Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

 STOKROTKI WITAJĄ

 

 

 

DZIEŃ MAMY I TATY

 

 

Z okazji święta Mamy i Taty przedstawiliśmy naszym kochanym Rodzicom „Calineczkę”.  Włożyliśmy dużo pracy, ale to dlatego, że bardzo kochamy naszych Rodziców.  Składając życzenia wręczyliśmy wyhodowane samodzielnie kwiaty i wykonany przez nas pachnący  upominek.

 

 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

 

Od 3 do 10 czerwca trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom więc z tej okazji wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej w Tarnobrzegu, by wysłuchać bajek czytanych przez znaną osobistość. "Lokomotywę" Juliana Tuwima oraz książkę o przygodach Kubusia Puchatka odczytała nam Pani Beata Zięba-Kołodziej - dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ.

 

 

MATEMATYCZNE ŁAMIGŁÓWKI

 

Nasza grupa „Stokrotki” brała udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Przedszkole nr17 z cyklu  „Matematyczne łamigłówki”. Konkurs objął patronatem Prezydent Miasta Tarnobrzega. Zadaniem dla dzieci było wykonanie matematycznych puzzli wg przedstawionych przez przedszkole zaleceń. Największym zaangażowaniem w wykonanie pracy wykazała się Laurka Cebula i Marysia Sałek. Dzięki nim zdobyliśmy III miejsce, Reprezentantka naszej grupy z radością przyjęła wszystkie nagrody i gratulacje. Jesteśmy dumni z naszych „Stokrotek".

 

 

W YUPI PARKU

 

W Dniu Dziecka bawiliśmy się w Yupi Parku. Było bardzo wesoło, gdyż wszystkie dzieci z całego przedszkola bawiły się razem. Kto był pierwszy raz, to na pewno tutaj jeszcze przyjdzie, bo miejsce do zabawy jest super.

więcej...

 

SUKCES STOKROTEK

 

Dzisiaj brałyśmy udział w finale konkursu literacko-plastycznego, organizowanego przez Przedszkole nr 2 w Tarnobrzegu „Bajka o rzece Wiśle”. Nasza książeczka ”Wierna Wisła” została wyróżniona, z czego bardzo cieszyły się obie Lenki, autorki ilustracji. Po pięknym występie dzieci z Przedszkola nr 2 zostały wręczone nagrody. Wyśmienite ciasteczka wszystkim dzieciom bardzo smakowały.

więcej...

 

NAD WISŁĄ

 

 

Spacer nad Wisłę to prawdziwa przyjemność. Piękno nadwiślańskiego krajobrazu cieszy oczy i zachęca do długich majowych spacerów. Obserwowaliśmy przeprawę przez Wisłę promem. Wielką radością były przekwitające mlecze, które dmuchaliśmy ile sił.

 

 

DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

 

Dzisiaj  byliśmy w bibliotece, gdzie czekała na nas mama Dominiki, pani Agnieszka Paź. Słuchaliśmy różnych opowiadań i wierszy, na podstawie których dowiedzieliśmy się, co to są dobre uczynki.

 

Dzieci słuchały opowiadania Z. Miler „Krecik pomaga myszce”, M. Strzałkowskiej „O wartościach czyli Rady nie od parady” oraz innych utworów. Kiedy każde dziecko wiedziało już, co to jest dobry uczynek, mogło poprosić o wpisanie go na wybrany kwiatuszek lub motylka i ozdobić nim łąkę dobrych uczynków. To była łąka naszych dobrych uczynków.

 

 

WARSZTATY MYDLARSKIE

 

Dzisiaj na specjalnych zajęciach robiliśmy mydełka. Do przygotowanych foremek wkładaliśmy piękne ozdoby, brokat, płatki róż oraz wybrany zapach. Kiedy nasze kompozycje były gotowe pani wlewała nam do foremek ciekłą glicerynę .Po dodaniu barwnika nasze mydełka zaczynały pięknie wyglądać, należało tylko zamieszać mieszadełkiem i odstawić do stężenia. Efekty wyszły znakomite.

 

 

SUKCES PAWEŁKA

 

Nasz kolega - Pawełek Latawiec - może poszczycić się nie lada osiągnięciem. W II Ogólnopolskim Konkursie "Przedszkolak sprawny i zdrowy - do zabawy zawsze gotowy!" organizowanym przez Przedszkole Nr 416 w Warszawie zajął zaszczytne drugie miejsce! Gratulujemy Ci Pawełku i życzymy dalszych sukcesów!

więcej...

