Przedszkole
Nasza oferta
Dla rodziców

 

 

BIEDRONKI WITAJĄ

 

 


POŻEGNANIE W "FABRYCE ZABAWY"

 

Na zakończenie przedszkola udaliśmy się na ostatnie wspólne wyjście do "Fabryki Zabawy", gdzie bardzo miło spędziliśmy czas.

Po powrocie z sali zabaw czekała na nas kolejna niespodzianka. W ramach pożegnania jedliśmy pyszne lody. Żal nam będzie rozstać się z kolegami, koleżankami i ukochanym przedszkolem ale od września czeka na nas szkoła i nowe obowiązki.

 

 

SADZIMY DRZEWO


Nasi Rodzicie długo zastanawiali się, jaki upominek przekazać placówce aby pamć o grupie Biedronek pozostała już na zawsze. Mamusie z trójki grupowej podjęły decyzję, by była to sadzonka drzewa. Z pomocą naszego pana woźnego zasadziliśmy klona, który będzie zdobił ogród przedszkolny, dawał dzieciom schronienie w upalne dni i przede wszystkim przypominał o naszej grupie Biedronek.

 


ZAKOŃCZENIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ


7 czerwca 2019 r. zakończyliśmy naszą 4-letnią przygodę z Przedszkolem. Najpierw pożegnały nas 5-latki, wręczając nam drobne upominki do szkoły. Następnie my zaprezentowaliśmy swój program artystyczny. W pierwszej kolejności wystąpiliśmy przed społecznością przedszkolną. Wtedy też pożegnaliśmy Panią Martę, która po wieloletniej pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę.

Po południu natomiast wystąpiliśmy przed naszymi kochanymi rodzicami. Występ rozpoczęliśmy od poloneza...

...po czym wierszem i piosenką wspominaliśmy 4 lata spędzone w przedszkolu.

Po zakończeniu części artystycznej z rąk pani dyrektor oraz naszych pań odebraliśmy dyplomy ukończenia edukacji przedszkolnej.

Następnie był czas na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Pod okiem pani animatorki puszczaliśmy wielkie bańki mydlane, przeciągaliśmy linę, tańczyliśmy, bawiliśmy się chustą a gdy zgłodnieliśmy, jedliśmy kiełbaski z grilla i pyszne ciasta. Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 

DZIEŃ DZIECKA


W tym roku Dzień Dziecka świętowaliśmy wyjątkowo – wspólnie z grupą 5-latków wybraliśmy się na wycieczkę do Kurozwęk. Na miejscu czekało nas wiele atrakcji. Pierwszym punktem było zwiedzanie pałacu legendarnego króla Popiela, po którym oprowadzał nas pan przewodnik.

Uczestniczyliśmy również w festiwalu piosenek dla dzieci. Wszystkie utwory grane na fortepianie odgadliśmy bezbłędnie a nawet śpiewaliśmy współczesne przeboje muzyki rozrywkowej.

Mieliśmy także okazję pobawić się na placu zabaw.


Kolejnym punktem było oglądanie bizonów. Widzieliśmy je naprawdę z bliska!


Błądziliśmy także w bukowym labiryncie poszukując historycznych postaci.


Na koniec oglądaliśmy zwierzęta w mini zoo, po czym zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

 


DZIEŃ MAMY I TATY

 

24 maja zaprosiliśmy naszych rodziców do Przedszkola aby świętować Dzień Mamy i Taty. Dla każdego przedszkolaka rodzicie, to najważniejsze osoby na świecie, dlatego każdy z nas starał się wypaść jak najlepiej. Podczas występu śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wiersze, graliśmy na instrumentach oraz odtańczyliśmy taniec z krążkami. Na zakończenie każdy rodzic otrzymał samodzielnie utkaną przez nas serwetkę. Występ dostarczył zarówno nam, jak i kochanym rodzicom wielu wzruszeń i miłych chwil.

 

 

"JASZCZUR I PRZYJACIELE"

 

Miniony tydzień minął nam pod muzycznym znakiem. Najpierw odwiedziliśmy Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Tarnobrzegu a dzień później - 8 maja - nasze Przedszkole odwiedzili muzycy z "Jaszczura i Przyjaciół". Na spotkaniu poznaliśmy bardzo dziwne i oryginalne instrumenty, m.in. czekere, quika, krowi dzwonek, strumyk oraz sowę, żabę i diabła brazylijskiego. Audycja muzyczna w której uczestniczyliśmy była dla nas świetną zabawą połączoną z nauką.

