Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

Wakacje 
 
Za drzwiami przedszkola czekają wakacje 
a lato zaczyna słoneczne wariacje... 
 
Życzymy wszystkim naszym przedszkolakom słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia po udanym odpoczynku 
 
 
  

Czerwcowi Solenizanci 

W tym miesiącu aż czwórka naszych przedszkolaków obchodziło urodziny:  Miłoszek, Wojtuś, Tymek i Oliwka. Życzymy wam samych sukcesów, mnóstwo radości i dużo zdrowia. 

 

 

    

Malowanie Kredą 

Nasze przedszkolaki są niezwykle kreatywne. Bardzo lubią tworzyć piękne wzory na chodnikach, lub upiększając studzienki kanalizacyjne malując kredą. 

 

  

 

Kosmiczne Urodziny Filipka
Nasz Filipek interesuje się kosmosem , więc życzymy mu, aby spełnił swoje marzenia o podboju kosmosu. 
 
  
 
 
 
Zajęcia z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Nasze przedszkolaki podczas tego roku szkolnego poczyniły wielkie postępy. Umieją bowiem wiele piosenek, wierszyków, stają się coraz bardziej samodzielne, wiedzą coraz więcej o sobie oraz naszym kraju, liczą, tańczą i wspólnie się bawią. Dzięki zajęciom z języka angielskiego potrafią również coraz więcej słów w obcym języku, poprzez ruch oraz śpiew przyswajają wiedzę niezwykle szybko i z zainteresowaniem czekają na kolejne lekcje. 
 
 
   
  
 
 
 
 
Urodziny Ksawerego oraz Nikodema
Urodziny chłopców przyniosły nam wiele niespodzianek - były bowiem cukierki, lizaki i nawet szampan Picolo. 
 
  
 
 
 
 
Dzień dziecka
W tym roku obchody Dnia Dziecka Świętowaliśmy wspólnie. Już od rana nasze przedszkolaki miały mnóstwo niespodzianek oraz atrakcji. Po pysznym śniadaniu wykonywaliśmy ciekawe eksperymenty i doświadczenia,  następnie przyszła kolej na teatrzyk kukiełkowy dla naszych 3-latków. Zabawa w naszym ogrodzie także przyniosła nam wiele uśmiechu i radości : wspólnie tańczyliśmy, puszczaliśmy bańki, malowaliśmy twarze, rysowaliśmy kredą , bawiliśmy się z chustą animacyjną. Wisienką na torcie był nasz podwieczorek - lody. Po takim dniu już nie możemy się doczekać kolejnego za rok. 
 
  
   
  
 
 
  
  
  
 
 
 
Bez dla mojej mamy
Tym razem plastyka w nieco innej odsłonie- nasze przedszkolaki stemplowały i malowały patyczkami. Z niezwykłym zaangażowaniem tworzyły wyjątkową pracę prosto z serca dla swoich mam. Efekty podziwialiście na naszej tablicy w szatni.
 
 
 
 
 
 
Święto Mamy i Taty 
 
Ile kwiatków w maju,
Ile szczęścia w raju,
Tyle radości i słodyczy
Kochający przedszkolak życzy.
 
 
 
 
 
Alicja w krainie czarów- Interaktywne spotkanie z bajką
 
Do naszego przedszkola ostatnio zawitał teatrzyk. Przedstawili nam interaktywną bajkę "Alicja w krainie czarów". Bajka okazała się niezwykle ciekawa i zaskakująca. Największą atrakcją dla dzieci było zakładanie okularów oraz bańki mydlane.
 
  
   
 
 
 
 
 
Dzień strażaka
 
4 maja obchodziliśmy dzień strażaka. W tym dniu nasze przedszkolaki poznały lepiej zawód strażaka, przymierzały kask, bawiły się w zabawy związane z tą tematyką, oglądały bajkę z ulubieńcem wszystkich dzieci- Strażakiem Samem oraz wykonały wiele zadań pokazujących na czym polega praca strażaków.  
 