 

SKŁADAMY ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

Dzisiaj zaprosiliśmy Rodziców na przedstawienie wielkanocne „Uśmiechnięte święta”. Każde dziecko  starało się pięknie zaprezentować podczas występu. Wielkanocne piosenki bardzo podobały się rodzicom. Nie brakowało również dyngusowych żartów. Każde dziecko przygotowało pisankę, którą wręczyło swoim rodzicom. Życzymy Wam kochani Rodzice radosnych Świąt i baaaaardzo mokrego dyngusa.

 

więcej zdjęć...

 

WRESZCIE WIOSNA!

 

Najbardziej lubimy zabawy w przedszkolnym ogrodzie. Mamy nową zabawkę, którą wszyscy już sprawdzili i stwierdzili, że jest super. Jesteśmy bardzo ruchliwi, potrafimy sprawnie wspinać się i  biegać, ale pani często przypomina nam o bezpiecznej zabawie. Wspólna zabawa jest ciekawa i radosna.

więcej zdjęć...

 

KARATE W PRZEDSZKOLU

 

Szihan Ryszard Kiper przeprowadził pierwsze zajęcia dla dzieci, zapoznając je z różnymi komendami i ćwiczeniami. Kto uważnie słuchał i poprawnie wykonywał ćwiczenia był chwalony przez szihana. Dla kogo zadanie było skomplikowane mógł liczyć na jego pomoc. Zajęcia były bardzo ciekawe. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.

więcej zdjęć...

 

MALI OGRODNICY

 

Na dzisiejszych zajęciach zamieniliśmy się w ogrodników. Wspólnie z naszą panią sadziliśmy do doniczek cebulę, rzeżuchę i pietruszkę oraz kwiatki aksamitki. Dowiedzieliśmy się również, co jest potrzebne roślinom do wzrostu, i jak należy je pielęgnować. Będziemy obserwować nasz mały ogródek, by sprawdzić, która z roślinek pierwsza wykiełkuje.

więcej zdjęć...

 

WYGRAŁA KONKURS!

 

Lenka Walas zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym, organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 11 w Będzinie pt. „Mój własny anioł”. Gratulujemy Ci Lenko i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

DZIEŃ KOBIET

 

8 marca uczciliśmy w naszej grupie Dzień Kobiet. Z tej to okazji chłopcy złożyli dziewczynkom oraz paniom najlepsze życzenia, nie obyło się również bez kwiatów. Tomek każdą z naszych małych kobiet obdarował pięknym tulipanem.

 

 

 

WYSTAWA O WILKU I ZAJĄCU

 

 

7 marca byliśmy  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na wystawie pt. „Śladami wilka i zająca”. Pani Katarzyna Opioła pokazała nam różne postacie bajkowe, a wśród nich wilka i zająca. Dzieci poznały niektóre przygody ww bohaterów, a następnie zwiedziliśmy wystawę o wilku i zającu. Mogliśmy też pokolorować wybraną postać. Na zakończenie otrzymaliśmy zakładki do  swoich książeczek.


 

 

MARCOWY SPACER

 

Wyjątkowo ładny dzień wybraliśmy na dłuższy spacer. Oznak wiosny niewiele, ale udało nam się zaobserwować „zaspane” jeszcze biedronki oraz bardziej ruchliwe kowale. Pobawiliśmy się nad fontanną w ciepły, marcowym słoneczku. Wokoło słychać już coraz weselszy śpiew ptaków.

 

 

U ZEGARMISTRZA

 

15 lutego wybraliśmy się do zakładu zegarmistrzowskiego, aby zobaczyć jak pracuje zegarmistrz, oraz zobaczyć jakie mogą być zegary i zegarki. Pan zegarmistrz bardzo ciekawie opowiadał o zegarach. Pokazał nam, że każdy zegarek ma swoją „duszę”, by prawidłowo wskazywać godzinę.


więcej zdjęć...


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

 

W tym roku obchodziliśmy to piękne  święto trochę później, gdyż były ferie. Zaprosiliśmy Babcie i Dziadziów do TDK-u, gdzie wygodnie mogli obejrzeć występ nasz jak i innych grup. Przygotowany przez nas program został nagrodzony ogromnymi brawami, bo bardzo staraliśmy się, aby nasze życzenia podobały się Babciom i Dziadziusiom.

