Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

STOKROTKI WITAJĄ

 

 

"Wakacje, znowu są wakacje..."

Nareszcie nadszedł upragniony i wyczekiwany przez nas wakacyjny czas! Życzymy wszystkim bezpiecznych, gorących, radosnych oraz pełnych śmiechu i dobrej zabawy wakacji!!!

 

Pożegnanie sześciolatków

6 czerwca wszystkie grupy w naszym przedszkolu zostały zaproszone na uroczyste pożegnanie naszych starszaków, którzy od września rozpoczną już naukę w szkole. Podczas tego wydarzenia grupa pięciolatków zaprezentowała swój program artystyczna, zaś druga część uroczystości należała do sześciolatków. Wszyscy pięknie ubrani weszli do sali krokiem poloneza, którego zatańczyli fantastycznie. Zaprezentowali także przepiękny program artystyczny, w którym żegnali się z przedszkolem oraz dziękowali za wspólnie spędzony tutaj czas. Ostatnią częścią tej uroczystości było pożegnanie naszej Pani Marty, która po wielu latach pracy, w tym roku przechodzi na zasłużony wypoczynek. Tego dnia wzruszeń i łez nie zabrakło!


 

DZIEŃ DZIECKA

31 maja z okazji Dnia Dziecka nasze panie zorganizowały nam wycieczkę na tereny rekreacyjne przy DPS w Mokrzyszowie. To był dla nas niezapomniany i pełen wrażeń dzień. Pogoda nam sprzyjała, a uśmiech nie schodził z buzi. Najpierw odwiedziliśmy Ochotniczą Straż Pożarną w Mokrzyszowie. Tam obejrzeliśmy wozy strażackie oraz posłuchaliśmy informacji na temat pracy strażaków. Mogliśmy przymierzyć również uniformy i hełmy strażackie, zaś na koniec w świetlicy, panowie poczęstowali nas cukierkami oraz obdarowali upominkami w postaci maskotek.


Później udaliśmy się na tereny zielone, gdzie szaleliśmy na placu zabaw, jeździliśmy na prawdziwych konikach, zwiedziliśmy zwierzątka w mini zoo oraz podróżowaliśmy alejkami pociągiem. Tego dnia atrakcji, dobrej zabawy i naszego śmiechu nie brakowało!

 

 

UCZYMY SIĘ CZYTAĆ

W marcu w tym  roku szkolnym w naszej grupie została wprowadzona zabawowa metoda nauki czytania z elementami Metody Glenna Domana. Na krótkich „sesjach” dzieci poznawały swoje imiona oraz imiona pań pracujących w grupie. Metoda ta polega na globalnym odczytywaniu wyrazów, bez wyodrebniania poszczególnych liter.

Obecnie wykorzystujemy już napisy w organizowanych z dziećmi zabawach.

 

KOCHAMY NASZYCH RODZICÓW

Wielu wrażeń i wzruszeń dostarczyliśmy Naszym Rodzicom podczas występu z okazji Dnia Mamy i Taty, który odbył się 23 maja. Tego dnia wszyscy odświętnie ubrani, z uśmiechem na buziach śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze i tańczyliśmy. Na koniec wręczyliśmy naszym kochanym rodzicom wykonane przez nas upominki!

 

"JASZCZUR I PRZYJACIELE"

8 maja po raz kolejny w naszym przedszkolu spotkaliśmy się z muzykami z Agencji Muzycznej „Jaszczur i Przyjaciele”. Tym razem zaprezentowali nam oni ciekawe instrumenty muzyczne pochodzące z różnych zakątków świata. Podczas spotkania nie tylko dowiedzieliśmy się jak nazywają się te oryginalne instrumeny i jak wyglądają, ale również dowiedzieliśmy się w jaki sposób należy na nich grać oraz mogliśmy usłyszeć jak brzmią.