   
  
  
 
 
 
 
Święto flagi 
 
Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie 
A na tej fladze jest biel i czerwień.
Czerwień - to miłość, biel- serce czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste. 
 
 
  
 
 
 
Nasi solenizanci
W Marcu oraz Kwietniu mieliśmy co świętować, bowiem urodziny obchodziło aż 7 dzieci: Oliwka, Miłosz, Bartuś, Wojtuś, Marcelinka, Tymek oraz Staś. 
 
   
 
 
 
 
 
Rozwijające się kwiaty- eksperyment
 
Ostatnio w ramach nauki przeprowadziliśmy ciekawy eksperyment. Do miski z wodą wsadziliśmy zwinięte kwiatki z papieru. Miny naszych przedszkolaków mówiły same za siebie, gdy z zaciekawieniem oglądały jak same się rozwijają- podobnie jak ich uśmiechy. 
 
 
  
 
 
 
W poszukiwaniu wiosny!
 
Gdy tylko pogoda nam pozwoliła wyszliśmy na spacer w celu poszukania pierwszych oznak wiosny. Dzieci były bardzo spostrzegawcze i odnalazły ich wiele. 
 
 
   
 
 
 
 Urodziny Hubercika
W Lutym obchodziliśmy urodziny Hubercika. Nasz solenizant poczęstował nas cukierkami, a my składaliśmy Mu życzenia i śpiewaliśmy mu głośne sto lat. 
 
 
 
 
 
 
 
Występ Wielkanocny
 
Spotkałem raz kurczaka,
co po baziach skakał.
Za nim kurka podążała
I pisanki malowała
 
 
Wtem baranek się ukazał 
I życzenia złożyć kazał:
Szczęścia i radości moc
Na tę Świętą Wielką Noc.
 
 
 
 
 
Konkurs Wielkanocny
 
Z dumą możemy obwieścić, iż niedawno odbyło się rozstrzygnięcie konkursu " Wielkanocne cudeńka" zorganizowanego przez "Podkarpackie centrum edukacji nauczycieli w Tarnobrzegu" pod honorowym patronatem posła na sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego. W konkursie tym brały udział nasze przedszkolaki : Marcelinka oraz Tymek. Marcelinka za swojego Wielkanocnego zajączka otrzymała I miejsce, a Tymek za swoją Kurkę  III miejsce. Nasze Gratulacje
 
 
 
 
 
 
 
Sadzimy owies
 
Przedszkolaki ucząc się o recyklingu oraz dbaniu o środowisko zrobiły z naszą pomocą doniczki z plastikowych butelek. W nich dzieci własnoręcznie zasadziły owies, dzięki temu dowiedziały się jakie czynniki potrzebne są roślinom, aby rosnąć. Mamy nadzieję, że wraz z Wami - drodzy rodzice - będą dbać o nie, abyście mogli mieć przepiękną ozdobę na Wielkanocne stoły. 
 
 
      
 
 
 
Budujemy zoo - zabawy konstrukcyjne
 
Ogród zoologiczny może sprawiać dzieciom wiele radości - nawet gdy znajduje się on na sali przedszkolnej. Mali konstruktorzy podzieleni na grupy budowali z różnych typów klocków zagrody dla dzikich zwierząt. Nie ma to jak integrowanie grupy poprzez wspólną zabawę ;)
 
 
    
 
 
 
 
Dzień Kobiet!
 
To niezwykłe święto w naszym przedszkolu obchodziły wszystkie panie małe oraz duże. Od naszych chłopców dziewczynki dostały piękne laleczki oraz słodkie upominki. Dziękujemy również za piękne kwiaty i słodki upominek.
 
