Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

PSZCZÓŁKI WITAJĄ

 

 

„KOTKI”

W miniony piątek przed śniadaniem zawitali do naszej Sali mali, niespodziewani goście. Maleńkie kotki, które przywiozła do pokazania nasza koleżanka Kasia. Pięcioro małych czworonogów schowanych w koszyczku bardzo nas zaskoczyło, kociaki były milutkie, puszyste i każdy chciał je pogłaskać. Maleństwa nie mogły z nami długo zostać, bo czekała na nie ich kocia mama. Dziękujemy za niespodziankę.


 


 

„WIELKI SUKCES MARCELINKI”

 

W dniu 19 czerwca do naszego Przedszkola została doręczona przesyłka z Przedszkola Miejskiego Nr1 w Mielcu organizatora Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego zatytułowanego „Moja przygoda z Kubusiem Puchatkiem”. Jej zawartość bardzo nas ucieszyła, gdyż był w niej dyplom dla  naszej koleżanki Marcelinki, która zajęła  w  Ogólnopolskim konkursie III miejsce w kategorii dzieci 3 i 4 letnie.  Marcelinka pokazała nam jakie otrzymała upominki, a my jesteśmy z niej bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.

 

Pragniemy dodać, iż konkurs odbywał się pod patronatem czasopisma „Bliżej Przedszkola” i to na łamach ich stron ogłoszone są wyniki konkursu oraz umieszczone nazwiska laureatów i ich opiekunów, którzy przygotowali ich do konkursu:

 

http://blizejprzedszkola.pl/wyniki-3078,moja-przygoda-z-kubusiem-puchatkiem


 


 

"TO MY PSZCZÓŁKI WSPANIAŁE"

 

A tak pięknie prezentujemy się w koszulkach z naszymi imionami, które ozdabialiśmy razem z naszymi paniami w przedszkolu.


 

 

„ZDROWE I KOLOROWE KANAPKI”

 

W czasie zajęć o tematyce "jak dbać o zdrowie?" rozmawialiśmy z panią o prawidłowych nawykach żywieniowych - poznaliśmy składowe piramidy żywieniowej, konieczności dbania o higienę osobistą oraz gdzie szukać pomocy, gdy nasze zdrowie szwankuje. Wiemy jak ważne jest wykonywanie ćwiczeń gimnastycznych oraz stosowanie prawidłowej diety. Dlatego, by nie być gołosłownym przygotowaliśmy samodzielnie kanapki z użyciem szyneczki, żółtego sera i warzyw. Samodzielnie kroiliśmy produkty, smarowaliśmy pieczywo masełkiem, nakładaliśmy pokrojone warzywa i zajadaliśmy się zdrowymi przekąsami.

 


 

„WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA”

 

W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka razem z grupą maluszków wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Doroty i Dominika Maciągów z Sobowa. Z przedszkola wyjechaliśmy autobusem punktualnie o godzinie 9.00. Bardzo lubimy jeździć autobusem więc na miejsce dotarliśmy bez problemu. Gospodarze już nas oczekiwali. Powitali nas bardzo serdecznie, z uśmiechami na twarzach. Pani Dorotka zaprosiła nas do domu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak w specjalnej maszynie w „wirówce” oddziela się mleko i śmietanę. Oczywiście śmietany było zdecydowanie mniej niż mleka. Zobaczyliśmy też maselnicę, w której robi się masło. Chętne dzieci oraz pani dyrektor ubijali śmietanę i po kilkunastu minutach zrobiliśmy prawdziwe i zdrowe, bo bez konserwantów masło. Widzieliśmy także jak się robi biały ser, którego mogliśmy od razu skosztować. Był naprawdę pyszny.


 

Kolejnie poszliśmy do ogródka przydomowego, gdzie rosną truskawki, selery, czosnek, cebula, fasola, marchewka, cukinia. A w tunelu rosną pomidory. Widzieliśmy już małe zielone pomidorki. Na drzewach zaobserwowaliśmy też małe, zielone jabłuszka, a także agrest. 