 

 

Z WIZYTĄ W SZKOLE MUZYCZNEJ

 

Zawsze chętnie korzystamy z zaproszeń do innych placówek i instytucji, dlatego, gdy otrzymaliśmy propozycję odwiedzenia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnobrzegu bardzo się ucieszyliśmy. Na miejscu mieliśmy okazję wysłuchać koncertów w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek oraz poznać budowę niektórych instrumentów.


Po koncercie zostaliśmy oprowadzeni po salach szkoły.

 

 

SZTAFETA PRZEDSZKOLAKÓW


5 maja wzięliśmy udział w Sztafecie Przedszkolaków zorganizowanej w ramach XXXIX Tarnobrzeskiego Biegu Siarkowca. Przedstawiciele naszej grupy dzielnie nas reprezentowali a byli to: Ania Kanclerz, Kasia Śnieżek, Madzia Smolińska, Kubuś Dzierzkowski, Szymuś Galus, Dawid Gołyski, Leonard Kraka-Pelc, Wiktor Rachwalski, Bartuś Wiatros oraz Kubuś Zawiski. Choć nie udało się zająć miejsca na podium, to jednak przeszliśmy eliminacje i ostatecznie wywalczyliśmy IV miejsce. Za bieg otrzymaliśmy upominki i słodycze.

 

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 

25 maja wzięliśmy udział w imprezie sportowej zorganizowanej przez klub sportowy Siarka Tarnobrzeg. W hali MOSiR odbyły się mistrzostwa świata w piłce nożnej dla przedszkolaków. Nasi piłkarze reprezentowali Kolumbię. Pozostała część naszej grupy dzielnie dopingowała graczy z trybun.

Oprócz rywalizacji czekały na nas także inne atrakcje. Wysłuchaliśmy pogadanki policjanta na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, oglądaliśmy pokaz umiejętności policyjnego psa.

Na zakończenie otrzymaliśmy zasłużony puchar oraz medale.

 


 

WIOSNA W BIBLIOTECE


Miłe panie z zaprzyjaźnionej biblioteki zaprosiły nas na zajęcia o wiosennej tematyce. Na miejscu czekało na nas jak zwykle wiele atrakcji. Wysłuchaliśmy bajek o tematyce wiosennej, przeglądaliśmy książeczki, rozwiązywaliśmy rebusy. Na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną, która oczywiście przedstawiała Panią Wiosnę.

 

 

KONKURS OGÓLNOPOLSKI

 

Bardzo lubimy tworzyć prace plastyczne i wymyślać opowiadania, dlatego chętnie wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie pt. "Mój przyjaciel z podwórka" organizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Tarnobrzegu. Nasza wspólna praca zajęła III miejsce!  Podczas rozdania nagród mieliśmy przyjemność oglądać program artystyczny w wykonaniu tamtejszych 6-latków.

Następnie zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.

 

 

WITAMY WIOSNĘ

 

21 marca wspólnie ze wszystkimi przedszkolakami witaliśmy wiosnę. W wiosenną tematykę wprowadziły nas dzieci z grupy 4-latków, które zaprezentowały nam przedstawienie o nadchodzącej porze roku.

 

Następnie w barwnym korowodzie wyruszyliśmy z marzanną śpiewając piosenki o wiośnie.

Naszą marzannę zostawiliśmy w piaskownicy. Nie topimy kukły ponieważ dbamy o środowisko. Po południu sprawdzaliśmy, czy zima zabrała marzannę. Na szczęście tak się stało więc jesteśmy już spokojni o nadejście wiosny.


 

 

W KINIE

 

Tego roku świętowaliśmy Dzień Kobiet bardzo filmowo. Wspólnie z grupą 4-, 5-latków wybraliśmy się do kina na bajkę pt. "Jak wytresować smoka 3". Mamy nadzieję, że nasza kinowa niespodzianka przypadła dziewczynkom do gustu. 

TŁUSTY CZWARTEK

 

W tłusty czwartek, zgodnie z tradycją, objadaliśmy się faworkami i pączkami. Chrustem częstowała nas Gabrysia, która dzień wcześniej wspólnie z mamusią przygotowała go w domu.

