Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

MOTYLKI WITAJĄ

 

 

 

LODY

 

Każde dziecko uwielbia lody a my latem zjadamy je dla ochłody. Do skosztowania takiego podwieczorku nie trzeba namawiać nawet największego niejadka.


 


„BIEGAMY I POMAGAMY” – PIĘCIOLATKI BIEGAJĄ DLA CHOREJ KORNELII

 

W tym roku w dniach od 27 maja do 1 czerwca, odbyła się VI edycja akcji „Biegamy i pomagamy” organizowanej przez Dom Dziecka Stowarzyszenie Przyjaciół POW w Tarnobrzegu. W tym roku biegaliśmy nad Jeziorem Tarnobrzeskim, aby pomóc małej Kornelii – dziewczynce chorej na złożoną i skomplikowaną wadę serca. W tą piękna akcję, włączyły się dzieci z grupy „Motylków”, które z ogromnym zaangażowaniem biegały wraz z rodzicami, aby pomóc młodszej i chorej koleżance. W tym roku biegało łącznie 1277 biegaczy, którzy przebiegli 15.906 kilometrów. Serdecznie dziękujemy: pięciolatkom wraz z rodzicami, osobom z personelu naszego Przedszkola oraz rodzicom dzieci z innych grup, którzy biegali dla Korneli: za zaangażowanie, dobre serce i chęć niesienia pomocy chorej dziewczynce. To piękny i wspaniały gest, który pomoże rodzicom małej Kornelii w zebraniu pieniędzy na operację ratującą życie ich córce.

 


NASZE CZERWCOWE JUBILATKI


W czerwcu swoje szóste urodziny obchodziły: Ania B. i Hania O. Były piękne życzenia, okazjonalna piosenka „Sto lat” i słodycze, którymi częstowały nas dziewczynki. Naszym milusińskim życzymy: wiele szczęścia i samych cudownych – optymistycznych dni w życiu!

 


„POŻEGNANIE STARSZAKÓW” – UROCZYSTA AKADEMIA


W piątek 7 czerwca, w naszym Przedszkolu odbyła się Uroczysta Akademia, podczas której pięciolatki żegnały dzieci z grupy starszaków - kończące Edukację Przedszkolną. Po pożegnaniu przez grupę Motylków i wręczeniu upominków starszakom, sześciolatki żegnały się z przedszkolem i młodszymi kolegami. Były wiersze, piosenki i pięknie odtańczony Polonez. Na zakończenie całej uroczystości, dzieci pożegnały panią Martę M., która końcem czerwca, po wieloletniej pracy pedagogicznej – odchodziła na emeryturę.

 

 

KOLEJNY WIELKI SUKCES PIĘCIOLATKÓW!

 

W niedzielę 9.06.2019 roku, odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego: „Moja Rodzina” oraz uroczyste wręczenie nagród podczas Pikniku Rodzinnego, w Parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu (osiedle Dzików).Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci z wszystkich tarnobrzeskich przedszkoli. Była to już IX edycja corocznego konkursu, organizowanego przez Akcję Katolicką. Wszystkie czołowe miejsca zajęły i nagrody zdobyły, dzieci z naszego Przedszkola z grupy „Motylków”. I tak I miejsce zajęła - Blanusia Wolan, II miejsce – Jasio Rawski i III miejsce – Majeczka Jarosz. Bardzo cieszymy się z tak wielkiego sukcesu naszych wychowanków, i życzymy im wielu dalszych sukcesów w kolejnych konkursach i przeglądach oraz sukcesywnego rozwijania swoich zdolności i różnorodnych talentów.

 

 

„PASKUDY" – WYJŚCIE DO KINA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

 

W środę 5 czerwca, kolejna atrakcją dla grupy „Motylków” z okazji dnia Dziecka, było wyjście do kina, wspólnie z grupą czterolatków na film animowany: „Paskudy”. Ten bardzo fajny i pouczający film, przypomniał dzieciom jak ważne w życiu są; przyjaźń, pomoc słabszym, dążenie i  w konsekwencji - realizacja swoich marzeń oraz to, że jesteśmy inni i różnimy się od siebie i dlatego świat jest  taki ciekawy. Film bardzo się nam podobał i w bardzo radosnych nastrojach wróciliśmy do Przedszkola.„KUROZWĘKI” – WYCIECZKA AUTOKAROWA Z OKAZJI DNIA DZIECKA!

 

W piątek 31 maja, w przeddzień Dnia Dziecka wybraliśmy się wraz z grupa 6- latków na wycieczkę autokarowa do Kurozwęk. Na początku naszej eskapady, zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem piękny pałacyk w  Kurozwękach. Na zakończenie zwiedzania, udaliśmy się do sali koncertowej, gdzie pan pianista przygotował dla nas niespodzianki muzyczne – utwory, motywy przewodnie z różnorodnych bajek dla dzieci. Dzieci odgadywały zagadki oraz śpiewały wraz z panem muzykiem znane piosenki.

Po zwiedzaniu pałacyku, wesoło i beztrosko bawiliśmy się na tamtejszym placu zabaw.

Następną niespodzianką, która czekała na nas tego dnia, był wyjazd traktorem z przyczepką do wybiegu dla bizonów,  gdzie pani przewodnik, opowiedziała nam o pomyśle utworzenia Bizonolandii oraz obecnym stanie dotyczącym hodowli i zwyczajów tych wielkich zwierząt.

Po pikniku i posileniu się – czekały na nas kolejne atrakcje: zwiedzanie mini Zoo i „bukowy labirynt”, w którym, po wielu trudach udało nam się odnaleźć wszystkie figury – postacie ukryte w tymże labiryncie.

Po całym dnie pełnym atrakcji i niespodzianek – czekał na nas powrót do przedszkola w popołudniowych godzinach. To był wspaniały Dzień Dziecka, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

NASZE MAJOWE JUBILATKI I JUBILACI!

 

W miesiącu maju, swoje szóste urodziny obchodzili: Blanusia W., Natalcia J., Ignaś W. i Antoś K.. Były piękne życzenia, okazjonalna piosenka „Sto lat!” i pyszne słodycze, którymi częstowali nas: Jubilaci i Jubilatki. Naszym milusińskim życzymy; spełnienia wielu marzeń oraz samych cudownych i beztroskich dni w życiu!

 

 

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ MAMY I TATY!