Następnie poszliśmy do pomieszczenia gzie znajdował się ogromny śrutownik, w którym mieli się zboże na pasze dla zwierząt. Taką paszą karmiliśmy świnie. Następnie przeszliśmy dalej gdzie były krowy i byk. Te zwierzęta również mogliśmy pokarmić tylko tym razem siankiem.
Później przeszliśmy dalej z panem Dominikiem, który pokazał nam różne rolnicze maszyny takie jak: kombajn, różne traktory, podnośniki, przyczepy, na których przewozi się ziemniaki lub zboże. Widzieliśmy także w stodole stosy poukładanych bali z siana owiniętych folią,z którego robi się kiszonkę dla krów. Widzieliśmy także ogromne silosy, w których przechowuje się zboże. Niektóre dzieci karmiły tym zbożem kury. 

Każde dziecko miało okazję wejść na ogromny traktor i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Naprawdę był ogromny. Nasz kolega Kuba O. razem z panią dyrektor mierzyli tylne koło tego pojazdu.


 

Na koniec poskakaliśmy trochę na trampolinie, która była rozłożona w ogrodzie. Pani Dorotka poczęstowała nas sokiem z jabłek oraz pysznym ciastem – biszkopt z masą truskawkową. Pycha :-)! Mogliśmy pobawić się zabawkami Piotrusia synka gospodarzy, a także pohuśtać się na huśtawce.


 

Na koniec razem z gospodarzami zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Pięknie podziękowaliśmy naszym gospodarzom za wspaniałe przyjęcie wręczając laurkę. Pożegnaliśmy się życząc wszystkiego dobrego i wróciliśmy do przedszkola.


 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy obfitych plonów.

 

 

Po obiedzie poszliśmy na ogród przedszkolny, gdzie malowaliśmy kredą, odpoczywaliśmy na kocach, a także bezpiecznie bawiliśmy się na zjeżdżalni, piaskownicy, huśtawce i drabinkach. To był naprawdę wspaniały dzień! 

 

"RECHOTEK" - FILM ANIMOWANY

 

Pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata! Wielka podróż czasem zaczyna się od żabiego skoku. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu. Na swej drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?


 


 

„U WETERYNARZA”

 

W dniu 26 maja mieliśmy przyjemność zwiedzenia Centrum Weterynaryjnego MAMUT  prowadzonego przez państwa Katarzynę i Wojciecha Oręziaków.


 

Całą podróż rozpoczęliśmy od podróży autobusem komunikacji miejskiej, która wzbudziła nie lada emocje, po dotarciu na miejsce przywitali nas mili właściciele, zaprezentowali poczekalnię oraz rejestrację dla czworonożnych pacjentów. Zapoznali nas ze sposobem zakładania karty dla pacjentów Centrum oraz sposobem ważenia zwierząt.


 

Następnie zostaliśmy zaproszeni do gabinetu lekarskiego gdzie oglądaliśmy modele zdrowego i chorego psiego ucha, prawidłowo utrzymanego i zadbanego psiego pyszczka oraz modele kości, które ulegają zużyciu. Właściciele Centrum za pomocą kamery pokazali nam wnętrze kociego uszka, kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie laboratorium w którym dokonywana jest analiza wyników badań podopiecznych przychodni.


 

W Centrum znajduje się również szpital dla zwierząt, w którym czworonożni pacjenci dochodzą do pełnego zdrowia pod fachową opieką.


 

Oglądaliśmy również sale operacyjną w której dokonywane są różne skomplikowane zabiegi i operacje czworonożnych pacjentów centrum. W Centrum funkcjonuje również pomieszczenia do wykonywania zdjęć RTG.


 

Pani Kasia i Pan Wojtek przybliżyli nam też zawód Grumera czyli psiego fryzjera. Widzieliśmy wannę do kąpieli zwierząt, specjalny stół do zabiegów fryzjerskich oraz specjalistyczną suszarkę dla zwierząt. Na zakończenie i pożegnanie zostaliśmy poczęstowani słodziutkimi cukierkami.


 

Dziękujemy za ciekawe spotkanie :-).

