Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

 

BAŚNIE DALEKIEGO WSCHODU – WIDOWISKO W TDK-U

 

 

We wtorek 10 listopada, wraz z grupą pięciolatków wybraliśmy się do Tarnobrzeskiego Domu Kultury, na widowisko muzyczno – teatralne zatytułowane „Baśnie Dalekiego Wschodu”. Dzieci z ogromną uwagą obserwowały spektakl żywego aktora, w którym aktorzy, przedstawili  zgromadzonym widzom: „Baśnie Tysiąca i Jednej Nocy”.

 

 

WYCIECZKA NA CMENTARZ WOJSKOWY

 

W Dzień Zaduszny – 2 listopada, grupa „Motylków” jak co roku, udała się na Cmentarz Wojskowy, aby zapalić znicze i oddać cześć wszystkim, którzy walczyli i oddali życie, za wolność naszej Ojczyzny. Na miejscu, dzieci poznały historię Cmentarza Wojskowego, a następnie postawiły zapalone znicze na grobach żołnierzy. Wycieczka ta, była jednocześnie jedną z pierwszych lekcji historii, dla naszych najstarszych przedszkolaków.

 

 

NASZA PAŹDZIERNIKOWA JUBILATKA I JUBILACI

 

 

W miesiącu październiku swoje urodziny obchodzili: Lenka H., Antoś i Gabryś (którzy świętowali tego samego dnia).  Było oczywiście bardzo miło i serdecznie w te piękne urodzinowe dni: ciekawe  życzenia, słodki poczęstunek i tradycyjne „Sto lat!”. Naszym kochanym jubilatom i jubilatce, życzymy dużo uśmiechu i radości każdego dnia i spełnienia wielu cudownych marzeń.

 

 

SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI STRAŻY OCHRONY KOLEI

 

 

W czwartek 29 października, na nasze zaproszenie – przedszkolaków odwiedzili funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz pracownicy PKP Polskie Linie Kolejowe, którzy opowiadali dzieciom o akcji „Bezpieczne przejazdy”. Panowie w bardzo ciekawy dla dzieci sposób opowiadali o swej pracy oraz o wszelkich zagrożeniach związanych z komunikacją pociągową i przejazdami kolejowymi. Dzieci oglądały filmy animowane oraz zdjęcia z monitoringu kolejowego, po projekcji których oceniały właściwe oraz naganne zachowani ludzi podczas przejazdów pociągami oraz zachowania w pobliżu torów kolejowych lub na przejazdach. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zaprezentowali dzieciom swoje umundurowanie, opowiadali o swej pracy, po czym dzieci mogły przymierzyć; kamizelki, hełmy, potrzymać pałki i tarcze.  Spotkanie było bardzo ciekawe i ogromnie zainteresowało naszych wychowanków. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały bardzo ciekawe kolorowanki a sześciolatki książeczki z zadaniami do samodzielnego wykonania. Przedszkolaki podziękowały natomiast naszym gościom, za ciekawe spotkanie wręczając im dyplomy i kwiaty.

więcej...

 

IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS WIEDZY O ŚWIĘTYM JANIE PAWLE II

 

 

We wtorek 27 października, w naszym Przedszkolu odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o naszym Patronie – Świętym Janie Pawle II.  Program artystyczny na to wydarzenie przygotowały i pięknie zaprezentowały nasze Motylki. Nasze przedszkole w Konkursie, reprezentowała Lenka Harnik z naszej grupy, która spisała się bardzo dobrze i zdobyła wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszej Lenki i na jej ręce składamy gratulacje.


więcej...

