Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

 

"WYJEŻDŻAMY NA WAKACJE"

 

Już jest lato, już lato,
przygody nadszedł czas.

My maluszki wakacyjne plany mamy
i naszymi kolorowymi autkami wyruszamy.

 

 

NASZA PIERWSZA WYCIECZKA

 

 

 

Na zakończenie naszych rozważań o lesie razem z 4-latkami 12.06.2013 roku wybraliśmy się na wycieczkę do Koła Łowieckiego „Nadwiślańskie” w Tarnobrzegu.

 

Dojechaliśmy na miejsce bez problemów, tam bardzo serdecznie przywitał nas pan Ryszard Madej, który chwilę później zaprosił wszystkich na bardzo ciekawą pogadankę. Przybliżył nam bliżej charakterystykę pracy leśniczego i myśliwego. Opowiadał o różnych zwierzętach leśnych i pokazał eksponaty wypchanych zwierząt, takich, jak: bóbr, kuna leśna, jastrząb, głuszec, kuropatwa, a także trofea myśliwskie i wiele interesujących tablic.

 

Oglądaliśmy także poroże jeleni i szable dzika. Jeśli chodzi o dziki to dowiedzieliśmy się, jak nazywają się poszczególni członkowie dziczej rodziny. Mama dzik nazywa się locha, tata dzik odyniec, małe dziczki to warchlaki.

 

Poznaliśmy też gatunki drzew, które występują w polskich lasach. Na zakończenie pogadanki był quiz wiedzy. Wszystkie odpowiadające dzieci otrzymały nagrody, a dla pozostałych przedszkolaków były broszurki i ulotki informacyjne dotyczące zwierząt i ochrony przyrody.

Następnie przeszliśmy na „ścieżkę edukacyjną”,
gdzie na tablicach demonstracyjnych były pokazane tropy leśnych zwierząt.

Po zajęciach z edukacji ekologicznej był czas na odpoczynek i zabawy. Następnie udaliśmy się na poczęstunek - były kiełbaski z rożna, które wyjątkowo wszystkim smakowały. Jeszcze podziękowania i pamiątkowe zdjęcie i trzeba było wracać do Przedszkola.


Nasza pierwsza wycieczka bardzo nam się podobała.

 

 

„LEŚNA POLANA"

 

W tym tygodniu rozmawialiśmy o lesie. Razem z panią oglądaliśmy albumy o lesie i leśnych zwierzętach. Wiemy, jak wygląda jeleń, sarna, lis, wiewiórka i dzik. Wiemy też, że w lesie trzeba być cicho, aby nie płoszyć leśnych zwierząt oraz że absolutnie nie wolno w nim śmiecić.

 

Na kolejnych zajęciach wspólnie z cała grupą zrobiliśmy plakat,
który można podziwiać na naszej tablicy w szatni.

 

 

 

"PCHŁA SZACHRAJKA"

 

2 czerwca z okazji Dnia Dziecka Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola Nr 13 sprawiło wszystkim dzieciom z naszego Przedszkola ogromną niespodziankę. Aktorzy, którymi byli Rodzice i nauczyciele wystąpili w inscenizacji wiersza "Pchła szachrajka" Jana Brzechwy.

 

 

MIESZKAŃCY ŁĄKI

 

 

Podczas rozmowy o mieszkańcach łąki poznaliśmy pasikonika, którego wykonaliśmy z kolorowego papieru na bazie rurki po papierze toaletowym. Każdy z nas malował zieloną farbą tubę po papierze toaletowym, następnie doklejaliśmy długie nogi, oczka, czułki oraz krótkie nogi.

 

 

Efekty naszej pracy można było oglądać w szatni na naszych szafeczkach.

