Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 

 

Naszym wspaniałym maluszkom życzymy cudownych, pełnych słonka i radości wakacji. Życzymy abyście odpoczęły i cieszyły się z uroków miejsc, które odwiedzicie oraz pełne energii, bezpiecznie powróciły do nas we wrześniu. Do zobaczenia! Smile

 

 

DZIEŃ DZIECKA

 

 

Nasze maluszki dwa dni świętowały swoje święto-Dzień Dziecka. W środę 1 czerwca bawiły się w przedszkolu do zorganizowanych zabaw przy muzyce, z balonikami oraz bańkami mydlanymi.

 

2 czerwca zaś maluszki świętowały Dzień Dziecka w tarnobrzeskim „Figlolandzie”. Dużą atrakcją był dla nich już sam przejazd autobusem. Wszystkie dzielnie, grzecznie i z uśmiechem czerpały radość z podróżowania. W Figlolandzie dzieci bawiły się doskonale, wspinając się, zjeżdżając ze ślizgawek oraz „pływając” w basenie z kolorowymi kulkami. Śmiechom i szaleństwom nie było końca także na ogromnym dmuchanym zamku. To był czas pełen wrażeń. Maluszki na pewno na długo zapamiętają ten niezwykły dla nich dzień.

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

23 maja do naszego przedszkola zawitali Rodzice maluszków by świętować Dzień Mamy i Taty. Dzieci pięknie, z odwagą i radością zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki. Występ zakończyły piosenką, do której same stworzyły akompaniament. Po zakończeniu części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom wykonane przez nich upominki.  Uroczystość wypadła doskonale. Rodzice, jakże dumni ze swoich dzieci, byli bardzo szczęśliwi i nie kryli wzruszenia.

 

 

PRZYGODA Z BIBLIOTEKĄ

 

W piątek 13 maja maluszki spędziły bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Tego dnia podczas zajęć rozmawialiśmy na temat książek. Dzieci dowiedziały się, po co są książki, jakie są ich rodzaje, jak wyglądają i co zawierają. Ponadto ustaliliśmy wspólnie jak należy się obchodzić z każdą książką oraz gdzie można je kupić. Dzieci pracując przy stolikach, wybierały dowolne bajki i oglądały je wesoło przy tym rozmawiając. Najciekawszym punktem tego dnia była wycieczka do biblioteki publicznej przy ulicy Szerokiej. W oddziale dla dzieci bardzo serdecznie przywitała i przyjęła nas pani bibliotekarka, opowiadając wiele ciekawostek dotyczących tego miejsca. Maluszki zajęły wyznaczone im miejsca i  z uwagą słuchały bajki, która dla nich przygotowano.
Wycieczka okazała się duża atrakcją dla naszych maluszków. Z wielkim zainteresowaniem słuchały, spacerowały miedzy pólkami z książkami oraz oglądały bajki, które przygotowała dla nich pani bibliotekarka.

 

 

DBAMY O NASZE ŚRODOWISKO

 

W tym tygodniu tematem przewodnim zajęć naszych maluszków był las i jego mieszkańcy. Podczas wielu rozmów i zabaw poruszyliśmy także sprawę dotyczącą dbania o lasy, parki i nasze otoczenie. Podczas zajęć rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest segregowanie śmieci i dlaczego powinniśmy to robić. Dzieci poznały rodzaje koszy na różne odpady, mogły również samodzielnie posegregować śmieci. Na koniec za zaangażowanie i dobrze wykonane zadanie wszystkie maluszki otrzymały  listki Małego Ekologa.:)

 

 

"PSOTY I KŁOPOTY NIESFORNEGO BODO"

 

We wtorek 19 kwietnia po raz kolejny zagościł u nas teatrzyk Bazyl z przedstawieniem "Psoty i kłopoty niesfornego Bodo". Dzieci w ogromnym skupieniu obejrzały występ. Z zachwytem patrzyły na piękne kostiumy oraz na występujące zwierzątka. Aktorzy zachęcali dzieci do wspólnego śpiewu a także do czarów.  Przedstawienie niosło ze sobą bardzo mądre i ważne przesłanie mówiące o tym, by szanować i dobrze traktować zwierzęta. Na koniec udało nam siię zrobić pamiątkowe zdjęcie.

 

 

NASZE MIASTO

 

Pierwszy tydzień kwietnia rozpoczęliśmy tematem "Moje miasto". Dlatego też aby lepiej zapamiętać ciekawe miejsca Tarnobrzega wybraliśmy się na spacer, tym bardziej, że pogoda bardzo nam dziś dopisała. Przyjrzeliśmy się budynkowi Urzędu Miasta, powędrowaliśmy na nasz Plac Czerwony, przywitaliśmy się z Bartoszem Głowackim oraz podziwialiśmy Klasztor O.O. Dominikanów. Maluszki z radością ale także z ogromnym zainteresowaniem spacerowały po naszym pięknym mieście.

