Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

 

 

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

DZIEŃ DZIECKA

To jedyny taki dzień  roku. Wyjątkowy i pełen szczególnej radości, zwłaszcza wśród najmłodszych. 1 czerwca to święto wszystkich dzieci, dlatego też w naszym przedszkolu tego dnia staraliśmy się, jak tylko to możliwe, aby naszym dzieciom umilić czas. Przygotowano wiele atrakcji począwszy od wyjścia do kina na bajkę animowaną pt.: "Krudowie 2: Nowa era", poprzez rysowanie kredą, szalone tańce z chustą animacyjną, bańki mydlane, wesołe śpiewy i szaleństwa do muzyki oraz zdjęcia w fotobudce.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych milusińskich!!!

             

 

DZIEŃ MAMY I TATY

"Codziennie się nami opiekują, codziennie o nas dbają...

cudowna Mama, wspaniały Tato..."

Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców. My także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 26 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Specjalnie na tą okazję przygotowaliśmy krótki program słowno- muzyczny na który składały się piosenki, taniec oraz wierszyk w wykonaniu naszych milusińskich. Ponadto specjalnie dla kochanych rodziców dzieci wykonały własnoręcznie drobne upominki.

WSZYSTKIM RODZICOM JESZCZE RAZ ŻYCZYMY ZDROWIA I RADOŚCI !

 

ALICJA W KRAINIE CZARÓW- INTERAKTYWNY TEATRZYK

29 kwietnia 2021r. nasze Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny z Krakowa spektakl  pt.: „Alicja –online”, który połączył świat filmu ze światem teatru. W spektaklu wzięli udział aktorzy i artyści cyrkowi. Wielki podziw u dzieci budził taniec na podwieszonej szarfie oraz pokaz ogniowy. Dodatkowymi atrakcjami, które wyjątkowo przypadły młodym widzom do gustu, były: pokaz baniek mydlanych oraz ledowe show. Na zakończenie każde dziecko otrzymało miły upominek. 

Drodzy Rodzice, serdecznie dziękujemy za zaufanie i wsparcie dla sztuki i kultury, w tak trudnym czasie. 

  

 

BARWY NARODOWE

W miesiącu maju zajęliśmy się tematyką dotyczącą majowych świąt. Podczas cyklu zajęć podjęte były zadania, które miały na celu budować dziecięcą wiedzę o Naszej Ojczyźnie. Przedszkolaki obejrzały projekcję filmu o powstaniu Polski, poznając i utrwalając symbole narodowe. Na zajęciach wysłuchały legendy związanej ze stolicą Polski, wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik m. in. wykonały godło metodą origami płaskie z kół. Ponadto dzieci poznały wydarzenia historyczne związane z Konstytucją 3 Maja.  Dodatkowo podczas naszych zajęć dydaktycznych mieliśmy okazję za pomocą różnych miar zmierzyć najdłuższą rzekę w Polsce- czyli Wisłę. Zajęcia te sprawiły nam wiele radości i budziły wiele ciekawości w nas.

Wzbudzanie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla zrozumienia teraźniejszości i przeszłości naszej Ojczyzny. Wzbogacanie w tym zakresie wiedzy u dzieci kształtuje ich poczucie przynależności społecznej oraz postawy patriotycznej.

 

WYJŚCIE DO KINA

Dnia 10 marca nasza grupa wybrała się do kina na seans: "Co w duszy gra". Joe Gardner, nauczyciel muzyki w szkole dostaje życiową szansę, aby zagrać w najlepszym jazzowym klubie w mieście. ale jeden nieostrożny krok sprawia, że prosto z nowojorskiej ulicy dostaje się w Przedświaty- niezwykłe miejsce, gdzie nowe dusze, zanim zejdą na Ziemię, otrzymują osobowość, dziwactwa i pasje. Zdeterminowany, żeby odzyskać swoje życie, Joe zaprzyjaźnia się z młodą duszą- 22, która nie rozumie, dlaczego doświadczenie bycia człowiekiem jest, aż tak pociągające. Podczas, gdy Joe stara się przekonać 22, że życie jest wspaniałe, sam znajduje odpowiedzi na najważniejsze pytania.

