Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

[2012 - 2013 - 6 latki] Pszczółki

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

 

 

 

 

 

 

TO MY - JUŻ ABSOLWENCI PRZEDSZKOLA

 

 

 

CALINECZKA DLA NASZYCH PRZYSZŁYCH PRZEDSZKOLAKÓW

 

We wtorek 18 czerwca do naszego Przedszkola zawitały maluszki – przyszłe przedszkolaczki. Było to już trzecie spotkanie adaptacyjne dla Rodziców, tym razem z dziećmi.

Dla przyszłych najmłodszych przedszkolaków przygotowaliśmy inscenizację bajki H. Ch. Andersena pod tytułem  „Calineczka”, w której zaprezentowaliśmy swoje umiejętności aktorskie.

Na zakończenie inscenizacji wspólnie najlepiej, jak umiemy zatańczyliśmy Walczyka.


Nasza widownia z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem obserwowała nasz występ, a na jego zakończenie zostaliśmy nagrodzeni dużymi brawami.

Dzieci wspólnie z Rodzicami bawiły się w swojej przyszłej sali, gdzie czekał na nich drobny poczęstunek z ciasteczkami i soczkiem. Niestety pogoda nam nie dopisała i nie można było wyjść do ogrodu, gdzie również można było spędzić miło czas na zabawie.

Nasi przyszli wychowankowie na zakończenie spotkania niechętnie chcieli pożegnać Przedszkole.

Obecnym maluszkom, czyli Motylkom dziękujemy za udostępnienie sali.

 

 

FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

 

To po raz pierwszy zorganizowany w Przedszkolu festiwal, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Pieczę nad jego organizacją i przeprowadzeniem podjęły się panie z grupy Biedronek - Pani Marta i Pani Karolina. Zadaniem każdej grupy było przygotowanie dwóch piosenek i zaprezentowanie ich z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.


Największą sensacją i ogromną owacją cieszył się występ naszych uroczych maluszków. My, Pszczółki, zaprezentowaliśmy dwie piosenki: "Zagram dzieciom" oraz "Muzyczny zastęp". Za instrumenty posłużyły nam grzechotki, drewienka i trójkąty.


Na zakończenie festiwalu Pani Dyrektor podziękowała organizatorkom oraz wszystkim uczestnikom.
Każda grupa otrzymała także dyplom z podziękowaniem za udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej.


więcej...

 

LOKOMOTYWA NA DZIEŃ DZIECKA

 

7 czerwca w naszym Przedszkolu miało miejsce wielkie święto, obchodziliśmy bowiem Dzień Dziecka. Na wstępie Pani Dyrektor powitała zebranych gości, Rodziców naszych bliskich i nas samych, zaś my dla naszych kochanych Rodziców przygotowaliśmy krótki występ muzyczno – ruchowy wraz z młodszymi Stokrotkami.

Po tym występie czekała nas zaskakująca niespodzianka przygotowana przez Rodziców dzieci z naszego Przedszkola. Przygotowali Oni dla nas cudowną inscenizację znanego utworu Juliana Tuwima ”Lokomotywa”.


Rodzicom, jak zwykle udało się nas zaskoczyć.

Chętnych obejrzenia widowiska w pełnym wydaniu zapraszamy tu Lokomotywa

Po występie każdy z nas mógł wziąć udział w konkursach, zabawach i zadaniach
zorganizowanych przez Tarnobrzeską Komendę Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Na każdego zmęczonego przedszkolaka czekały kiełbaski z grilla oraz napoje.

więcej...


 

WIWAT! MAMA, TATA BARDZO WAS KOCHAMY!

 

Wielkimi krokami zbliża się Święto Mamy i Taty. My postanowiliśmy zorganizować spotkanie dla naszych drogich Rodziców w czwartek 23-go maja. Z tej okazji przygotowaliśmy wiersze i piosenki, a także niespodzianki dla naszych Rodziców. Kilka dni wcześniej upiekliśmy dla Nich ciasteczka, które samodzielnie wykrawaliśmy i ozdabialiśmy. Dla Tatusiów przygotowaliśmy podstawki pod telefon komórkowy, a dla naszych Mam pakowaliśmy kolorowe kolczyki.


W tym dniu wszyscy Rodzice punktualnie przybyli do Przedszkola, wygodnie siedli przy słodkim poczęstunku i kawie, a my przedstawiliśmy dla nich cały program najpiękniej, jak tylko umieliśmy. Na zakończenie wręczyliśmy upominki i mocno ich uściskaliśmy.

 

 

I SPORTOWA OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

 

17 maja na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega, odbyła się I Sportowa Olimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole nr 1 i 5.


Dla uczestników olimpiady zorganizowano wiele emocjonujących konkurencji. Przerwy pomiędzy poszczególnymi zadaniami umilała muzyka oraz konkurencje wymyślane przez BARTOSZKA - maskotkę olimpiady. Nasze Przedszkole zajęło siódme miejsce.


Na zakończenie wszyscy zawodnicy, kibice oraz opiekunowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

więcej...

 

WIZYTA W SZKOLE MUZYCZNEJ

 

15 maja 2013 roku mieliśmy okazję odwiedzić Szkołę Muzyczną w Tarnobrzegu. Specjalnie dla nas uczniowie tej placówki zaprezentowali koncert, w którym wykorzystali takie instrumenty, jak skrzypce, akordeon, wiolonczela, fortepian, klarnet, gitara. Była to doskonała sposobność, aby poznać budowę oraz brzmienie wspomnianych instrumentów.

Uczniowie szkoły zagrali dla nas utwory: "Taniec hiszpański" oraz "Laka".
Widownia nagrodziła małych artystów dużymi brawami.