 
  
 
 
Dzień dinozaura
 
26 lutego przypada nietypowe święto – Dzień Dinozaura. W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy więc niezwykłą wędrówkę poznając prehistoryczne zwierzęta. Tego dnia sale przedszkolne zmieniły się niezwykłe kąciki: ” jurajskie parki”, w których oglądaliśmy zabawki- dinozaury, albumy, plakaty, książki o dinozaurach. Przedszkolaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów. Dzięki temu Dzień Dinozaura przeniósł nas w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat. 
 
 
 
  
  
 
 
 
Miły jak Kotek
 
17 lutego obchodzimy Dzień Kota. Także i w naszym przedszkolu rozmawialiśmy o naszych czworonożnych przyjaciołach. Dzieci poznały dużą rodzinę kotowatych, wysłuchały wiersza, starały się zapamiętać i powtarzać słowa wiersza, śpiewały piosenki, było wiele gier i zabaw z kotem w roli głównej... oczywiście nie zabrakło także  zabawy w kotka i myszkę
 
 
 
 
 
 
W krainie Kształtów
 
Poprzez zabawę można utrwalić wiele pojęć - w tym nazwy figur geometrycznych. W poznawaniu figur geometrycznych pomagała dzieciom pacynka "księżniczka Tosia" - która co dziennie ma zmienne humory i zmienia zdanie o ulubionej figurze.  Dzięki niej nasze przedszkolaki powinny już znać poszczególne nazwy figur geometrycznych. 
 
 
 
 
 
 
 
Urodziny Zuzi
W styczniu słodko świętowaliśmy urodziny Zuzi.
 
 
 
 
 
 
 
 
Dzień Babci i Dziadka
 
Kochani Dziadkowie i Kochane Babcie z okazji Waszego święta przedszkolaki przygotowały dla Was niespodziankę: przepiękne laurki oraz występ. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz tańczyły układy taneczne. I my dołączamy się do życzeń :
W dniu tak uroczystym, w dniu Twojego święta,
składam Ci życzenia, o Tobie pamiętam.
By życie Twe było kwiatami usłane,
tak piękne i czyste jak letni poranek

 

 

 

Bal karnawałowy!
 
Dziś w naszej sali zamiast przedszkolaków bawiły się same postaci bajkowe. Były księżniczki, królewny, policjanci, strażacy, piraci, Spider-Man, myszki Mini, smok, kot w butach, czarownica, motylek, pieski z psiego patrolu, Hulk, góral oraz astronauta. Bal karnawałowy obfitował w moc atrakcji: tańce przy muzyce, gry i zabawy taneczne, słodki poczęstunek oraz dla odpoczynku seans kinowy.

 

 

 

Hu hu ha, hu hu ha nasza zima nie jest zła!
 
Korzystając z zimowej aury wyszliśmy razem na podwórko przedszkolne. Śnieg dostarczył naszym przedszkolakom mnóstwo radości: jeździliśmy na sankach, chodziliśmy po śladach, rzucaliśmy śnieżkami oraz lepiliśmy naszego bałwanka. W zimowy czas nie zapomnieliśmy także o naszych skrzydlatych przyjaciołach- uzupełniliśmy nasz karmnik o słoninkę dla sikorek.

 

 

 

Zajęcia matematyczne

Przedszkolaki uczą się podczas zabawy. Poniżej przedstawiam państwu zdjęcia z zajęć matematyki. Dzieci uczą się liczebników głównych i porządkowych (liczą bałwanki jeden, dwa, trzy, przyczepiają guziki pierwszemu, drugiemu lub trzeciemu bałwankowi), utrwalają zdobytą wcześniej wiedzę (np. kolory oraz wielkości :największy, najmniejszy oraz średni bałwanek), samodzielnie oraz całą grupą starają się przeliczać guziki bałwankom. Takie wiadomości oraz wiele innych wasze dzieci przyswajają podczas zajęć w przedszkolu.

 

 

 

Urodziny Marysi
 
W styczniu świętowaliśmy urodziny Marysi. Jak zwyczaj nakazuje Marysia przyniosła do przedszkola pyszne cukierki, a przedszkolaki oraz panie złożyły naszej solenizantce życzenia.