 


 

"DZIEŃ MAMY I TATY"

 

W piątek 22 maja w ŚDK-u odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Rodzice najpierw mieli okazję obejrzeć występy artystyczne. Po części artystycznej wręczyliśmy prezenty, które samodzielnie zrobiliśmy. Mamy otrzymały piękne korale z kolorowych koralików, kwiatków i słomek do napojów, natomiast tatusiowie gry przygodowe „Piracki Skarb”.

 

Dla rodziców naszych kochanych!
 

 

 

 

 

 

 

Życzymy Wam serdecznie,

 

Byście żyli nam sto lat,

 

By słońce Wam świeciło,

 

Byście byli jak kwiat.
 

 

Jak najdłużej bądźcie wzorem,

 

przewodnikami w drodze świata,

 

byśmy mogli iść Waszym torem

 

od dzieciństwa w późne lata.
 

 

Dziękujemy Wam serdecznie

 

za serce  Wasze złote

 

My urwisy Was kochamy

 

nie zapominajcie nigdy o tym :-).
 
 
 
 
 

więcej...


 

"ŚWIĘTUJEMY ROCZNICĘ URODZIN NASZEGO PATRONA"

 

18 maja w naszym przedszkolu świętowaliśmy rocznicę urodzin naszego patrona Świętego Jana Pawła II. Z tej okazji odbył się przegląd muzyczno - literacki pt. "Piosenki dla Papieża". Każda grupa pięknie śpiewała lub recytowała utwory papieskie.

Na zakończenie dostaliśmy pamiątkowe dyplomy i książki o Św. Janie Pawle II oraz wspólnie zaśpiewaliśmy "Barkę" ulubioną pieśń naszego patrona.
więcej...

 

"DOM" - FILM ANIMOWANY

 

Razem z grupą Motylków 29 kwietnia kolejny już raz wybraliśmy się na wspólny seans do Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Tym razem oglądaliśmy animowaną komedię. Opowiada ona  historię przybysza z kosmosu, który doprowadza wszystkich do szału swym wiecznym optymizmem, musi uciekać przed ścigającymi go przedstawicielami swej własnej rasy i ukrywa się na Ziemi. Tu zaprzyjaźnia się z wyjątkowo upartą kilkunastoletnią dziewczyną i wspólnie z nią musi ocalić naszą planetę przed kosmiczną inwazją.


 

 

„U ROLNIKA NA WSI”

 

Podczas rozmów na temat pracy rolnika oraz zwierząt mieszkających na wsi wykonaliśmy swoją farmę, w której zamieszkały owce, krowy, konie, indyki.

 

 

„TEATRZYK - GUCIO ZACZAROWANY”

 

W dniu 9 kwietnia do naszego Przedszkola zawitał teatrzyk z Nowego Sącza z przedstawieniem "Gucio Zaczarowany", Dzieci miały okazję oglądać przygody głównego bohatera, który został zamieniony w owada gdyż bał się pracowitości, nie chciał się uczyć,ale po napotkanych przeszkodach obiecał, stanowczą poprawę i wrócił do swojej mamy.


 

 

"10 ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA NASZEGO PRZEDSZKOLA"

 

Wspólnie z kolegami z grupy "Motylków" spotkaliśmy się przy tablicy przygotowanej z okazji 10-tej rocznicy śmieci patrona naszego Przedszkola - Świętego Jana Pawła II. 

„PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W GRUPIE MOTYLKÓW”

 

Nasi koledzy z grupy 5-latków wraz ze swoimi Paniami przygotowali dla przedszkolaków i pracowników przedszkola przedstawienie związane tematycznie z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi. Motylki przedstawiły wesoły i piękny program, który wprowadził zgromadzonych w nastrój nostalgii i przypomniał dzieciom o Wielkanocnej tradycji.

 

 

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

więcej...