Na podwieczorek jedliśmy pączki, które wszystkim wyśmienicie smakowały.


 

 

BAL KARNAWAŁOWY


Jak co roku, podczas balu karnawałowego, w naszym przedszkolu spotkać możemy księżniczki, czarownice, superbohaterów, rycerzy i policjantów. W bajkowych strojach wszyscy świetnie się bawiliśmy. O oprawę muzyczną i prowadzenie balu zadbali aktorzy-muzycy z "Jaszczura i Przyjaciół".

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADZIA

 

"Babciu, Dziadku kocham Was! Z Wami słodko mija czas!" - tak śpiewaliśmy naszym ukochanym Babciom i Dziadziusiom na uroczystości z okazji ich święta. Recytowaliśmy również wiersze o współczesnych i nowoczesnych Babciach i Dziadkach, co wywołało uśmiech na niejednej twarzy naszych miłych gości.

Na zakończenie wręczyliśmy upominki - Babciom - bursztynowe serca a Dziadziusiom - samodzielnie wykonany obraz przedstawiający zimową scenerię.

 

 

WARSZTATY BURSZTYNIARSKIE

 

Tuż przed Dniem Babci i Dziadzia w naszym przedszkolu zorganizowano warsztaty bursztyniarskie. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu na temat tego, jak powstają bursztyny. Oglądaliśmy również zgromadzone okazy.

Wyposażeni w tak fachową wiedzę przystąpiliśmy do drugiej części warsztatów. Samodzielnie szlifowaliśmy bursztyny, ozdabialiśmy tym drogocennym kruszcem obrazki a następnie wykonaliśmy bursztynowe serca dla babć i dziadziusiów.


 

KONCERT ZIMOWY


12 stycznia wystąpiliśmy na deskach Tarnobrzeskiego Domu Kultury w ramach Koncertu zimowego "Wszystkie dzieci nasze są". Jak co roku, temu wydarzeniu przyświecał wzniosły cel - zbieraliśmy środki na rehabilitację dla Mateuszka. Licznie zgromadzonej widowni zaprezentowaliśmy program taneczno-wokalny "Podróż na Hawaje".

 

 

FAJERWERKI


Nadejście Nowego Roku uczciliśmy przygotowując swoje fajerwerki. Kleksy farby rozdmuchiwaliśmy przez słomki. Dzięki temu ćwiczeniu usprawnialiśmy również swoje buzie aby jeszcze wyraźniej mówić.

 

 

POZNAJEMY LITERY

 

Jesteśmy najstarszą grupą w przedszkolu, dlatego co tydzień poznajemy nowe litery. Uczymy się ich poprzez zabawę, na przykład układając swoje ciała na kształt liter.

Ćwiczymy także nasze dłonie pisząc po tablicy, wypełniając zeszyty, czy karty pracy. W przedszkolu bardzo ciekawie spędzamy czas.

 

 

PROJEKCJA BAJKI

 

Tuż przed świętami zaprosiliśmy dzieci ze wszystkich grup wiekowych na projekcję bożonarodzeniowej bajki. Przekonaliśmy się, że znani nam bohaterowie ze Stumilowego Lasu również oczekują na święta. Dzięki bajce wiemy jak ważną wartością jest przyjaźń oraz jakie zachowanie cechuje prawdziwego przyjaciela.

 


 

UBIERAMY CHOINKĘ

 

Ubieranie choinki jest jedną z naszych ulubionych tradycji bożonarodzeniowych. Z ogromnym zaangażowaniem pomagaliśmy naszej pani przystroić drzewko w bombki, łańcuchy a nawet pierniczki. Dziękujemy tatusiowi Hubercika za obdarowanie nas piękną sosną.

 


 

ANDRZEJKI W BIBLIOTECE

 

30 listopada zostaliśmy zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu na spotkanie pt. "Andrzejki". Panie bibliotekarki zapoznały nas z najpopularniejszymi tradycjami andrzejkowymi. Wróżyliśmy sobie przebijając serca z imionami chłopców i dziewczynek,

losowaliśmy przepowiednie.

Ustawialiśmy buty i czarowaliśmy nasze marzenia, żeby się spełniły.