 

 

KOLOROWY DESER

 

Podsumowaniem tematyki związanej z kolorami było wykonanie deseru z kolorowych galaretek, owoców, bitej śmietanki i kolorowej posypki. Nim jednak przystąpiliśmy do pracy poznaliśmy zasady bezpiecznej i higienicznej pracy, zachowania ostrożności przy przygotowaniu posiłków oraz konieczności starannego wykonania powierzonego zadania.

 

Mogliśmy samodzielnie przy użyciu plastikowego noża kroić miękkie owoce lub ścierać owoce twarde na tarce. Kroiliśmy galaretkę w kosteczki oraz pięknie dekorowaliśmy.

 

Nasz słodziutki deser bardzo nam smakował.

 

 

…WITAJ TĘCZO KOLOROWA…

 

 

Na ostatnich zajęciach z zakresu mowy utrwalaliśmy pojęcia związane z kolorami poprzez słuchanie zagadek słownych, krótkich wierszyków o kolorach oraz odnajdywaniu określonej barwy w naszej sali. Wspólnie doszliśmy do wniosku, iż najbardziej kolorową rzeczą jaką znamy jest tęcza. Przy pomocy naszych pań wykonaliśmy na papierowych talerzach własne tęcze.

 

 

POWIEWA FLAGA...

 

Realizując ważny i trudny temat wychowania patriotycznego poznaliśmy ważne informacje dotyczące naszego kraju – Polski. Wiemy, jakie są symbole narodowe, co to Mazurek Dąbrowskiego oraz jakiego koloru jest flaga naszego państwa. Wiedząc to wszystko wykonaliśmy flagi na Święto Flagi, które ozdobią naszą salę i nikt z nas już postara się nie pomylić, w którym miejscu ma być kolor czerwony.

 

 

KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY

 

„JAN PAWEŁ II WSZYSTKIM DOBRZE ZNANY,

 

A PRZEZ NAS POLAKÓW BARDZO UKOCHANY”

 

W dniu 25 marca odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu związanego z osobą Błogosławionego Jana Pawła II – patrona naszego Przedszkola. Konkurs miał na celu integrację społeczności przedszkolnej wokół postaci Błogosławionego, a udział w konkursie mógł wziąć każdy przedszkolak, Rodzic, Pracownik Przedszkola oraz Absolwent naszej placówki. Prace zostały uprzednio ocenione przez komisję konkursową oraz wyeksponowane na tablicach na potrzeby konkursu. Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci z grupy 5 i 6-latków, zatytułowanym „Dziękujemy Ci Ojcze Święty”.

 

Następnie ojciec Andrzej Bielat odmówił w intencji wszystkich zebranych, przyjaciół Przedszkola modlitwę, po której nastąpiło przywitanie zebranych gości – przedstawicieli Urzędu Miasta, mediów lokalnych oraz członków komisji. Następnie zostały wręczone dyplomy, upominki oraz nagrody rzeczowe dla każdego z uczestników konkursu.

 

Z naszej grupy udział wzięli i zdobyli następujące miejsca:

 

W III kategorii plastycznej: prace dzieci z niewielką pomocą dorosłych

 

III miejsce: Marcelina Obara oraz Oskar Stefaniak

 

W kategorii: prace literackie - wiersze:

 

II miejsce: Piotr Walkiewicz

 

III miejsce: Justyna Obara

 

Za udział w konkursie za pracę plastyczną dyplom wraz z podziękowaniem otrzymał Dariusz Połowniak.

 

Pragnę serdecznie podziękować absolwentom biorącym udział w konkursie – Kingusi Rękas oraz Jagodzie Stefaniak.

 

Serdecznie dziękuję również Rodzicom z grupy dzieci 3-letnich za zaangażowanie oraz przekazanie nagród rzeczowych.

 

Wdzięczne organizatorki: Katarzyna Byczek, Anna Piątek, Dominika Mucha

 

więcej...