 

"TEATRZYK - WILK WITEK"

 

W dniu 1 kwietnia do naszej placówki zawitał teatrzyk z Tarnobrzeskiej firmy ECO z przedstawieniem „Wilk Witek”, który poruszał tematykę związaną z oszczędzaniem energii cieplnej oraz zwrócił uwagę na konieczność niesienia pomocy potrzebującym. Wilk Witek okazał się przyjaznym wilkiem, który pomógł „Czerwonemu Kapturkowi” i jego mamie naprawić zepsuty kaloryfer i wyjaśnił, iż nie wietrzy się mieszkania przy odkręconym kaloryferze. Zaś Kozicy pomógł otworzyć zatrzaśnięte drzwi i wpuścić jej zmarznięte koźlęta do ciepłego domu, zaś „Trzem małym świnkom” zreperował dach przez który uciekało ciepło. Na zakończenie okazało się, iż jego przyjaciele mają dla niego niespodzianki i są wdzięczni za okazaną pomoc.

 

 

Na zakończanie każdy z nas otrzymał książeczkę z przygodami „Wilka Witka”.


 

W czasie dzisiejszych zajęć wykonaliśmy śmieszne pieski, które nie chciały zostać w przedszkolu i zabraliśmy je ze sobą do domu.

 

 

"NA PLACU ZABAW"

 

Korzystając z ciepłej i słonecznej pogody już coraz częściej wychodzimy na nasz ukochany plac przedszkolny, który jest miejscem zabawy podejmowanej indywidualnie lub wspólnie z rówieśnikami. Jest dla nas także źródłem radości, relaksu, odpoczynku, nabywania wielu sprawności ruchowych i pokonywania przeszkód.

 


 

„ŻEGNAJ MARZANNO TY ZIMOWA PANNO!”

 

20 marca w naszym przedszkolu wszystkie przedszkolaki pożegnały zimę i z radością powitały nową porę roku - upragnioną wiosnę. Występ rozpoczęły maluszki, które pięknie pożegnały zimę, następnie my 4-latki z piosenką na ustach powitaliśmy wiosnę. Występ zakończyły nasze starszaki, które zaprezentowały równie piękne piosenki o przybyłej porze roku.

Następnie wszyscy wybraliśmy się w kolorowym korowodzie z instrumentami perkusyjnymi i kolorowymi bibułami oraz oczywiście z Marzanną, aby przejść alejkami wokół naszego przedszkola i na Pl. Bartosza Głowackiego. Po powrocie Marzannę pozostawiliśmy w piaskownicy w ogrodzie przedszkolnym.

więcej...

 

"SYMPATYCZNE BOCIANKI"

 
 

Z dalekiej podróży
do was tu przybyłem.
Na starym kominie
swe gniazdo uwiłem.

Kiedy spaceruję
dostojnie po łące
prędko uciekają
żaby kumkające.

 


 


 

"Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE"

 

 

We wtorek 17 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Michała Marczaka w Tarnobrzegu. Pani bibliotekarka przyjęła nas w oddziale przeznaczonym dla dzieci  - takich najmłodszych jak my, i dla tych troszeczkę od nas starszych. Nasze spotkanie rozpoczęło się krótką rozmową na temat tego, że książka to źródło wiedzy, z których możemy dowiedzieć się bardzo ciekawych informacji, posłuchać ciekawych historii i baśni. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Leśna biblioteka” i wiersza „Lokomotywa”, który ilustrowaliśmy ruchowo.


Następnie wyruszyliśmy wszyscy w pociągu w celu zwiedzania biblioteki. Poznaliśmy różne księgozbiory, dowiedzieliśmy się w jaki sposób wypożycza się książki i, że koniecznie w tym celu trzeba założyć kartę biblioteczną. Każde dziecko wybrało sobie jedną książeczkę z działu dla najmłodszych głównie były to różne przygody z serii książeczek o „Kubusiu Puchatku”, ale i nie tylko.

Bardzo spodobały nam się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądaliśmy. Jednakże większą frajdę sprawiło nam oglądanie różnego rodzaju atlasów o: motocyklach, samochodach, roślinach, zwierzętach, bajkach oraz książeczek z trójwymiarowymi ilustracjami.


Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Na zakończenie wręczyliśmy wiosenną laurkę przygotowaną razem z naszą panią i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.


