Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

 

DZIEŃ DZIECKA W YUPI PARKU

 

Czwartek 1 czerwca to dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci. Świętowaliśmy „Dzień Dziecka” i to w sposób wyjątkowy, ponieważ wybraliśmy się na wycieczkę do Yupi Parku. Przez cały dzień bawiliśmy się wyśmienicie, korzystając z różnorodnych atrakcji tego miejsca rozrywki i zabaw dla dzieci. Poza zabawami, był również słodki poczęstunek, napoje i soki, które piliśmy w ogromnych ilościach –strudzeni licznymi i intensywnymi zabawami. Ale beztroski czas zabawy, zawsze kiedyś się kończy i po południu musieliśmy wracać do Przedszkola. Ale wesołe zabawy w Yupi Parku i niezapomniany Dzień Dziecka, będziemy jeszcze długo wspominać.

 

 

OBCHODZIMY URODZINY  NATALCI J.

 

W poniedziałek 29 maja, świętowaliśmy urodziny naszej Natalci J.. Były piękne życzenia od dzieci i pań oraz nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Następnie Natalcia częstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Naszej Natalci życzymy samych cudownych dni w życiu!!!

 


 

DZIEŃ MAMY I TATY!


W czwartek 25 maja obchodziliśmy w naszej grupie – piękne rodzinne święto – Dzień Mamy i Taty. Nasze maluszki przygotowały, a następnie zaprezentowały swoim rodzicom, piękny program artystyczny; z recytacją wierszy okolicznościowych, śpiewem piosenek i tańcami do tychże piosenek. Po prezentacji artystycznej dzieci złożyły  rodzicom życzenia i wręczyły piękne – własnoręcznie wykonane upominki; mydełka i obrazki z kwiatami. To był niezwykle radosny ale zarazem  wzruszający dzień, zarówno dla naszych kochanych wychowanków, jak i ich rodziców. Rodzicom naszych maluszków życzymy zaś, aby wszystkie następne dni przynosiły Im tyle radosnych doznań i wzruszeń!

 

 

OBCHODZIMY URODZINY ANTOSIA K.

 

We wtorek 23 maja obchodziliśmy urodziny Antosia K.. Po pięknych życzeniach i odśpiewaniu „Sto lat!”, Antoś częstował wszystkich pysznymi cukierkami. To był  bardzo radosny dzień w naszej grupie, a Antosiowi życzymy samych cudownych dni w dalszym życiu!

 

 

WARSZTATY MYDLARSKIE

 

W środę 10 maja – nasze „Motylki” uczestniczyły w „Warsztatach mydlarskich”. Dzieci poznały proces powstawania mydła a następnie same wykonywały piękne mydełka. Do specjalnych foremek dzieci wkładały ozdoby, następnie pani zalewała je ciekłą gliceryną – a po zastygnięciu z foremek wyciągaliśmy piękne, kolorowe mydełka. Indywidualnie wykonane mydełka będą doskonałym prezentem dla naszych rodziców, które wręczymy im  z okazji Dnia Mamy i Taty.


 


 

OBCHODZIMY URODZINY IGNASIA

W poniedziałek 22 maja obchodziliśmy urodziny Ignasia. Po pięknych życzeniach i odśpiewaniu „Sto lat!”, Ignaś częstował wszystkich pysznymi cukierkami i każdemu przedszkolakowi wręczał upominek – zabawkę miniaturkę. Był to bardzo radosny dzień w naszej grupie, a Ignasiowi życzymy samych cudownych dni w dalszym życiu!

 

 

OBCHODZIMY URODZINY  BLANUSI

 

W poniedziałek 8 maja, świętowaliśmy urodziny naszej Blanusi  W.. Były piękne życzenia od dzieci i pań oraz nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Następnie Blanusia częstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Naszej Blanusi życzymy samych cudownych dni w życiu!!!