       

DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki. Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” i wręczyli podarki. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach między innymi w porządkowaniu sali po zabawie.  Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

       

DZIEŃ DINOZAURA

 

26 lutego przenieśliśmy się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura. Poznaliśmy historię dinozaurów, dowiedzieliśmy się, jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach np. musiały wytropić dinozaura krocząc po właściwych śladach, odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych, karmiły dinozaura oraz bawiły się w archeologów, gdzie musiały odkryć kości dinozaurów w piasku kinetycznym. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołała wśród dzieci fotobudka w kształcie dinozaura. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.

               

ZAJĘCIA PLASTYCZNE

16 lutego podczas zajęć plastycznych mieliśmy okazję wykonać pacynkę na rękę z papieru. Każdy z nas mógł samodzielnie zaprojektować swoją wymarzoną pacynkę, a później zamienialiśmy się w aktorów i zaczęło się przedstawienie.

       

 

KONKURS Z TREFLIKAMI

 Nasza grupa wzięła udział w konkursie plastycznym pt. "Karnawał z Treflikami". Zadanie polegało na wykonaniu zaproszenia na bal karnawałowy z Treflikami. Przyłożyliśmy się do pracy z całych sił, najpiękniej jak tylko potrafiliśmy, a to nasze efekty pracy.

 

KONKURS O KOZIOŁKU MATOŁKU

Dnia 5 lutego 2020 roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu o Koziołku Matołku. Konkurs przeznaczony był dla dzieci 5 i 6-letnich, natomiast tematem pracy była "Najciekawsza przygoda Koziołka Matołka". Warunkiem udziału w konkursie była samodzielnie wykonana praca, zgodnie z tematem przewodnim, na kartce A4, dowolna technika płaską. 

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym 5-latkom, które wzięły udział w konkursie. Wyróżnione prace należały do: Emilki B., Mateuszka, Frania, Eurydysi, Mai, Blani, Patrysi, Adasia Ż., Adasia G., Błażejka, Nikosia, Oskarka oraz Olusia. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy! 

            

 

ZAJĘCIA Z WAGĄ

Podczas naszych zajęć edukacyjnych mieliśmy możliwość poznania różnych rodzajów wag, a nawet je przetestować. Dzień ten był pełen wrażeń, a każdy z nas miał możliwość zważenia wielu produktów, sprawdzenia co jest cięższe, a co lżejsze oraz mogliśmy zważyć samych siebie.

 

  

  

  

 

 

DOIMY KROWĘ

W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Dzieciaki Mleczaki", który jest sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mleka, a skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców oraz opiekunów. Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat oraz zwiększenie świadomości na temat wartości i właściwości odżywczych produktów mleczarskich.

 

Właśnie poprzez ten projekt edukacyjny mieliśmy okazję zaznajomić się z właściwościami odżywczymi mleka, posmakować go, poznać w jaki sposób trafia na nasze stoły oraz samodzielnie "wydoić" krowę :)

    

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 22 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Był to długo wyczekiwany czas przez wszystkich przedszkolaków. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie.  Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,  motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana,  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach, a ponadto można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na naszej foto ściance specjalnie wykonanej na tą okazję. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę.

           

MIKOŁAJ

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził specjalny gość- Święty Mikołaj. długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Święty Mikołaj został zaproszony przez dzieci do tańca, zabawy i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia oraz wspaniałe prezenty. dzieci z ogromną radością zaprosiły Świętego Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Smile

ANDRZEJKI

"Święty Andrzeju daj nam znać, co się będzie z nami dziać!"- tymi słowami dzieci rozpoczęły 30 listopada andrzejkowe wróżby i przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę mieliśmy okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa z kubeczkami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, "magiczne liczby:, "wędrówka butów" itp. Czy wróżby się spełnią?- czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły wiele radości dzieciom oraz były wspaniałą okazją do wspólnej zabawy. I tak dzień magii i czarów dobiegł do końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale. Smile

DZIEŃ MISIA

25 listopada przypada jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Coralgol, Uszatek, Jogi, Puchatek- wszystkie misie obchodzą swoje święto. Niestety tegoroczny Dzień Pluszowego Misia obchodzony był nieco inaczej, bowiem w tym dniu dzieci mogły przynieść swoich pluszaków do placówki, ale wszystkie zgodnie obiecały, że po powrocie z przedszkola do domu mocno uściskają swoich ulubieńców. Nasze spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w literaturze dziecięcej i filmach animowanych. Następnie dzieci miały okazje obejrzeć kilka projekcji popularnych bajek z misiem w roli głównej, zarówno tych starszych, już nieco zapomnianych oraz tych nowszych. Kolejnym punktem spotkani była gimnastyka z misiem, zabawy z chustą animacyjną oraz tańce i zabawy przy piosenkach. Każdy z nas miał okazję "wyturlać" sobie misia, rysując go według podanego wzoru. Na koniec misiowego dnia mieliśmy okazję własnoręcznie wykonać sobie misiowe opaski na głowę. Z całą pewnością możemy przyznać, że ten dzień był pełen wrażeń i na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.