 

 

 

"SPOTKANIE Z BAJKĄ"

 

Tematyką mijającego tygodnia było spotkanie z bajką. W tym czasie przypomnieliśmy sobie różnorodne bajki czytane z książeczek, opowiadaliśmy o naszych ulubionych bohaterach z bajek, rysowaliśmy ich na dużych kartkach. Jedną z najczęściej czytanych w naszej grupie bajek jest "Jaś i Małgosia" dlatego też dziś na zajęciach plastycznych samodzielnie składaliśmy domek baby Jagi oraz wypychaliśmy pacynki, które w domu mogą służyć nam tak samo jak w prawdziwym teatrze.

 

 

 

TEATRZYK „KRÓLOWA ŚNIEGU”

 

Jedną z najpiękniejszych baśni J.Ch. Andersena jest baśń Królowa Śniegu. Waśnie z tą opowieścią zawitał do naszego Przedszkola jeden z najciekawiej prezentujących się teatrzyków Fiku Miku. Sympatyczni aktorzy wraz z pacynkami i ciekawymi rekwizytami przypomnieli nam tą cudną baśń. Kai i Gerda główni bohaterowie, którzy zostali rozdzieleni przez złą królową po wielu perypetiach i długich poszukiwaniach odnaleźli się i na zawsze zostali prawdziwymi przyjaciółmi.

 

Po zakończonym spektaklu, mogliśmy pooglądać teatralne pacynki i kukiełki.


Na zakończenie zaś tradycyjnie zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

więcej...


 

"BAŁWANKOWA RODZINA"

 

Wszystkie dzieci kochają zimę i cieszą się ze śniegu. Wówczas można jeździć na sankach, rzucać się śnieżkami lub też ulepić wspaniałego bałwana. My postanowiliśmy już nie czekać na śnieg i na zajęciach plastycznych zrobiliśmy piękne bałwanki. Co prawda nie ze śniegu tylko z płatków kosmetycznych, ale frajdy i tak było dużo.

Nasze prace można podziwiać na tablicy w szatni przedszkolnej. Serdecznie zapraszamy :-).

 

 


 

 

 

"ŚWIĘTO NASZYCH KOCHANYCH BABĆ I DZIADZIUSIÓW"

 

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 22.01.2015r o godzinie 10.30 w TDK - u odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości każda grupa przygotowywała program artystyczny.

My 4-latki razem z 3-latkami wystawiliśmy muzyczną baśń zimową o „Królowej Śniegu”.

więcej...

 

„BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU”

 

Bal karnawałowy to dzień niezwykły i długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiliśmy się w rytm muzyki i śpiewu. Dziewczynki przebrane w długie, powłóczyste balowe suknie księżniczek, czy też dam dworu, zaś chłopcy najczęściej wybierali strój Batmana, Spidermana, Pirata i Policjanta. Podczas trwania zabawy odbyły się różne quizy i konkursy. Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości.

więcej...

 

"CHOINKA, CHOINKA, CHOINKA ZIELONA"

 

W kącie naszej sali, pięknie przystrojona

panna choineczka uśmiecha się do nas.

Na jednej gałązce piernikowe ludki,

a na innej siedzą małe krasnoludki

Wkoło tańczą dzieci, kolędy śpiewają,

Na choince świecidełka, radośnie wieszają.

 

 

 

"TEATRZYK - JAŚ I MAŁGOSIA"

 

 

 

"ŚWIĄTECZNY WYSTĘP MOTYLKÓW"

 

Przedszkolaki z grupy 5-latków zaprosiły wszystkie dzieci na występ pt. "Niby Jasełka czyli Świąteczne Zamieszanie”. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy przedstawienie. Po występie podzieliliśmy się opłatkiem i życzyliśmy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


 

 

„WITAMY CIEBIE NASZ UKOCHANY ŚWIĘTY MIKOŁAJU"

 

W dniu 5 grudnia do Naszego Przedszkola wszyscy przywędrowaliśmy ubrani na czerwono i z wielkim nadziejami na spotkanie najlepiej nam znanego świętego -  Świętego Mikołaja.  Na zajęciach z naszymi paniami utrwalaliśmy poznane piosenki i wiersze o miłym gościu w czerwonym kubraczku.