 

WIELKANOCNE PRZEDSTAWIENIE – DLA PRZEDSZKOLAKÓW I RODZICÓW

 

We wtorek 11 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi – nasze maluszki przedstawiły piękny program artystyczny, który miał przybliżyć wszystkim tematykę, zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą. Piękne występy trzylatków, z ogromna uwagą oglądały wszystkie przedszkolaki i personel, natomiast po południu – rodzice naszych wychowanków, którzy to zostali  dodatkowo obdarowani przez swoje dzieci wielkanocnymi upominkami. Występy sprawiły, że w całym przedszkolu zapanowała świąteczna atmosfera.

 

 

WYJĄTKOWY GOŚĆ – TEATRZYK

 

W środę 26 kwietnia, nasze przedszkolaki oglądały teatrzyk kukiełkowy zatytułowany: „Wyjątkowy gość”. Dzieci z uwagą obserwowały losy bohaterów teatrzyku, natomiast po przedstawieniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 


„PIOTRUŚ I SMOG” – TEATRZYK W WYKONANIU FIRMY ECO

 

W piątek 31 marca przyjechała do naszego Przedszkola firma „Eco”, z przepięknym przedstawieniem ekologicznym zatytułowanym „Piotruś i smog”. Przedstawienie zachwyciło naszych przedszkolaków – było bardzo dużo śmiechu i radości ale i zmuszało do refleksji nad ogromnym zanieczyszczeniem  nasze planety Ziemi. Po przedstawieniu zrobiliśmy sobie tradycyjnie pamiątkowe zdjęcia a każdy przedszkolak otrzymał przepiękną książeczkę „Piotruś i smog”, na pamiątkę przedstawienia i odwiedzin tak miłych gości.

 

 

„KOSMICZNE KŁOPOTY” – TEATRZYK

 

W piątek 17 marca zawitali do naszego Przedszkola aktorzy z Teatru „Bajka” z humorystycznym przedstawieniem „Kosmiczne kłopoty”. Fabuła przedstawienia miała na celu zwrócić uwagę dzieci na ogromny problem zanieczyszczenia i zaśmiecenia naszej planety. Teatrzyk bardzo podobał się naszym wychowankom, a po zakończeniu przedstawienia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

WIOSENNY SPACEREK

 

W poniedziałek 3 kwietnia wybraliśmy się z naszymi maluszkami na spacer, który miał na celu wyszukiwanie oznak wiosny. Dzieci z ogromną radością obserwowały ruch i  ożywienie spowodowane przepiękna pogodą. A oznaki wiosny znaleźliśmy! Dzieci obserwowały ptaki oraz kwitnące kwiaty i krzewy: fiołki, stokrotki, tulipany i forsycje. Po tak udanym spacerze, mogliśmy spokojnie wrócić do Przedszkola!

 

 

OBCHODZIMY URODZINY ERYCZKA

 

W poniedziałek 20 marca obchodziliśmy urodziny Eryczka. Po pięknych życzeniach i odśpiewaniu „Sto lat!”, Eryk częstował wszystkich pysznymi cukierkami. Był to bardzo radosny dzień w naszej grupie, a Erykowi życzymy samych cudownych dni w dalszym życiu!

 

 

OBCHODZIMY URODZINY  ROZALCI

 

W poniedziałek 3 marca świętowaliśmy urodziny naszej Rozalci. Były piękne życzenia od dzieci i pań oraz nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Następnie Rozalcia częstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Naszej Rozalci życzymy samych cudownych dni w życiu!!!

 

 

OBCHODZIMY URODZINY WIKTORKI, MALINKI I ANTOSIA


Poniedziałek 30 stycznia to niezwykły dzień w naszej grupie, ponieważ aż troje naszych wychowanków obchodziło wtedy urodziny. Były piękne życzenia od dzieci i pań oraz nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Następnie  Jubilaci częstowali wszystkich pysznymi cukierkami. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Naszym milusińskim życzymy samych cudownych dni w życiu!!!

 


OBCHODZIMY URODZINY  JULCI


W piątek 13 stycznia świętowaliśmy urodziny naszej Julci P.. Były piękne życzenia od dzieci i pań oraz nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Następnie Julcia częstowała wszystkich pysznymi cukierkami. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Naszej Juleczce życzymy samych cudownych dni w życiu!!!