Na zakończenie miłego spotkania wręczyliśmy Pani Beatce Roman,
która prowadziła to spotkanie i przekazała nam wiele informacji i wiadomości o instrumentach kwiaty.


 


 

KOLOROWE KANAPKI

 

Korzystając z „sezonu nowalijkowego” i jego obfitości postanowiliśmy wykonać wiosenne kolorowe kanapki. Każdy z nas do Przedszkola przyniósł swoje ulubione przysmaki kanapkowe i samodzielnie ją sobie przygotował.

Zajęcia z użyciem noża nie są dla nas czymś nowym, ale zawsze należy zachować ostrożność. Każdy z nas samodzielnie obierał, kroił, dzielił produkty, które chciał spożyć na kanapce. Pani pozwoliła nawet zamieniać się i dzielić składnikami, na które mieliśmy ochotę, a zapomnieliśmy je przynieść.Mieliśmy dużo smacznej radości.


 

 

SZTAFETA PRZEDSZKOLAKÓW

 

Tegoroczny XXXIII Międzynarodowy Tarnobrzeski Bieg Siarkowca im. Kazimierza Sławka odbył się w czasie długiego majowego weekendu. W sprzyjających warunkach pogodowych odbyła się sztafeta przedszkolaków, która, jak co roku, wzbudza wiele emocji i nadziei.

W sztafecie przedszkolaków wzięli udział koledzy z naszej grupy, którzy jednocześnie reprezentowali nasze Przedszkole. Oto nasza drużyna:


W pierwszym etapie eliminacji nasi koledzy biegli z przedszkolakami z Przedszkoli Nr 1, 6 i 17.
Na tym etapie nasi okazali się najlepsi i zakwalifikowali się do walki o miejsce na podium.


W głównym biegu nasza drużyna zmierzyła się z przedszkolakami z "Dwójki" i z "Dwunastki". Na mecie jako pierwsze pojawiły się dzieci z Przedszkola Nr 12, drugie miejsce przypadło naszym Pszczółkom, trzecie miejsce zajęło Przedszkole Nr 2.

Wręczenie pucharów, medali, dyplomu oraz nagród niespodzianek odbyło się z udziałem Pana Prezydenta Norberta Mastalerza oraz organizatorów Klubu Biegacza Witar.


Naszym dzielnym małym biegaczom serdecznie gratulujemy!

Tarnobrzeski Bieg Siarkowca w międzynarodowej obsadzie

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA MAKIETĘ "RUCHU ULICZNEGO"

 

 

26 kwietnia w Przedszkolu Nr 17 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego „Ruch uliczny”, którego celem było promowanie zasad bezpieczeństwa oraz utrwalenie zasad związanych z ruchem ulicznym.

Całą uroczystość rozpoczęło powitanie przez Dyrektor Przedszkola Panią Dorotę Poniatowską.

6 – latki, czyli gospodarze uroczystości zaprezentowali nam pokaz taneczny, uświetniający imprezę.

Następnie członkowie komisji konkursowej, w skład której weszli: Wiesław Lichota – Dyrektor WORD, Sławomir Bogdański – egzaminator z WORD, Roman Szaro – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz Anna Kuchta – przedstawiciel Urzędu Miasta wręczyli nagrody i wyróżnienia wszystkim przedszkolakom, biorącym udział w konkursie.

My otrzymaliśmy zasłużone wyróżnienie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Otrzymaliśmy dyplom oraz dwie gry edukacyjne. Do ich odbioru wyznaczyliśmy dwie nasze koleżanki, które nas reprezentowały. Zostaliśmy też zaproszeni do wspólnego zdjęcia.


Na zakończenie zgromadzeni goście wzięli udział we wspólnym poczęstunku.

Maluchy w ruchu ulicznym (MTvT)

 

 

A oto prace zgłoszone do konkursu

 

 

POKAŻ KULTURĘ - CHROŃ NATURĘ!

 

W czwartek 25 kwietnia do naszego Przedszkola przyszli pikietujący uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnobrzegu. Przypomnieli nam o tym, czym jest recykling oraz czym są odpady wtórne, elektrośmieci.

Starsi koledzy odebrali zgromadzone przez nas elektroodpady,
które zostaną przekazane do powtórnego przetworzenia.

więcej...

 

X FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ

 

My jesteśmy dzieci, co nie lubią śmieci.
Kochamy przyrodę, las i czystą wodę.

 

23 kwietnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega odbył się X Festiwal Piosenki Ekologicznej, w którym wzięły udział dzieci z kilkunastu Przedszkoli z Tarnobrzega i okolic. Wszystkie zaprezentowane grupy wystąpiły w strojach wykonanych z Eko – materiałów, to jest worków, kartonów, gazet.


Przedszkolaki z "Niezapominajki", czyli z Przedszkola Nr 4, będącego gospodarzem festiwalu, na jego rozpoczęcie zaprezentowały wyjątkowy układ taneczny, za choreografię którego odpowiadała pani Anna Pintal.

Zadaniem każdego Przedszkola, biorącego udział w festiwalu było zaprezentowanie piosenki o tematyce ekologicznej. My, jako przedstawiciele naszej placówki przedstawiliśmy piosenkę zatytułowaną „Dzieci i śmieci”.

DZIECI I ŚMIECI

Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe książeczki związane z tematyką recyklingu oraz słodki upominek.


O utylizacji odpadów na Deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury

Ekologiczne przedszkolaki

 

 

OBCHODY ŚWIĘTA ZIEMI

 

W miniony piątek nasze Przedszkole odwiedzili przedstawiciele firmy dbającej o porządek w naszym mieście. Panowie przypomnieli zgromadzonym i zaciekawionym przedszkolakom o konieczności dbania o porządek, nie tylko w swoim otoczeniu, ale także w miejscach ogólnodostępnych.