 

We wtorek 28 maja w godzinach popołudniowych, na nasze zaproszenie, przybyli do sali 5 – latków, wyjątkowi i bardzo wyczekiwani goście – nasi Rodzice. W tym wyjątkowym dniu, uroczyście obchodziliśmy „Dzień Mamy i Taty. Po radosnym powitaniu, zaprezentowaliśmy  piękny montaż słowno – muzyczny, uwieńczeniem którego był pięknie odtańczony układ tańca „Lasowiaka”. Na zakończenie naszego miłego i bardzo rodzinnego spotkania, odśpiewaliśmy naszym rodzicom „Sto lat!” i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki: pięknie ozdobione portrety i tulipany wykonane z papieroplastyki. Na radosnych twarzach rodziców, malował się uśmiech i wzruszenie. Ten piękny, rodzinny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, a kochanym Rodzicom życzymy: wiele szczęścia i samych tak pięknych i radosnych dni w życiu.

 


WIELKA SCENA – MALI ARTYŚCI” – UDZIAŁ PIĘCIOLATKÓW, W 31 MIEJSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ PRZEDSZKOLI!

 

W sobotę 25 maja w Środowiskowym Domu Kultury, odbył się 31 Miejski Przegląd Dorobku Artystycznego Przedszkoli. Nasze Przedszkole reprezentowała grupa „Motylków”, która z pięknym i trudnym programem, wspaniale zaprezentowała się na wielkiej scenie. Ze względu na ograniczony czas przewidziany na występ każdego z przedszkoli, nasze pięciolatki  zaśpiewały 2 piosenki i zatańczyły piękny taniec „Lasowiak”. Nasze „Motylki”, na scenie zachowały się jak profesjonalni artyści, a ich występ bardzo podobał się wszystkim rodzicom i licznie przybyłym gościom. Na zakończenie prezentacji wszystkich przedszkoli, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Jesteśmy bardzo dumne z występu i prezentacji naszych wspaniałych, zdolnych, młodych artystów.

 


WIELKI SUKCES PIĘCIOLATKÓW!

 

W miesiącu marcu bieżącego roku, przez Szkołę Podstawową nr 9 w Tarnobrzegu, został zorganizowany konkurs plastyczny, zatytułowany: „XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Diecezji Sandomierskiej”, który był adresowany do dzieci ,z tarnobrzeskich szkół podstawowych i przedszkoli. W dniu 20 maja b.r. nastąpiło rozstrzygnięcie tego konkursu i zostały ogłoszone wyniki. Prace aż sześciorga dzieci z grupy pięciolatków zostały najwyżej ocenione. I tak: I miejsce zdobyły prace: Rozalci Z. i Jasia R., II miejsce prace: Julci P. i Kasi D., zaś III miejsce prace: Wiktorci K. i Hani O..  To wielki sukces i ogromne wyróżnienie dla naszych pięciolatków. Jesteśmy bardzo dumne z naszych wychowanków i laureatów tego konkursu. Wszystkim naszym przedszkolakom zaś życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach i przeglądach oraz dalszego rozwijania swoich talentów.

 

 

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

 

Panie z zaprzyjaźnionej Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosiły nas na Ogólnopolskie Święto Niezapominajki. Jak zwykle przygotowały dla nas dużo atrakcji.

Z uwagą słuchaliśmy opowiadania o "Niezapominajce i słoniku". Panie ciekawie również opowiadały o kwiatach niezapominajkach. Postarały się abyśmy zobaczyli i dotknęli tych pięknych kwiatów (podziwialiśmy niebieskie i różowe).


Bawiliśmy się w zabawę ruchową "Kwiecista łąka" w czasie której zbieraliśmy kwiaty.


Na zakończenie naszej wizyty kolorowaliśmy koszyczki z niezapominajkami. Podobają się nam bardzo te wizyty.


 „Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW” – WYCIECZKA DO KOMENDY MIEJSKIEJ, PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TARNOBRZEGU!


W piątek 10 maja wraz z grupą 4-i 6-latków, wybraliśmy się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Panowie Strażacy, po zapoznaniu nas ze swoją pracą i wszystkimi obowiązkami, pokazali nam: samochód bojowy oraz samochód z drabiną – z  wyposażeniem tychże pojazdów. Następnie poznaliśmy ubiory strażaków, które zakładają do różnych trudnych i niebezpiecznych akcji strażackich.

Każdy z przedszkolaków, wykonał również „strażacki tor przeszkód”, podczas którego „ratował zabawkę – pluszaka” z pożaru.

Przeszliśmy również przez namiot, który symulował zadymione pomieszczenie.

Pod koniec wizyty, każde dziecko gasiło prawdziwym wężem strażackim „płonący budynek” – była to również symulacja  prawdziwego pożaru. Na koniec naszej wspaniałej wycieczki, podziękowaliśmy wszystkim opiekującym się nami strażakom i zrobiliśmy sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. To był wspaniały dzień, podczas którego przedszkolaki dowiedziały się, wielu informacji o tym jak wygląda praca strażaka, jakim sprzętem się oni posługują i w jakich akcjach i trudnych zdarzeniach uczestniczą. Dzieci bardzo radosne, po dniu pełnym wrażeń, z pluszakami w ręku, wróciły do przedszkola.

 


"PRZYRODA ACH PRZYRODA, KAŻDEJ CHWILI SZKODA..."

 

26 kwietnia, w piątek, wybraliśmy się na wycieczkę do parku przy Zamku Dzikowskim. Naszym celem była obserwacja ptaków, zwierząt w ich naturalnym środowisku. Park - "płuca naszego miasta" powitał nas świeżym powietrzem oraz pięknym śpiewem ptaków tam mieszkających. Spacerowaliśmy alejkami podziwiając przyrodę. Po drodze napotykaliśmy na ptaki i ich domki zawieszone na drzewach.


Czytaliśmy też tabliczki znajdujące się przy chodnikach, które informowały o nazwach drzew.


Swoim pięknem zachwyciły nas rabaty kwiatowe. Podziwialiśmy piękne, kolorowe kwiaty kwitnące o tej porze roku, jak również i te, które dopiero będą zakwitac.


Będąc w parku czuliśmy czyste piękno naszego miasta. Jeszcze tam wrócimy.