KAPUSTOLOT

W ramach realizacji zadania dodatkowego z projektu: "Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa" dzieci miały za zadanie wykonać "odjazdową maszynę", którą mógłby podróżować sam Koziołek Matołek. W wykonanie naszego Kapustolotu włożyliśmy mnóstwo pracy oraz poświęciliśmy wiele czasu. Naszą pracę rozpoczęliśmy od wykonania małych główek kapusty używając w tym celu kartek papieru oraz bibuły. Kolejnym krokiem było wykonanie konstrukcji łódki, którą ozdobiliśmy trawką z niebieskiej bibuły oraz naszymi wspaniałymi kapustami. Sukcesywnie każdego dnia dodawaliśmy nowe elementy ozdabiając nasz wspaniały pojazd. Cudowną ozdobę naszej maszyny stanowiły cudowne obrazki Koziołka Matołka wykonane przez Emilkę oraz Eurydysię. Dzieciom praca sprawiła wiele radości oraz była wspaniałą okazją do doskonalenie umiejętności pracy w grupie.

KRÓL I KRÓLOWA

W tym tygodniu realizowaliśmy tematykę kompleksową "Dawniej i dziś". Wśród realizowanych tematów mieliśmy zapoznanie i przybliżenie selwetki Króla i Królowej. Dlatego też 17 listopada podczas zajęć artystyczno- technicznych wykonaliśmy postacie Króla oraz Królowej. Pani podzieliła nas na dwie grupy. Pierwsza grupa miała za zadanie wykonać Królową, a druga grupa Króla. Swoje poczynania rozpoczęliśmy od odrysowania jednej osoby z naszej grupy, co było dla nas wspaniałą zabawą. Kolejnym krokiem było ubranie naszych postaci w bajkowe stroje używając przy tym różnych materiałów plastycznych.

BAJKOWY PLAKAT

W ramach realizacji zadań z projektu: "Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa" dzieci miały za zadanie wykonać plakat zachęcający do odwiedzin w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Dzieci samodzielnie wybrały jakie postacie chcą, aby były u nich na plakacie oraz pięknie je pokolorowały. Kolejnym krokiem było przyklejenie gotowych już elementów na duży arkusz białego papieru. Aktualnie plakat zdobi nasze wejście do sali i przepięknie się prezentuje na korytarzu.

"ROBIMY KOMPOTY!"- WYKONUJEMY PRZETWORY NA ZIMĘ

Przez cały aktualny tydzień, rozmawiałyśmy z dziećmi o warzywach i owocach z polskich: sadów, pól i ogrodów. W piątek 9 października, ma zakończenie tygodnia i podsumowanie  wiadomości - na zajęciu kulinarno- technicznym, wspólnie z naszymi sprytnymi pięciolatkami - robiłyśmy kompoty. Po rozpoznawaniu i degustowaniu owoców zgromadzonych na zajęcie,  przystąpiliśmy do jego  głównej części. Nasi mali kucharze, ubrani w fartuszki, z umytymi rączkami, z użyciem plastikowych noży, kroili owoce na kompoty. Dzieci robiły kompoty z polskich owoców: jabłek, śliwek, gruszek i winogron. Przy okazji tego zajęcia, dzieci dowiedziały się dlaczego przygotowujemy przetwory na zimę. Nauczyły się również:  kroić przy pomocy noża, zachować ład, dyscyplinę i porządek na zajęciu oraz rozpoznawać nasze rodzime owoce, po: smaku, zapachu i wyglądzie. Po pokrojeniu owoców, dzieci poprzekładały je do wyparzonych wcześniej słoików, które następnie zalałyśmy przegotowaną osłodzona wodą. Pozostało nam jeszcze zapasteryzować nasze kompoty i wykonać piękne etykiety na słoiki. I z tym zadaniem, nasze zuchy poradziły sobie wspaniale. Teraz nasze własnoręcznie zrobione kompoty - pięknie ozdabiają kącik przyrody w naszej sali.