Goście zwrócili także naszą uwagę na konieczność segregowania odpadów i umieszczania ich
w workach o odpowiednich kolorach lub umieszczania ich w oznaczonych do tego celu pojemnikach.


Zaproszeni Goście cierpliwie udzielali odpowiedzi na pytania zgromadzonych przedszkolaków, po czym wręczyli nam kolorowe worki na odpady oraz foliowe rękawiczki, które zamierzamy wykorzystać 22 kwietnia w czasie obchodów Święta Ziemi.

więcej...


W związku z obchodami Święta Ziemi, jako najstarsze dzieci w Przedszkolu, wspólnie z kolegami z 5-latków, wybraliśmy się na nadwiślańskie wały w celu porządkowania tamtejszego terenu. Zebraliśmy kilka worków śmieci, które uprzednio uporządkowaliśmy. Liczymy jednak, że nasz trud docenią inni ludzie i każdy swój papier zabierze ze sobą.

Ekologicznie w Tarnobrzeskiej Trzynastce

więcej...


 

WIOSENNE OWADY

 

Po długo trwającej zimie, gdy wreszcie mocniej zaświeciło słoneczko, postanowiliśmy wykonać najpopularniejsze owady, które powoli wybudzają się i wystawiają swoje buźki do słońca. Do naszej sali zawitały fioletowe motyle, żółciutkie pszczółki oraz śliczne, czerwone biedroneczki. Wszystkie owady wykonane były na bazie półkola, zaś cechy charakterystyczne ich wyglądu domalowaliśmy lub wycinaliśmy z kolorowego papieru. Oczka dokleiliśmy z opakowań po tabletkach i to one wzbudziły naszą największą radość i zaskoczenie.


Wspólnie z panią zawiesiliśmy owady na firankach,
a podmuch wiatru wpadający do naszej sali powoduje, że wyglądają jakby naprawdę umiały fruwać.

 

 

"PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH"

 

25 marca 2013 roku koledzy z naszej grupy wzięli udział w "Przeglądzie Małych Form Teatralnych" organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Alfreda Freyera. Zgromadzonych nauczycieli, dzieci, panie dyrektor z tarnobrzeskich przedszkoli oraz władze miasta przywitała pani dyrektor szkoły Anetta Martyniuk, która wyraziła ogromny podziw dla małych aktorów i gorąco zachęciła do oglądania przygotowanych przez inne przedszkola przedstawień.

Dzieci z naszej grupy zaprezentowały montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Wszystkie warzywa są zdrowe, witaminy mają w sobie". Zgromadzeni goście, dzięki naszej prezentacji mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi tak popularnego warzywa, jakim jest marchewka. Poznali również witaminowe abecadło, obejrzeli pomarańczowy taniec oraz przypomnieli sobie, jak ważne w naszym odżywianiu są witaminy i składniki mineralne.

Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniem za udział w przeglądzie,
puchar oraz nagrody indywidualne dla uczestników.

Przegląd Małych Form Teatralnych w SP nr 3

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

 

 

W piątek 22 marca 2013 roku w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W tym dniu wszystkie dzieci przymaszerowały ubrane na niebiesko i brały udział we wspólnych zabawach i nie tylko.


Wspólnie z innymi przedszkolakami zastanawialiśmy się nad rolą wody w życiu człowieka, zwierząt oraz przyrody. Słuchaliśmy także piosenki, która przedstawiała nam smutną wizję przyrody pozbawionej wody. Do jednych z ważniejszych punktów obchodów tego święta, należało określenie codziennych czynności podejmowanych przez każdego człowieka, jak na przykład mycie zębów, branie kąpieli i ukazanie właściwych zachowań w podejmowanych czynnościach, jak choćby zakręcanie wody podczas mycia zębów.


Wraz z dziećmi z innych grup bawiliśmy się w strumyki i kropelki, wykonaliśmy wodny taniec oraz zrobiliśmy ogromną gazetową burzę na sali. Na jej zakończenie wszystkie gazetowe małe krople zebraliśmy w jedną dużą, śliczną, niebieską kropelkę. Był także relaksujący masaż przy pomocy butelek z wodą. Na zakończenie pani Karolina przeczytała nam bajeczkę "Przygody Pana Kropelki". Każdy z nas otrzymał również odblaskową figurkę Zdrojka.


Wspólne zdjęcie naszych niebieskich, przedszkolnych dzieci oraz pań.

więcej...


 

"PANIENECZKA MAŁA SUKIENKĘ ZMACZAŁA"

 

21 marca 2013 roku zaprosiliśmy naszych Rodziców na występ z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych oraz związanych z nimi tradycjami, między innymi tradycją polewania wodą. I właśnie od żywiołu wody zaczęliśmy nasze przedstawienie.


Zaprezentowaliśmy Rodzicom różnorodne piosenki, zagraliśmy także na kolorowych Bum Bum Rurkach
i zaprezentowaliśmy deszczową muzykę zagraną na szarych gazetach.Poprzez wiersze, tańce i piosenki wprowadziliśmy Rodziców w atmosferę Świąt Wielkanocnych, złożyliśmy wesołe życzenia oraz wręczyliśmy samodzielnie wykonane tekturowe kurczaczki, niosące ozdobione przez nas jajka.

 

 

ŻEGNAJ ZIMO,
WITAJ WIOSNO!