 

 

„TRADYCJE I SYMBOLE WIELKANOCY” – PRZEDSTAWIENIE DLA RODZICÓW I PRZEDSZKOLA

 

We wtorek 16 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, grupa 5 – latków przedstawiła piękny program artystyczny, w którym przybliżyła wszystkie: obrzędy, tradycje, symbole i zwyczaje związane z tymi świętami. W godzinach przedpołudniowych występowaliśmy dla całego Przedszkola (przedszkolaków oraz personelu), natomiast po południu dla naszych kochanych Rodziców. Była piękna inscenizacja, ilustrowane ruchem piosenki i przepiękny ludowy taniec „gaik – maik” do piosenki „Gaiczek zielony”. Nasz przepiękny program artystyczny, bardzo podobał się wszystkim odbiorcom, którzy nagrodzili nas gromkimi brawami. Przybliżyliśmy wszystkim: obrzędy i zwyczaje wielkanocne, niektóre mało znane lub zapomniane, a cały program wprowadził wszystkich -  w miły czas oczekiwania na święta. Uwieńczeniem naszego występu, były radosne życzenia wielkanocne, po których wręczyliśmy upominki: piękne stroiki, przez nas ozdobione i udekorowane, z posianym zbożem, które będą piękna ozdobą na wielkanocny stół.

 


„ZASIEWAMY OWIES W SŁOICZKACH” -  NA UPOMINKI DLA RODZICÓW PODCZAS PRZEDSTAWIENIA WIELKANOCNEGO

 

We wtorek 9 kwietnia, na zajęciu technicznym, zasiewaliśmy owies w szklanych słoiczkach, które po ozdobieniu i udekorowaniu, dzieci wręczać będą rodzicom i personelowi Przedszkola podczas przedstawienia wielkanocnego. Dzieci dowiedziały się jak  rozwija się i wzrasta każda roślina oraz przypomniały sobie o tym, jakie warunki musimy zapewnić roślinom, aby rosły i ładnie się rozwijały. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem, wkładały do słoiczków nasiona owsa i przysypywały je ziemią. Po podlaniu postawiliśmy słoiczki na parapecie, w nasłonecznionym miejscu, po to aby ładnie i szybko rosły. Dzieciom bardzo podobało się to „ogrodnicze” zajęcie. Musimy teraz tylko podlewać owies i patrzeć jak wschodzi i rośnie.

 „UCZĄ KRÓLA DZIECI SEGREGACJI ŚMIECI” – TEATRZYK

 

W środę 3 kwietnia, zawitali do naszego przedszkola, aktorzy Teatru „Maska” w Krakowie z ekologicznym przedstawieniem dla dzieci zatytułowanym: „Uczą króla dzieci segregacji śmieci”. W tym humorystycznym przedstawieniu – postacie w nim występujące, uzmysłowiły dzieciom, jak ważna jest troska o nasze środowisko oraz składowanie i segregacja śmieci. Dzieci, pszczółka i niedźwiadek brunatny – bardzo długo przekonywali króla Śmiecisława, że nie należy wyrzucać śmieci do lasu, bo takie działania: niszczą przyrodę, są przyczyna pożarów w lesie oraz powodują bardzo brzydki zapach, a rozkładające się resztki pokarmów są przyczyną chorób zwierząt i ptaków. Ta bardzo pouczająca bajka,  podobała się naszym przedszkolakom, którzy bardzo entuzjastycznie i  żywiołowo reagowały, na wszystkie niewłaściwe sytuacje i zwroty akcji w oglądanym przedstawieniu.

 

 

MARCOWA JUBILATKA I JUBILAT


W miesiącu marcu swoje 6-te urodziny obchodzili: Rozalcia Z. i Eryczek G.. Były piękne życzenia od naszej grupy i całego personelu Przedszkola, urodzinowa piosenka oraz słodycze, którymi częstowali nasi Jubilaci. Naszym milusińskim życzymy: dużo szczęścia w życiu i spełnienia wielu marzeń!

 

 

„O KRZYKLIWYM SKRZACIKU I MAGICZNEJ KSIĘDZE” – TEATRZYK

 

W poniedziałek 25 marca, odwiedzili nas aktorzy Teatru „Moralitet” z zabawnym przedstawieniem: „O krzykliwym skrzaciku i magicznej księdze”. Dzieci z radością obserwowały i uczestniczyły w przedstawieniu, które było bardzo pouczające i niosło wiele przesłań. Dzieci oglądając przedstawienie uzmysłowiły sobie jak ważna i cenna w życiu jest przyjaźń. Aktorzy zwrócili uwagę na wartość - jaką jest czytelnictwo i poruszyli problem: degradacji środowiska naturalnego. Po przedstawieniu, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 


WIOSNĘ WITAMY - A ZIMĘ ŻEGNAMY!

 

W czwartek 21 marca, z radością świętowaliśmy nadejście wiosny. Witając wiosnę, żegnaliśmy zimę – najpierw wierszami, inscenizacjami, tańcem i piosenką w wykonaniu dzieci z grup młodszych.

Następnie, barwnym korowodem z instrumentami muzycznymi, wyruszyliśmy na radosny, wiosenny spacer ulicami naszego miasta. Prowadziła nas kolorowa Marzanna. Mijający nas tarnobrzeżanie, z radością i uśmiechem na twarzy – pozdrawiali liczną, kolorową i wesołą grupę przedszkolaków.

Nasz radosny i barwny korowód, zakończyliśmy w ogrodzie przedszkolnym, gdzie wspólnie w piaskownicy zakopaliśmy Marzannę – symbol srogiej i złej zimy. Następnego  dnia, dzieci z radością zauważyły, że Marzanna zniknęła. Oznacza to, iż wiosna na dobre już do nas zawitała!!!

 

 

TAK ĆWICZYMY

 

Ćwiczenia gimnastyczne to jedne z naszych ulubionych zajęć. Na jednych z nich postanowiliśmy trochę porywalizować. Podzieliliśmy się na dwie grupy, kapitanowie dobrali sobie drużyny. Podczas konkurencji uczyliśmy się powstrzymywać emocje. Jak wiadomo, przy podziałach na grupy, któraś może być słabsza. Oklaski jednej grupy dla drugiej i na odwrót powstrzymały u nas niezadowolenie. Zdecydowaliśmy, że będziemy nadal ćwiczyć. Kto podczas ćwiczeń będzie słabszy, będzie w trakcie równał do tych, którzy są sprawniejsi. Był doping, oklaski i dużo radości. Najważniejsze, że nie było łez i smuteczków.


 

WIOSENNE ZABAWY NA POWIETRZU

W środę 20 marca, korzystając z ładnej przedwiosennej pogody wyszliśmy wspólnie z dziećmi na wycieczkę na zielone tereny Powiśla, gdzie wesoło spędziliśmy czas. Dzieci obserwowały marcową pogodę, zmiany w przyrodzie po okresie zimy, a następnie wspólnie bawiliśmy się na boisku do gry w piłkę nożną. Po tak mile spędzonym przedpołudniu, wróciliśmy na obiad do przedszkola.