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

W piątek obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy przedszkolak z ulubionym misiem rozwiązywał misiowe zagadki, słuchał misiowych wierszyków a nawet ćwiczył z misiem.

Na zakończenie wykonaliśmy grupowy portret misia oraz indywidualne prace plastyczne oczywiście z wizerunkiem misia.

 

 

"ORZEŁ BIAŁY - MOJA DUMA"

 

Na setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszym przedszkolu odbył się konkurs patriotyczny "Orzeł biały - moja duma". Na uroczystym rozstrzygnięciu, które swym występem otwarły 4-latki otrzymaliśmy dyplomy i upominki. Wyróżnienia przyznano: Ani K., Dominikowi, Madzi R., Madzi S., Ani K, Ambrożemu, Julce, Kubusiowi Dz., Wiktorce oraz Wiktorkowi.

Miejsca na podium zajęli: Bartuś W., Kasia - I miejsce, Dawidek i Oliwka - III miejsce. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom!

Zwycięskie prace prezentują się tak:

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK W BIBLIOTECE

 

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, by tam świętować ten dzień. Na miejscu panie przeczytały nam wierszowaną bajkę o bohaterach ze znanych nam opowieści a następnie rozwiązywaliśmy tematyczne zagadki.

Przeszukiwaliśmy półki w poszukiwaniu ukrytych tropów,

układaliśmy bajkowe puzzle,

także te w wersji komputerowej.

 

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W tym roku w sposób szczególny obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości z uwagi na setną rocznicę wydarzenia. Długo przygotowywaliśmy się do tego dnia uczestnicząc w zajęciach o patriotycznym charakterze, odwiedzając muzeum oraz przygotowując patriotyczny występ do Tarnobrzeskiego Domu Kultury. 9 listopada wspólnie z naszymi rodzicami, babciami i dziadziusiami zgromadziliśmy się w naszej sali, by oglądnąć okolicznościowy występ dzieci z grupy 4- i 5-latków. My także włączaliśmy się w śpiew pieśni patriotycznych.

 

 

WYSTĘP NA OTWARCIE WYSTAWY

 

W listopadzie mieliśmy zaszczyt swoim występem otworzyć wystawę "Strajk w kopalni". Licznie zgromadzonej w Tarnobrzeskim Domu Kultury publiczności zaprezentowaliśmy patriotyczne piosenki oraz wiersze.

Nasze recytatorsko-wokalne popisy zostały docenione przez organizatorów wystawy, ponieważ za występ otrzymaliśmy słodkie upominki.

 

 

W MUZEUM

 

6 listopada udaliśmy się do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega na zajęcia muzealne. Prowadzący zapoznał nas z legendą o Lechu, Czechu i Rusie. Omawialiśmy również wygląd naszych symboli narodowych oraz ich znaczenie.

Następnie sami mogliśmy wykonać flagę i godło Polski. Dzięki zajęciom w muzeum będziemy mogli świadomiej przeżywać nadchodzące Święto Niepodległości.

 


ROBIMY SOK


Jesień przynosi nam w wiele darów a my chętnie z nich korzystamy. Na zajęciach popołudniowych przygotowaliśmy pyszny sok jabłkowy. Samodzielnie przygotowany sok smakuje najlepiej!

 

 

KONKURS WIEDZY O NASZYM PATRONIE

 

29 października w naszym przedszkolu odbył się VII Przedszkolny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Na tę okoliczność wspólnie z grupą 4-latków przygotowaliśmy krótki montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II.

O miejsce na podium konkurowały z sobą dzieci z grupy 5-cio i 6-latków. Grupę Biedronek dumnie reprezentowali: Dawidek, Emilka, Gabrysia, Ania i Madzia. Dzieci musiały wykazać się wiedzą dotyczącą faktów z życia papieża, ich zadaniem było również ułożenie historyjki obrazkowej dotyczącej patrona, ocena zachowania bohaterów z krótkich historyjek oraz wcześniejsze przygotowanie pracy plastycznej. I miejsce zajął Dawidek, Emilka K. otrzymała II miejsce, natomiast III przypadło Gabrysi. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom ogromnej wiedzy o naszym świętym patronie!

 

 

JESIENNE ZABAWY

 

Tegoroczna jesień jest wyjątkowo piękna, ciepła i kolorowa, dlatego chętnie korzystamy z jej uroków. Dzisiaj w przedszkolnym ogrodzie grabiliśmy liście, nurkowaliśmy w nich a na koniec zrobiliśmy deszcz z liści. Bawiliśmy się przy tym świetnie.

