

NASZE MIASTO TARNOBRZEG


Nasze przedszkole położone jest w pobliżu rzeki Wisły, więc często spacerujemy w okolice rzeki Wisły. Dzisiaj oglądamy budynki znajdujące się blisko przedszkola. Liczymy piętra, podziwiamy piękno zabytkowych budowli. To nasze miasto, więc musimy je dobrze poznać.

 


PO WAKACJACH


Wrzesień zaczął się radośnie i miło. Super było na wakacjach, ale nie ma jak wspólne zabawy z kolegami z przedszkola.


Jeśli jest ładna pogoda bawimy się wesoło na świeżym powietrzu. Jesteśmy najstarszą grupą, musimy więc dawać przykład młodszym dzieciom.

 

(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.