 

 

DZIEŃ WRÓBELKA

 

W poniedziałek 18 marca wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki. Zostaliśmy zaproszeni na Światowy Dzień Wróbla.

Pani pokazywała nam zdjęcia wróbelków - ptaków, które żyją wśród nas przez cały rok. Rozmawialiśmy na temat kolorów piór, gdzie żyją, jakie mają gniazdka oraz co jedzą. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania "O wróbelku Elemelku, który szukał pantofelka". Było ono bardzo ciekawe i z uwagą go wysłuchaliśmy.

Panie także zaprosiły nas do wspólnej zabawy w dmuchanie kolorowych piórek.

Mieliśmy również okazję pooglądać bajki, książki, które sami mogliśmy wziąć z półek.

Na koniec podziękowaliśmy serdecznie za zaproszenie i wróciliśmy do przedszkola. Będziemy tam wracać, bo było ciekawie i miło.

 

 

NADAL SZUKAMY WIOSNY

 

4 marca w poniedziałek wybraliśmy się na wycieczkę do ogródków działkowych na Nadolu. Postanowiliśmy, że poszukamy oznak wiosny. Wypatrzyliśmy krokusy i przebiśniegi, które swoim pięknem budzą przyrodę do życia.

Słońce oraz kolory kwiatów powodowały nasz uśmiech na buzi. Przyjemnie i miło popatrzeć na pierwsze kwiaty zaraz po zimie.


 

„CUDA ZROBIONE Z ODPADÓW” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

W poniedziałek 4 marca, odbyło się rozstrzygniecie konkursu wewnątrzprzedszkolnego, zatytułowanego: „Cuda zrobione z odpadów”. Konkurs polegał na tym, aby chętne dzieci samodzielnie lub z pomocą rodziców wykonały piękną prace przedstawiającą jakiś przedmiot. Prace zrobione musiały być z surowców wtórnych. Konkurs zorganizowały Panie: Agatka z grupy 4 – latkow i  Pani Iza z grupy 3 – latków. W dniu rozstrzygnięcia konkursu, po krótkiej części artystycznej,  ogłoszone zostały  wyniki i wręczone dzieciom nagrody za udział, w tymże konkursie. Dzieci wraz z rodzicami, wykazały się ogromną kreatywnością i pomysłowością i wykonały przepiękne prace, które mogliśmy oglądać podczas wystawy pokonkursowej. Prace dzieci z grupy 5-latków, prezentowały się wspaniale, a dzieci z naszej grupy – w kategorii prac 5 i 6 latków,  zdobyły następując e miejsca.  II miejsca zdobyły prace: Gabrysi H. i Majeczki J., natomiast wyróżnienia za swoje prace otrzymały: Julcia M. , Eryczek G., Wiktorcia K. i Kasia D.. Bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu, i życzymy powodzenia w kolejnych przeglądach i konkursach.

 ZIMA JESZCZE CZY TO JUŻ WIOSNA?

 

W środę 27 lutego wybraliśmy się na wycieczkę. W jej trakcie rozglądaliśmy się szukając oznak zbliżającej się wiosny.

Spacerowało się wspaniale. Choć wiaterek jeszcze chłodny i ostry, to jednak słoneczko przygrzewało. Taka aura zachęcała nas do uśmiechu i spaceru. Oznaki zbliżającej się wiosny odszukaliśmy, choć są jeszcze słabe - podziwialiśmy bazie na leszczynie i na wierzbie. Ale wszystko przed nami. Z utęsknieniem czekamy na więcej wiosny!

 

 

CZŁONKOWIE MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA-  CZYTAJĄ DZIECIOM

 

W czasie ferii zimowych w czwartek 21 lutego, odwiedził nasze Przedszkole nasz absolwent –  obecnie uczeń liceum i członek Młodzieżowej Rady Miasta – Piotruś L., który czytał naszym wychowankom bajki. Po przeczytaniu kilku bajek i rozmowie z dziećmi na ich temat, Piotruś opowiedział dzieciom o tym, co robi aktualnie i o tym jak On wspomina i pamięta okres pobytu w przedszkolu. Piotruś pozostał z nami dłużej, gdyż jego obecność bardzo spodobała się wszystkim dzieciom, które chciały z nim porozmawiać i bawić się wspólnie ze starszym kolegą. To był radosny dzień, które wspólnie bardzo mile spędziliśmy.

 


 

„ZELANDA” – TEATRZYK PREZENTOWANY PRZEZ FIRMĘ ECO

 

W piątek 8 lutego, dzięki firmie ciepłowniczej ECO – Tarnobrzeg, oglądnęły dzieci przepiękny teatrzyk ekologiczny, w wykonaniu aktorów i pacynek, zatytułowany: „Zelanda”. Poprzez losy i przygody niezwykłego zielonego kruka – Zelandy, dzieci poznały jak szkodliwe jest dla przyrody i środowiska spalanie śmieci i różnych odpadków w piecach i jak bardzo niebezpieczny jest smog – nieczyste powietrze. Dzięki pomocy; dziewczynki, leśnych zwierząt i przyjaciół Zelandy wszystko zakończyło się dobrze a nasze przedszkolaki miały piękna lekcję ekologii  i dowiedziały się w jaki sposób jeszcze lepiej dbać o nasze środowisko i czyste powietrze wokół nas. Po zakończeniu tego przepięknego teatrzyku, wszystkie przedszkolaki otrzymały bajeczki „Zelanda” od firmy ciepłowniczej ECO – Tarnobrzeg.

 ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADZIA!

 

We wtorek 22 stycznia, odwiedzili nas wyjątkowi i wspaniali goście – nasze Babcie i Dziadziowie, ponieważ uroczyście obchodziliśmy Ich Święto. Nasz piękny program artystyczny: inscenizacje, wiersze, piosenki i tańce, bardzo podobały się Babciom i Dziadziusiom – a na wielu twarzach malowało się wzruszenie. Na zakończenie tej pięknej uroczystości, dzieci odśpiewały „Sto lat!” i wręczyły Babciom i Dziadziom własnoręcznie przygotowane upominki: bursztynowe serduszka oraz upieczone wcześniej ciasteczka – amoniaczki. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Nasi goście byli bardzo szczęśliwi oraz  wzruszeni i serdecznie dziękowali nam za tak wspaniałą niespodziankę z okazji Dnia Babci i Dziadzia.