 

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE


Nadszedł wreszcie Wielki Tydzień, który mówi nam, że Święta Wielkanocne już tuż tuż. We wtorek 16 kwietnia w naszym przedszkolu obejrzeliśmy piękny, wielkanocny występ, przygotowany przez grupę 5-latków.  Dzieci wspaniale opowiadały o tradycjach i zwyczajach świątecznych, recytowały teksty, śpiewały piosenki i tańczyły. Na koniec wręczyły wszystkim paniom wielkanocne upominki. Podczas tego występu nam, jak również 4-latkom, także udało się zaśpiewać świąteczne piosenki.


Wspaniałych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych,

smacznego jajeczka i bardzo mokrego Śmigusa Dyngusa

życzą wszystkim Stokrotki!

 

"UCZĄ KRÓLA DZIECI SEGREGACJI ŚMIECI"


3 kwietnia  do naszego przedszkola zawitali aktorzy krakowskiego teatru "Maska" i wystawili dla nas wspaniełe przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. "Uczą króla dzieci segregacji śmieci". W bardzo humorystyczny i zabawny sposób bohaterowie przedstawienia uświadomili dzieciom, jak ważna jest ochrona środowiska, troska o nasze otoczenie  oraz segregacja śmieci. Wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały przedstawienie, żywo i aktywnie reagowały na pytania aktorów oraz włączały się do wspólnej zabawy.


 

BAJKA „O KRZYKLIWYM SKRZACIKU I MAGICZNEJ KSIĘDZE”


W poniedziałek 25 marca zawitały do nas aktorki z krakowskiego teatru Moralitet z bardzo zabawnym ale pouczającym widowiskiem pt. „O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze”. Bajeczka poruszała temat prawdziwej przyjaźni, promowała czytelnictwo oraz poruszała problem degradacji środowiska naturalnego.


 

ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO!

 

21 marca pożegnaliśmy w naszym przedszkolu zimę i uroczyście powitaliśmy wiosnę. Występ z tej okazji przygotowała nasza grupa we współpracy  z grupą czterolatków.


 

KONKURS EKOLOGICZNY


W poniedziałek 4 marca w naszym przedszkolu odbyło się rozstrzygnięcie bardzo ciekawego konkursu ekologicznego pt. „ Cuda zrobione z odpadów”. Konkurs zorganizowały nauczycielki Izabela Łabędź i Agata Byrska, a wzięły w nim udział dzieci  z naszego przedszkola wraz z rodzicami. W ramach konkursu należało stworzyć pracę wykonaną z odpadów lub surowców wtórnych. Na początku tego wydarzenia nasza grupa we współpracy z czterolatkami zaprezentowała krótki program artystyczny, a następnie panie wręczyły zasłużone nagrody.

W naszej grupie także znaleźli się odważni i pomysłowi, którzy zgłosili swoje prace, a nawet zostali nagrodzeni. W kategorii 3-4 latki pierwsze miejsce zajęła Patrycja Kalinka, a drugie Mateuszek Bzorek. Wśród wyróżnionych znaleźli się Blania Masak i Adaś Rolek.

Wszystkie zaprezentowane prace były wspaniałe i mogliśmy je podziwiać na naszej wystawie.

 

TYDZIEŃ KULTURALNY


Pierwszy tydzień lutego upłynął nam bardzo ciekawie. Już w poniedziałek 4 lutego  przyjechali do nas artyści, którzy wystawili dla nas przedstawienie pt. „Trzy świnki”. Z radością oglądaliśmy losy zwierzątek z bajki, którą dobrze znamy. Przedstawienie było o tyle interesujące, że mogliśmy wziąć w nim czynny udział, tańcząc z aktorami.