 

Po obiedzie wraz z kolegami z innych grup spotkaliśmy na sali starszaków, gdzie rodzice naszych kolegów  z innych grup zaprezentowali swoje umiejętności teatralne w przedstawieniu „Pomocnicy Świętego Mikołaja potrzebni od zaraz”. Śnieżynki i Elfy jako pomocnicy świętego miały nie lada problem, gdy otrzymali ważną wiadomość, iż Mikołaj jest chory i nie może rozwieść i dostarczyć dzieciom wymarzonych upominków. Śnieżynki jednak wpadły na pomysł jak skutecznie pomóc Mikołajkowi. Przygotowały dla niego wywar z warzyw, czosnku i cebuli by jak najszybciej wrócił do pełni zdrowia i udało się. Mikołaj wyzdrowiał i odwiedził nasze przedszkolaczki. Każdemu z osobna wręczył pakunek i pięknie pozował do wspólnych zdjęć. To nietypowe ujęcie spotkania ze Świętym Mikołajem okazało się miłym przeżyciem i wzbudziło ogromne zainteresowanie dzieci.


więcej...

  

 

 

 

PROSIMY O GŁOSY!!!

 

 

 

Bardzo prosimy o oddanie głosów na wykonaną pracę: "Butelkowy słoń ruralski". Do słonia dołączyła także stonoga zrobiona z rolek po papierze toaletowym i palma zrobiona przez 5-latki. Głosowanie rozpocznie się 27 listopada o godzinie 12.00 i potrwa do godziny 23.00 dnia 1 grudnia. Aby zagłosować na pracę należy zalogować się na stronie http://www.buliba.pl/konkursy/wielki-konkurs-ekologiczny-2014/?utm_source=buliba&utm_medium=odsylacz&utm_campaign=eko2014 a następnie przejść do zakładki GALERIA, w pierwszym polu wybrać województwo, w drugim wpisać "TARNOBRZEG" lub nazwę pracy "BUTELKOWY SŁOŃ RURALSKI", po czym wyszukać naszą pracę i oddać swój głos. Na głosujących czekają nagrody! Bardzo prosimy o zachęcenie do głosowania swoich znajomych.


 

 

"ZABAWA ANDRZEJKOWA"

 

Czary - mary, Czary - mary

Niech się spełnią

Andrzejkowe czary !

 

 

 

"ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA"

 

W dniu 25.11.2011r. obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy z nas przyszedł do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Były tańce z misiami, quizy i misiowe kolorowanki, a także małe co nieco - miodek i ciasteczka.


 

 

EKOLOGICZNA STONOGA

 

Na zajęciach z edukacji przyrodniczej uczyliśmy się segregować śmieci oraz wykorzystywać je m.in w pracach plastycznych. Nasza ekologiczna stonoga zrobiona jest z rolek po papierze toaletowym, kolorowych ulotek, talerzyka papierowego.

Nasza ekologiczna stonoga dołączyła do ekologicznego słonia 6-latków i ekologicznej palmy 5-latków.

 

 

TEATRZYK „KOZIOŁEK MATOŁEK”

 

24 listopada w Przedszkolu odbyło się spotkanie z Koziołkiem Matołkiem. Mieliśmy okazję poznać niektóre jego przygody oraz własnoręcznie podkuć bohatera uroczystości. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy przy odgadywaniu powiedzonek o kozach oraz podczas „podróży” pociągiem do Pacanowa. Na koniec spotkania otrzymaliśmy pamiątkowe pieczątki i zostaliśmy wpisani do „Klubu Koziołka Matołka”.

 

 

"11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI"

 

Dzisiaj wielka jest rocznica-

11 Listopada !

Tym, co padli za Ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa.

 

Dnia 07.11.2014r dzieci z grupy 5-latków przedstawiły piękny montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Narodowego 11-go Listopada.

 

 

"GRZYBEK TU, GRZYBEK TAM"

 

Grzybek tu, grzybek tam
Ty go nie znasz! Ja go znam!

Tu borowik kłania się,
A muchomora nie bierz, nie!