 


NASZE STYCZNIOWE JUBILATKI

 

W styczniu swoje szóste urodziny obchodziły dwie dziewczynki z naszej grupy: Wiktorcia K. oraz Julcia P., Były piękne życzenia dla naszych wspaniałych Jubilatek, uroczyście odśpiewana piosenka okazjonalna „Sto lat”. Dziewczynki zaś, częstowały nas pysznymi słodkościami. Naszym wspaniałym Jubilatkom, życzymy wiele szczęścia i radości w życiu oraz wspaniałego świętowania swoich urodzin.


 

WARSZTATY BURSZTYNIARSKIE

 

Przed świętem Babci i Dziadka nasze panie zorganizowały w naszym przedszkolu "Warsztaty bursztyniarskie". W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się skąd się bierze bursztyn, jak powstał oraz czym właściwie jest bursztyn. Miły pan starał się nam wszystko wyjaśnić.

Potem usiedliśmy do stolików i wykonaliśmy bursztynowe serduszka dla dziadków oraz babć. Uczyliśmy się także szlifować małe kamyczki bursztynów. Warsztaty były bardzo ciekawe, dzięki nim wiele się dowiedzieliśmy.„AMONIACZKI” – PIECZEMY CIASTECZKA NA UPOMINKI DLA BABĆ I DZIADZIÓW


Środa 16 stycznia, była dla nas wyjątkowo pracowitym dniem, gdyż poza zajęciami i zabawami przygotowywaliśmy upominki dla Babć i Dziadziów na ich święto. Zamieniliśmy się w małych, ale bardzo pracowitych cukierników i wykrawaliśmy i ozdabiali ciasteczka przeznaczone na upominki dla naszych styczniowych gości. Poza nowymi umiejętnościami, które nabyliśmy, upiekliśmy dużo pysznych ciasteczek – amoniaczków, na prezenty na Dzień Babci i Dziadzia.

 


 

TEATRZYK "TRZY ŚWINKI"

 

W poniedziałek 4 lutego do naszego przedszkola przyjechał teatrzyk. Aktorzy przedstawili nam piękną bajkę pt. "Trzy świnki". Przygody świnek, jakże różnych pod względem charakteru oraz pracowitości przeplatane były wspólnym tańcem.

Wszyscy z ciekawością obserwowaliśmy działania świnek oraz wilka. Wyciągnęliśmy na koniec wniosek, że pracowitość się opłaca.

 

 

PROJEKCJA BAJKI

 

Tuż przed świętami spotkaliśmy się w sali 6-latków na projekcji bajki. Przekonaliśmy się, że znani nam bohaterowie ze Stumilowego Lasu również oczekują na święta. Dzięki bajce wiemy jak ważną wartością jest przyjaźń oraz jakie zachowanie cechuje prawdziwego przyjaciela.

 


 

NASZA GRUDNIOWA JUBILATKA

 

W grudniu swoje piąte urodziny obchodziła Majeczka W. Były piękne życzenia i okazjonalna piosenka „Sto lat”, która odśpiewaliśmy naszej Jubilatce. Majeczka natomiast, częstowała nas pysznymi słodyczami. Naszej kochanej Jubilatce życzymy: wszystkiego co najlepsze oraz samych pięknych i radosnych dni w życiu.

 

 

„TRADYCJE I ZWYCZAJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA” – WYSTĘP DLA RODZICÓW I PRZEDSZKOLA


We wtorek 18 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, zaprezentowaliśmy piękny program słowno – muzyczny, w którym przedstawiliśmy: tradycje, zwyczaje i symbole związane z tymi Świętami. Przed południem, nasz występ adresowany był przedszkolakom i personelowi naszej Placówki, zaś po południu występowaliśmy dla naszych kochanych Rodziców. Piękne kolędy ( w śpiew, których włączyliśmy wszystkich chętnych), oraz mało znane i wzruszające pastorałki - bardzo podobały się wszystkim zaproszonym gościom. Natomiast cała część słowna, przybliżyła wszystkim świąteczne tradycje i zwyczaje. Na koniec, wszystkich obdarowaliśmy: pieczonymi  i dekorowanymi  przez nas pierniczkami. Nasz występ bardzo podobał się wszystkim zaproszonym gościom, którzy nagrodzili nas głośnymi brawami. Wspólne życzenia zaś i zapach pierniczków, wprowadziły piękną atmosferę radosnego oczekiwania na te zimowe święta. 


 

PIECZEMY PIERNICZKI!

 

W poniedziałek 17 grudnia, cała grupa „Motylków”, bardzo pracowicie spędziła dzień. Piekliśmy pyszne i aromatyczne pierniczki, na upominki dla naszych rodziców, których zaprosiliśmy na następny dzień do Przedszkola, na spotkanie przedświąteczne. Zajęcie kulinarno – techniczne, bardzo nam się podobało i zdobyliśmy nowe umiejętności, które wykorzystamy pomagając mamusiom i babciom, w przedświątecznych wypiekach.

 

 

„BAL KARNAWAŁOWY DLA PRZEDSZKOLAKÓW”

 

„W karnawale same bale,

zatem bawmy się wspaniale”

We wtorek 8 stycznia, odbył się w naszym Przedszkolu, coroczny „Bal Karnawałowy” dla dzieci. Od rana zaczęły przybywać do nas przedszkolaki - przebrane w postacie ze znanych i mniej znanych bajek i legend dla dzieci. Tegoroczny bal był szczególnie radosny, gdyż prowadzili go Panowie z krakowskiej Agencji Artystycznej: „Jaszczur i Przyjaciele”. Była więc muzyka grana na żywo, przy której cudownie bawiliśmy się i pląsali. Nie zabrakło również innych atrakcji w postaci; radosnych i wzbudzających śmiech zabaw z rekwizytami oraz różnorodnych konkurencji przy muzyce, takich jak chociażby przeciąganie liny przy muzyce prze drużyny Spidermanów i Księżniczki. Gdy zaś chcieliśmy troszeczkę odpocząć i posilić się, w sali czekał na nas poczęstunek; różnorodne ciasteczka, soczki i kompot. To był naprawdę wyjątkowy i niezwykle radosny dzień: pełen radosnych i niecodziennych zabaw i niezapomnianych wrażeń.