 


JASEŁKA JAKO NIESPODZIANKA NA DZIEŃ BABCI I DZIADZIA


Dużo wcześniej przed kalendarzowym świętem z uwagi na ferie zimowe, odbyła się w naszej grupie akademia z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Na bardzo licznie przybyłych w tym dniu gości, czekała wielka niespodzianka ponieważ nasze maluszki przedstawiły dla swych kochanych Babć i Dziadziów Jasełka. Maluszki prezentowały się piękne, w  świątecznej scenografii i efektownych strojach. Wspaniale odegrały swoje role –pięknie tańczyły i recytowały okazjonalne wiersze, co docenili goście i nagrodzili gromkimi brawami. Na niejednej „babcinej”, twarzy pojawiły się łzy co świadczyło o ogromnym wzruszeniu. Po zakończonym występie nasze maluszki obdarowały Babcie i Dziadziów upominkami.

Piękny program jasełkowy nasze maluszki przedstawiły również wszystkim przedszkolakom, personelowi przedszkola i oczywiście własnym rodzicom, którzy byli bardzo wzruszeni występami swoich pociech. Po przedstawieniu dla rodziców zrobiliśmy sobie wszyscy pamiątkowe zdjęcie.

 

 

OBCHODZIMY URODZINY PIOTRUSIA


W poniedziałek 9 stycznia świętowaliśmy urodziny naszego Piotrusia. Były życzenia od wszystkich dzieci i pań, po których odśpiewaliśmy jubilatowi „Sto lat!”. Piotruś częstował nas pysznymi cukierkami – nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Piotrusiowi zaś, życzymy samych cudownych dni w życiu!

 

 

OBCHODZIMY URODZINY ZUZI


We wtorek 3 stycznia – samym początkiem Nowego Roku, świętowaliśmy trzecie urodziny naszej Zuzi. Były piękne życzenia, nasza okazjonalna piosenka „Sto lat!” oraz pamiątkowe zdjęcia. Nasza Jubilatka poczęstowała nas pysznymi cukierkami. Zuzieńce życzymy samych cudownych dni w życiu!

 

 

BAL KARNAWAŁOWY W NASZYM PRZEDSZKOLU


Wtorek 10 stycznia to wyjątkowy dzień w naszym Przedszkolu, ponieważ odbywał się  wtedy „Bal Karnawałowy” dla naszych przedszkolaków. Już od samego rana przychodziły do naszej grupy: księżniczki, wróżki, rycerze, policjanci i inne postacie z bajek. Stroje naszych przedszkolaków wprowadziły nas w prawdziwy zachwyt a nasi wychowankowie prezentowali się w nich wspaniale i niezwykle szykownie. Przez cały dzień odbywała się wspaniała zabawa i tańce, do których akompaniowała nam prawdziwa orkiestra. Poza tańcami były różne zabawy, które umilały nam ten wyjątkowy dzień. Poza stałymi posiłkami nasze przedszkolaki posilały się ciasteczkami, plackami oraz soczkami. To był bardzo wyjątkowy dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

OBCHODZIMY URODZINY MAJECZKI

 

W piątek 16 grudnia obchodziliśmy trzecie urodziny naszej Majeczki. Były piękne życzenia, po których odśpiewaliśmy naszej Jubilatce „Sto lat!”. Majeczka częstowała nas cukierkami i pysznym i ciastkami. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Naszej Jubilatce życzymy samych cudownych dni w życiu!