 

W dniu 20 marca odbyło się zakończenie konkursu "Zima i ja", w którym udział wzięło 29 dzieci z naszego Przedszkola. Zwycięzcami okazały się dzieci z grupy Stokrotek - serdecznie im gratulujemy! Z naszej grupy udział wzięli: Kinga Rękas, Julia Żyguła, Pawełek Szczęch, Bartosz Gospodarczyk, Hubert Krajanowski wraz z bratem oraz Patrycja Walkiewicz, także z braciszkiem. 

Wiosno, wiosno, chodź, czekamy!
Do zabawy zapraszamy!

Następnie panie przedstawiły nam krótką inscenizację:
pani Dominika odgrywała rolę odchodzącej Zimy, zaś pani Kasia nadchodzącej Wiosny.

Obie pory roku odbyły ze sobą ciekawą rozmowę i doszły do wniosku, że kukłę marzanny schowają w kąt piwnicy, po czym będą jej wyczekiwać wraz z końcem roku, a tymczasem zaproszą do nas wiosenny gaik maik.


Na zakończenie wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się.


więcej...

 

WIZYTA W SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ
IM. MAŁEGO KSIĘCIA W TARNOBRZEGU

 

W dniu 14 marca 2013 roku wzięliśmy udział w dniach otwartych
Społecznej Szkoły Podstawowej im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.


W czasie wizyty zwiedzaliśmy szkołę - klasy, salę gimnastyczną, świetlice oraz rozmaite pracownie.Najbardziej jednak podobała się nam pracownia komputerowa oraz plastyczna.


Na zakończenie każdy z nas mógł zrobić sobie kanapeczkę z różnorodnymi składnikami.

 


 

DZIECI W KRAINIE ELEKTROŚMIECI

 

8 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Miechocinie odbyło się wręczenie nagród dla uczestników miejskiego konkursu „Dzieci w krainie elektrośmieci”, który odbył się pod patronatem Ligi Ochrony Przyrody oraz Tygodnika Nadwiślańskiego.


W konkursie wzięły udział dzieci z tarnobrzeskich szkół i przedszkoli. Z naszego Przedszkola udział wzięły dzieci z naszej grupy Pszczółek i zdobyły wyróżnienia, pamiątkowe dyplomy oraz upominki:

Ela Wiśniewska i Amelka Kopecka

Kinga Rękas i Julia Żyguła

Hubert Krajanowski


Wszystkich zgromadzonych gości przywitała pani Dyrektor,
a dzieci z klasy drugiej przygotowały przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”.

Polecamy także artykuł na stronie w/w szkoły:

http://sp6.tbg.net.pl/

 

 

WALENTYNKI

 

14 lutego - w tym właśnie dniu nasze panie Agnieszka i Kasia przygotowały dla nas i całego personelu przedszkolnego słodziutką niespodziankę. Samodzielnie upiekły specjalnie dla nas dużą blachę kolorowych i słodziutkich babeczek, własnoręcznie je ozdobiły i tuż po obiadku mogliśmy się nimi zajadać.

Po słodziutkich babeczkach wykonaliśmy walentynki dla naszych bliskich.

Po pracach plastycznych bardzo chcieliśmy się poruszać i choć pani Agnieszka nie miała nagranego hitu naszego Przedszkola "Ona tańczy dla mnie" i "Pójdę boso" to i tak świetnie bawiliśmy się przy "Waka waka", "Makarenie" oraz innych przebojach ulubionych przez przedszkolaków.

 

 

14 lutego 2013 roku, pomimo trwających w naszym regionie ferii, odwiedzili nas uczniowie Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Tarnobrzegu. Nasi goście to uczniowie klas drugich, którzy zaprezentowali nam przedstawienie zatytułowane "Księżniczka na ziarnku grochu".


Po zakończonym pokazie mogliśmy odpowiadać na pytania dotyczące obejrzanej bajeczki. Za prawidłową odpowiedź dostawaliśmy lizaczki. Nasi starsi koledzy przygotowali dla nas także zabawę w skojarzenia. Zadanie polegało na podaniu tytułu popularnej bajki po zaprezentowanym rekwizycie.


Na zakończenie wszyscy wspólnie tańczyliśmy do zabawy naśladowczej
oraz rozmawialiśmy z naszymi gośćmi. Najbardziej podobały się nam ich stroje oraz słodziutkie nagrody.


 

ZIMA

 

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami,
sanki dzwonią dzwoneczkami:
dzyń, dzyń, dzyń.

Korzystając z pięknej zimowej pogody i dużej ilości śniegu zalegającego w naszym przedszkolnym ogrodzie postanowiliśmy wziąć sanki i wspólnie z kolegami z innych grup pobawić się na śniegu. Zabawa była świetna! Lepiliśmy bałwanka, rzucaliśmy się śnieżkami, odbijaliśmy aniołki na śniegu. Oto kilka zdjęć z naszych zimowych zabaw. 

Z WIZYTĄ W DOMU OPIEKI SPOŁECZNEJ

 

6 lutego 2013 roku, w ramach obchodów zbliżającego się Dnia Seniora, udaliśmy się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej, mieszczącego się przy ulicy Kurasia w Tarnobrzegu. Zaprezentowaliśmy dla zgromadzonej widowni bajkę "O pingwinku wędrowniczku" oraz wiersze i tańce tematycznie związane z Dniem Babci i Dziadzia.

Po występie pensjonariusze domu nie szczędzili nam braw, a my obserwowaliśmy na ich twarzach wzruszenie. Otrzymaliśmy też mnóstwo ciepłych słów i podziękowań oraz słodkie cukiereczki. Na zakończenie przekazaliśmy na ręce pani dyrektor przestrzenne serduszka.

Było nam niezmiernie miło móc sprawić starszym osobom radość. Pragniemy także podziękować tacie Kamilka - panu Andrzejowi Muciek za zorganizowanie dla nas transportu.