KISZENIE KAPUSTY

"Wielki rwetes dziś u Basi, bo kapustę Basia kwasi.

Szatkownica poszła w taniec. To Ci będzie szatkowanie!

Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka!".

Dnia 8 października nasze stokroteczki uczestniczyły w zajęciu kulinarnym- kiszenie kapusty. W pierwszej części przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazję poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się jak dawniej kiszono kapustę, a jak robi się to w dzisiejszych czasach.

W drugiej części zajęć dzieci przygotowały kapustę do kiszenia według instrukcji nauczycielki. Następnie słój z kiszoną kapustą został umieszczony w kąciku przyrody, gdzie przedszkolaki będą mogły obserwować proces fermentacji. za około dwa tygodnie sprawdzimy, jak smakuje nasza kiszona kapusta, pełna cennych dla zdrowia witamin.

EKSPERYMENT BADAWCZY

Nasze zajęcia zawsze są ciekawe. Dziś mieliśmy okazję trochę poeksperymentować. Dziś zapoznaliśmy się z takim zjawiskiem jak efekt kapilarny roślin, inaczej mówiąc hydraulika roślin, czyli sposób pobierania wody przez rośliny oraz jej transportowanie.

Rezultaty naszego eksperymentu były widoczne już po niespełna pół godziny, ale najpiękniejszy efekt uzyskaliśmy na następny dzień.

KAPUŚCIANE DRZEWKA

W ramach naszego projektu: "Idź Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa" wykonaliśmy "Kapuściane Drzewka". Mieliśmy przy tym dużo frajdy, ponieważ pierwszy raz malowaliśmy na liściu kapusty pekińskiej. Na początek malowaliśmy nasze listki różnymi jesiennymi kolorami przy pomocy farb, a następnie odbijaliśmy je na białej kartce papieru. Nasze kolorowe prace pięknie zdobią korytarz przy naszej sali.

"MAGICZNY ŚWIAT FIGUR GEOMETRYCZNYCH!"

W środę 7 października, na zajęciu matematycznym ,  wzbogacaliśmy wiadomości dotyczące figur geometrycznych. Naturalną konsekwencją było to, aby tematykę figur geometrycznych, wykorzystać również na zajęciu plastyczno- technicznym. Pierwszym etapem, było malowanie przez dzieci, figur geometrycznych farbami pastelowymi. Po wyschnięciu prac, sprytne pięciolatki,  samodzielnie wycinały nożyczkami pomalowane wcześniej figury.  Uwieńczeniem naszych starań, było układanie obrazów, z  tych figur i naklejanie ich  na dużych arkuszach papieru. Dzieci uczyły się również pracować,  w większych zespołach.  Efektem naszych działań, były piękne, "wyczarowane" przez nasze Stokrotki - przepiękne obrazy,  utworzone z figur geometrycznych.

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Były życzenia, tańce, niespodzianki, prezenty i wesoła zabawa.

"TROLLE 2"- WYJŚCIE DO KINA, Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

We wtorek 29 września, w przeddzień "Dnia Chłopaka", wybraliśmy się wspólnie z grupami: 4 i 6-latków, na premierowy film dla dzieci, zatytułowany:  "Trolle 2". W seansie, uczestniczyły tylko dzieci z naszego przedszkola. Po wejściu, do wywietrzonej i zdezynfekowanej sali kinowe - zajęliśmy miejsca i zaczęła się projekcja filmu. Film bardzo nam  się podobał, a jego humorystyczne akcenty, były doskonałym wprowadzeniem w to niezwykle ważne dla przedszkolaków święto - czyli Dzień Chłopaka.

KASZTANOWE LUDZIKI

Podczas jednych z wrześniowych zajęć nasze słodkie Stokrotki miały okazje wykonać kasztanowe ludziki, jeże, koniki oraz wiele innych ciekawych stworków. Dzieci wykazały się niezwykle wielką pomysłowością, kreatywnością, a ich wyobraźnia nie miała końca.