 

 

„ROSYJSKA BAŚŃ” – TEATRZYK

We wtorek 13 grudnia odwiedzili nasze przedszkole aktorzy Teatru „Bazyl”, którzy przygotowali i przedstawili naszym  przedszkolakom przepiękną staro rosyjską baśń. Scenografia, przepiękne stroje, fabuła baśni i wspaniała gra aktorska, bardzo podobała się naszym wychowankom, którzy z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów. Po przedstawieniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

 


 

NASZE PRZEDSZKOLE ODWIEDZIŁ ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

 

6 grudnia to wyjątkowy i długo oczekiwany dzień, ponieważ nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Nasze maluszki wspólnie z czterolatkami przygotowały piękny program artystyczny na powitanie tak zacnego i wyczekiwanego gościa. Mikołaj był zachwycony występami dzieci, które nagrodził obdarowując je pięknymi prezentami. Nasze „Motylki” otrzymały indywidualne upominki oraz piękne prezenty w postaci wielu zabawek do naszej sali. Ten dzień będziemy długo wspominać, czekając na kolejne odwiedziny Świętego Mikołaja za rok.

 

 

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

We wtorek 29 listopada 2016 roku, miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w roku przedszkolnym trzylatka – a mianowicie: „Pasowanie na przedszkolaka”. Nasze maluszki odświętnie ubrane, z radością powitały rodziców a następnie przedstawiły piękny program artystyczny. Były wiersze, piosenki – inscenizowane lub ilustrowane oraz piękne tańce. Zachwyt w oczach rodziców naszych maluszków oraz głośne brawa, towarzyszyły nam przez cały wytęp. Po części artystycznej i uroczystym przyrzeczeniu, każdy z naszych małych przedszkolaków został uroczyście pasowany na  przedszkolaka. Każdy „prawdziwy już przedszkolak” otrzymał dyplom, pamiątkową czapkę i kuferek ze słodyczami. Uroczystość przebiegała w pięknej i serdecznej atmosferze i zostało uwieczniona na zdjęciach. Naszym małym „Motylkom” życzymy: aby każdy dzień spędzony w przedszkolu, przysparzał im jak najwięcej radości i oczywiście aby się pięknie rozwijały i nabywały coraz więcej nowych  umiejętności.

 


 

OBCHODZIMY URODZINY NATALCI

W poniedziałek 28 listopada, świętowaliśmy urodziny Natalci G. w naszej grupie. Były piękne życzenia dla jubilatki i tradycyjnie odśpiewane „Sto lat!”. Następnie Natalcia częstowała wszystkich słodyczami. Były również pamiątkowe zdjęcia. Naszej Natalci życzymy samych cudownych dni  w życiu!

 

 

WESOŁE ZABAWY W NASZEJ SALI

 

Pomimo, iż za oknem brzydka pogoda i późna jesień, my w naszym kochanym przedszkolu, bardzo wesoło i przyjemnie spędzamy czas. Po zajęciach, na których uczymy się wielu ciekawych rzeczy i zdobywamy coraz więcej wiadomości, jest jeszcze czas na miłą zabawę oraz rozmowy z paniami i kolegami a także z koleżankami z grupy. Pomysłów na zabawy, nigdy nam nie brakuje.

 


 

POZNAJEMY URZĄDZENIA ELEKTRYCZNE – WYCIECZKA DO KUCHNI

Przez cały tydzień, poznajemy na zajęciach urządzenia elektryczne, które ułatwiają nam pracę w domu. Aby dzieciom łatwiej przybliżyć daną tematykę, w środę 16 listopada, wybraliśmy się na wycieczkę do naszej przedszkolnej kuchni. Panie kucharki radośnie nas powitały oraz zademonstrowały nam i opowiedziały o wszystkich urządzeniach elektrycznych używanych w naszej przedszkolnej kuchni. Poznałyśmy tam: elektryczną obieraczkę do ziemniaków, robot kuchenny, elektryczną maszynkę do mielenia, blender, lodówkę, elektryczną patelnię do smażenia np. mięsa. Po zdobyciu, wielu tak cennych i przydatnych informacji oraz podziękowaniu za pyszne obiadki, zrobiliśmy sobie z naszymi paniami kuchareczkami pamiątkowe zdjęcie.

 

 

OBCHODZIMY URODZINY RAFAŁKA

W piątek 4 listopada, świętowaliśmy trzecie urodziny naszego Rafałka T. Były dla naszego jubilata: życzenia urodzinowe i okazjonalna piosenka „Sto lat!”. Po życzeniach -  Rafałek częstował wszystkich słodyczami. Robiliśmy też pamiątkowe zdjęcia. Rafałkowi życzymy samych wspaniałych dni w życiu!