 

 

 

Choinko piękna jak las

Jak długo zechcesz, z nami pozostań,
niech pachnie tobą domowy kąt.
Wieszając jabłka na twych gałązkach
życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

 

 

 

Aby zdrowym być jak ryba trzeba jeść owoce i warzywa!
 
Realizując kolejny obszar z podstawy programowej przedszkolaki poznawały nawyki zdrowego trybu życia. Odbyło się wiele rozmów oraz ćwiczeń, a podsumowaniem tematu było zrobienie wspólnej pracy plastycznej przedstawiającą plakat promujący jedzenie owoców oraz warzyw.

 

 

 

 

Pasowanie na przedszkolaka

Dzisiejszy dzień był dla naszych maluszków wyjątkowy, bowiem to właśnie dziś zostały pasowane na prawdziwych przedszkolaków. Bardzo miło było nam pasować tak liczną grupę dzieci, bowiem frekwencja była praktycznie stu procentowa, brakowało nam jedynie Oliwki. Cała grupa motylków była bardzo podekscytowana tak ważną dla nich uroczystością, pięknie zaśpiewała, zatańczyła oraz recytowała wiersze. Wszystkie panie są bardzo dumne z NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW.

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja!

Jak to w grudniu bywa i w naszym przedszkolu mieliśmy specjalnego gościa. Przedszkolaki mogły pokazać Mikołajowi swoje umiejętności- zaśpiewały piosenkę oraz powiedziały wierszyk. Nasz specjalny gość był bardzo wzruszony i rozdał każdemu dziecku piękne prezenty oraz zabawki na naszą salę przedszkolną.  Nasze panie także w tym roku były grzeczne, bo i one dostały słodki upominek. Dziękujemy Święty Mikołaju i zapraszamy do nas za rok.

 

 

 

 

Dzień pluszowego misia

25 października grupa Motylków świętowała Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przeniosły się do misiowej krainy gdzie poznały historię święta. Przedszkolakom nie brakowało energii i radości, które mogły wysłać wszystkim misiom poprzez taniec, wspólne zabawy, oraz śpiewy. Wykonywały również pracę plastyczną – tworzyły własne misie z papierowych kółek. W nagrodę za wspaniale spędzony czas urządziliśmy im przedszkolne kino z bajką - w roli głównej oczywiście miś. Wszystkie dzieci obiecały mocno przytulić w domu swoje misie, które w tym roku niestety nie mogły odwiedzić naszego przedszkola.

 

 

 

Ruch to zdrowie
 
W tym roku szkolnym realizujemy zadania z planu zadań dydaktyczno-wychowawczych jedno z nich brzmi: "zaspokojenie potrzeby ruchu u dzieci jako wyznacznik zdrowego rozwoju" . Z tego względu przykładamy jeszcze większą uwagę do ruchu. By urozmaicić zajęcia i jeszcze mocniej zachęcić dzieci do sportu wykorzystujemy różnorodne przyrządy gimnastyczne.

 

 

 

Konkurs literacko-plastyczny o Janie Pawle II

Jak co roku w naszym przedszkolu był organizowany konkurs o Naszym patronie. Laureatami w konkursie literacko- plastycznym były także i nasze trzylatki:

w kategorii 3-4-latków:

I - miejsce: Maja S. i Zosia Ć.

II- miejsce: Zuzia O. i Michał B.

III - miejsce: Wojtuś P. i Zosia W.

Wyróżnienia: Ala W.

 

 

 

Urodziny Oli
 
W październiku m świętowaliśmy urodziny Oli. Nasza solenizantka poczęstowała nas pysznymi cukierkami, a my złożyliśmy jej piękne życzenia i zaśpiewaliśmy sto lat!

 

 

 

W ogrodzie warzywnym

Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć jak uczymy się poprzez zabawę. Podczas nauki o warzywach wszyscy mogli dowiedzieć się jak wyglądają, pachną oraz smakują.