"SPRZĄTANIE ŚWIATA"- OGÓLNOPOLSKA AKCJA

W piątek 25 września , wraz z wszystkimi grupami naszego Przedszkola, włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątania świata". Nasza grupa, wraz z grupami 4 i 6- latków, sprzątałyśmy -  zielone tereny przy Wiśle. Nasze dzielne Stokrotki, wyposażone w rękawiczki oraz jednorazowe worki na śmieci, z ogromnym zaangażowaniem zbierały wszystkie śmieci i sprzątały - zielone , rekreacyjne tereny naszego miasta. Była to wspaniała lekcja ekologii, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

"Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy 20 wrzesień zbliża się,

od najmłodszego, aż po starszaka,

każdy świętuje Dzień Przedszkolaka".

21 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to wspaniały dzień, dla każdego dziecka. W tym dniu czekało na nas wiele atrakcji i wspaniałej zabawy. Na początku otrzymaliśmy specjalne bilety wstępu na Dzień Przedszkolaka. A następnie bawiliśmy się przy największych przebojach dla dzieci, braliśmy udział w konkurencjach sportowych i zabawach integracyjnych. Na koniec pani zaprosiła nas do "Matołkowego Kina", gdzie mogliśmy obejrzeć przygody Koziołka Matołka, którego poznaliśmy za sprawą projektu edukacyjnego w którym to bierzemy udział: "Idź Ty lepiej Koziołeczku, szukać swego Pacanowa". Zwieńczeniem tego dnia było otrzymanie dyplomu super przedszkolaka, balonowego pieska oraz słodkiej niespodzianki.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W tym roku przedszkolnym zaczęliśmy nasze zajęcia logopedyczne z panią Basią, która będzie czuwać nad naszą prawidłową wymową. nasze pierwsze zajęcia były bardzo ciekawe i pełne śmiechu, bowiem artykulacja głosek wcale nie jest nudna, a wręcz przeciwnie! Jest przy tym mnóstwo uwab i radości, a przy tym wiele pożyteczności.

SPACER W OKOLICE FONTANNY!

Codziennie korzystamy z uroków pięknej pogody i bardzo dużo czasu , spędzamy na zabawach na świeżym powietrzu - najczęściej w naszym ogrodzie przedszkolnym. Wychodzimy również na: wycieczki i spacery. Dzisiejszego dnia, nasze pięciolatki, bardzo chciały zobaczyć; czy fontanna w naszym mieście, jest jeszcze czynna, i czy z elementów konstrukcji - leci woda. Podczas spaceru - przekonaliśmy się, że fontanna jest nieczynna -  a czas, wykorzystaliśmy na wspaniałą zabawę, na placu przy fontannie.

"KRÓLOWA POLSKICH RZEK"- WYCIECZKA NAD WISŁĘ!

Przez cały tydzień, wspólnie z naszymi Stokrotkami, rozmawiałyśmy o naszym mieście: jego położeniu na mapie Polski oraz zabytkach. Dlatego we wtorek,  8 września - korzystając z pięknej pogody, wybrałyśmy się wraz z dziećmi na wycieczkę , po to, żeby im pokazać "królowa polskich rzek" - Wisłę - największą polską rzekę - nad którą to, leży nasze miasto. Naszym kochanym "Stokrotkom", bardzo podobała się wycieczka. Bardzo uważnie  słuchały, wszelkich informacji, które przekazywałam im o Wiśle. Z ogromnym zainteresowaniem, oglądały też przeprawę promową.

WITAJCIE !

Pierwsze dni w przedszkolu już za nami. Poznaliśmy naszą nową salę oraz nowe panie, które nam będą towarzyszyć: panią Anię i panią Edytkę.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wrócić do przedszkola, bowiem stęskniliśmy się za sobą nawzajem. uwielbiamy bawić się w naszej nowej sali, układać puzzle, rysować, śpiewać, tańczyć, czy chociażby układać skomplikowane budowle, ale mimo wszystko najchętniej całe dnie spędzalibyśmy na zabawach w ogrodzie przedszkolnym.

TO MY STOKROTKI !!!

"Ile płatków ma stokrotka,

Ile jabłek ma szarlotka,

Ile maków rośnie w polu,

Tyle dzieci jest w przedszkolu"

Witamy serdecznie wszystkich w nowym roku przedszkolnym Smile

Jesteśmy już szalonymi 5-latkami, cudnymi stokrotkami, które czekają na rok pełen wrażeń, bowiem jesteśmy jeszcze bardziej ciekawi świata, lubimy się bawić, poznawać nowe wiadomości oraz zdobywać nowe umiejętności Kiss

(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.