 

POSIEDZENIE KOMISJI KONKURSOWEJ

 

 

 

 

W dniu 23 marca w naszym Przedszkolu odbyło się posiedzenie członków komisji konkursowej, zaproszonej do oceny prac w konkursie plastyczno-literackim zatytułowanym „JAN PAWEŁ II WSZYSTKIM DOBRZE ZNANY, A PRZEZ NAS POLAKÓW BARDZO UKOCHANY”.

 

 

Osobami oceniającymi prace byli przyjaciele naszego Przedszkola, ojciec Andrzej Bielat, siostra Elżbieta Kęska, Pani Alicja Chomka, Pani Małgorzata Michalska, Pani Krystyna Janiszewska oraz Pani Małgorzata Rokoszewska- Ćwiękała.

 

Przed członkami komisji postawiono trudne zadanie, gdyż do konkursu zgłoszono 29 prac plastycznych oraz 16 prac literackich.

 

Po długich naradach ustalono, by przyznać nagrody w następujących kategoriach: prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież, prace plastyczne wykonane przez dzieci wraz z Rodzicami, prace plastyczne wykonane samodzielnie przez dzieci lub z niewielką pomocą osób dorosłych, prace literackie oraz nagrody za udział w konkursie.

 

 

„NA WIELKANOC WIOSNĄ ZWYCZAJE SĄ ZNANE,
ŻE SIĘ Z JAJEK ROBI JAJKA MALOWANE”

 

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami postanowiliśmy więc wykonać wspólnie duże kolorowe pisanki, które ozdabialiśmy pociętą bibułą. Każdy z nas dekorował swoją część i cierpliwie ją wyklejał najlepiej, jak umiał.


 

 

Tak strasznie spodobało nam się to kolorowe szaleństwo, iż wraz z naszymi paniami postanowiliśmy wykonać piękne kurczaczki i króliczki dla osób nam bliskich – naszych Rodziców oraz Pracowników Przedszkola. Przygotowaliśmy tę niespodziankę już dużo wcześniej, najpierw wysialiśmy w skorupach po jajkach rzeżuszkę, następnie łączyliśmy poszczególne elementy w całość, dodaliśmy bukszpan i mogliśmy wszystko zapakować. Przygotowane niespodzianki wręczaliśmy naszym Rodzicom oraz Paniom z Przedszkola obserwując na ich buziach uśmiechy.

 

 

SKŁADAMY WSZYSTKIM
W TEN CZAS RADOSNY
ŻYCZENIA CIEPŁE,
JAK TCHNIENIE WIOSNY.
NIECH WSZYSTKIE TROSKI
BĘDĄ DALEKO,
A DOBRO PŁYNIE
SZEROKĄ RZEKĄ.

 

 

 

 

WIZYTA STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

 

W dniu 11 kwietnia nasze Przedszkole odwiedził Strażnik Miejski - inspektor Janusz Pyka - tatuś naszego starszego kolegi Jasia. Pan inspektor wyjaśnił, na czym polega praca Strażnika Miejskiego, jak właściwie należy się zachować w kontakcie z obcymi zwierzętami oraz jaką należy przyjąć pozycję obronną w czasie ataku nieznanego psa lub innego zwierzęcia. Wspólnie określaliśmy, jak właściwie należy się opiekować zwierzętami oraz dowiedzieliśmy się, co może grozić osobie niewłaściwie opiekującej się swoim pupilem. Pan Janusz Pyka zapoznał wszystkich zgromadzonych z elementami służbowego umundurowania oraz wyjaśnił, do czego konkretne służą jego elementy. Wszyscy mogliśmy obejrzeć z bliska kajdanki, pałkę służącą do samoobrony oraz służbową czapkę. Na zakończenie każdy mógł zadać pytanie i uzyskał wyczerpującą odpowiedź. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie.

więcej...