 

SAŁATKA JARZYNOWA

 

 

W związku z tym, ze przez cały tydzień rozmawialiśmy o warzywach – poznawali ich nazwy, smak i właściwości, więc naturalnym uwieńczeniem tygodnia było wykonywanie na zajęciu technicznym czegoś z warzyw. Tym razem była to „sałatka jarzynowa”, którą robiliśmy w piątek 23 października. Nasze dzielne Motylki wykazały się talentem i kunsztem kulinarnym i z ogromnym zaangażowaniem kroiły i degustowały wszystkie przyniesione na sałatkę warzywa. Na zakończenie pozostało nam jedynie doprawienie i wymieszanie sałatki i oczywiście jej degustacja. Sałatka smakowała nam wyśmienicie, a wiele dzieci prosiło o dokładkę.

Naszą sałatką poczęstowaliśmy również personel naszej Placówki. Paniom sałatka również bardzo smakowała, a nasze panie kucharki bardzo chwaliły naszą grupę za zaangażowanie i talent kulinarny.

 

 

JARZYNOWE LALE

 

 

We wtorek 20 października, nasze Motylki robiły piękne lalki i kukiełki z warzyw. Samodzielnie rysowały i wycinały elementy twarzy (oczy, usta i noski), a z resztek włóczki robiły piękne fryzury swoim lalkom. Powstały przepiękne kukiełki z warzyw, które ozdabiają nasz hol na piętrze naszego Przedszkola.

 

 

„KAROL WOJTYŁA – Ksiądz –Biskup – Kardynał – Papież” – wystawa fotografii w TDK-u

 

 

Bezpośrednio po uroczystych obchodach „Dni Papieża Jana Pawła II” w naszym Przedszkolu, w poniedziałek 19 października, wybraliśmy się na wystawę zorganizowaną w Galerii Tarnobrzeskiego Domu Kultury, a przedstawiającą na fotografiach postać Karola Wojtyly, w różnych momentach życia oraz jego drogę  na Stolicę Apostolską w Watykanie. Nasze sześciolatki, wzbogaciły w ten sposób wiedzę o naszym Patronie i miały możliwość obejrzenia wspaniałych, unikalnych fotografii przedstawiających Karola Wojtyłę przed tym, jak został wybrany na Papieża.

 

 

DZIEŃ PAPIEŻA JANA PAWŁA II

 

W piątek 16 października w całej Polsce obchodzony był „Dzień Papieża Jana Pawła II”.  W naszym Przedszkolu również bardzo uroczyście świętowaliśmy to wydarzenie, bowiem ten wielki Polak i Papież, obecnie Święty Jan Paweł II jest Patronem naszej Placówki. Z tej okazji nasze sześciolatki , bardzo elegancko ubrane, zaprosiły wszystkich młodszych kolegów, personel oraz chętnych rodziców na uroczystość w naszej sali, podczas  której zaprezentowały piękny program artystyczny:  poświęcony i dedykowany osobie naszego Patrona – Jana Pawła II.  Uwieńczeniem naszej uroczystości było złożenie róż pod portretem – Świętego Jana Pawła II. Była to również doskonała okazja, do przypomnienia sobie głównych faktów i wydarzeń z życia Karola Wojtyły, a  później Papieża Jana Pawła II.  Wszystkim nasza część artystyczna bardzo się podobała i zostaliśmy nagrodzeni bardzo głośnymi brawami.

 

 

ROBIMY KOMPOTY

 

 

W czwartek 8 października na zajęciu technicznym, robiliśmy z naszymi sześciolatkami kompoty owocowe, które aktualnie ozdabiają nasz kącik przyrody.  Dzieci uczyły się rozpoznawać po dotyku i smaku owoce. Następnie przyniesione owoce, kroiły na drobne kawałki, które następnie wkładały do słoików. Słoiki zalewałyśmy przegotowaną wodą z cukrem, zakręcałyśmy a następnie pasteryzowały. Nasze Motylki zdobyły nowe umiejętności, a przygotowane przez nie kompoty, będą ozdabiać kącik przyrody, a w okresie zimy lub wiosny zrobimy z nich kompot – którym poczęstujemy wszystkich naszych przedszkolaków.

 


 

KOSZE PEŁNE OWOCÓW!