 

 

ŻEGNAMY ZIMĘ, WITAMY WIOSNĘ


W naszym przedszkolu 22 marca pożegnaliśmy zimę. Nasze trzylatki wraz z grupa czterolatków przygotowały piękne przedstawienie. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki.

 

 

MINI OGRÓDEK


Nadeszła wiosna a wraz z nią w naszych główkach narodził się pomysł założenia zielonego mini ogródka. Postanowiliśmy posadzić cebulkę oraz posiać szczypiorek. Teraz każdego dnia dbamy i podlewamy nasze kiełki oraz sprawdzamy jak dużo urosły.

 

 

TEATRZYK "GAJOWY BADURA"


4 lutego maluszki uczestniczyły w bardzo ciekawym i wesołym przedstawieniu pt. "Gajowy Badura", zorganizowanym przez tarnobrzeską firmę ECO. Dzieci dowiedziały się od pana gajowego, jak należy dbać o otaczające nas środowisko, co powinniśmy robić a czego nam nie wolno. Zwierzątka występujące w przedstawieniu pokazały również nam jak należy segregować śmieci.

 

 

PTASIA STOŁÓWKA

 

Niedawno w naszym przedszkolu zagościł pan Janusz z Natury 2000. Przedstawił on dzieciom wiele ciekawych informacji na temat ptaków zimujących w Polsce oraz wyjaśnił, jak powinniśmy je dokarmiać i jak ważne jest to zwłaszcza zimą.

Przez cały styczeń  maluszki opiekowały się naszym karmnikiem w ogrodzie przedszkolnym, przynosiły różne smakołyki, czerpiąc wiele radości z dokarmiania ptaszków.

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

 

8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Nasze maluszki zamieniły się tego dnia nie do poznania w prześliczne królewny, wróżki, strażaków, piratów i różne zwierzątka. Zabawa była doskonała. Dzieci chętnie bawiły się i tańczyły w zorganizowanych zabawach. Wszystkie buzie były tego dnia bardzo radosne.

 

 

Po południu dzieci obejrzały przedstawienie pt.: "Rubinowy książe".

 

 

ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA

 

4 grudnia zagościł w naszym przedszkolu Mikołaj. Maluszki z niecierpliwością oczekiwały naszego gościa. Kiedy już się pojawił, wszystkie pięknie wyrecytowały mu wierszyk oraz wręczyły prezent - ciepły szalik, który same wykonały. Mikołaj każdego maluszka hojnie obdarował. Każdy dostał swój własny prezent. Dużą dodatkową niespodzianką były również wspólne prezenty, które dzieci dostały na grupę. Ten dzień na pewno nasze trzylatki zapamiętają na długo.

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

26 listopada to bardzo ważna data dla naszych trzylatków. Tego dnia odbyło się nasze pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przedstawiły wspaniały program artystyczny. Radośnie śpiewały piosenki, tańczyły oraz recytowały wierszyki. Żadnego z nich nie dopadła trema i wszystkie były bardzo dzielne. Pani dyrektor olbrzymim ołówkiem pasowała każde dziecko, wręczając pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Na koniec zrobiliśmy sobie piękne pamiątkowe zdjęcia:)

 

 

TEATRZYK "CYGAŃSKA BAŚŃ"

 

Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk, tym razem z przedstawieniem pt. "Cygańska Baśń". Maluszki z dużym zainteresowaniem obserwowały aktorów oraz próbowały włączyć się do śpiewu. Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie a szczególnie piękne piosenki wykonywane przez cygankę.

więcej...

 

A TAK FIKAMY NA TAŃCACH

 

Nasze "Biedronki" bardzo chętnie biorą udział w tańcach, prowadzonych przez panią Agatę.

 

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNI PAPIESKICH

 

Z okazji Dni Papieskich nasza grupa wzięła udział w przepięknej uroczystości zorganizowanej przez grupę sześciolatków. Dzieci, bardzo elegancko ubrane, zaprezentowały ciekawy program artystyczny, w którym nie zabrakło pięknych wierszy oraz wzruszających piosenek.

 

 

ROBIMY ZDROWE KANAPKI

 

Nasze maluszki coraz chętniej podejmują różne prace i działania. Pewnego piątkowego poranka udało im się przygotować pyszne, kolorowe kanapeczki.

 

 

NASZA GRUPA

 

Za nami kolejne miesiące w Przedszkolu a my już świetnie się zaklimatyzowaliśmy. Chętnie uczestniczymy w zajęciach, ładnie się bawimy, śpiewamy i tańczymy. Pośród nas zaczęły się również nawiązywać pierwsze przyjaźnie.

 


 

MIJA KOLEJNY TYDZIEŃ...

 

Kolejny tydzień w Przedszkolu. Każdego dnia widzimy coraz więcej radosnych buzi Smile.

Dużo się bawimy, ale i dużo pracujemy.

 

 

PIERWSZE DNI NASZYCH TRZYLATKÓW W PRZEDSZKOLU

 

Jesteśmy coraz bardziej odważni! Coraz ładniej się bawimy, smaczniej śpimy i uważniej słuchamy.


 

 

(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.