 

BOCIANIA KRAINA

 

Rozmawialiśmy o ptakach, które wróciły do naszego kraju wraz z nadejściem ciepłych wiosennych dni. Omawialiśmy bociana, skowronka i jaskółkę. Szczególnie jednak zainteresował nas bocian - król polskich łąk. Poznaliśmy cechy charakterystyczne bociana dodatkowo utrwaliliśmy znajomość kolorów: białego, czarnego i czerwonego. Wiemy też, że są dobrymi budowniczymi - gniazda bocianie są solidnie zbudowane. Do budowy, bądź odnowienia gniazda, bociany przystępują zaraz po powrocie z zimowiska. Podstawa budowli powstaje z patyków i gałęzi, do wyściółki wnętrza służą np.pęki traw, słoma. Zakładają gniazda głównie na słupach elektroenergetycznych, budynkach, drzewach i innych wysokich, stabilnych obiektach.

Na zajęciach plastyczno - technicznych robiliśmy bociana z kół techniką płaskiego origami.


 

 

 

Z WIZYTĄ W NADWIŚLAŃSKICH OGRODACH DZIAŁKOWYC

 

W bieżącym tygodniu poznajemy zawód ogrodnika. Dowiedzieliśmy się, jakimi narzędziami w swej pracy się posługuje, jak one się nazywają i do czego służą. Największe nasze zdziwienie wzbudziło narzędzie przypominające widelec. Okazało się jednak, iż są to widły. Po zdobyciu podstawowych wiadomości wybraliśmy się wraz z grupą Motylków na spacer do ogródków działkowych w pobliżu naszego Przedszkola.

 

Zaprzyjaźnieni z naszymi paniami Państwo pokazali nam swoją działkę oraz narzędzia ogrodnicze, jakie są niezbędne do uprawy roślin. Widzieliśmy między innymi widły, motykę, grabki, łopatę. Każdy z nas mógł osobiście posłużyć się motyczką i we wskazanym miejscu pogrzebać nią w ziemi. Oglądaliśmy również zgromadzone nasiona, które lada dzień będzie można wysiewać. Po drodze oglądaliśmy, jak zmieniła się przyroda po zimie: kwitną drzewa, pojawiły się żonkile, szafirki, hiacynty oraz stokrotki. Wszystkie te kwiaty obserwowaliśmy w czasie naszej wyprawy. Mocno zmęczeni wróciliśmy do Przedszkola na obiadek.

 

 

PRZYJACIELE PSZCZÓŁ

 

 

Nowo przybyła pora roku powoduje, iż w przyrodzie zachodzą wielkie zamiany. Przyroda budzi się do życia, nabiera pięknych kolorów, a mocno grzejące słoneczko dodaje wszystkim energii do działania. Po zimowej wegetacji budzą się także zwierzęta oraz owady. Wspólnie
z naszymi paniami i z racji nazwy naszej grupy - „Pracowite Pszczółki” - postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się prawdziwym owadom z rodziny pszczołowatych oraz wzięliśmy udział w programie edukacyjnym „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, który ma na celu promocję działań związanych z ochroną przyrody, a szczególnie pszczół, które mają ogromne znaczenie dla przyrody i człowieka.

 

Podczas wspólnego zajęcia poznaliśmy pracowitą Pszczółkę i Trzmiela, wiemy do czego służy pszczołom ul oraz jak wygląda plaster miodu. Wiemy, jaka jest hierarchia wśród zapracowanej gromady oraz jak dokładnie transportowany jest nektar do ula. Pszczoły to owady, które mają swoje ulubione kwiaty, na przykład malwę, słonecznik, jeżówkę, czy wrzos. My sadząc je w naszych ogródkach lub na balkonach możemy bardzo im pomóc.

Wspólnie określaliśmy, ile pszczół jest na naszym ulu oraz gdzie one dokładnie się schowały.
Umiemy już wskazać, czy są nad czy pod, a może z boku lub za.

Na zakończenie tematyki pszczelej wykonaliśmy plakat. Użyliśmy do tego różnorodnych materiałów,
a efekt naszej pracy można oglądać w szatni na naszej tablicy.