 

We wtorek 6 października, na zajęciu plastyczno – technicznym, ozdabialiśmy kontury owoców, techniką wydzieranki i wycinanki. Następnie nasze sprytne sześciolatki samodzielnie wycinały zrobiona przez siebie owoce. Efektem tych doświadczeń plastycznych, była piękna dekoracja z „Koszami pełnymi owoców”, która powstała na tablicy dla rodziców, w szatni.

 

 

ZMAGANIA MOTYLKÓW NA ŚCIANCE WSPINACZKOWEJ!

 

 

Piątek 2 października to dla naszych przedszkolaków bardzo atrakcyjny dzień. Po przedpołudniowych zajęciach i ciekawym teatrzyku o „Kocmołuszku”, po południu – na zaproszenie pana Arka Błasiaka -  taty naszej Liluni, wybraliśmy się na Plac Bartosza Głowackiego, gdzie chętne przedszkolaki mogły zmierzyć się z lękiem wysokości  i popróbować swoich sił na mobilnej ściance wspinaczkowej. Inicjatorzy akcji promowali w ten sposób powstanie Tarnobrzeskiego Centrum Wspinaczkowego, które być może powstanie jeśli tarnobrzeżanie, będą głosowali na ten  projekt,  w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok. Chętnych dzieci nie brakowało, i wspinanie na ściance tak spodobało się naszym dzielnym „Motylkom”, że gdyby nie konieczność powrotu do Przedszkola na podwieczorek, moglibyśmy tam spędzić całe popołudnie. To naprawdę wspaniały inicjatywa i gdyby takowe Centrum Wspinaczkowe powstało w naszym mieście – na pewno nie brakowałoby chętnych, aby z niego korzystać. Raz jeszcze dziękujemy panu Arkowi za zaangażowanie, i zaproszenie naszych przedszkolaków do zmagań na mobilnej ściance wspinaczkowej.

 

 

„KOCMOŁUSZEK” – TEATRZYK

 

 

W piątek 2 października nasze Przedszkole odwiedził Teatr Bajka z przedstawieniem zatytułowanym: „Kocmołuszek”. Przedszkolaki z uwagą obserwowały przygody chłopca „Kocmołuszka”, który nie chciał się myć i ciągle chodził brudny. Pewnego razu odwiedziła go wróżka, która po długiej rozmowie,  podarowała mu przybory toaletowe oraz zestaw do mycia ząbków. Od tej pory wszystko się zmieniło i nasz bohater z teatrzyku zaczął dbać o higienę osobistą. Przedszkolaki z ogromną uwagą oglądnęły to pouczające przedstawienie, po którym, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z aktorami.

 

 

KORALE Z JARZĘBINY

 

W czwartek 1 października na zajęciu technicznym, nasze Motylki robiły korale z jarzębiny. Troszkę trudności sprawiało nam nawlekanie koralików na cieniutkie druciki, ale zajęcie było bardzo ciekawe. Pomimo niewielkich trudności poradziliśmy sobie i z tym zadaniem, i w efekcie powstały piękne jarzębinowe korale, które ozdabiają  tablicę z pracami plastycznymi w szatni, później nasz kącik przyrody, a w okresie zimy posłużą nam jako pokarm dla ptaków.

 

 

NASI WRZEŚNIOWI JUBILACI I SOLENIZANTKA!

 

 

We wrześniu świętowali swoje urodziny: Oliwcia i Julek, natomiast Roksanka obchodziła swoje imieniny. Było dużo serdeczności, piękne życzenia, słodycze i oczywiście, nasza okazjonalna piosenka: „Sto lat!”. Naszym kochanym jubilatom i solenizantce życzymy dużo szczęścia i radości oraz wielu sukcesów w życiu!

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA!