 

 

"ZUZIA ZJEŻDŻA NA NARTACH"

 

"Zuzia zjeżdża na nartach" to tytuł bajeczki, jaką czytali nam uczniowie z V klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Miechocinie. Starsi koledzy odwiedzili nasze Przedszkole, by porozmawiać z nami na temat zimowych sportów i zaprezentować przygody Zuzi. Tytułowa bohaterka wraz ze swoją rodziną wyruszyła w góry, by rozkoszować się urokami obecnej pory roku oraz zimowymi sportami.

Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał kolorowankę.
Dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy do nas ponownie!


 

 

PRZESTRZENNE PINGWINKI

 

26 stycznia szukając plusów związanych z obecną porą roku, postanowiliśmy wykonać przestrzenne pingwinki. Każdy z nas otrzymał komplet elementów służący do wykonania pingwina - dziewczynki lub chłopczyka.

Wszystkie działania wykonywaliśmy zgodnie z instruktażem pani. Wycinaliśmy, doklejaliśmy i ozdabialiśmy nasze pingwiniątka, by w rezultacie otrzymać cudowną, pingwinową rodzinę, która ozdabia nasze półeczki w szatni.


 

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

 

Kochamy nasze Babcie i Dziadziów też kochamy,
W Dniu Babci i w Dniu Dziadzia
życzenia Wam składamy.
Dziękujemy Wam Dziadkowie,
bardzo to Wam się chwali,
żeście nam Rodziców tak dobrze wychowali!
Bez Was smutny byłby świat!
Żyj nam Babciu,
żyj nam Dziadziu
dwieście lat!!!

 


Miesiąc styczeń to czas, w którym obchodzimy święto naszych kochanych i zawsze mających dla nas czas i cierpliwość Babć i Dziadziusiów. W naszym Przedszkolu nie mogło być inaczej, w dniu 26 stycznia 2013 roku do naszej sali licznie przybyli upragnieni i niecierpliwie wyczekiwani goście - nasi Dziadkowie.


Wesoło przywitani przez Panią Dyrektor i w dobrych nastrojach czekali na nasz występ, a my specjalnie dla nich przypomnieliśmy bajkę "O pingwinku wędrowniczku" oraz zaprezentowaliśmy liczne wiersze, piosenki i tańce.


Na zakończenie zaśpiewaliśmy dla naszych kochanych gości "Sto lat!",
wręczyliśmy Im samodzielnie ozdobione ramki na zdjęcia i gorąco Ich uściskaliśmy.


 

 

 

 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

 

W dniu 17 stycznia 2013 roku w naszym Przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa, na którą wszyscy niecierpliwie czekaliśmy. Tego dnia przebrani w kolorowe i fantastyczne stroje zamieniliśmy się w postacie z bajek, filmów, robota, Boba Budowniczego, wróżki, księżniczki i mnóstwo innych ciekawych postaci.

W czasie wspólnej, wesołej zabawy wykonywaliśmy różne tańce,
jechaliśmy pociągiem, tańczyliśmy w parach i kółeczkach.

Abyśmy mogli mieć siłę na dalszą zabawę mieliśmy przerwy,
w czasie których zajadaliśmy się pysznymi słodkościami, przygotowanymi przez naszych Rodziców.

więcej...

 

Po zakończonej zabawie karnawałowej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na "Najdłuższy łańcuch choinkowy", który ogłoszony był przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13. W konkursie wzięło udział 34 dzieci  z naszego Przedszkola. Zgromadzone łańcuchy były różnej długości, ale każdy z nich był wyjątkowy, bo własnoręcznie wykonany z naszymi najbliższymi. Łączna długość wszystkich zgromadzonych łańcuchów wynosiła 1313,93 m.

Z naszej grupy udział wzięły dzieci, których łańcuchy miały następujące długości:

  • Bartuś Gospodarczyk - 67 m
  • Kinga Rękas - 36,48 m
  • Hubercik Krajanowski - 32 m
  • Julia Żyguła - 29,44 m
  • Pawełek Szczęch - 20 m

Jednak po zmierzeniu wszystkich łańcuchów bezsprzecznymi zwycięzcami okazali się twórcy gigantycznych łańcuchów:

I miejsce zajęła Olga Maciurzyńska z Rodziną z grupy Stokrotek za łańcuch o długości 256,30 m
II miejsce zajął Kamilek Chochołek z Rodziną z grupy Pszczółek za łańcuch o długości 155 m
III miejsce Wiktorka Gronek z Rodziną z grupy Pszczółek za łańcuch o długości 116 m.

Zgromadzone łańcuchy są prześliczną dekoracją naszego Przedszkola.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczył i gratulacje złożył fundator nagród Pan Zbigniew Kokoszka z firmy "Arkana". Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

więcej...


 

SAŁATKA OWOCOWA

 

14 stycznia 2013 roku na kilka chwil zamieniliśmy się w małych kucharzy i wspólnie wykonaliśmy sałatkę owocową. Nim jednak przystąpiliśmy do pracy wspólnie z panią rozmawialiśmy na temat zdrowego i właściwego odżywiania się. Dokładnie obejrzeliśmy piramidę żywieniową i wiemy, że owoce są na samym jej środku, czyli nie można też z nimi przesadzać, bo zawierają cukry, które nie są zdrowe.

Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznej i higienicznej pracy, założyliśmy chusteczki na głowy oraz fartuszki i zabraliśmy się do pracy. Każdy z nas na deseczce kroił różnorodne owoce i radził sobie z tym na tyle, na ile umiał. Następnie dodaliśmy miodu, który uwielbiamy, wymieszaliśmy składniki i zabraliśmy się do degustacji.