 

Grzybek tu, grzybek tam.
Pełen koszyk grzybów mam.

Żegnaj lesie miły nasz,
bo do przedszkola wracać czas.

 

 

„WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK CHOINKOWYCH”

 

W dniu 23.10.2014r. razem z grupą „Motylków” pojechaliśmy na wycieczkę do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Poznaliśmy cały cykl produkcyjny świątecznych ozdób. Zobaczyliśmy jak się wydmuchuje, srebrzy, maluje oraz dekoruje bombki choinkowe. Sami też mieliśmy okazję udekorować bombkę zgodnie z własną inwencją twórczą. Na pamiątkę pobytu otrzymaliśmy bombkę z wypisanym własnym imieniem. Pełne wrażeń, bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola. Wszystkim nam wycieczka bardzo się podobała.


więcej...

 

"SPACER DO LASU BULOŃSKIEGO NA OSIEDLU PRZYWIŚLE"

 

Korzystając z przepięknej pogody w minionym tygodniu wybraliśmy się na spacer do Lasku Bulońskiego na osiedlu Przywiśle. Spotkaliśmy tam kilku jego mieszkańców sympatyczne wiewiórki, wrony oraz pieski spacerujące ze swoimi właścielami. Obserwowaliśmy także kolory jesieni, kształty liści, kolory kory drzew. Zebrane liście wykorzystaliśmy do działań plastycznych i matematycznych, gdyż układaliśmy dywany z liści oraz tworzyliśmy obrazy drzew, które można oglądać na tablicy w szatni.

 

 

"SPACER DO SKLEPU OWOCOWO-WARZYWNEGO"

 

07.10.2014r razem z panią wybraliśmy się na wycieczkę dydaktyczną, do sklepu owocowo-warzywnego p. Magdaleny Chwały (mama Gabrysia z grupy Motylków). Mieliśmy możliwość zobaczyć bogactwo barw, kształtów i gatunków różnych warzyw i owoców zgromadzonych w jednym miejscu.

Zwiedzaniu straganu towarzyszyły nie tylko doznania wzrokowe. Mogliśmy też poczuć aromat świeżych owoców i warzyw, wzbogacając swoją percepcję wrażeń węchowych.

Do kącika przyrody wybraliśmy wielką gruszkę, którą z pomocą zważyła Lenka i jak się okazało ta gruszka ważyła prawie kilogram :-)

Na zakończenie naszej wizyty p. Magda sprawiła nam wielką niespodziankę. Każdy z nas dostał po pysznym jabłuszku. Chcąc się odwdzięczyć w imieniu całej naszej grupy Piotruś wręczył "ziemniaczaną damę", którą zrobiliśmy razem z panią.

Wracając do przedszkola zrobiliśmy mały postój przy naszej ulubionej fontannie.

Gruszka znalazła swoje miejsce na półce w kąciku przyrody, a my zajadaliśmy się suszonymi owocami: śliwkami i żurawiną, które również dostaliśmy w prezencie.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy p. Magdalenie Chwała za gościnę i pyszne, bardzo zdrowe prezenty :-).

 

 

"ZIEMNIACZANE LUDZIKI"

 

Każde dziecko dobrze wie, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe i należy je jeść, aby prawidłowo się rozwijać. Jednakże tego dnia nie kucharzyliśmy. Postanowiliśmy zrobić ludziki z warzyw. Efekty naszej pracy można zobaczyć na wystawie przed salą.

 

 

"ZABAWY W OGRODZIE"

 

 

 

„OWOCOWE DRZEWKA”

 

 

W minionym tygodniu podczas rozmowy na temat darów jesieni, jej kolorów oraz zmian zachodzących w przyrodzie poznaliśmy owoce pochodzące z sadu. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy śliczne drzewa Jabłoni i Śliwy. Każdy z nas malował pień i koronę drzewa, skręcaliśmy bibułkowe kuleczki w kolorze fioletowym i czerwonym. Na zakończenie wszystko dokleiliśmy i złożyliśmy w całość. Nasze prace można podziwiać w szatni :-)


 

 

 

 

„CZARNA OWIECZKA”

 

 

Miesiąc Październik w naszym Przedszkolu zaczęliśmy od wizyty Teatru Bazyl z przedstawieniem zatytułowanym „Czarna Owieczka”.  Aktorzy wraz z pacynkami w ciekawy sposób zaprezentowali ważne dla każdego wartości jak tolerancja, niesienie pomocy innym, dążenie do realizacji swoich marzeń i wiarę w siebie.