 

 

„JASZCZUR I PRZYJACIELE” – SPOTKANIE PRZY KOLĘDZIE

 

W poniedziałek 10 grudnia, po raz kolejny, odwiedziła nas krakowska grupa muzyków „Jaszczur i przyjaciele”. Tym razem panowie przygotowali spotkanie „przy kolędzie”, połączone ze wspólnym śpiewaniem kolęd z akompaniamentem instrumentów muzycznych. Były również zagadki muzyczne – a niektóre dzieci miały okazje zagrać na wybranych instrumentach. Tym razem muzycy zaprezentowali i zapoznali dzieci z kolejnymi dwoma instrumentami, jakimi były: gitara i skrzypce. Spotkanie wprowadziło nas w miłą przedświąteczną atmosferę.

 

 

WIZYTA MIKOŁAJA W PRZEDSZKOLU

 

W czwartek 6 grudnia, jak co roku, odwiedził nas bardzo wyczekiwany przez dzieci gość: Święty Mikołaj. Wspólnie z grupą: 4 i 6- latków powitaliśmy Go, piękną i radosną piosenką. Mikołaj po rozmowie z dziećmi, wręczył im prezenty: zarówno te indywidualne jak i grupowe. Każda z grup otrzymała: zestawy upominków i zabawek, którymi dzieci będą bawić się w przedszkolu. To był bardzo miły i radosny dzień, który długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

 


„GRINCH” – wyjście do kina na film dla dzieci


Jako jedną z „mikołajkowych” niespodzianek dla dzieci, było wyjście do kina na film animowany. W środę 5 grudnia, w przeddzień wizyty Mikołaja w przedszkolu, wybraliśmy się do TDK-u, wraz grupami 4 i 6- latków na premierę filmu. Zabawna historia o zielonym ludziku – Grinchu, który bardzo nie lubił świąt, a pod wpływem dzieci i dziwnych sytuacji, które zaczęły się rozgrywać w ich krainie –przekonał się, że święta, prezenty i cała oprawa Świąt Bożego Narodzenia jest bardzo fajna i niezwykle radosna. Film bardzo się podobał naszym przedszkolakom i z niecierpliwością czekać będziemy na kolejny fajny film dla dzieci.


 


LISTOPADOWA JUBILATKA I JUBILAT

 

W listopadzie swoje 5-te urodziny obchodzili: Majeczka J. i Rafałek T..Były piękne życzenia i okazjonalna piosenka „Sto lat”, dla naszych Jubilatów, którzy częstowali nas pysznymi słodyczami. Naszym milusińskim, życzymy wielu tak miłych wydarzeń w życiu, sukcesów i  samych radosnych dni.

 

 

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA


„Czy to wczoraj, czy to dziś

Wszystkim jest potrzebny miś!”

Ponieważ Światowy Dzień Pluszowego Misia w tym roku wypadał w niedzielę 25 listopada, więc cały piątek poprzedzający święto oraz poniedziałek – bawiliśmy się z ulubiona zabawką wszystkich dzieci. Nasze Motylki , ozdabiały techniką stemplowania sylwety misiów, które następnie wycinały.  Poznały piękne opowiadanie „O misiu Łasuchu”.  Odgadywały zagadki o misiach znanych z bajek książkowych oraz telewizyjnych oraz bawiły się w wiele różnorodnych zabaw z misiami przyniesionymi specjalnie na to święto z domów. Święto Pluszowego Misia upłynęło nam na wielu fajnych i  radosnych działaniach oraz zabawach. Na zakończenie „misiowego święta”,  zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z naszymi ulubionymi zabawkami.

 

 

"O JEŻYKU"

 

W środę 21 listopada do naszego przedszkola przyjechała "Agencja Horyzont" z bajką pt: "O jeżyku". Wszyscy ze śmiechem i ciekawością oglądaliśmy popisy aktorów. Dowiedzieliśmy się z tej bajki, że najlepiej w życiu jest pozostać sobą. Nie należy nikogo naśladować.„POMOST SERC” – WYSTĘP DLA SENIORÓW W TDK –U


W czwartek 15 listopada, wspólnie z grupą czterolatków, uczestniczyliśmy w koncercie „Pomost Serc”, który odbył się w Tarnobrzeskim Domu Kultury i adresowany był dla wszystkich osób starszych i chorych, z okazji Światowego Dnia Seniora. Nasz patriotyczny montaż słowno – muzyczny , o 100 – Leciu Odzyskania przez Polskę Niepodległości, bardzo wzruszył licznie zgromadzonych odbiorców, a odtańczony przez tak małe dzieci – taniec narodowy – jakim był Mazur, nagrodzony został gromkimi brawami. My, bardzo cieszymy się, że mogliśmy w taki sposób, dostarczyć starszym i często bardzo schorowanym osobom: miłych doznań i wielu pozytywnych wzruszeń.

 


 

„100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” – UROCZYSTA AKADEMIA

 

W piątek 9 listopada, świętowaliśmy w naszym Przedszkolu wielkie wydarzenie historyczne – 100 – lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas pięknej Akademii, do której wstęp przygotowały dzieci z grupy czterolatków -  nasze pięciolatki  w montażu słowno – muzycznym, przedstawiły główne  wydarzenia, które doprowadziły do tego, że Polska po wielu latach zaborów – odzyskała niepodległość. Były wiersze, piękne pieśni: żołnierskie, legionowe, powstańcze – w śpiewanie, których włączyliśmy rodziców i dziadziów licznie zebranych na uroczystości. Uwieńczeniem tej wyjątkowej Akademii, było odtańczenie przez dzieci mazura. Ta wzruszająca i wywołująca  wiele emocji  uroczystość, na długo pozostanie w pamięci - naszej i licznie zgromadzonych gości.

 

 

„ORZEŁ BIAŁY – MOJA DUMA” – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

 

W czwartek 8 listopada, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego: „Orzeł biały – moja duma”. Konkurs został zorganizowany w naszym przedszkolu przez Panie: Kasię i Karolinkę, jako jedna z form obchodów i uświetnienia 100 - Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Początkowym elementem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez grupę czterolatków.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, połączone z prezentacja prac laureatów. Z naszej grupy aż 7 dzieci przygotowało przepiękne prace na Konkurs. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: 3, 4 – latki; 5,6 – latki oraz absolwenci i rodzice naszych przedszkolaków. Prace naszych pięciolatków zyskały uznanie w oczach jury konkursowego i zajęły bardzo wysokie miejsca. W kategorii dzieci starszych ( 5, 6 latków) – I miejsce zdobyły prace: Julci P. i Gabrysi H.; II miejsce zajęła praca Natalci J., natomiast III miejsce prace: Rozalci Z. oraz Lily L.. Wyróżnione zostały prace: Danielka K. i Lenki Sz. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne upominki. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom, i życzymy im wielu dalszych sukcesów, w kolejnych konkursach.