 

30 września to dzień bardzo radosny dla naszych „małych mężczyzn” z grupy Motylków, gdyż w tym dniu, bardzo uroczyście obchodziliśmy „Dzień chłopaka”.  Były piękne życzenia od pań i dziewczynek. A nasi chłopcy zostali obdarowani przepięknymi kubkami, które na długo będą im przypominać ten niezwykły dzień.

 

 

WYCIECZKA DO PARKU DZIKOWSKIEGO!

 

 

W środę 23 września, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Dzikowskiego. Na początku wycieczki oglądaliśmy piękne rzeźby, w głównej alejce spacerowej. Następnie zwiedzaliśmy wystawę przyrodniczą „Natura 2000” mieszczącą się w pomieszczeniach w prawym skrzydle Zamku Dzikowskiego. 

 

Był też czas na zabawy w rekreacyjnej części parku. Na zakończenie naszej wycieczki -  zbieraliśmy kasztany ,żołędzie oraz kolorowe liście, z których następnego dnia robiliśmy na zajęciu plastycznym przepiękne jesienne bukiety. W drodze powrotnej do przedszkola zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Bartosza Głowackiego. Po tak wspaniałej wycieczce w radosnych nastrojach wróciliśmy do naszego Przedszkola.


 

 

„SPRZĄTANIE ŚWIATA” – AKCJA SPOŁECZNA

 

W każdy trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa kampania społeczna „Sprzątanie świata”. Akcja ta polega na sprzątaniu śmieci, które zalegają w miejscach nie przeznaczonych do ich składowania. Nasze sześciolatki i pięciolatki, również ofiarnie włączyły się do tej akcji i w piątek 18 września – wyposażone w worki i rękawiczki, poszły sprzątać tereny rekreacyjne na Powiślu. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem włączyły się do akcji, czego efektem były trzy wielkie worki śmieci, które żebraliśmy na nadwiślańskich terenach. Po tak ofiarnej akcji porządkowej,  wróciliśmy radośni do przedszkola, w przekonaniu, że dzięki nam - będzie schludniej i czyściej na świecie.

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO

 

 

W piątek 18 września 2015 roku, odwiedził nas tato Szymona Myszki z grupy 5-latków, ze swoim kolegą z pracy. Obaj Panowie są Policjantami pracującymi w wydziale Ruchu Drogowego. Panowie Policjanci  bardzo ciekawie opowiadali o swej pracy – pokazali też dzieciom wyposażenie każdego Policjanta. Ogromne zainteresowanie u naszych przedszkolaków wzbudziło przymierzanie policyjnej czapki, kajdanek oraz oglądanie policyjnej pałki czyli tonfy.

Przedszkolaki oglądały też policyjny radiowóz i jego wyposażenie. Na zakończenie spotkania, nasze sześciolatki podziękowały Panom Policjantom  piosenką, o zasadach ruchu drogowego.

 

 

SPACER PO MIEŚCIE - OBSERWOWANIE RUCHU NA SKRZYŻOWANIU ULIC

 

 

W drugim tygodniu naszej edukacji, przypominaliśmy sobie zasady ruchu drogowego i podstawowe znaki drogowe. Aby utrwalić zdobytą wiedzę w praktyce wybraliśmy się na spacer po mieście. Obserwowaliśmy też zachowanie pieszych i kierowców na skrzyżowaniu ulic. Odwiedziliśmy też naszą ulubioną tarnobrzeską fontannę i byliśmy pod Urzędem Miasta. Spacer bardzo nam się podobał a pogoda była wspaniała.


 

 

WAKACYJNE WSPOMNIENIA

 

W pierwszym tygodniu naszej edukacji – już w grupie sześciolatków, rozmawialiśmy dużo o wakacjach; wymienialiśmy wakacyjne wspomnienia i dzieliliśmy się wrażeniami z wyjazdów i pobytu w ciekawych miejscach. Efektem naszych wspomnień, była piękna grupowa praca plastyczna, wykonana kilkoma  technikami  - na dużym arkuszu szarego papieru.

 

(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.