 

 

KROKUSOWY OGRÓDEK :-)

 

Z panią rozmawialiśmy o pierwszych wiosennych kwiatach i niewątpliwie krokus jest takim właśnie kwiatem. Pani zaproponowała, że moglibyśmy zrobić krokusowy ogródek. Pomysł bardzo nam przypadł do gustu. Była to praca dość pracochłonna, a jej etapy powstawania można zobaczyć poniżej.

Po pierwsze trzeba było zrobić dużo kuleczek z bibuły zielonej, potrzebnej na liście i łodygę.

Następnie malowaliśmy farbami szablony krokusów tak, aby nie powychodzić za linię.
Pani sprawdzała także, aby każde dziecko prawidłowo trzymało pędzel podczas malowania.

Kiedy krokusy były już wszystkie pomalowane to mogliśmy wyklejać liście i łodygę
wcześniej przygotowanymi kuleczkami z bibuły.

Jeszcze tylko należało pokolorować szablony motylków i biedronek
i już można było wszystko przyklejać na arkusz szarego papieru.

Na koniec niebieskie chmurki i słoneczko...

... i krokusowy ogródek gotowy. Jesteśmy bardzo dumni ze swojej pracy Laughing

 

 

"TRZYMAJ ZDROWIA STRONĘ" - występ 6-latków


We wtorek starszaki zaprosiły nas na montaż słowno - muzyczny pod tytułem "Trzymaj zdrowia stronę". Program ten przygotowały na Przegląd Małych Form Teatralnych, który co roku odbywa się w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu. Występ  bardzo nam się podobał :-). Zdrowik, Czyścioszek, Witaminek i Sportuś przypomnieli o kilku ważnych zasadach, aby być silnym i zdrowym. Trzeba zdrowo się odżywiać (jeść dużo owoców i warzyw), dbać o higienę (m.in. myć rączki po zabawie i przed posiłkami), a także uprawiać sport.

 

 

TAKIE TAM Z PRZEDSZKOLA :-)

 

Mieliśmy dość pracowite przedpołudnie.
Już po śniadaniu były zajęcia, na których uczyliśmy się wierszyka o wiośnie:

Przyszła do nas wiosna ciepła i radosna.
Ptaszek pięknie śpiewa, zielenią się drzewa.
Słonko w górze świeci, weselą się dzieci.

Każdy humor dobry ma, niechaj wiosna długo trwa !

Następnie malowaliśmy żółtą farbą szablony słoneczek.
Promyczki były pofalowane, więc naprawdę bardzo się staraliśmy, aby starannie wykonać to zadanie.

Następnie wybraliśmy się na spacer. Bardzo byliśmy ciekawi,
czy w naszej ulubionej fontannie jest już woda. Niestety, jeszcze nie ma.

Po spacerze były zabawy na placu zabaw. Szczególnie podoba nam się nowa karuzela Laughing

 

 

ZIELONY DZIEŃ

 

21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny, tak wyczekiwanej po szarej zimie kolorowej pory roku. W naszym Przedszkolu to Zielony Dzień, w którym nasi starsi koledzy z grupy Biedronek zaprezentowali wiersze i piosenki związane nadchodzącą porą roku oraz „Marzanną zimową panną”. Każdy z nas, na dowód zmian w przyrodzie otrzymał gałązkę bazi. Wraz z kolegami z innych grup tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Każda grupa zaprezentowała taniec pod czujnym okiem pani Agaty.


 

Następnie całe Przedszkole udało się na wspólny spacer w towarzystwie marzanny, którą po powrocie wkopaliśmy do piaskownicy, by odeszła od nas wraz z zimą. Tak też się stało, a my żegnając zimę będziemy jej oczekiwać, gdy nadejdzie jej pora.


więcej...