 

 

NASZE PAŹDZIERNIKOWE JUBILATKI I JUBILACI!

 

W miesiącu październiku, aż pięcioro dzieci z naszej grupy obchodziło swoje piąte urodziny, a byli to: Danielek K., Lenka Sz., Julcia M., Jasio R. oraz Lily L.. Z tej okazji były piękne życzenia, nasza piosenka okazjonalna „Sto lat” oraz pyszne słodycze, którymi częstowali nas wspaniałe Jubilatki i  dostojni Jubilaci. Wszystkim naszym milusińskim życzymy z tej okazji dużo szczęścia  oraz samych cudownych i promiennych dni w życiu.

 

 

WYCIECZKA NA CMENTARZ WOJSKOWY W TARNOBRZEGU

 

W środę 31 października, w przeddzień „Święta Zmarłych”, nasze pięciolatki wybrały się na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy, aby oddać hołd wszystkim, którzy walczyli i zginęli po to, abyśmy  żyli w wolnym kraju i mieli swoją własną ojczyznę. Dzieci dowiedziały się kto spoczywa na tym cmentarzu i komu poświęcone są pomniki i płyty pamiątkowe. Przedszkolaki w ciszy i skupieniu wysłuchały wszystkich informacji przekazanych im przez nauczycielkę, po czym złożyły przyniesione znicze na grobach żołnierzy.

 

 

ZWIEDZAMY "MAŁĄ OJCZYZNĘ"


We wtorek po obiedzie wybraliśmy się na wycieczkę. Zwiedzaliśmy naszą "małą ojczyznę" - nasze miasto. Byliśmy ciekawi jak przystrojono Tarnobrzeg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Odwiedziliśmy pomnik Bartosza Głowackiego, postument marszałka Józefa Piłsudskiego, który w dniu 11 Listopada został odsłonięty w naszym mieście. Zrobiliśmy też zdjęcie przy popiersiach Hieronima Dekutowskiego oraz hrabiego Tarnowskiego. Wszędzie wiedzieliśmy piękne, biało-czerwone bukiety. Podobały się nam przystrojone w wiązanki kwiatów pomniki naszych bohaterów.

 

 

 

KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

W poniedziałek 29 października  już po raz 7, odbył się  w naszej placówce Konkurs wiedzy o świętym Janie Pawle II – naszym Patronie. W tym roku, do udziału w konkursie zostało zaproszonych po pięciu uczestników z grup: 5– i 6–latków. Krótka część artystyczna na rozpoczęcie konkursu zaprezentowały dzieci cztero– i  sześcioletnie.

Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością faktów z życia naszego Patrona, ułożyć historyjkę obrazkową dotyczącą jego osoby, zinterpretować historyjki przedstawiające  różne  zachowania osób oraz przygotować pracę plastyczną na temat: „Jan Paweł II – papież patriota”. Naszą grupę reprezentowały: : Blanka W., Natalia J., Michalina W., Wiktoria K. i Julia P. Dziewczynki zaprezentowały się bardzo dobrze i wszystkie zostały wyróżnione w konkursie.

 

 

„ZAPROŚ KOMINIARZA” – SPOTKANIE Z KOMINIARZAMI


W  czwartek 25 października, odwiedzili na kominiarze z „Krajowej Izby Kominiarzy”, którzy mówili dzieciom o smogu i czadzie. Nasi goście, wyjaśnili przedszkolakom - jak ważne jest coroczne czyszczenie kominów. Przypomnieli dzieciom o tym, że kominiarze uważani są za pogromców smogu, gdyż usuwają z kominów tysiące ton sadzy i pyłów. Przy pomocy opowiedzianej legendy, wytłumaczyli dzieciom, dlaczego ludzie widzący kominiarza – łapią się za guzik. Na zakończenie spotkania - kominiarze rozdali dzieciom ulotki informacyjne i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

 

PYSZNA I ZDROWA – SAŁATKA OWOCOWA

 

W  pierwszym tygodniu października  - poznawaliśmy i bawiliśmy się z kolorem pomarańczowym. Aby uatrakcyjnić omawianą tematykę, na zajęciu techniczno – kulinarnym przygotowałyśmy z dziećmi sałatkę owocową, między innymi z pomarańczowych owoców, takich jak: morele , brzoskwinie, mandarynki oraz pomarańcze. Wprowadzeniem do zajęcia była zabawa, podczas której dzieci poznały nazwy owoców, przygotowanych do sałatki – ich zapach i smak, oraz zasady bezpieczeństwa w posługiwaniu się nożem podczas krojenia owoców. Następnie po umyciu rąk i założeniu fartuszków ochronnych, przystąpiliśmy do krojenia owoców na sałatkę. Nasze dzielne przedszkolaki poradziły sobie doskonale z tym kulinarnym wyzwaniem i z wielka radością i entuzjazmem kroiły wszystkie owoce.

Po pokrojeniu owoców, dodaniu jogurtu i miodu oraz wymieszaniu sałatki, przystąpiliśmy do degustacji. Sałatka wykonana przez nas samych – smakowała nam wybornie i zajadaliśmy ją z wielkim apetytem.


Pięciolatki, poczęstowały również zrobiona przez siebie sałatką  owocową – wszystkie panie w przedszkolu, które były pełne podziwu dla naszych: młodych i niezwykle zdolnych kucharzy.

galeria zdjęć

 

„REMIZA JAGODAJNA – OAZĄ BIORÓŻNORODNOŚCI”

 

W środę 3 października, odwiedzili nas pracownicy Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, promując  i popularyzując  program: „Remiza jagodajna – oazą bioróżnorodności”. Dzieci dowiedziały się, że oprócz „remiz strażackich”, które są miejscem spotkań strażaków, istnieją inne remizy – a mianowicie : „remizy jagodajne” i jakie jest ich znaczenia dla ptaków, małych zwierząt i owadów. Dzieci dowiedziały się jakie są krzewy i rośliny, których owoce i nasiona są pożywieniem dla ptaków i owadów. Dzieci poznały nazwy: ptaków i wielu krzewów, których sadzonki otrzymaliśmy aby je posadzić na terenie ogrodu przedszkolnego i w ten sposób pomagać ptakom i owadom w zdobywaniu pokarmu. Na zakończenie spotkania, nasi goście przekazali nam domek dla owadów oraz rozdali dzieciom ulotki z wieloma cennymi i interesującymi informacjami dotyczącymi omawianej tematyki.