 


 

 

 

DZIEŃ PAPIEŻA JANA PAWŁA II

W środę 19 października, uczestniczyliśmy w akademii z okazji: Dni Papieża – Jana Pawła II. Uroczystość ta, zorganizowana była również po to, aby upamiętnić rocznicę pontyfikatu naszego Patrona – Świętego Jana Pawła II. Nasze maluszki, z uwagą oglądały program artystyczny, przygotowany przez starszych kolegów – dzieci z grupy sześciolatków.  Były okazjonalne wiersze, tańce i piosenki, które przypominały nam, o naszym świętym Patronie.

 


 

„CALINECZKA” – TEATRZYK DLA DZIECI

W poniedziałek 3 października, odwiedził nas teatr „Bajka” z przedstawieniem „Calineczka”, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Aktorzy przy pomocy kukiełek, przedstawili dzieciom tą znaną i lubianą baśń. Nasze maluszki debiutowały w roli widowni teatralnej. Z ogromnym przejęciem i uwagą oglądały jak rozwija się fabuła utworu. Teatrzyk podobał się naszym przedszkolaczkom, a po zakończeniu przedstawienia zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

PIERWSZY JUBILAT W NASZEJ GRUPIE!

W piątek 23 września, świętowaliśmy trzecie urodziny naszego Szymonka K. Były piękne życzenia urodzinowe, po których zaśpiewaliśmy naszemu Jubilatowi okazjonalną piosenkę: „Sto lat!”. Następnie Szymonek częstował nas słodyczami. Były również pamiątkowe zdjęcia. Naszemu Szymonkowi życzymy samych cudownych dni w życiu!

 


 

APETYT NAM DOPISUJE!

Nasze trzylatki jedzą już coraz ładniej i prawie wszystkie dzieci jedzą samodzielnie – tylko niektóre jeszcze sporadycznie dokarmiamy. Nasze maluszki coraz częściej pytają, o to co, w danym dniu będziemy robić i co będziemy jeść. Ulubioną potrawą obiadową w przedszkolu jest oczywiście spaghetti, ale na podwieczorek może być też drożdżówka – którą również z apetytem zajadamy!

 


JESIENNE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

Nasze maluszki już coraz lepiej czują się w przedszkolu. Chętnie bawią się, rysują ,układają puzzle, poznają nowe wiersze i piosenki oraz uczestniczą w różnorodnych zajęciach. Najbardziej jednak lubią zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Korzystając z dość ładnej pogody, która panuje we wrześniu, chętnie wychodzimy do naszego ogrodu przedszkolnego, gdzie czeka na nas wiele ciekawych sprzętów i fajnych zabawek ogrodowych i bardzo przyjemnie spędzamy tam czas.

 


 

WYCIECZKA W OKOLICY NASZEGO PRZEDSZKOLA

 

We wrześniu wybraliśmy się na wycieczkę w pobliżu naszego przedszkola. Na razie naszym wiernym pomocnikiem będzie "grupowy wąż". On pomoże nam iść równiutko, tak abyśmy nie rozchodzili się na boki, jak mróweczki. Wycieczka była piękna, świeciło słońce. W jej trakcie zwiedzaliśmy okolice naszej placówki. Było wesoło, niektórzy z nas śpiewali nawet piosenki poznane w przedszkolu. Przez cały czas uśmiech gościł na naszych buziach.

 

 

 

NASZE PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

 

Chociaż byliśmy pełni obaw o to, co nas spotka w nowym środowisku z nowymi paniami, koleżankami, kolegami, to trzeba powiedzieć, że było wspaniale. Mieliśmy oczywiście ciężkie chwile, tęskniliśmy za rodzicami ale nowe zabawki, zabawy, to było ponad wszystko ciekawsze. Jednym słowem pierwsze dni w przedszkolu były fajne.


(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.