 

ZIELONA HODOWLA W NASZEJ SALI

 

 

Nadchodząca nowa pora roku wiąże się z intensywnymi pracami ogrodniczymi. My postanowiliśmy założyć mini hodowlę zielonych roślin w naszej sali. Po wspólnej rozmowie dowiedzieliśmy się, jak rozwija się roślina – od nasionka do rośliny, oglądaliśmy zgromadzone nasiona, cebulę oraz pietruszkę. Wiemy, co potrzebne jest roślinie do rozwoju i wzrostu, a także zapamiętaliśmy, iż hodowla może być prowadzona w wodzie oraz w ziemi.

 

 

 

Wspólnie z Paniami przygotowaliśmy doniczki, ziemię i nasionka. Początkowo zasialiśmy rzeżuszkę – zmoczyliśmy watkę i wysialiśmy maluśkie nasionka. Następnie zasadziliśmy cebulę, pietruszkę, wysadziliśmy owies oraz fasolę, którą też hodujemy na gaziku w wodzie.

Codziennie sprawdzamy, czy już coś zaczęło kiełkować i podlewamy nasze roślinki.
Niecierpliwie czekamy na ich konsumpcję
Smile

 

 

W MARCU JAK W GARNCU

 

To znane przysłowie było tematem naszych rozmów związanych ze zmianą pory roku oraz towarzyszącym temu charakterystycznym zmianom atmosferycznym. Wiemy już, jak nazwać różne zjawiska pogodowe, umiemy odczytać ich graficzne symbole oraz jak należy o siebie dbać w tym zmiennym okresie. Na zakończenie każdy z nas wykonał swój marcowy garnek pogodowy, w którym umieścił słoneczko z plastikowej zakrętki, burzową chmurę z papieru, białą chmurę pełną śniegu z wacika kosmetycznego oraz bibułkowy śnieg.




Wszystkie nasze garnki umieściliśmy na szarym papierze,
który wcześniej ozdobiliśmy "marcową pogodą".

 


 

"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW"

 

17 marca do naszego Przedszkola zawitał Teatr "Aster", który zaprezentował bajkę pt.: "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Wszystkim dobrze znana historia wywołała w naszej grupie dużo emocji, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.

więcej...

 

W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

 

Ostatnie ciepłe, prawie wiosenne dni sprawiły, że mogliśmy swobodnie wykorzystać wolny czas poza zajęciami  na swobodne zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Piaskownica i bujana koniczynka należą do najbardziej przez nas lubianych.

Wspólnie z kolegami budujemy babki piaskowe, tworzymy tory przeszkód dla samochodów
i z wielkim uśmiechem wystawiamy buzie do słoneczka.

Ogród przedszkolny został także wzbogacony o kolorowe tablice do pisania oraz karuzelę -
już nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli z nich swobodnie korzystać.

 

 

 

 

"TARNOBRZESKIE WODOCIĄGI Z WIEDZĄ DLA NAJMŁODSZYCH"

 

20 lutego w naszym Przedszkolu gościliśmy przedstawicieli Tarnobrzeskich Wodociągów, którzy przybyli do nas, by przybliżyć nam wiedzę związaną z właściwościami wody. Z uśmiechem na twarzy przywitał nas Pan Kropelka, który wspólnie z nami starał się określić, do czego potrzebna jest nam woda oraz przypominał o konieczności jej oszczędzania.

Panie odpowiedzialne za ciekawe doświadczenia przybliżyły nam pojęcie wody słodkiej i słonej oraz pokazały, jak zachowują się różnorodne przedmioty w kontakcie z określonym rodzajem wody. Dzięki ich wiedzy mogliśmy obserwować pływające i tonące jajka i pomarańcze, "tańczące rodzynki", wspólnie wywoływaliśmy "Tajemniczego Dżina", a także obserwowaliśmy "tańczącego węża". Panie zaprezentowały nam mnóstwo ciekawych doświadczeń z użyciem wody.