W czwartek 7 lutego zaś odbył się w naszym przedszkolu spektakl pt. „Zelanda”, zorganizowany przez Spółkę ciepłowniczą  z grupy kapitałowej ECO. Przedstawienie opowiadało historię Zielonego Kruka, któremu zagrażał  dym, wydobywający się z kominów. Podczas przedstawienia, dowiedzieliśmy się czym jest smog, jak zagraża naszemu życiu oraz naszemu środowisku i jak niezdrowe jest palenie węglem w piecach w czasie zimy. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

22 stycznia nasza grupa przygotowała i zaprezentowała krótki program artystyczny dla naszych ukochanych Babć i naszych ukochanych Dziadziusiów z okazji ich święta. Nasi goście nie zawiedli nas i zapełnili salę do ostatniego krzesełka. Wszyscyz zaciekawieniem  oglądali nasz występ, słuchali jak pięknie potrafimy śpiewać i recytować wierszyki. Na koniec wręczyliśmy Babciom i Dziadziusiom własnoręcznie wykonane laurki. 

BAL KARNAWAŁOWY

8 stycznia uczestniczyliśmy w naszym pierwszym w życiu balu przedszkolnym. Tego dnia czekało na nas wiele zabawy i wiele atrakcji. Wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane w różne stroje ulubionych bohaterów i postaci z bajek. Każdy wyglądał bardzo ciekawie i ładnie. Dobra zabawa rozpoczęła się już po śniadanku. Najpierw tańczyliśmy i bawiliśmy się w naszej sali, zaś później uczestniczyliśmy w wielkim balu całego naszego przedszkola, który odbył się w sali sześciolatków. Zabawę, tańce i konkursy poprowadzili dla nas muzycy z Agencji Artystycznej Jaszczur i Przyjaciele. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie!


 

„PATRZCIE, PATRZCIE JAKA SZOPKA…” CZYLI NASZE PIERWSZE JASEŁKA

Tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla naszych rodziców wyjątkowy prezent – jasełka. 18 grudnia wystawiliśmy dla naszych najbliższych króciutkie przedstawienie. Nasze panie  pięknie udekorowały salę i odświętnie nas ubrały. Wszyscy odważnie i radośnie wystąpiliśmy przed rodzicami, zaśpiewaliśmy świąteczne piosenki, a na koniec wręczyliśmy im upominki – świąteczne kartki.

 

 

ŚWIĄTECZNE KINO

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasze panie zorganizowały wszystkim dzieciom w przedszkolu świąteczne kino. Wszyscy spotkaliśmy się w sali sześciolatków, gdzie obejrzeliśmy bajkę o znanych nam dobrze bohaterach Stumilowego Lasu. Zobaczyliśmy jak Kubuś Puchatek i jego przyjaciele przygotowują się do świąt, jakie problemy pojawiły się podczas tych przygotowań oraz jak nasi dzielni bohaterowie sobie z nimi  radzili.

 

 

WIGILIA W PRZEDSZKOLU

Jak co roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu odbyła się wigilia dla wszystkich dzieci oraz pracowników. W tym roku po raz pierwszy i my mogliśmy uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Tym razem wspaniałe jasełka bożonarodzeniowe zaprezentowały czterolatki oraz pięciolatki.


 

JASZCZUR I PRZYJACIELE

10 grudnia po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać się z muzykami zespołu Jaszczur i Przyjaciele. Tym razem panowie zaprezentowali nam dwa instrumenty - gitarę i skrzypce. Podczas spotkania uczestniczyliśmy też w zabawach świątecznych, losowaliśmy świąteczne lizaki  oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę, przy doskonałym akompaniamencie muzyków.

 

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

6 grudnia w czwartek, niezwykły gość zawitał do naszego przedszkola. Wreszcie doczekaliśmy się go! To Święty Mikołaj w swym czerwonym płaszczu, czerwonej czapce i z wielkim workiem prezentów przyszedł do naszej grupy. Wszyscy byliśmy zaskoczeni ale też bardzo, bardzo radośni. Każdy z nas otrzymał od niego prezent i każdy zrobił sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. My także przygotowaliśmy dla niego niespodziankę i wręczyliśmy mu świąteczną kartkę z życzeniami.

Wesołych Świąt Święty Mikołaju!!!