Wszystkim nam nasze owocowe dzieło pysznie smakowało.


Mogliśmy też poczęstować Panie z naszego Przedszkola i gości Pani Dyrektor.

 

 

WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ

 

Wszystkie dzieci nasze są:
Basia, Michael, Małgosia, John.
Na serca dnie mają swój dom,
uchyl im serce, jak drzwi.
Wszystkie dzieci nasze są:
Borys, Wojtek, Marysia, Tom.
Niech małe sny spełnią się dziś,
wyśpiewaj marzenia,
a świat będzie nasz!

 

12 stycznia 2013 roku wystąpiliśmy w Koncercie charytatywnym
Wszystkie dzieci nasze są” organizowanym już 22 raz.

Zaprezentowaliśmy dla licznie zgromadzonej publiczności bajkę „O pingwinku wędrowniku”.


Bohater naszej bajki to zwolennik ciepłych krajów, który w poszukiwaniu idealnego dla siebie miejsca na ziemi wyrusza w daleką podróż i opuszcza swoją Arktykę. Trafia do deszczowej Irlandii, gdzie roztańczone dzieci z parasolkami wykonują dla niego deszczowy taniec.

Jednak on dość ma już deszczu i pluchy, bowiem woli być suchy.

I tak trafia do Grecji, gdzie spotyka grupę roztańczonych w Zorbie chłopców.
Tam dowiaduje się, jak cudownie i smakowicie mieszka się w Grecji.

Jednak tu też nie czuje się dobrze.

„I choć pomysł wyda Wam się dziki to na krze ruszył w rejs szukać Afryki”. I tak znalazł miejsce, gdzie poczuł się wyjątkowo dobrze. Poznał nowych przyjaciół i spełnił swoje marzenia.


„Bowiem marzenia się spełniają, wystarczy tylko w to uwierzyć.
Szczęśliwi Ci, co cel swój mają, życie ciekawiej mogą przeżyć”.


Dochód z tegorocznego koncertu przekazany został Rodzicom Mateuszka Mortki – dziesięcioletniego chłopca, który cierpi między innymi na mózgowe porażenie dziecięce, wrodzone wodogłowie, epilepsję.

Udział w koncercie wzięli też nasi koledzy z Przedszkoli numer 1,2,3,4,7.

Serdecznie dziękujemy naszym Rodzicom oraz pani Grażynce za ogromne zaangażowanie.

Mali artyści wystąpili w koncercie charytatywnym "Wszystkie dzieci nasze są"

Niezwykła inicjatywa kilkuletnich dzieci

Sukces pierwszej części 22 edycji koncertu "Wszystkie dzieci nasze są"

 

 

JASEŁKA

 

Dziś w stajence Panna Święta
stoi cicha, uśmiechnięta.
Przy niej stoi Józef Święty,
tak, jak Maria uśmiechnięty.
Patrzą na swojego syna,
bo Pan Jezus choć dziecina,
błogosławić wszystkim będzie,
aby pokój nastał wszędzie.

 

Czas nadejścia Świąt Narodzenia Pańskiego związany jest z ciepłem, miłością, dobrocią i rodzinną atmosferą. My, chcąc wprowadzić Rodziców w magię nadchodzących świąt przygotowaliśmy dla nich i dla pracowników naszego Przedszkola przedświąteczne spotkanie przy choince.

Pani Dyrektor złożyła zgromadzonym gościom świąteczne życzenia,
a my zaprezentowaliśmy się najlepiej, jak umieliśmy. Przedstawiliśmy wiersze, kolędy i pastorałki.

Na zakończenie jasełek wręczyliśmy naszym Rodzicom własnoręcznie przygotowane kartki świąteczne. 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

17 grudnia 21012 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na "Najpiękniejszą Bożonarodzeniową Kartkę", który został zorganizowany przez Przedszkole Nr 7 w Tarnobrzegu. Wszystkie prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci 3- i 4-letnie oraz 5- i 6-letnie. Miło nam poinformować, że w każdej z grup otrzymaliśmy wyróżnienie. W grupie Pszczółek przyznano je Karolowi Wojtalowi, natomiast w grupie Biedronek - Monice Rawskiej.


Świąteczny nastrój dopełniły jasełka w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 7.
Na każdego czekał tez słodki poczęstunek.

Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

Przedszkolaki z Tarnobrzega przygotowały piękne kartki bożonarodzeniowe

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W TARNOBRZEGU

 

W dniu 14 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Alfreda Freyera odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla uczestników konkursu plastycznego pt. "Namaluj Najpiękniejszą Kolędę". Nim jednak odbyło się nagradzanie zwycięzców, dzieci z klasy II b przygotowały dla zgromadzonych gości występ artystyczny wprowadzający w atmosferę świąt.


W konkursie nagrodzono 6 prac dzieci. Trzy z nich były nagrodzone miejscami, a pozostałe były wyróżnieniami dla uczestników konkursu. Z naszej grupy wyróżnienie otrzymała Julia Żyguła, zaś Hubert Krajanowski zajął III miejsce. Pragniemy nadmienić, iż Hubert był jedynym chłopcem, który był nagrodzony w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

 


 

NAGRANIE PŁYTY CD

 

W ferworze świątecznych przygotowań szykujemy dla naszych bliskich muzyczną niespodziankę.

Przy pomocy Pani Agnieszki i uprzejmości Pana Jacka w dniu 7 grudnia nagraliśmy pastorałki oraz kolędy, które umieszczone będą na świątecznej płycie CD, którą będzie można zakupić w naszym Przedszkolu.

więcej...