Na zakończenie każdy z nasz otrzymał ciekawą kolorowankę, słodki poczęstunek oraz naklejkę. Bardzo miło spędziliśmy czas z Kropelkiem poznając właściwości wody i dowiadując się wielu cennych informacji.

więcej...

 

DZIEŃ KOTA

 

Idzie, idzie kotek mały
już go łapki rozbolały.

 

Światowy Dzień Kota to wydarzenie, które zainspirowało nas do rozmowy o kocich zwyczajach, przysmakach i ulubionych zabawach. Wspólnie ze wszystkimi dziećmi z naszej grupy przypomnieliśmy sobie, jak zbudowane jest kocie ciało oraz zastanawialiśmy się nad koniecznością sprawowania opieki nad posiadanymi zwierzętami. W czasie rozmowy okazało się, że nie każde dziecko posiada w domu zwierzątko, dlatego postanowiliśmy przy niewielkiej pomocy naszych pań stworzyć swego wymarzonego czworonożnego przyjaciela. Dlatego wypełnialiśmy sylwety kota różnymi kolorami wełny oraz doklejaliśmy kolorowe guziczki, służące naszym kotom za oczka.

Wykonaliśmy także przestrzenne koty, które pięknie odpoczywają w naszej szatni.
Szkoda tylko, że nie potrafią mruczeć, jak prawdziwe mruczki.


Kot oraz inne zwierzęta domowe były tematem naszych zajęć w mijającym tygodniu.


 

 

WALENTYNKI 2014

 

14 lutego z okazji dnia św. Walentego w naszym przedszkolu odbył się Bal Walentynkowy. Na początku spotkania każda grupa przywitała się okrzykiem związanym z walentynkami. Następnie wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami bawiliśmy się w zabawę "Mam serduszko", potem był quiz, na którym dzielnie i bardzo pięknie reprezentowała nas Ewunia.

Na balu nie mogło zabraknąć tańców przy znanych utworach walentynkowych takich jak:
"Serduszko puka w rytmie cza, cza","Chłopak z gitarą"itp.

Każda grupa miała za zadanie ułożyć serce. Nam przypadło ułożenie serca z woreczków. Świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Kolejnym wyzwaniem był dla nas taniec na gazecie. Zabawa polegała na tym, aby tańczyć na gazecie, tak aby nie wyjść poza jej obszar. Trudność tego zadania przejawiała się w tym, iż podczas tańca gazeta była składana.

Na zakończenie przemiłej zabawy otrzymaliśmy słodki upominek w postaci ciasteczka
w kształcie serca oczywiście, a także walentynkową kolorowankę.

 

 

e

 

 

W KARNAWALE SAME BALE

 

08.01.2014 roku w naszym Przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Przebrani w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiliśmy się w rytm muzyki i śpiewu wodzireja, którym był pan Paweł. Wspólna zabawa przysporzyła nam wiele radości.

Prezentacja strojów karnawałowych Laughing

Tańce, tańce, tańce...

Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi kosztowaliśmy ciast upieczonych przez nasze kochane mamusie.

więcej...

 

NASZ UKOCHANY ŚWIĘTY MIKOŁAJ

 

Święty Mikołaju na ciebie czekamy,
przez okno zmarznięte ciągle wyglądamy.

Przyjdź do nas w gościnę szczerze zapraszamy.
Wierszyk Ci powiemy, piosenkę zaśpiewamy.

A Ty daj prezenty, rózgi odrzuć w kąt.
Życz wszystkim dzieciom kolorowych świąt!

 

 

 

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

 


 

 

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

 

Czary - mary, czary - mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary!

Czary - mary czarowanie, teraz będzie wosku lanie.
Teraz będzie wosku lanie, co ma się stać niech się stanie.

 

 

UCZNIOWIE WRÓŻA ANDRZEJA

 

więcej...

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

My Pszczółki dzielne, będziemy zawsze uśmiechnięte.
Będziemy słuchać swoje panie, zjadać obiad i śniadanie.
Będziemy grzecznie się bawić i pilnie się uczyć,
aby Mamy i Taty nigdy nie zasmucić!