 

Główną bohaterką przedstawienia była Mela, owieczka o czarnym futerku nie akceptowana przez inne zwierzęta z zagrody. Cała akcja działa się w górach w których grasował zły zbój, który ograbiał najbiedniejszych i nie bał się nikogo z wyjątkiem najdzielniejszego górala Janosika. Gdy po raz kolejny zbój okradał kurnik, Mela jako jedyna odważyła się przeciwstawić złoczyńcy i została bohaterką całej zagrody.

więcej...

 

"WSPÓLNE MALOWANIE"

 

27 września w ramach akcji Dulux Let’s Colour budynek naszego przedszkola uległ kolorowej metamorfozie. Pani dyrektor Małgorzata Korczak rozpoczęła imprezę witając serdecznie wszystkich zaproszonych gości, rodziców i mieszkańców miasta. Następnie nasze 6-latki zaprezentowały występ pt. "Kolorowe kredki". Po krótkim występie rozpoczęło wielkie, wspólne malowanie.

Na dzieci czekało wiele atrakcji. W strefie dzieci każde dziecko mogło zrobić dla siebie i bliskich kolorowe plakietki, a także porysować kredkami. Wiele dzieci uczestniczyło w malowaniu twarzy. Natomiast na zmęczonych malarzy czekały grilowane kiełbaski, bigos i słodkie ciasto.

Odbyło się także roztrzygnięcie konkursu organizowanego przez firmę Polaris pt.: „Tarnobrzeg – kolorowe miasto”. Zadaniem dzieci było zobrazowanie wizji na temat tego, skąd biorą się kolory. Prace konkursowe mogły także przybrać formę projektów zmian budynków naszego miasta.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

Wszyscy dzielnie pomagali jak mogli.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom zaangażowanym w projekt Dulux Let's Colour.

więcej...

 

"OWOCE I WARZYWA Z MASY SOLNEJ"

 

Podczas rozmowy o darach jesieni w€“ nadchodzącej dużymi krokami nowej pory roku. Dowiedzieliśmy się jakie owoce możemy spotkać w sadzie, a jakie w ogrodzie. Wraz z pomocą pani wykonaliśmy swoje kolorowe owoce i warzywa. Z przygotowanej masy solnej każdy lepił swój ulubiony owoc lub warzywo. Powstały miedzy innymi śliczne, kolorowe jabłka, gruszki, winogrona, śliweczki, cebula, czosnek i dynie.

„Owoce” naszej pracy można oglądać w kąciku przyrody w naszej sali. 

 

WYCIECZKA NA LOTNISKO „JASIONKA” W RZESZOWIE

 

12 września razem z grupą "Motylków" i "Biedronek" wyruszyliśmy do Rzeszowa, a dokładniej do portu lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Podróż autobusem upłynęła nam bardzo przyjemnie. Na miejscu czekała już na nas przemiła pani, która oprowadziła i opowiedziała nam o ogólnych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na lotnisku. Obserwowaliśmy odprawę bagażu, wiemy już co wolno zabrać ze sobą na pokład samolotu, a czego nie. Obserwowaliśmy z tarasu widokowego moment startu i lądowania samolotu oraz obsługę samolotu podczas postoju.

 

Ogromnym przeżyciem dla nas było wejście na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej i przejście przez punkt kontroli bezpieczeństwa. Następnie oglądaliśmy samochody bojowe Straży Pożarnej pracującej na lotnisku oraz ich wyposażenie. Strażacy zademonstrowali m. in. sprzęt do ratowania pasażerów samolotów oraz działanie armatek wodnych.

 

Zmęczeni, ale pełni wrażeń oraz szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola.

więcej...

(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.