 

 

 

Skarby Pani Jesieni

Niedawno zawitała do nas pani Jesień i przyniosła nam w swoim koszu piękne skarby. Kolorowe liście, kasztany, żołędzie, orzechy czy szyszki. Nasze przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem badały pod lupą jak z bliska wyglądają. Porównywały kształty, faktury, czy kolory. Dzieci zamieniły się w prawdziwych badaczy przyrody.

 

 

 

Bo przedszkolu jest wesoło

Nauka poprzez zabawę- to nasze motto. Wykorzystując różnorodne pomoce naukowe w tym kolorową chustę Klanza bawimy się i uczymy. Dzięki niej dzieci uczyły się na zajęciach reagować na tempo w muzyce oraz powtórzyły kolory.

 

 

 

Wrześniowi solenizanci

We wrześniu świętowaliśmy urodziny Kubusia! Śpiewaliśmy 100 lat , składaliśmy życzenia, a nasz solenizant poczęstował wszystkich pysznym cukierkiem. Dzieci były zachwycone niespodzianką urodzinową i z niecierpliwością wypatrują kolejnych ;)

 

 

 

Święto Chłopców

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Dziś  dziewczynki oraz panie wręczały chłopcom upominki, składały życzenia, ściskały i śpiewały sto lat. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

 

 

 

Sprzątanie Świata
W naszym przedszkolu zrobiło się spore zamieszanie, gdyż na naszym podwórku zatańczył wiatr rozrzucając przy tym sporo śmieci. Na szczęście z pomocą przyszły nam 3 latki. Po założeniu specjalnych rękawiczek udało im się oczyścić nasz plac zabaw. 
Po raz kolejny nasze przedszkole dołączyło się do akcji Sprzątanie Świata , jak co roku w trzeci weekend września przedszkolaki ruszyły na pomoc naszej planecie pod hasłem „Rezygnuję, Redukuję, Segreguję”.

 

 

 

Dzień przedszkolaka

20 września przedszkolaki mają swoje święto, ustanowione przez Sejm: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W poniedziałek spędziliśmy go na wspólnej zabawie. Odbył się bal, teatrzyk kukiełkowy, słodki poczęstunek oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Wszystko odbyło się w miłej i radosnej atmosferze, tak by każdy przedszkolak mógł się poczuć szczęśliwy i dumny, że nim jest.

 

 

 

Jeżyk- zajęcia plastyczne

Tupie w trawie jakiś zwierz,
Toż to drepcze mały jeż,
Gdy się zbliżysz stroszy igły,
Nie da się pogłaskać nigdy.

 

 

Zabawy na świeżym powietrzu

Do ulubionych części naszego przedszkola należy plac zabaw. Wszystkie dzieci wprost uwielbiają się tam bawić i spędzać aktywnie czas.

 

 

Nasza grupa motylków!
 
Nasze przedszkolaki już wiedzą , że są grupą motylków! Podczas zajęć plastycznych utrwalały to wykonując własne motylki. Ich prace można oglądać w naszym przedszkolu, na tablicy w szatni.

 

 

 

 

Pierwsze dni na trzylatkach !

Pierwsze dni za nami. Choć nie odbyło się bez małych lub większych tęsknot to i tak będziemy wspominać ten okres bardzo miło. Dzieci były bardzo grzeczne, pięknie się bawiły i były super zuchami podczas jedzenia. Wasze pociechy uczyły się jak stać w kole, czy pociągu. Graliśmy na instrumentach, tańczyliśmy, śpiewaliśmy piosenki oraz co najważniejsze super się bawiliśmy.
 
 

 

 

Pierwszy spacer!

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na spacer. Grupa 3-latków dbając o nasze zwierzątko - przedszkolnego węża wyprowadza go na spacer i pilnuje żeby nie uciekł ;)

 

 

(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.