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

W środę 28 listopada odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. Po długich miesiącach oczekiwań i  przygotowań wreszcie staliśmy się prawdziwymi przedszkolakami. Wszyscy odważnie i z uśmiechem zaprezentowaliśmy program artystyczny, nad którym ciężko pracowaliśmy. Pięknie zaśpiewaliśmy piosenki, zatańczyliśmy oraz wyrecytowaliśmy wiersze. Nasi rodzice z ogromną dumą i wzruszeniem obejrzeli występ, który nagrodzili wielkimi brawami. Później pani dyrektor każdego z nas pasowała na przedszkolaka, a nasze panie wręczyły nad  pamiątkowe dyplomy i upominki. To był wspaniały dzień, który wszyscy długo będziemy pamiętać!

 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia w piątek 23 listopada i my przynieśliśmy do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Spędziliśmy z nimi świetny dzień! Wspólnie się witaliśmy, bawiliśmy i tańczyliśmy. Tego dnia dużo rozmawialiśmy na temat misiów, mieliśmy też okazję spróbować miodku – przysmaku misia Kubusia Puchatka, którego wszyscy bardzo lubimy. Pani sprawiła nam również ogromną radość tym, że mogliśmy wspólnie obejrzeć bardzo mądrą i pouczającą bajkę pt. „Przygody Misia Uszatka”.


 

 

BAJKA „O JEŻYKU”

W środę 21 listopada mieliśmy okazję obejrzeć bajkę pt. ”O jeżyku”, którą wystawiła dla nas Agencja Horyzont. Bajka była bardzo ciekawa i zabawna zarazem. Uświadomiła nam wszystkim, że najlepiej w swoim życiu zawsze być sobą, nikogo nie naśladować i nie udawać! 

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to bardzo ważna data w historii naszego kraju, zwłaszcza w tym roku. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i po wielu latach niewoli wróciła na mapę Europy. Nasze przedszkole chciało uczcić ten jakże ważny dzień. Dlatego, z tej okazji, w piątek9 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość przygotowana przez naszych kolegów i koleżanki. Rozpoczęliśmy ją od uroczystego odśpiewania hymnu naszego kraju “Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie dzieci wystawiły wspaniały program, pełen znanych i charakterystycznych dla tamtych, trudnych czasów pieśni. My także chcieliśmy dołączyć się do tego wydarzenia choćby małym akcentem, dlatego nasze panie pięknie i odświętnie nas ubrały, a my weszliśmy na uroczystość niosąc samodzielnie wykonane flagi. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy cały występ. Tego dnia nie zabrakło wielu wzruszeń i wśród nas, i wśród zaproszonych gości. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci i naszych wspomnieniach. 

KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

29 września w naszym przedszkolu odbył się VII Przedszkolny Konkurs Wiedzy o patronie naszego przedszkola św. Janie Pawle II. Nasza grupa nie brała udziału w konkursie, jednak chętnie obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny przygotowany przez dzieci ze starszych grup.

 

 

SPOTKANIE Z KOMINIARZAMI

25 października w naszym przedszkolu odwiedzili nas panowie kominiarze z „Krajowej Izby Kominiarzy”. Opowiadali oni o tym, czym jest smog i czad, a także jak ważne jest coroczne czyszczenie kominów w naszych domach. Nasi goście opowiedzieli również ciekawą legendę, która tłumaczyła, dlaczego ludzie widząc kominiarzy, łapią się za guziki. Spotkanie to było dla wszystkich dzieci bardzo interesujące i pouczające. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda strój pana kominiarza oraz na czym tak naprawdę polega jego praca. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymał ulotkę informacyjną.


 

REMIZA JAGODAJNA CZYLI SPOTKANIE Z NATURĄ

W pierwszym tygodniu października do naszym przedszkolu zawitali pracownicy Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, promując tym samym akcję „Remiza Jagodajna – oazą bioróżnorodności”. Podczas tego spotkania dowiedzieliśmy się czym jest remiza jagodajna, poznaliśmy nazwy jagodajnych krzewów, których owocami żywią się różne zwierzątka, próbowaliśmy też wymówić i  zapamiętać nazwy ptaków i owadów, o których mówili nam nasi goście.