 


 

"KROWA W KOSMOSIE"

 

11 października obejrzeliśmy w Tarnobrzeskim Domu Kultury spektakl pt."Krowa w kosmosie". Dzieci i młodzież z grup teatralnych "Magia" i "Pstryk" w zabawny sposób przekazali nam, jak zdrowym napojem jest mleko, w jaki sposób powstała droga mleczna oraz to, że warto być miłym i pomocnym.

 


 

REMIZA JAGODAJNA - OAZĄ BIORÓŻNORODNOŚCI

 

W październiku zawitali do nas przedstawiciele Regionalnego Centrum Promocji Obszaru Natura 2000. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że remiza to nie tylko siedziba straży pożarnej ale także niewielkie skupiska drzew i krzewów w miastach, przydomowych ogródkach. Dzięki remizie różne zwierzęta mogą się najeść, rozmnażać się i wychować młode. Od naszych gości dostaliśmy również sadzonki krzewów, które będą zdobić nasz przedszkolny ogród.

 

 

JASZCZUR I PRZYJACIELE

 

2 października odwiedzili nas Panowie z "Jaszczura i Przyjaciół". Przedstawili nam bardzo ciekawą audycję muzyczną. Mogliśmy zagrać na nowo poznanych, dziwnych instrumentach oraz obejrzeć pokaz tańca capoeira.

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

 

28 września świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, po czym wręczyły im upominki.

Choć to święto chłopców, nasze dziewczynki również otrzymały słodkie podarki.


 

 

WYGRANA W KONKURSIE!

 

27 września w Rzeszowie odbyła się gala rozdania nagród za udział w konkursie historycznym "A co to niepodległość" zrealizowanym przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Nasza grupa przygotowała wywiad z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, za który otrzymaliśmy III miejsce! Wygrane nagrody bardzo nam się podobają, chętnie nimi się bawimy.

 

 

W BIBLIOTECE


24 września, korzystając z zaproszenia pań bibliotekarek, udaliśmy się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu. Wysłuchaliśmy tam dwóch ciekawych bajek czytanych przez panie.

Następnie sami mogliśmy przeglądać regały z książkami. Po wybraniu tych najciekawszych bajek oglądaliśmy je wspólnie z koleżankami i kolegami.

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

We wrześniu co roku włączamy się w ogólnopolską akcję sprzątania świata. Przed wyjściem w teren rozmawialiśmy o tym, że odpady należy segregować. Przypomnieliśmy sobie zasady recyklingu a następnie wspólnie z grupą Motylków i Pszczółek wybraliśmy się na nadwiślańskie tereny, by je uporządkować.

 


 

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

20 września z okazji Dnia Przedszkolaka wybraliśmy się na wycieczkę do Domu Pomocy Społecznej w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie. Na zielonych terenach wokół budynku bawiliśmy się wspaniale. Jeździliśmy na koniach i pociągiem, oglądaliśmy drewniane safari.

Chłopcy rozegrali mecz a dziewczynki im kibicowały.


Bawiliśmy się również na placu zabaw, a kiedy zgłodnieliśmy zajadaliśmy się pysznymi drożdżówkami.

 


 

WITAMY PO WAKACJACH!

 

Po wakacjach wróciliśmy do naszego Przedszkola. Jesteśmy teraz najstarszą grupą. Przed nami nowe obowiązki i zadania, ponieważ musimy dobrze przygotować się do szkoły. W tym roku szkolnym razem z nami bawić i uczyć się będą Emilka i Wiktorka.

 

Aby każdy z nas dobrze czuł się w grupie Biedronek, postanowiliśmy opracować kontrakt. Ustaliliśmy jak należy się właściwie zachowywać a później własnymi portretami podpisywaliśmy zasady. Teraz staramy się przestrzegać ustaleń naszego kontraktu.
(C) 1981 - 2023 Przedszkole nr 13 im. Jana Pawła II w Tarnobrzegu | realizacja medox.pl

Ta strona używa cookie m. in. w celach statystycznych. Dowiedz się więcej na ich temat i o zmianie ustawień w przeglądarce.
Korzystając z niniejszej strony, wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.