 

"LISTY DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA"

 

 

W dniu 6 grudnia jedyne i najważniejsze pytanie padające z naszych ust brzmiało: "O której godzinie przyjedzie do nas Mikołaj?". W tym dłużącym się oczekiwaniu zawitał do nas teatrzyk z przedstawieniem zatytułowanym "Listy do Świętego Mikołaja". Była to ciekawa i wesoła bajka o poszukiwaniu przez smoka Oskara miejsca, w którym żyje i mieszka Święty Mikołaj, by móc oddać mu listy napisane przez dzieci i zwierzęta z różnorakimi prośbami.

Oskar przemierzył wiele kilometrów, aż wreszcie dowiedział się, że Mikołaj mieszka w niebie i doskonale zna nasze pragnienia. Okazało się, że największym marzeniem wielu napotkanych postaci było mieć prawdziwego przyjaciela. Dzieci w czasie trwania bajki świetnie się bawiły, śmiały i tańczyły.

więcej...


 

Następnie do naszej sali przywędrował Święty Mikołaj - gość,
na którego przyjście czekaliśmy cały rok z wielką niecierpliwością.

Święty Mikołaj okazał się być bardzo sympatyczny. Wysłuchał śpiewanych przez nas piosenek oraz wręczył przywiezione ze sobą prezenty z różnymi przestrogami dla nas wszystkich. Obiecał, że odwiedzi nas za rok, a my życzyliśmy mu dużo zdrowia i dziękowaliśmy za podarki.

Do zobaczenia za rok!

więcej...


 

POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

 

W ramach ogłoszonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 w Tarnobrzegu akcji szycia misiów dla chorych dzieci do naszego Przedszkola zawitali Ratownicy Medyczni z Tarnobrzeskiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej.

Pokazali nam - dzielnym przedszkolakom, jak należy fachowo udzielać pierwszej pomocy osobie dorosłej oraz dziecku. Przypomnieli, jakie informacje należy podawać podczas wzywania pogotowia do różnego rodzaju zdarzeń zagrażających życiu oraz jakie ważne numery należy zapamiętać, by móc uratować komuś życie.


Wśród nas było wielu chętnych, aby wypróbować zdobytą wiedzę na fantomie
i przekonać się, że nie jest to łatwe zadanie.


Na zakończenie spotkania zaproszonym gościom przekazane zostały zgromadzone misie,
uszyte przez przedszkolaków i ich bliskich, które będą otuchą dla dzieci trafiających do szpitala.

więcej...


 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Czy to jutro, czy to dziś
wszystkim jest potrzebny miś!

 


W dniu 25 listopada obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W naszym Przedszkolu też nie mogło być inaczej, dlatego też 26 listopada do Przedszkola kroczyliśmy ubrani w brązowe ubranka z misiem na ręku i wesołą minką.

Wspólnie z kolegami z innych grup braliśmy udział w zabawach prowadzonych przez panią Agnieszkę.

Poznaliśmy historię powstania pluszowego misia, odgadywaliśmy,
z jakich bajek pochodzą ukazane na ilustracji misie, uczyliśmy się rymowanki.

Najbardziej podobała nam się zabawa w "Starego Niedźwiedzia"
oraz taniec w małych kołeczkach z kolegami z innych grup.

Na zakończenie całej zabawy zostały wręczone dyplomy i słodki poczęstunek dla dzieci,
które wraz z Rodzicami uszyły i przekazały misia na rzecz dzieci z tarnobrzeskiego szpitala.

Gdy już zostaliśmy sami na naszej sali, zajadaliśmy się pysznymi andrutami przyniesionymi przez naszą koleżankę Madzię, która wraz z mamą przygotowała je specjalnie na obchodzone dzisiaj święto.

więcej...


 

TEATRZYK "WESOŁY DOWCIP"

 

W miniony czwartek 22 listopada dzięki zaproszeniu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnobrzegu mogliśmy obejrzeć teatrzyk zatytułowany "Wesoły dowcip" w wykonaniu osób uczęszczających na Warsztaty. Teatrzyk był żartobliwy i bardzo nam się spodobał.

Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkową fotografię.


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica – Jedenasty Listopada!
Tym co padli za Ojczyznę hołd wdzięczności Polska składa”.

 

11 Listopada 1918 roku Polska odzyskała po 123 latach niewoli Niepodległość. Dziś mija 94 lata od tego ważnego i radosnego w naszej historii wydarzenia. Dzieci z naszego Przedszkola nie mogły tej ważnej daty nie uczcić i wraz ze swoimi paniami zorganizowały w dniu 13 listopada uroczystą akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Przedszkolaki Ojczyźnie” zaprezentowały dzieci 6 – letnie wraz z gościnnym udziałem dzieci 5 – letnich.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przypomniała zgromadzonym przedszkolakom, przybyłym na tę uroczystość Rodzicom oraz zaproszonym gościom, jak dumni powinniśmy być z tego, iż żyjemy w wolnym kraju. Za wolność którego dzielni i mężni obywatele polscy i nie tylko oddali życie.

Dzieci z grupy „Stokrotek” przypomniały w piosence,
jak ważnym i cennym miejscem w życiu jest dom i wszystko, co z nim związane.


Starszaki zaprezentowały wiersze, piosenki i pieśni przedstawiające historię naszego kraju
aż do współczesności. Na zakończenie przedstawili taniec narodowy „Mazur”.


Po występie dzieci z obu grup wzięły udział w spotkaniu z zaproszonymi na tę uroczystość kombatantami: ppłk Józefem Dąbrowskim, ppłk Bolesławem Modzelewskim oraz ppłk Józefem Woźniakiem należącymi do 13 Koła Związku Żołnierzy Wojennych im. por Józefa Sarny.