Mieliśmy okazję zobaczyć także jak wyglądają domki dla najmniejszych żyjątek spotykanych w lasach i parkach, takich jak biedronki, pszczoły czy trzmiele oraz jak ważne jest budowanie i ustawianie takich małych domków w ogrodach, sadach czy parkach. Na zakończenie spotkania każdy z nas otrzymał kolorową ulotkę z bardzo ciekawymi informacjami i ilustracjami.

„MUZYCZNA PRZYGODA”

Już na początku października zawitała do naszego przedszkola Agencja Muzyczna Jaszczur i Przyjaciele z bardzo interesującą audycją pt. „Muzyczna przygoda”. Podczas tego spotkania poznaliśmy taniec capoeira, który jest połączeniem tańca i sztuk walki.


Oprócz tego poznaliśmy mnóstwo nowych, ale ciekawych instrumentów o dziwnych i skomplikowanych nazwach, jak bęben atabaque, pandeiro czy berimbau. Wspólnie z prowadzącymi mieliśmy także okazję zatańczyć sambę, zaś najstarsze dzieci spróbowały gry na prezentowanych instrumentach.


DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w naszej grupie panowała wyjątkowo wesoła atmosfera. Nasze panie zorganizowały nam mnóstwo wesołych zabaw, a na koniec dnia każdy z nas otrzymał kolorowy balonik.

TRZYLATKI WITAJĄ!

Nazywamy się Stokrotki i jesteśmy nową, najmłodszą grupą w przedszkolu. W tym roku szkolnym będą z nami pracować pani Bożenka, pani Iza i pani Kasia, zaś pomagać dodatkowo będzie nam pani Ula. Nasza grupa liczy 25 radosnych i pełnych energii dzieci.

PIERWSZE DNI W PRZEDSZKOLU

Od pierwszego dnia w przedszkolu czekało na nas sporo nowości. Zapoznaliśmy się z naszą salą, z naszymi leżaczkami, na których codziennie odpoczywamy oraz z resztą miejsc w przedszkolu. Odkryliśmy iloma wspaniałymi zabawkami możemy się bawić, ile ciekawych książeczek, gier i puzzli mamy do wyboru. Nasze panie już podczas pierwszych dni zadbały o to, aby nasze buzie były radosne i abyśmy jak najmniej tęsknili za rodzicami.

ZABAWA TO PODSTAWA

W naszej grupie najwięcej czasu spędzamy na zabawach nie tylko dowolnych, ale i zorganizowanych przez nasze panie. W przedszkolu czujemy się coraz lepiej, jesteśmy dzielni, bardzo szybko przyzwyczailiśmy się do nowego miejsca, do nowych kolegów i koleżanek. Codziennie tańczymy i śpiewamy w kole, pracujemy na dywanie i przy stolikach. Abyśmy byli silni i zdrowi panie organizują nam różne gry, zabawy i ćwiczenia gimnastyczne. Coraz ładniej zachowujemy się też przy posiłkach oraz staramy się jeść samodzielnie. Kiedy tylko pogoda nam sprzyja i za oknem świeci słoneczko, wychodzimy na spacery lub bawimy się  w naszym przedszkolnym ogródku. A kiedy jesteśmy już zmęczeni, smacznie zasypiamy na leżaczkach.

NASZ PIERWSZY TEATRZYK

To dopiero pierwszy miesiąc naszego pobytu w przedszkolu, a my już obejrzeliśmy nasze pierwsze przedstawienie. 17 września zobaczyliśmy spektakl pt. „Zagubiona owieczka”. Wszystkie maluszki zachowywały się bardzo grzecznie i z wielkim zainteresowaniem oglądały poszukiwania zagubionej owieczki, która przez nieroztropnego pasterza oddzieliła się od stada. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, owieczka została odnaleziona. Świetna gra aktorów, ich doskonały kontakt z widownią, poczucie humoru i oprawa muzyczna oraz scenografia i wykorzystane rekwizyty bardzo nam się podobały.


(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.