 


 

„MUZYCZNA PRZYGODA”


We wtorek 2 października nasze przedszkole odwiedziła Agencja Muzyczna  - Jaszczur i Przyjaciele z bardzo ciekawą audycją muzyczną, zatytułowaną: „Muzyczna przygoda”. Dzieci poznały mało znany i bardzo trudny taniec brazylijski „capoeira”, który jest połączeniem elementów tańca ze sztukami walki. Następnie panowie zaprezentowali dzieciom wiele ciekawych i oryginalnych instrumentów muzycznych, takich jak: bęben atabaque, pandeiro – instrument podobny do tamburyna oraz berinbau. Po wysłuchaniu kilku ciekawych piosenkach o jesieni – wspólnie odtańczyliśmy sambę. Na zakończenie niezwykle ciekawej audycji muzycznej, panowie uczyli naszych przedszkolaków gry na tych niecodziennych instrumentach. Audycja bardzo nam się podobała i będziemy z niecierpliwością czekać na kolejne audycje i programy muzyczno – teatralne.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

W poniedziałek 1 października  - z jednodniowym opóźnieniem, obchodziliśmy w naszej grupie „Dzień Chłopaka”. Były piękne życzenia dla naszych małych mężczyzn, piosenka „Sto lat!” i upominki, które przygotowały mamusie z nasze Trójki grupowej. Aby dziewczynkom nie było smutno dla wszystkich dzieci był przygotowany słodki poczęstunek. Nasi chłopcy byli bardzo zadowoleni z upominków. Każdy Chłopiec otrzymał puzzle i różnorodne słodycze. Naszym wspaniałym mamusiom bardzo dziękujemy za zorganizowanie tak fajnej uroczystości.

 

 

NASZ WRZEŚNIOWY JUBILAT!!!


We wrześniu obchodziliśmy 5 urodziny naszego Szymonka. Były piękne życzenia, okazjonalna piosenka „Sto lat” oraz urodzinowe słodycze. Naszemu Szymonowi życzymy dużo zdrówka  oraz samych pięknych i  szczęśliwych dni w życiu.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA – AKCJA

 

Co roku nasza placówka włącza się w ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”. W tym roku w piątek 21 września, po krótkich zajęciach w sali, podczas których przypomniałyśmy dzieciom o znaczeniu recyklingu, konieczności segregowania odpadków i dbania o nasze środowisko – wyruszyliśmy na zielone tereny przy Wiśle, aby wysprzątać je z różnego rodzaju śmieci i odpadków. Dzieci z ogromnych zaangażowanie  zbierały śmieci, bo nasze przedszkolaki wiedzą, jak ważna jest troska o czystość naszej planety.

galeria zdjęć

 

„DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA” – WYCIECZKA DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W MOKRZYSZOWIE


W czwartek 20 września, z okazji „Dnia Przedszkolaka” wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu – Mokrzyszowie. Na zielonych terenach wokół DPS – u , rozpoczęła się nasza wesoła całodniowa zabawa. Przy dźwiękach wesołej muzyki , rozpoczęliśmy nasze radosne świętowanie, wesoła dyskoteką na powietrzu.

Później z wielkim entuzjazmem i  radością zwiedzaliśmy gigantyczne drewniane safari.

Każde z dzieci jeździło na koniku oraz jeździliśmy -  „pociągiem – kolejką”.

Po odpoczynku i posiłku był czas na dalsza radosną zabawę: rozegraliśmy wesoły mecz piłki nożnej, bawiliśmy się na trampolinie i na placu zabaw oraz zbieraliśmy kasztany, do  naszego przedszkolnego  kącika przyrody.

Po całym dniu radosnej zabawy, musieliśmy wrócić do przedszkola, ale ten radosny „Dzień Przedszkolaka” na długo pozostanie w naszej pamięci.

galeria zdjęć

 

„ZAGUBIONA OWIECZKA” – TEATRZYK


W poniedziałek 17 września, odwiedzili nas aktorzy Teatru „Eden”, z przedstawieniem zatytułowanym: „Zagubiona owieczka”. Przedstawienie opowiadało o tym, jak to nieroztropne zachowanie pasterza doprowadziło do tego, że owieczka odłączyła się od stada i zaginęła. Na szczęście wszystko zakończyło się pomyślnie i po wielu perypetiach owieczka została odnaleziona. Gra aktorów, stroje, rekwizyty, scenografia oraz piękna góralska muzyka sprawiły, że przedstawienie bardzo nam się podobało. Zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

 

 

NASZE WAKACYJNE JUBILATKI!

 

Bardzo  dużo dzieci z naszej grupy swoje urodziny obchodzi w miesiącach:  lipcu lub sierpniu. Z uwagi na to, że są to wakacje i prawie wszystkie dzieci przebywają wtedy w domu i spędzają radosny czas ze swoimi rodzicami lub dziadkami – dlatego urodziny naszych wakacyjnych dziewcząt,  obchodziłyśmy początkiem września. Świętowaliśmy wówczas urodziny aż czterech wakacyjnych Jubilatek, a były to: Michalinka W., Kasia D., Milenka B. i Gabrysia H.. Były oczywiście piękne życzenia i tradycyjne „Sto lat!” odśpiewane dla naszych dziewcząt, które później częstowały nas pysznymi cukierkami. Naszym dostojnym Jubilatkom,  życzymy dużo zdrówka oraz samych cudownych  - przepełnionych radością i szczęściem dni w życiu.

 

 

WESOŁE ZABAWY W OGRODZIE PRZEDSZKOLNYM

 

Korzystając z pięknej wrześniowej pogody – od pierwszego dnia naszego pobytu w grupie 5-latków, jak najwięcej czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu -  głównie w naszym wspaniałym ogrodzie przedszkolnym. Po dwu latach spędzonych w części ogrodu przeznaczonego dla dzieci młodszych – nasze „Motylki” nie mogły nacieszyć się nowymi zabawkami i sprzętami, znajdującymi się w części ogrodowej przeznaczonej dla dzieci starszych, czyli 5- i 6- latków. Każdy dzień pobytu w tej części ogrodu, jest dla naszych przedszkolaków przemiłą niespodzianką  oraz miejscem do wspaniałych i niezapomnianych zabaw.


(C) 1981 - 2024 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.