Zaproszeni goście opowiedzieli dzieciom o tym, czym zajmują się obecnie, jak dbają, by nie uległo zapomnieniu bohaterstwo ludzi poległych w walkach o wolność, opisali wygląd munduru żołnierskiego – ich kolory, posiadane odznaczenia, pokazali, jak prawidłowo należy salutować.


Na zakończenie starszaki zaśpiewały dla zgromadzonych gości piosenkę legionową „Wojenko, wojenko
oraz w imieniu wszystkich dzieci podziękowały za przybycie do naszego Przedszkola.

więcej...

 

WIZYTA W JEDNOSTCE WOJSKOWEJ

 

W dniu 23 października mieliśmy możliwość odwiedzenia Jednostki Wojskowej w Nowej Dębie,
po której oprowadził nas tato naszego kolegi Karolka.

Dzięki tej wizycie mieliśmy możliwość oglądania i dotykania znajdujących się tam armat, dział oraz broni palnej.

Poznaliśmy także pracę Strażaków funkcjonujących na terenie Jednostki Wojskowej. Oglądaliśmy wozy strażackie, ich wyposażenie: węże, prądownice, kombinezon ognioodporny oraz wnętrze samochodu.

Mogliśmy mierzyć kaski, hełmy i zwiedzaliśmy siłownię na której strażacy ćwiczą tężyznę fizyczną.

Na zakończenie pobytu w tym niezwykłym miejscu zrobiliśmy sobie zdjęcie na dużym czołgu
i złożyliśmy podziękowania za udaną wizytę.

Na pamiątkę ciekawej wyprawy od żołnierzy otrzymaliśmy prawdziwe wojskowe odznaki.

więcej...

 

WIZYTA W WYTWÓRNI BOMBEK CHOINKOWYCH

 

Przy okazji wizyty w Jednostce Wojskowej udało się nam odwiedzić Wytwórnię Ozdób Choinkowych znajdującą się w Nowej Dębie. W ogromnej hali - muzeum oglądaliśmy wystawy, na których zgromadzono choinki ozdobione stosownie do kraju, kontynentu, do którego wysyłane są ozdoby.

Dokładnie przyglądaliśmy się wystawom bombek, wisiorów, które nie są już w sprzedaży,
a kiedyś były produkowane w tamtejszej wytwórni.

Największe wrażenie zrobił na nas pokaz tworzenia bombki, jej srebrzenia i w końcowym etapie jej dekorowania. Na zakończenie i pamiątkę pobytu w Wytwórni Bombek Choinkowych każdy z nas otrzymał bombkę choinkową - chłopcy niebieską, dziewczynki zaś różową.

więcej...

 

PRZESTRZENNI PRZYJACIELE

 

W czasie popołudniowych zajęć wspólnie z naszą panią wykonaliśmy przestrzenne zebry i pieski.
Praca była bardzo trudna i wymagała od nas dużej precyzji i cierpliwości oraz logicznego myślenia.

W początkowym etapie musieliśmy pokolorować wskazane miejsca zwierzęcia,
a następnie bardzo ostrożnie i z pełną precyzją wyciąć po linii zwierzątko
- nie było to łatwe zadanie, bo linii było dużo i łatwo było o pomyłkę.

Następnie zaginaliśmy i podklejaliśmy wyznaczone elementy,
aż w końcu otrzymaliśmy śliczne przestrzenne formy.


 

JESIENNA AKCJA ZBIORU ŻOŁĘDZI

 

W dniu 5 października wraz z kolegami z grupy 5-latków wybraliśmy się na wycieczkę do lasu Zwierzyniec, gdzie znajduje się Ośrodek Szkoleniowo - Wypoczynkowy Koła Łowieckiego "Nadwiślańskie", którego aktywnym członkiem jest pan leśniczy Ryszard Madej - dziadzio naszego Dominika. Pan leśniczy zabrał nas na bardzo ciekawą wycieczkę po "Zielonym Szlaku", którego jest pomysłodawcą i na którego ręce złożyliśmy żołędzie.

Przemarsz po wytyczonym szlaku pozwolił na oglądanie ilustracji na tablicach informacyjnych, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć ślady, jakie pozostawiają najpopularniejsze zwierzęta - mieszkańcy Zwierzyńca, a także przypomnieliśmy sobie czego nie należy w lesie robić.

W dalszej części naszej wyprawy widzieliśmy gady i ssaki, jakie spotkać można na terenie lasu oraz roślinność, która jest sadzona przez leśniczych w celu pomocy zwierzętom w czasie zimy. Dowiedzieliśmy się również, jakie drzewa mogą stać się pomnikami przyrody, po czym odwiedziliśmy kapliczkę Świętego Onufrego, który jest patronem podróżników i artystów.

Na zakończenie wyprawy zjedliśmy smażoną kiełbaskę
oraz podziękowaliśmy panu leśniczemu za poświęcony nam czas i wspólne spotkanie.

PRZYPOMINAMY, IŻ AKCJA ZBIORU ŻOŁĘDZI TRWA NADAL.

więcej...

 

TEATR ILUZJI

 

4 października do naszego Przedszkola zawitał Teatr Iluzji z Krakowa z przedstawieniem "Baśniowy czarodziej Aladyn". Czarodziej za pomocą różdżki sprawił, iż w naszej sali pojawiły się gołębie, piłeczki oraz kolorowe chusteczki.

Udało się także czarodziejowi odnaleźć schowane we włosach widowni monety.
Nauczył też nasze przedszkolaki czarować.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z czarodziejem i jego magicznymi gołębiami.

więcej...

(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.