 

Przyrzekamy!

 

 

 

 

 

 

 

TANIEC -  POŁAMANIEC

 

Podczas cotygodniowych zajęć tanecznych prowadzonych przez naszą panią Agatę zaznajamiamy się z muzyką i ruchem. W formie zabawy przy muzyce wykonujemy proste elementy tańca. Taniec zaspokaja naszą naturalną potrzebę ruchu, jak i rozwija szereg dyspozycji psychofizycznych, takich, jak: koncentrację uwagi, spostrzegawczość, poczucie rytmu, współdziałanie w grupie, myślenie, wyższą samoocenę, dyscyplinę wewnętrzną, pokonywanie nieśmiałości.


 

 

TEATRZYK "KOMISARZ BRYŚ"

 

23 października w naszym Przedszkolu była szczególnie wesoła atmosfera, a to za sprawą aktorów z teatru BAZYL. Opowiedzieli nam bardzo ciekawie historię o miłym i mądrym psie policyjnym – komisarzu Brysiu. Który trafił na farmę, aby rozwiązać zagadkę, dotyczącą kradzieży jajek z babcinego kurnika. Na miejscu okazało się, że na farmie panuje wzmożony ruch, a zwierzęta poruszają się bez żadnego ładu i porządku, co jest przyczyną wielu kłótni i nieporozumień. Komisarz Bryś postanawia wziąć sprawy w swoje łapy i nauczyć zwierzęta podstawowych przepisów i znaków drogowych. Przy pomocy dzielnych przedszkolaków łapie także złodzieja, który zakradał się do kurnika.

więcej...

 


SYMPATYCZNE JEŻYKI

 

Jesień to barwna pora roku, która dostarcza wielu ciekawych materiałów do działania. My zdecydowaliśmy się zrobić jeżyki. Potrzebne nam były ziemniaki, małe wykałaczki, plastelina i liście jesienne.

Udanej zabawy Smile

 

 

WITAMINOWE PYSZNOŚCI

 

Każde dziecko doskonale pamięta o tym, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe. My, Pszczółki o tym też pamiętamy, dlatego postanowiliśmy samodzielnie zrobić pyszne witaminowe szaszłyki i zdrowy sok marchewkowo - jabłkowy. Oczywiście przed przystąpieniem do pracy pamiętaliśmy o dokładnym umyciu rąk, owoców i warzyw, a także o założeniu odzieży ochronnej.

 

Samodzielnie nakłuwaliśmy pokrojone owoce na patyczki od szaszłyków uważając,
aby nie zrobić krzywdy sobie i innym dzieciom.

Bardzo smaczne były te witaminkowe szaszłyki Laughing

 

 

Innym razem wspólnie ze wszystkimi dziećmi zrobiliśmy pyszny sok z marchewek i jabłek.

Mniam Laughing

 

 

SYGNALIZATOR ŚWIETLNY I AUTKA

 

Przyjacielu miły mój,
gdy CZERWONE światło - STÓJ!
Gdy ZIELONE błyśnie IDŹ,

by bezpiecznie mogło być!

 

 

 

Jadą samochody ulica za ulicą,
a każdy kierowca tak kręci kierownicą
.

 

 

TO MY PSZCZÓŁKI

 

Witamy serdecznie na naszej zakładce Laughing

 

 

 

Jesteśmy dzielnymi „Pszczółkami”.

 

Jesteśmy bardzo wesołą i energiczną grupą.
Nasze miłe panie dbają, abyśmy w Przedszkolu czuli się dobrze i bezpiecznie.

Chętnie wychodzimy na plac zabaw,
gdzie bawimy się w piaskownicy,
na bujance, w pociągu i na koniczynce.


 

Korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się na pierwszy spacer.

Było suuuper! Laughing

 

(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.