/*

Jak bardzo kochają nas nasi Dziadkowie to widać.

 

Życzymy Wam Babciu i Dziadziu długich i szczęśliwych dni, pełnych radości i uśmiechów.

więcej...

 

BAL KARNAWAŁOWY 2017

 

Kto bawił się doskonale? No oczywiście MY Pięciolatki. Prowadząca Pani Basia nie dała nam się nudzić: tańczyliśmy w kole, w pociągach, solo, w parach i jak kto chciał. BYŁO GŁOŚNO I WESOŁO.

Podczas przerwy zajadaliśmy się smakołykami przygotowanymi przez naszych kochanych rodziców.

A później zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Wyglądamy bardzo karnawałowo, prawda?

 

 

SUKCES LENKI

 

Nasza „Stokrotka” Lenka Sabat zdobyła II miejsce w Miedzyprzedszkolnym Konkursie plastycznym „Świąteczna gwiazdka”. Jesteśmy z niej bardzo dumni. Życzymy Ci dalszych sukcesów Lenko!

 

 

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ…

 

Dzisiaj z wielką radością ubieraliśmy choinkę, którą dostaliśmy od tatusia Jasia. Każde dziecko wieszało kolorowe bombki, chociaż wcale nie było łatwo. W końcu wszystkie zostały zawieszone. Nasza choinka jest najpiękniejsza i największa w przedszkolu.

 

W tym tygodniu byliśmy w Szkole nr 3 na spotkaniu „Wspólne kolędowanie”. Słuchaliśmy pastorałek w wykonaniu uczniów tej szkoły. Robiliśmy papierowe bombki oraz kolorowaliśmy wspólną choinkę i bombkę. Na zakończenie próbowaliśmy świątecznych potraw wykonanych przez dzieci ze szkoły. W miłej i serdecznej atmosferze spędziliśmy ten przedświąteczny czas.

 

 

MIKOŁAJ 2016

 

Mikołaja powitały 4-latki, które zaprezentowały wszystkim przedszkolakom i Mikołajowi „Śnieżynkową opowieść”.

http://www.przedszkole13.tarnobrzeg.pl/administrator/index.php?option=com_media&view=imagesList&tmpl=component&folder=2016-2017/3-latki

 

Następnie, po wspólnie z innymi grupami spotkaniu, Mikołaj wkroczył do naszej sali. Każdy otrzymał prezent, bo każdy był grzeczny, lub prawie grzeczny. Mikołaj zostawił również prezenty do wspólnej zabawy, które zostają w przedszkolu.


 

Nowe zabawki ciekawiły nas ogromnie. Pani pozwoliła nam wszystkie prezenty otworzyć i bawić się nimi.


 

 

TEATRZYK "KOT W BUTACH"

 

21 listopada oglądaliśmy teatrzyk „Kot w butach”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy głównego bohatera – kota. Sprytny kot swoją pomysłowością  pomógł młodemu młynarczykowi zdobyć bogactwo i rękę królewny.

 

Wspaniałą grę aktorów dzieci nagrodziły gromkimi brawami.

 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Obchodzimy uroczystość 11-go Listopada. Nasza grupa przygotowała uroczystość dla wszystkich grup, a także dla rodziców. Umiemy śpiewać Hymn Polski oraz inne pieśni patriotyczne. Cieszymy się, że  żyjemy w wolnym kraju. Odwiedziliśmy pomnik Bartosza Głowackiego.

 

 

RUCH ULICZNY

 


 

 

Uczymy się bezpiecznie poruszać na przejściach dla pieszych. To bardzo ważne, aby prawidłowo poruszać się po drogach i chodnikach.

 

Dzisiaj na zajęciach wykonaliśmy wspólnie makietę miasta, a wycięte” lizaki” przypominają nam o bezpiecznym zachowaniu się na ulicy.

 

Naszym ulubionym, bezpiecznym miejscem, jest fontanna, gdzie często po spacerach odpoczywamy i bawimy się.

 

 

 

TO MY 5-LATKI

 

Spotkanie po wakacjach to wielka radość, wspólne zabawy i wspomnienia. Jesteśmy już 5-latkami. W naszej sali jest miło i wesoło.

Bawimy się na dużym placu zabaw. Panie ciągle przypominają nam jak bezpiecznie bawić się tutaj. Możemy się wspinać, zjeżdżać, bawić w ganianego i w piaskownicy. Bardzo to lubimy.

 

(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.